Esileht Koolilaps Lapse sünnipäeval vähe külalisi

Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )

Teema: Lapse sünnipäeval vähe külalisi

Postitas:
Kägu

Ma olen nõus mõttega, et need suured mängutubade sünnipäevad on selleks, et ümbrikuid rahaga kokku ajada. Sellest ka pettumus, et mängutuba makstud ja näed nii vähe tuli, jäin miinusesse. Mulle pigem tunduvad need üritused sellised, et okei kas ma tahan 10-20 eur kulutada (ümbrikus), et laps saaks 2-3h selles mängutoas viibida. Õnneks viimasel ajal on suuri pidusid vähemaks jäänud. Enne covidit oli küll tunne, et peab eraldi eelarve rea tegema.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mass-sünnipäevadelt ei oodatagi mõttega tehtud kingitusi, vaid ikka ümbrikke.

Tõsiselt?

Jah, sest sa näed, kui palju on mõtlemisvõimetuid inimesi. Minu lapsepõlves ei pidanud sõbrad-klassikaaslased omale salati või torditüki ostma, nüüd peavad. Oli hoopis põnev ja erutav avada pakke (paberisse pakitud pakke, mitte neid koledaid kinkekotte).
Aga eks aju- ja käeline tegevus devalveerub, mis ikka parata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga noh, kiva-fännid

Asi ei ole mingis “kiva-fänluses”, vaid kollektiivis kokku lepitud põhimõtetes. Nende vanamate puhul, kes ei saa aru kogu klassi kutsumise mõttest, laps ilmselgelt ei käi sellise programmiga koolis. Seega, polegi vaja selle üle pead murda, kutsub kuidas soovib.

Olukordasid ei pea “lahendama” kiva-fännid, kui kool osaleb programmis, siis on vanemad nagunii kursis.

Aa, et kool osaleb KIVA programmis ja siis peabki laps kogu kollektiivi sünnipäevale kutsuma? On kohe kooli kodukorda sisse kirjutatud?
Kool, kus töötan, on ka KIVA kool. Väike ca 100 lapsega maakool. Kõige rahvarohkemas klassis on 19 õpilast.
Pole ma veel kuulnud, et keegi oleks kogu klassi sünnipäevale kutsunud ja kuulnud oleks varem või hiljem, sest huvijuhina suhtlen lastega teisel tasandil kui aineõpetajad ja/või juhtkond.
Sünnipäevale tulevad oma või ka teistest klassidest vaid need, kellega rohkem lävitakse. Kommi, kringlit vm tuuakse kõigile, pidu tuleb väljavalitutega.
Ka ma ise viin kõigile kolleegidele niksi-näksi, kuid peole kutsun need, kellega suhted lähedasemad.
Ja ei, ei ole ka kuulda olnud mossitamist. Nüüd saan hoopis aru, et hoopis lapsevanemad mossitavad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna sa tundud olevat kursis, siis äkki oskad ka seletada, kas lisaks kõigi kutsumisele on ka kõikide sünnipäevadele kohele minemine kohustuslik? Et kui laps ei lähe, sest ta ei taha või perel on muud plaanid, kas see läheb siis kiva põhimõtete vastu? Ja kuna kinkide tegemine mõjutab ka pere rahakotti, siis kuidas see aspekt lahendatud on?

Ei ole kohustuslik minna.
Kingit eed vastavalt võimalusele ja soovile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, et kool osaleb KIVA programmis ja siis peabki laps kogu kollektiivi sünnipäevale kutsuma? On kohe kooli kodukorda sisse kirjutatud?
Kool, kus töötan, on ka KIVA kool. Väike ca 100 lapsega maakool. Kõige rahvarohkemas klassis on 19 õpilast.
Pole ma veel kuulnud, et keegi oleks kogu klassi sünnipäevale kutsunud ja kuulnud oleks varem või hiljem, sest huvijuhina suhtlen lastega teisel tasandil kui aineõpetajad ja/või juhtkond.

