Esileht Koolilaps Lapse sünnipäeval vähe külalisi

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )

Teema: Lapse sünnipäeval vähe külalisi

Postitas:
Kägu

Nii kurb on selliseid lugusid lugeda.

Palju on juba öeldud, mõned mõtted lisaks. Nagu varasemalt selliste teemade juures, kogu rühma/klassi kutsumine käib kiusamisvaba klassi põhimõtete hulka.

Olen ka kiusamisevabade põhimõttega kursis, aga seal on jälle teine külg – kui mõne lapse perel ei ole raha, et kallist mängutuba üürida ja ta saaks sünnipäeva pidada ainult kodus, koos paari parima sõbraga oma klassist, siis see justkui käiks nende põhimõtete vastu, aga samas need põhimõtted panevad kehvematest oludest pärit lapsed jällegi halba olukorda. Justkui on viisakas pidada sünnipäeva kogu klassiga, aga neil ei pruugi olla selleks võimalust. Paljudel mängutubadel on ka inimeste piirang ja iga lisainimene maksab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edaspidi kutsugu ainult oma parimad sõbrad, kellega tõesti suhtleb. Väga lihtne. Ei pea kõiki kutsuma.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks neid põhjuseid võib olla ka erinevaid, miks isegi ei teatatud. Mina lapsevanemana, ei oskakski e-koolist jälgida sünnipäevakutset.  Meil see info ikkagi läbi laste (suuliselt,kaardiga) liikunud (ja sõprade sünnipäevale mineku võimalusest ei jäta rääkimata). Ehk uuriks vaikselt klassijuhatajalt, kas lapsel koolis sõpradega kõik laabub või on mingeid probleeme tekkinud, kui isegi lähisõbrad  (nende vanemad) ei teatanud ja ei tulnud.

On oma lapselgi olnud aastaid, kus sünnipäevalisi vähem ( juba 2 aastat koroonapiirangute tõttu isegi ainult lähiperega, sest isegi vanade vanavanematega kokkusaamine  pigem nende tervise huvides ära jäetud, rääkimata sõpradega kogunemistest), aga üksi sünnipäev pole seetõttu lapsel olemata ja kurb olnud. Ei ole teinud tagantjärgi ekstra järelpärimisi (isegi kui kellegi mittetulek on jäänud ette teatamata või segaseks). Seda infot üritasin ise  võimalikult palju (lisaks neile vanematele, kes mulle teatasid) ikkagi läbi lapse eelnevalt saada (ja tema siis ikkagi oma sõpradega suhtles ja sõbrad jagasid infot kas ja miks mitte), sest kust see oskus  temale tulevikuks tuleb, kui ise harjutades ja suheldes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

18 pere peab jumala normaalseks olukorda, kus nad kutsele üldse ei reageeri?

Mina lihtsalt unustan. Kolme lapse peele on selliseid ülitähtsaid asju piisavalt palju. Unustasin näiteks ühe lapse hambaarsti aja äsja ära, sest teisel lapsel tuli vahepeal mingi muu ülioluline asi vahele. Laps ise esimeses klassis tegi nii, et unustas kutse koti põhja ja siis leides hiljem, mil sünnipäev möödas oli, teatas, et nüüd tuleb sünnipäevale minna.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks üks lapsevanem paneb oma lapse nii nõmedasse olukorda, nagu TA seda teinud on?
Loomulikult tuleks teada anda oma tulekust või mitte tulekust, aga elu on näidanud, et see siiski ei toimi nii. Ja see, et lapsed kohale ei tulnud, ei ole ju üllatav – niigi on vaba aega ainult nädalavahetustel ja siis pead ka selle vähese kinkima võõrastele.
Meil on nii, et igakord kui kutse tuleb, ma küsin oma lapselt, kes on kutse saatja talle. Ja kui ta ütleb, et laps kellega ta ei suhte ja teda ei tunne, siis ta sinna sünnipäevale ei lähe. Loomulikult annan ma ka sellest teada vanemale.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on käinud sünnipäevadel, seetõttu olen arvamusel, et selline klassikaaslastega peetav sünnipäev olgu esiteks hästi valitud seltskonnaga, ehk lastega, kes hästi läbi saavad ja keda ühendab mingi kindel asi, nagu näiteks ühes klassis õppimine. Pole mõtet sinna peole kutsuda enda sugulasi ja sõbrannade lapsi ja nooremat-vanemat õde-venda ja lehmalellepoja lapsi, keda külalised ei tunne. Toit olgu meelepärane kõigile lastele, ja ka sünnipäevapidamise koht võiks kõigile või enamusele külalistele ka meeldida ja olla hästi ligipääsetav.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ka peame väiksemaid sünnipäevi ja heade sõprade vanematega kooskõlastan aja enne kutsete välja saatmist, et olla kindel, et vähemalt neile aeg sobib. Kui oma tulekust/mittetulekust teada ei anta enne sünnipäeva, olen mõnelt vanemalt üle küsinud viisakalt, et kas saite ikka kätte jne (tihti unustatakse jne, mis tõepoolest eriti paljulapselistes peredes on ka arusaadav). Kui tean, et kriitiline mass on tulemas, siis rohkem ei muretse.

