Esileht Väikelaps Lapse sünnipäev mängutoas ja vanemad vennad ja õed

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lapse sünnipäev mängutoas ja vanemad vennad ja õed

Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=45838&class=forum_schnell&action=view_post&post=8832342
See oli siin minu teema. Tahtsin juba ammu kirjutada. Nimelt sain kehe vanemaga kenasti selgeks räägitud, et vanemad vennad on kodus jne.
Sünnipäeval siis tund enne üks ema helistas, et me võtame suurema venna ka kaasa, ta EI TAHA üksi koju jääda. Kui pidu peale hakaks, tuli ka teine emme kahe suure poisiga. Lihtsalt, ütles, et las nad ikka ka olla siin, saavad mängida ja neil on põnev.. Peo lõpptulemus oli see, et väikesed olid vait nurgas ja hrmunud ja suured poisid kolmekesi rööksid ja kargasid mänguasjadega, loopisid asju ja kiusasid väiksemaid. Ausalt, see ei olnud ilus pidu ja nüüd ma tean, et need kaks peret jäävad edaspidi kutsumata. Ma ei saa aru, miks vanemad ei saa aru, et kui on mõeldud pidu väikestele lastele, siis see ka nii on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti tobe, ma ei tuleks selle pealegi et suuremat last kellegi sünnale kaasa sokutada. Õudne. Iseasi kui tegu on enda sõbrannade lastega, kus on eeldatud et kõik pere lapsed on kutsutud (siis on kutsel ka kõikide nimed)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga kuidas käituda sellisel juhul, kui osa kutsutuist on peresõbrad ja nende puhul sooviks kutsuda kõik pere lapsed, sest kõikidega on ju meie laps tuttav ja käib nendega läbi? Samas lasteaiakaaslaste perest kutsuks ikka vaid konkreetse lasteaiasõbra, mitte ka tema õed-vennad. Kas nii on ebaviisakas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul ei olnud probleemiks mitte niivõrd need vanemad vennad-õed, vaid see, et lapsevanemad ei kutsunud oma vanemaid lapsi korrale, kui need liigselt lõhkusid-käratsesid ja väiksemaid hirmutasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sina oleksid pidanud olema julgem ja piirid paika panema. Kui ikka keegi kiusab, siis tuleb sellele teada anda, et nii ei sobi – on väikese lapse sünnipäev. Ja kui rääkimisest ei aita, oleks pannud vanainimeste lauda istuma ja mängima poleks lasknud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti väga nõme, et vanemad vennad kaasa võeti, eriti kui sellel teemal oli ennem räägitud. Siiski arvan, et see et su lapse sünnipäeva pidu oli rikutud, oli siiski sinu enda viga. Nad on ju siiki lapsed, kes tuleb korrale kutsuda. Meil käib päris palju lapsi külas ja on siin igasugu situatsioone olnud, küll on hakatud väiksemaid kiusama jne, jne. Ma olen ise alati sekkunud ja on ikkagi kindlad reeglid mida ma ei luba. Kui lapsed lähevad liiga pööraseks siis kutsun nad korrale ja kehtestan reeglid.
Mina oleks need lapsed lihtsalt korrale kutsunud, kõige hullemal juhul oleks nad pannud lihtsalt istuma täiskasvanute juurde kui tõesti ei kuula.
Lapsi tuleb juhendada ja nagu on see ütlus, et lapsi kasvatab terve küla, nii see siiski on.
Me ei saa teisi muuta, me ei saa loota, et inimesed käituks nii nagu oleks õige või viisakas. Me kohe kindlasti saame lapsi juhendada, korrale kutsuda ja reeglid kehtestada. Mul on olnud palju selliseid olukordi kus võõrad lapsed kes tulevad külla koos vanematega teevad asju mis mul täiesti närvidele käib. Vanemad tihti ei ütle midagi. Küll hakatakse näiteks palli mängima kus on klaasid ja õrnad asjad, küll minnakse tordiga kuskile magamistuppa voodi peale seda sööma. Vanemad näevad midagi ei tee. Mina näen ja siis ka ütlen ja keelan. Külas käiakse ikka edasi, lapsi on siin alati palju. Tuleb osata lihtsalt enda ja oma lähedaste eest seista.
Kahju, et su lapse sünnipäev oli rikutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tagasihoidlikel inimestel ei pruugi olla lihtne teiste lapsi ohjeldada, kui vanemad seda ei tee. Teemaalgatajal on esimene samm tehtud, paludes suured vennad koju jätta. Ehk kasvab varsti ka niipalju selgroogu, et kohe peol vm olukorras võõraid lapsi korrale kutsuda. Vajadust selleks tekib ju ikka ja jälle. Enda stressitase on ka väiksem, kui kohe sekkud, mitte ei piirdu vaid vaikselt kannatamise ja otsusega neid peresid enam mitte kutsuda. Sinu laps on veel väike ja vajab, et sa tema eest seisaksid – ja pole see nii raske midagi.