Töötad küll, aga kiva põhimõtetega ikka kursis ei ole 🙁 Parem oleks see kiva olemata eks?
Seda muud, mida kirja panid, pole keegi väitnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, et kool osaleb KIVA programmis ja siis peabki laps kogu kollektiivi sünnipäevale kutsuma? On kohe kooli kodukorda sisse kirjutatud?

Kool, kus töötan, on ka KIVA kool. Väike ca 100 lapsega maakool. Kõige rahvarohkemas klassis on 19 õpilast.

Pole ma veel kuulnud, et keegi oleks kogu klassi sünnipäevale kutsunud ja kuulnud oleks varem või hiljem, sest huvijuhina suhtlen lastega teisel tasandil kui aineõpetajad ja/või juhtkond.

Töötad küll, aga kiva põhimõtetega ikka kursis ei ole ???? Parem oleks see kiva olemata eks?

Seda muud, mida kirja panid, pole keegi väitnud.

Väga hästi olen kursis. Kool teeb igskülgselt selgitustööd. Aga kodudesse me ei laiene tõesti, seega kool ei korralda, kes keda sünnipäevale võib või peab kutsuma. Oleks ebanormaalne, kui kool käituks kiusavalt ja teeks taolisi lapsele/perele ettekirjutusi.
Mulle tundub, et sul on mingi sektivaimsus peal? Kas su tänitavad postitused pole mitte kiuslikud?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kohustuslik minna. Kingit eed vastavalt võimalusele ja soovile.

Aga kas see pole siis omavahel vastuolus? Et kutsuma pead kõik, aga kellelgi kohustust kohale minna pole. Vabalt tekib ju sama olukord nagu teemaalgatajal ning tegu on ju põhimõtteliselt sünnipäevalapse kiusamisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kohustuslik minna. Kingit eed vastavalt võimalusele ja soovile.

Aga kas see pole siis omavahel vastuolus? Et kutsuma pead kõik, aga kellelgi kohustust kohale minna pole. Vabalt tekib ju sama olukord nagu teemaalgatajal ning tegu on ju põhimõtteliselt sünnipäevalapse kiusamisega.

Jälle see kiusamine? Kuule lumehelbeke, põhjuseid, miks sünnipäevale ei minda, on palju ja usun, et nimme kiusamine on protsentuaalselt kõige väiksem. Pakun siinkohal välja:

– teadlik vältimine seoses covidiga
– pere varasemad muud plaanid
– pereliikme/kutsutu haigestumine
– koduarest
– majandudlikud raskused
– kutsutu enda valik
– ootamatu (plaani)muutus
– ettenägematud asjaolud (nt autoga)
– jne

Loomulikult on viisakas teatada, aga kedagi ei saa elama (loe: viisakaks) õpetada.
Kui need mittetulijad nimme kiusasid, siis tõenäoliselt teevad nad seda ka koolis ja sellisel juhul on eriti veider, et TA laps niisugused kaaslased peole kutsub.
Küsin ka sama, mida selles teises sünnipäevateemas:
Kas see on aktsepteeritud, kui laps kutsub niisama koju külla, kodusele jõuluolengule, suveks maale vm paar klassikaaslast ja mitte terve klassi? Kas siis pole kiusamine? Kiusamine on ainult see, kui sünnipäevale ei kutsuta? Palun selgita mulle seda vahet!
Kas sa ise kutsud kõik sugulased-tuttavad-kolleegid-naabrid peole, sest muidu oled ka kiusaja (ja näitad lastele halba eeskuju)? Kohe väga tahaks seda vahetegemist lugeda.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

kool ei korralda, kes keda sünnipäevale võib või peab kutsuma.