Suuri sünnipäevi, eriti suurtes keskustes, kus kõik omad ja võõrad lapsed on segi-läbi, sageli tagasihodlikumad lapsed ei fänna. Olen ka praktiliselt sundinud vahel last ikka minema, kui tean, et kutsuja pole klassi kõige populaarsem ja on oht, et lapsi ei tule. Ühesõnaga vahel pole asi lapses, vaid peo set-upis. Kodusele sünnipäevale tullakse eriti agaralt kohale. Kõik tahavad näha, kus ja kuidas sõber elab ja mis põnevaid asju tal on (selleks ei pea üldse luksuslikult elama, et huvitav olla).

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

RSVP-ga kutsetele vastatakse alati (st kutse peal on vastav märge). Kui pole RSVP kutse (ongi näiteks selline “anonüümne kutse”, kuhu kutsutakse kollektiivi alusel), siis paljud kas ei pea vajalikuks vastata või ei oota seda ka ürituse korraldaja (anonüümsete puhul võiks arvestada umbes 60-70% tulijatega). Siin on aga juttu koolilapsest, kelle klassis on 26 last. Kui nüüd teha kiire arvutus, siis nähtub, et kui kooliaasta on 35 nädalat, selle sees omakorda ka vaheajad, siis toimuks selline üleklassiline sünnipäev peaaegu igal nädalal (kuigi paljudel on sünnipäevad tõenäoliselt üldse suvel). See ei ole ju mõistlik! Loomulikult devalveerib see peo mõiste ning sellest saabki üks “tööüritus”, millesse ei panusta südamlikult ei vanemad ega ka laps ise. Selline suhete sundimine on suur karuteene ning lisaks mõjub väga kehvasti väiksemate võimalustega peredele, kellel võib-olla on veel ka mitu last. Ei jaksa ju osta igal nädalal võõrastele kingitusi või ka niisama raha anda. Palju südamlikum ja mõnusam on ikkagi lapse enda seltskonnas sünnipäeva pidada, see valmistab ka edasiseks eluks ette.

Lisaks veel – kui neid üritusi on nii palju, siis lõpuks hakatakse ikkagi paratamatult valima ning negatiivseid emotsioone tekib hulgi rohkem, kui siis, kui kõik kutsuksid ainult oma sõbrad. Laste jaoks samuti kaotavad üritused väärtuse. Ikkagi on väga veider võõra või suhtlusringkonnast välise inimese peole minna. Vale on eeldada, et kõik peavad kõigiga sobima.