Huvi pärast küsin, kas/kuidas sa mainisid neile emadele põhjust, miks palud suuremaid lapsi mitte kaasa võtta? Igal juhul inetu neist sellest palvest üle sõita. Ja lasevad oma suurtel lastel väikeste pidu rikkuda. Ise ka selliseid ei kutsuks enam. Kas sa peo ajal ei teinud midagi selleks, et olukorda ohjeldada ja et väiksed ka ennast mõnusalt tunda saaksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kuidas käituda sellisel juhul, kui osa kutsutuist on peresõbrad ja nende puhul sooviks kutsuda kõik pere lapsed, sest kõikidega on ju meie laps tuttav ja käib nendega läbi? Samas lasteaiakaaslaste perest kutsuks ikka vaid konkreetse lasteaiasõbra, mitte ka tema õed-vennad. Kas nii on ebaviisakas?[/tsitaat]

Arvan küll, et ei ole ebaviisakas. Lapse sünnipäevale peaksidki ju tulema need, keda laps tunneb ja oma sünnipäevale soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaene laps, kelle pidu rikutud sai! Mis mälestused sünnipäevast…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on tõesti väga nõme, et vanemad vennad kaasa võeti, eriti kui sellel teemal oli ennem räägitud. Siiski arvan, et see et su lapse sünnipäeva pidu oli rikutud, oli siiski sinu enda viga. Nad on ju siiki lapsed, kes tuleb korrale kutsuda. Meil käib päris palju lapsi külas ja on siin igasugu situatsioone olnud, küll on hakatud väiksemaid kiusama jne, jne. Ma olen ise alati sekkunud ja on ikkagi kindlad reeglid mida ma ei luba. Kui lapsed lähevad liiga pööraseks siis kutsun nad korrale ja kehtestan reeglid.
Mina oleks need lapsed lihtsalt korrale kutsunud, kõige hullemal juhul oleks nad pannud lihtsalt istuma täiskasvanute juurde kui tõesti ei kuula.
Lapsi tuleb juhendada ja nagu on see ütlus, et lapsi kasvatab terve küla, nii see siiski on.
Me ei saa teisi muuta, me ei saa loota, et inimesed käituks nii nagu oleks õige või viisakas. Me kohe kindlasti saame lapsi juhendada, korrale kutsuda ja reeglid kehtestada. Mul on olnud palju selliseid olukordi kus võõrad lapsed kes tulevad külla koos vanematega teevad asju mis mul täiesti närvidele käib. Vanemad tihti ei ütle midagi. Küll hakatakse näiteks palli mängima kus on klaasid ja õrnad asjad, küll minnakse tordiga kuskile magamistuppa voodi peale seda sööma. Vanemad näevad midagi ei tee. Mina näen ja siis ka ütlen ja keelan. Külas käiakse ikka edasi, lapsi on siin alati palju. Tuleb osata lihtsalt enda ja oma lähedaste eest seista.
Kahju, et su lapse sünnipäev oli rikutud. [/tsitaat]

Väga asjalik jutt, tänan väga, panen kõrva taha.

Enda seisukohast tahaksin küll lisada, et minu lapsed on alles väikesed ja seetõttu puudub näiteks minul igasugune kogemus mürgeldavate 6-7-aastaste ohjeldamisega. Tõenäoliselt on ka teemaalgataja samas seisus. Kui ikka kogemust ja praktikat pole, siis ei ole see nii enesestmõistetavalt lihtne, et lähen ja kehtestan võõrastele lastele mingeid reegleid.
Huvitav, kas nende suuremate poiste emad olid seal kohal ja vaatasid seda kõike siis vaikides pealt? Mina oma vähese praktikaga küll ei tihka teiste lapsi minna korrale kutsuma, kui lapsevanemad on sealsamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uskumatult napakaid vanemaid on ikka olemas tõesti.Ei tule selle pealegi, et kui väiksem on kutsutud sünnipäevale – anda kaasa vanem vend ja vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme jälle alati kõiki oodanud, miks mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Lapse sünnipäev mängutoas ja vanemad vennad ja õed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.