Veelkord. Seda polegi keegi väitnud, mina küll mitte.
Põhimõtted on selle kohta, kuidas kutsuda, kuidas käituda, et keegi ei tunneks end nimelt kõrvalejäetuna. Sa pole nõus?
Mine sa ka.. oma sektiga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see kiusamine? Kuule lumehelbeke, põhjuseid, miks sünnipäevale ei minda, on palju ja usun, et nimme kiusamine on protsentuaalselt kõige väiksem. Pakun siinkohal välja: – teadlik vältimine seoses covidiga – pere varasemad muud plaanid – pereliikme/kutsutu haigestumine – koduarest – majandudlikud raskused – kutsutu enda valik – ootamatu (plaani)muutus – ettenägematud asjaolud (nt autoga) – jne

Miks sa sildistad? Sinu käitumine on muide otsene kius.

Mind konkreetselt huvitas see KIVA programm ja selle põhimõtted. Et kui on kohustus kõik sünnipäevale kutsuda, kas siis on ka kohustus kõigi sünnipäevadele minna ning kuidas seda korraldatakse. Kui nüüd üks laps kutsub terve rühma/klassi ja tal on sünnipäeval hiliskevadel või varasügisel ning enamik tulevad ka ilusti kohale ja teine laps on talvel sündinud ning tema sünnipäevale ei tulda, sest kardetakse nt. viiruseid, siis on ikka ju lapsed ebavõrdselt koheldud ning teine sünnipäevalaps tunneb end õnnetuna.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest mängutoa üürimine on suhteliselt kallis. Ja kui juba üüritud, siis on kasulik sinna võimalikult palju külalisi kutsuda ning soovida ümbrikusse mahtuvat kinki. Mul pole midagi raha kinkimise vastu, aga palju sellised kutsed jätavad kahjuks mulje, et kutsutud on lihtsalt ümbriku pärast.

Et siis suva sünnipäevalapsest ja tema emotsioonidest, sest kui üüritakse suur mängutuba, siis kästakse lapsel tehtud kulude tagasisaamiseks kutsuda oma sünnipäevale terve klass? Selliste suurte pidude korraldajatel tasuks mõelda korraks oma lapsepõlve peale, mis tunne oleks olnud ulatada kohustuslikus korras kutse klassiklaaslastele või naabrilastele, kellega ei suhelnud või hästi läbi ei saanud? Mis rõõmu ja ootusärevust oleks sarnane pidu pakkunud?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see kiusamine? Kuule lumehelbeke, põhjuseid, miks sünnipäevale ei minda, on palju ja usun, et nimme kiusamine on protsentuaalselt kõige väiksem. Pakun siinkohal välja: – teadlik vältimine seoses covidiga – pere varasemad muud plaanid – pereliikme/kutsutu haigestumine – koduarest – majandudlikud raskused – kutsutu enda valik – ootamatu (plaani)muutus – ettenägematud asjaolud (nt autoga) – jne

Miks sa sildistad? Sinu käitumine on muide otsene kius.

Mind konkreetselt huvitas see KIVA programm ja selle põhimõtted. Et kui on kohustus kõik sünnipäevale kutsuda, kas siis on ka kohustus kõigi sünnipäevadele minna ning kuidas seda korraldatakse. Kui nüüd üks laps kutsub terve rühma/klassi ja tal on sünnipäeval hiliskevadel või varasügisel ning enamik tulevad ka ilusti kohale ja teine laps on talvel sündinud ning tema sünnipäevale ei tulda, sest kardetakse nt. viiruseid, siis on ikka ju lapsed ebavõrdselt koheldud ning teine sünnipäevalaps tunneb end õnnetuna.

Ela üle või ära siis mõtle-käitu lumehelbe moodi.

Palun mulle see lõik KIVA programmist, kus tõesti kirjas, et kiusamise vältimiseks on KOHUSTUS kogu klass sünnipäevale kutsuda. Siis räägime edasi!