Mõned lapsed ei kasvagi sellest välja ning viivad eeldused oma täiskasvanuikka. Minul oli just eelmisel aastal kogemus, kus ühes virtuaalfoorumis (ühe hobi teemaline) oli kellelgi tulemas sünnipäev ning ta teavitas sellest ja kutsus inimesi. Olgu öeldud, et me polnud kunagi elus näinud, vaid mõned korrad hobi teemal virtuaalselt chattinud. “Kutsumine” oli ka sama vestluse sees mainimine, et siis ja siis toimub selline üritus ühes majas, kus võib ka hobirahvast liigelda, et äkki on tore. Ma tänasin kutse eest, aga ei läinud (esiteks kartsin koroonat, teiseks ei taha võõra inimese juurde minna ja kolmandaks oli väga kiire aeg päris elus). Pärast üritust sain väga pika ja kurja, lausa ähvardava kirja, teemal kuidas ma julgesin mitte tulla ja mitte teavitada, et inimesed korraldavad üritusi selleks, et külalised kohale tuleks, et mind tuleks ümber kasvatada ja ilmselgelt ma olen kuskil **** sündinud. Ma küll väga viisakalt üritasin viidata, et võõra inimese üleskutse kuhugi majja peole tulla ei ole minu jaoks “isiklik ja vastust vajav kutse”, aga sellest tolku ei olnud. Pöördusin tolle grupi administraatorite pole ja tema sai küll keelu (mõned liikmed veel said taolise kirja) ja rahustasid mind, et eks ilmselt kutt tahtis lihtsalt raha koguda. Aga enne tema bänni jõudis mulle veel kirjutada oma “selgitusi”, et niisama inimesi ju ei kutsuta, et kui keegi kuhugi kutsub, siis tuleb ikka kindlasti minna…. No ma ei tea.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiisamisvastasusega seoses minu meelest oleks kiusamine kutsuda terve klass ja siis ekstra üks laps välja jätta, see oleks demonstratiivne ignoreerimine. Aga eeldada, et kõigil vanematel on võimalus korraldada pidu mitmekümnele inimesele, avab juba uued probleemid. Mida siis need peaks tegema, kellel see rahaliselt võimalik pole, ei tohigi sünnipäeva tähistada? Nagu näha, ei väärtusta selliseid massikutseid ka lapsed ise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 3 last on käinud kiusamisvabas koolis aga terve klassi kutsumine sünnipäevale pole kunagi teema olnud. Ikka kutsutakse neid, kellega ka päriselt suheldakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, loodan, et said oma vastuse- enamik vanemaid on lihtsalt matsid, kes vabandavad oma ebaviisakust küll pandeemiaga, küll nt ‘miks on vaja tervet klassi kutsuda’.

Mis see kellegi asi on, kui palju lapsi kutsutakse? Kui sinu laps ei lähe, siis nii kirjutadki. Mis paneemia siia puutub? Kui kardad, siis tänad kutsujat ja ütled, et kahjuks laps ei tule.

Mina ise kutsusin enne pandeemiat terve 1. kl ja 90% tulid. Väga tore oli. Nüüd kutsusin 5 ja 3 tulid. Nüüd teen nii, et isiklikult helistan kõik kutsutud laste vanemad 2 päeva enne läbi ning sama päeva hommikul saadan veel sõnumid, et meelest ei läheks. Midagi pole teha, kui me oleme võtnud sellise suhtumise, et teatamine on meeletu vaev.

+7
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tulemata jäänud laste vanemad on ebaviisakad, et teada ei andnud. Samas oleks pidanud kutsuja vanemad ise aru saama, et tervet klassi kutsuda on ebareaalne ning lapse maa peale tooma ning kutsuda need, kes ikka on sõbrad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kogu rühma/klassi kutsumine käib kiusamisvaba klassi põhimõtete hulka.

Kas tõesti arvatakse, et kui sünnipäevadele kutsuda terve klass, siis see tähendab, et kiusamist ei eksisteeri? Kõigi laste omavaheline hea läbisaamine ei hakka kunagi toimima või et sünnipäev automaatselt muudaks suhtumist paremaks. Mis kasu oleks peost, kus sünnipäevalapsest eriti välja ei tehta, tekivad konfliktid ja hõõrumised või siis püütakse ainult sel päeval olla suur sõber? Varem või hiljem saab iga laps aru, kes on päriselt sõber ja kes ainult mängib sõpra. Sõprussuhted tekivad lastel üsna varases koolieas ja mõistlik variant ongi sünnipäevale kutsuda neid, kellega sõbrad ollakse ja tihti läbi käiakse. Sünnipäevale mitte ilmumisel on enamasti põhjus, et kas lapsed ei saa omavahel nii hästi läbi, kui vanemad arvavad või ei tunne teisi külalisi ja mäletavad, et viimane kord oli neil peol igav. Kui põhjuseks on kodust äraolemine või haigestumine, siis antakse sellest pigem teada. Parimate sõprade sünnipäevale ei jäta lapsed mõjuva põhjuseta minemata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leian ka, et kogu klassi kutsumine on ajuvaba ja kiusamise vähendamisele küll kaasa ei aita. Oma sünnipäeval on lapsel õigus end mugavalt ja hästi tunda, vaevalt küll, et see on tore, kui isegi enda sünnipäevapeol on kohal need, kes koolis igapäevaselt elu kibedaks teevad. Ja on naiivne arvata, et suhted sellest paraneksid, kui kiusupunnidesse sõbralikult suhtuda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks arvan, et nii suure ignoreerimise taga nagu TA lapse puhul on midagi isiklikku. Tuleks jōuda selgusele, mida laps mõtleb sellega, et kõik teda vihkavad. Äkki on tõesti klassi liidriga tülli läinud?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, loodan, et said oma vastuse- enamik vanemaid on lihtsalt matsid, kes vabandavad oma ebaviisakust küll pandeemiaga, küll nt ‘miks on vaja tervet klassi kutsuda’.

Ei ole sinuga nõus.

Ka minu lastel on jäänud mõne klassikaaslase sünnipäev vahele just seetõttu,  et nakatumise kõrgajal ei pea ma mõistlikuks 20 lapse kokku ajamist avalikku mängutuppa. Samuti juhul, kui kutsutud on terve klass, kuid minu laps selle sünnipäevalapsega eriti ei suhtle ja pole ise sünnipäevale minekust huvitatud.

Loomulikult ma teatan mitteosalemisest sünnipäevalapse vanematele, see on elementaarne viisakus. Aga eeldada,  et terve klass peaks osalema, kindlasti ei saa.  Sünnipäeva peetakse ikka koos parimate sõpradega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks arvan, et nii suure ignoreerimise taga nagu TA lapse puhul on midagi isiklikku. Tuleks jōuda selgusele, mida laps mõtleb sellega, et kõik teda vihkavad. Äkki on tõesti klassi liidriga tülli läinud?

Võib, aga ei pruugi nii olla.

Meie lapsed on saanud sünnipäevakutseid nt tööpäeval kl 15 või kl 16 linna teises otsas asuvas mängutoas peetavale sünnipäevale, kuhu algklassilaps ise minna ei oska, kuid lapsevanemad töö tõttu ka last viima minna ei saa. Samuti on jäänud käimata paaril laupäeva-pühapäeva hommikul kl 10 algaval sünnipäeval, kuna meie laps selle sünnipäevalapsega väga ei suhtle ja varajane tõusmine puhkepäeval on sel juhul pigem kohustus kui rõõm.

Mulle tundub, et sageli ongi just terve klassi kutsujad  need, kelle laste pidu keskusest kaugemas kohas ja odavamal (st paljudele mittesobival) kellaajal peetakse.

Parimate sõprade sünnipäevadega on muidugi teine asi – kui laps ise väga tahab minna, siis  leiame ikka minekuks võimaluse. Kui aga tegemist on “kõik on kutsutud” üritusega ja lapsel endal erilist huvi ei ole, siis jääb minemata.  Tegemist ei ole sünnipäevalapse vihkamise ega muu isiklikuga, lihtsalt kutsustute jaoks ei ole see üritus nii oluline, et oma tegevust ümber korraldama hakata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algkoolis õppiv laps pidas sünnipäeva, kuhu kutsus kõik klassikaaslased, kellest kohale tuli ainult kaks tükki. Laps oli väga õnnetu, ütles et kõik vihkavad teda. Laps viis kõigile koolis kutse ning rohkem infot saatsin E-kooli kaudu tervele klassile. Mittetulemisest teatas vaid 5 perekonda.

Kelle idee oli kutsuda sünnipäevale kogu klass ja mis on asja mõte? Vanemad ja klassijuhataja peaksid ometi taipama, et lapsed, nagu ka täiskavanud suhtlevad ikka nendega, kellega on midagi ühist. Samas klassis käimine ei tähenda, et omavahel on kokku sattunud sarnaste huvidega ja iseloomudega lapsed, kes kogu klassikaalstega peaksid ühiselt mängima ja läbi saama. Igasugune survestamine ja sundimine tekitab trotsi. Varem oli kombeks pidada tähtpäevi ainult heade sõprade ringis, mitte viibida väljaspool kooli lastega, kellega pole klappi ja hästi läbi ei saa.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nüüd on koolilapse alafoorum ka nimeline?