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selliste suurte pidude korraldajatel tasuks mõelda korraks oma lapsepõlve peale,…

Kahjuks sa aga näed, et kogu teema on vanemate solvumisest, mitte sellest, mis lapsele – sünnipäevasangarile! – meeldida võiks. Huvitav, just meenus eelmisel nädalal nähtud juhus: umbes 7-8-aastane tüdtuk oli valunud mingi raamatu, mida tahtis ja mida ilmselt siis lubatud oli, kui ema hakkas lapse valikut maha tegema, et oi, see on ikka titekas ja kas sul on sellist vaja – võtame ikka hoopus x raamatu jne.
Tüdruk oli väga pettunud olemisega, pani selle raamatu tagasi ja loobus oma valikust.
Seda ma ei tea, kas nad valisid midagi muud, aga mul oli temast küll kahju – vanem absoluutselt ei mõelnud lapse soovile, vaid pressis oma arvamust peale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mulle see lõik KIVA programmist, kus tõesti kirjas, et kiusamise vältimiseks on KOHUSTUS kogu klass sünnipäevale kutsuda. Siis räägime edasi!

Mina ka kiva programmi lugenud pole, aga see on info, mida siinsed kivaga kokku puutunud lapsevanemad foorumis jagavad. Ei vasta siis tõele või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks sa aga näed, et kogu teema on vanemate solvumisest, mitte sellest, mis lapsele – sünnipäevasangarile! – meeldida võiks.

Kas sa arvad, et lapsed tahavad igat klassikaaslast oma sünnipäevale? Mõtle, kas sa sooviksid, et su peost võtavad osa inimesed, kellega sa ei suhtle või läbi ei saa? Miks peaks lastele meeldima, kui kogu klass võtab sünnipäevast osa? Teises või kolmandas klassis on juba tekkinud sõprussuhted ja alati leidub lapsi, kes kõigiga läbi ei saa. Tänapäeva lapsed pole selles osas teistsugused, mängida ja aega tahetakse veeta siiski sümpaatsete lastega. Tervele klassile sünnipäeva korraldamine, kuhu paljud kohale ei tule, see on halb nii vanematele, kui lastele. Ühed peavad lohutama, selgitama põhjuseid ja teised on pettunud ja solvunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on juba täiskasvanud, aga lasteaias ja algklassides ka selliseid suuremaid mängutoa sünnipäevi pidanud ja ise ka käinud. Kogu klassi ega rühma enamasti ei kutsunud, va laps kes käis eralasteaias väikeses rühmas, seal oli tõesti kombeks, et kui sünnipäevapidu oli lasteaiapäeval, siis kutsuti terve rühm ja kasvataja ka.

Teisel lapsel tavalasteaia suures rühmas oli küll põhimõte, et kas kutsud vaid parimad sõbrad või siis kõik poisid/tüdrukud, ühte kiuslikku last kutsumata ei jäta. Pigem siis kutsus kõik, kiuslik laps küll ei tulnud sünnipäevale (olin valmis küll vajadusel jälgima,  et sünnipäeval  mingit kiusamist ei toimuks).

Algklassides sai ka selliseid mängutoasünnipäevi peetud, seal oli tavaliselt mingi laste arv piiriks (no ja ega sünnipäevalaua äärde ka rohkem mahtunud poleks), siis sai küll lapse nimekiri keda ta kutsuda tahaks tavaliselt pikem kui kokkulepitud külaliste arv ja ühel korral sai ka üks esialgsest nimekirjast välja jäänud laps paar päeva hiljem kutsutud. See hiljem kutsutud laps küll ei tulnud, neil olid juba teised plaanid (ma oletan, et tegelikult olidki, mitte polnud teistelt klassikaaslastelt teada saanud, et need juba päev-paar varem kutsed kätte olid saanud ja siis ennast kohatäitena tundes solvunult ära ütles).

Sellest lapsele tehtud kulude tagasisaamise jutust ma aru ei saa, kas tõesti keegi peab arvet, palju ta ise kulutas ja palju “kingirahana” tagasi tuli? Mina kulutasin nii palju kui hetkel mõistlikuks pidasime arvestades lapse soove ja pere eelarvet, mingis vanuses hakkas jah konkreetsete kingituste ja kinkekaartide asemel pigem ümbrikke kingiks tulema (ilmselt osade klassikaaslaste eeskujul, kes palusid panustada … fondi), aga see oli lapse raha ja seda kasutas ta oma äranägemisel. Mõni külaline tuligi vaid šokolaaditahviga või isejoonistatud kaardiga, ei mäleta et lapsed sellest mingit numbrit oleks teinud.