Teemasse: kuidas aidata? Igatahes mitte kaasa nutmisega. Vanemana pead süstima positiivsust, et väga tore, et need kaks tulid.

Pisut teemast välja: mul on oma arvamus nende koguklassi ja kogurühma kutsumiste kohta. Mitte kunagu ei saa kogu klass/rühm nii lähedane olla, et nad omavisiklikule peole kutsuda. Näete, ja nii jõib minna.
Just oli siin kalli sünnipäeva teema ja seal kiva-fännidel vastupidine mure – äkki ei kutsuta hoopis kahte ja kõiki teisi kutsutakse? Aga noh, kiva-fännid – kuidas te nüüd selle olukorra lahendaksite?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu võib tõesti põhjus olla haiguste hooajas. Samas mina pean isiklikult elementaarseks viisakuseks, kui inimesed teatavad, et tulla ei saa. Kui niipidi on keeruline, saab kutsele panna ka, et palun andke tulemisest teada (et teaksin toiduga arvestada vms). Aga samas on kogemus, et ega seegi teatama pane. Nagu oleks tühi õhk.

Meil oli kõige valusam olukord 2. klassis, kui poeg jagas kutseid (mitte tervele klassile) ja üks tüdruk viskas kutse kutsuja silme ees prügikasti. Nii et ka natuke selles suunas tasuks oma lapsi kodus ette valmistada, et isegi siis, kui sa enda sõbraks ei pea ja sünnipäevale minna ei soovi, siis ei tasu seda päris inetult välja ka näidata. Õnneks sain oma lapsega olukorra üle räägitud ja kokkuvõttes elasin mina seda ilmselt raskeminigi üle. Valus oli.

Ennetavalt: ei, mu poeg ei ole kiusaja. Pigem just vaikne ja veidi ebakindel,  püüab olla väga korralik koolis.

Aga eks neid keerulisi hetki tuleb ju neil kõigil elus ette. Paratamatult satud kokku ka täiskasvanuna selliste inimestega, kes ei oska olla viisakad võ käituvad suisa pahatahtlikult. Elu on selline. Nende olukordadega peab ka õppima toime tulema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nüüd on koolilapse alafoorum ka nimeline?

?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga noh, kiva-fännid

Asi ei ole mingis “kiva-fänluses”, vaid kollektiivis kokku lepitud põhimõtetes. Nende vanamate puhul, kes ei saa aru kogu klassi kutsumise mõttest, laps ilmselgelt ei käi sellise programmiga koolis. Seega, polegi vaja selle üle pead murda, kutsub kuidas soovib.
Olukordasid ei pea “lahendama” kiva-fännid, kui kool osaleb programmis, siis on vanemad nagunii kursis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga noh, kiva-fännid

Asi ei ole mingis “kiva-fänluses”, vaid kollektiivis kokku lepitud põhimõtetes. Nende vanamate puhul, kes ei saa aru kogu klassi kutsumise mõttest, laps ilmselgelt ei käi sellise programmiga koolis. Seega, polegi vaja selle üle pead murda, kutsub kuidas soovib.

Olukordasid ei pea “lahendama” kiva-fännid, kui kool osaleb programmis, siis on vanemad nagunii kursis.

Kuna sa tundud olevat kursis, siis äkki oskad ka seletada, kas lisaks kõigi kutsumisele on ka kõikide sünnipäevadele kohele minemine kohustuslik? Et kui laps ei lähe, sest ta ei taha või perel on muud plaanid, kas see läheb siis kiva põhimõtete vastu?  Ja kuna kinkide tegemine mõjutab ka pere rahakotti, siis kuidas see aspekt lahendatud on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mass-sünnipäevadelt ei oodatagi mõttega tehtud kingitusi, vaid ikka ümbrikke.

Tõsiselt?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd teen nii, et isiklikult helistan kõik kutsutud laste vanemad 2 päeva enne läbi ning sama päeva hommikul saadan veel sõnumid, et meelest ei läheks.

See tundub küll liiga pealetükkivana.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lausa reegliks kujunenud, et kui on mõni sünnipäev, millele minemist lapsed ise kaaluvad, kas tahavad või ei taha minna, siis on need alati need tervele klassile korraldatud peod. Kui on mõned sõbrad kutsutud, siis  jällegi enamasti alati minnakse ja selline asi meelest juba ei lähe. Meie lastel sünnipäevadel osalemine sunduslik pole, mõtlen siis mingi vabanduse välja, aga vahel on ka ununenud, sest laps ise pole seda ka poole sõnaga mainimud, et mingi pidu kuskil tulemas ja kõiki poolvõõrastelt inimestelt laekuvaid kirju ei jõua lugeda. Kui lapsevanem ei viitsi kureerida inimesi, keda peole kutsuda, siis  inimesed ei viitsi ka vastata. Nii see kollektiivne vastutamatus paraku on. Ja kui laps pannakse sihilikult olukorda, kus ta peab kutse ulatama inimesele, kellega ta kuigi hästi läbi ei saa, sest koolis käib mingi kiusamisvastane kampaania, siis see juba haige. Mulle lapsena poleks see kohe kindlasti meeldinud. Ka lapsevanemana lihtsalt ei jõua kõigi inimeste ostuste pärast kohustust ja süütunnet tunda, endal on suure perega nii palju tegemist, et lihtsalt ei ole seda võimekust kõigele reageerida ja igale poole minna. Nii on lihtsalt. Kutsuge lihtsalt sõpru ja teete kõigi elu kergemaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga minu lapse 6. a sünnipäev, 10 aastat tagasi osutus samasuguseks. Ta kutsus kõik klassi tüdrukud, kellest kohale tuli 1 12-st, 1 teatas, et ei saa tulla.

 

6-aastaseks saav laps käib juba koolis? Võib-olla te ei ela Eestis, siis arusaadav.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks üldse teha pidu kogu klassile? Meil oli üks kord juhus, kus samuti üks klassikaaslane kutsus terve klassi. Minu laps ütles, et see laps isegi ei räägi minuga koolipäevadel. Loomulikult ei läinud ta sünnipäevale. Käib ainult lähemate sõprade sünnipäevadel ja ise kutsume samuti vaid lähemaid sõpru. Meie peres pole kombeks ka täiskasvanute sünnipäevi tähistada koos rahvamassiga.

Kas ma teatan lapse mittetulekust? Ilmselt mitte. Kui lähemad sõbrad kutsuvad, kelle vanematega samuti suhtleme, siis kindlasti annan teada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks üldse teha pidu kogu klassile?

Sest mängutoa üürimine on suhteliselt kallis. Ja kui juba üüritud, siis on kasulik sinna võimalikult palju külalisi kutsuda ning soovida ümbrikusse mahtuvat kinki. Mul pole midagi raha kinkimise vastu, aga palju sellised kutsed jätavad kahjuks mulje, et kutsutud on lihtsalt ümbriku pärast. Oma lapsel oli algklassides lugu, kus sünnipäev oli klassikaaslasel, kellega ta ei suhelnud. Pidu oli plaanis piiratud osalejate arvuga kohas. Minu last esialgu kutset ei saanud. Ja siis 2 päeva enne pidu tuli kutsega koju. Nimelt oli klassis haiguspuhang ning paljud kutsutud haigestunud ning hakati siis külalisi asendama. Loomulikult minu laps sellele peole minna ei soovinud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole oma lapsele küll õpetanud, et sünnipäevale minnes tuleks viia tingimata kink ümbrikus. Kui mõni tahab kinkida ümbriku ja nii on talle mugavam, ei pea nuputama, mida kinkida, viigu. Minu laps on seni tahtnud ise mõistliku hinnaga kingitused välja valida ja kinkida. Laps valib kingi enamasti selle järgi, mida ise tahaks kingiks saada.

Kutsele reageerimisest, mulle tundub, et mittevastamine ongi eitav vastus, ja võtaksingi seda nii. Eraldi teatama ei pea.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )


Esileht Koolilaps Lapse sünnipäeval vähe külalisi