Ühel lapsel oli klassikaaslane, kes algklassides ja paar aastat hiljemgi kogu klassi kutsus, enamus kutsutuid tuli kohale, selle lapse sünnipäeval juhtus küll korra nii, et sünnipäev lõppes ära rohkem kui tund aega varem, laps oli siis sünnipäevalapse vanematele öelnud, et isa tuleb talle järele (nii oli kokku lepitud), need võtsid selle teadmiseks , pakkisid oma asjad kokku ja sõitsid minema. Kui mees kokkulepitud ajal kohale jõudis, leidis ta sealt juba üsna nutuse algklassilapse, kes oli kogu selle aja õnneks kohapeal oodanud, mitte hakanud teisest linna servast koju minema vms.

No on ka minu lapsed paar korda nädal hiljem kotist sünnipäevakutseid leidnud (ilmselt polnud väga suurt soovi minna), siis olen  küll vestelnud teemal, kuidas talle endale meeldiks kui…. Üks vabandas, et ma teadsin, et me nagunii ei saaks minna, no siis tulekski öelda, et meil on juba muud plaanid. Ise olen seda elementaarseks pidanud teatada, isegi kui tegelikult muid plaane pole, aga laps minna ei soovi. Et aitäh kutsumast, aga kahjuks ma tulla ei saa sest. …. Sünnipäevalapsel ei jää ka nii halba muljet, kui kutsutu jääb mingil “objektiivsel” põhjusel tulemata. Vähemalt on mul selline mulje jäänud, mul on ühel lapsel sünnipäev ajal, mil paljud inimesed on “ära” ja tema tundus seda vabandust aktsepteerivat kui mõned sõbrad tulla ei saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vanematelt ei küsiks. Aga klassijuhatajaga võik arenguvestlusel arutada, kas lapsel on koolis suhtlusega kõik korras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mulle see lõik KIVA programmist, kus tõesti kirjas, et kiusamise vältimiseks on KOHUSTUS kogu klass sünnipäevale kutsuda. Siis räägime edasi!

Mina ka kiva programmi lugenud pole, aga see on info, mida siinsed kivaga kokku puutunud lapsevanemad foorumis jagavad. Ei vasta siis tõele või?

Palusin konkreetset lõiku/linki, mitte seda, mida vanemad arvavad või kuidas nemad asjast aru on saanud.
Ütlesid, et pole lugenud, aga kas lugematagi ei tundu ebaloogiline ja -õige, et kool määrab sünnipäeva ja külaliste arvu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks sa aga näed, et kogu teema on vanemate solvumisest, mitte sellest, mis lapsele – sünnipäevasangarile! – meeldida võiks.

Kas sa arvad, et lapsed tahavad igat klassikaaslast oma sünnipäevale? Mõtle, kas sa sooviksid, et su peost võtavad osa inimesed, kellega sa ei suhtle või läbi ei saa? Miks peaks lastele meeldima, kui kogu klass võtab sünnipäevast osa? Teises või kolmandas klassis on juba tekkinud sõprussuhted ja alati leidub lapsi, kes kõigiga läbi ei saa. Tänapäeva lapsed pole selles osas teistsugused, mängida ja aega tahetakse veeta siiski sümpaatsete lastega. Tervele klassile sünnipäeva korraldamine, kuhu paljud kohale ei tule, see on halb nii vanematele, kui lastele. Ühed peavad lohutama, selgitama põhjuseid ja teised on pettunud ja solvunud.

No aga sellest ma ju räägingi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )


Esileht Koolilaps Lapse sünnipäeval vähe külalisi