Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapse sünnitunnistus ja eesti.ee

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Lapse sünnitunnistus ja eesti.ee

Postitas:
Kägu

Kui olete registreerinud lapse sünni ainult eesti.ee lehel ilma perekonnaseisuametisse kohale minemata, kust te lapse sünnitunnistuse olete saanud? Surfan lehel ringi ja kusgilt ei leia…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga sellist asja polegi nagu kümme+ aastat olemas enam! On rahvastikuregistri väljatrükk.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsi sellist asja nagu sünnitõend.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida sa sellega teed? Seda paberit pole vaja.

Mu lapsel registreeritud ka eesti.ee lehel ja sünnitunnistust küsiti nt apteegis kui tasuta pakki soovisin lapsele (tookord siis telefonist logisin sisse eesti.ee lehele ja näitasin, et seos olemas), aga suht kiirelt tegin talle id-kaardi, nüüd arsti juures registratuuris selle andnud, algselt ka kui veel polnud id-kaarti, siis küsiti ikka dokumenti, ehk siis sünnitunnistus ilmselt oleks ka sobinud. Aga jah, apteegis oldi eriti karmid, et peab tõestama, et ikka on õigus pakile.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaja on nt pangas konto avamisel. Jäigi praegu tegemata kuna see kadunud 🙁

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nagu eespool juba korra kirjutati. Sellist asja nagu sünnitunnistus ei eksisteeri juba enam ammu. Võimalik on lihtsalt printida eesti.ee lehelt lapse andmed välja (või lasta KOV’s mingi raha eest printida) aga see ei ole mingi ametlik dokument. Arsti juures piisab üldiselt ka ainult isikukoodist.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu eespool juba korra kirjutati. Sellist asja nagu sünnitunnistus ei eksisteeri juba enam ammu. Võimalik on lihtsalt printida eesti.ee lehelt lapse andmed välja (või lasta KOV’s mingi raha eest printida) aga see ei ole mingi ametlik dokument. Arsti juures piisab üldiselt ka ainult isikukoodist.

Ei saa sulle pandud miinustest aru 🙂 Jutt 100% õige

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on kas sünnitunnistus või sünnitõend -andmed samad peal. See et üks oli kõvade kaantega väike ja teine lihtsalt A4 leht, ei muuda asja olemust.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga mine eesti.ee ja prindi uus, pole piiratud, mitu korda väljatrükki teed ju.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on kas sünnitunnistus või sünnitõend -andmed samad peal. See et üks oli kõvade kaantega väike ja teine lihtsalt A4 leht, ei muuda asja olemust.

esimene on dokument, teine väljatrükk registrist.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

esimene on dokument, teine väljatrükk registrist.

Paraku sellist dokumenti enam ei väljastata, seega ei saa seda keegi nõuda ja sina kuskilt muretseda. Jah, mõni KOV paneb selle paberilehe tellitud ilusate kaante vahele aga see ei tee temast sünnitunnistust.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga mine eesti.ee ja prindi uus, pole piiratud, mitu korda väljatrükki teed ju.

Ei saa ju printida. Peab 10 euri maksma ka KOVi tellima. Nii mulle KOVist öeldi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.eesti.ee/portaal/rrteenus.index
Avalduse saab esitada ainult digitaalselt allkirjastatuna, kasutades selleks ID-kaarti või mobiil-IDd.
Perekonnasündmuste tõendi väljastamine – teenus võimaldab tellida paberile trükitud tõendi, millel on ametniku allkiri ja pitser. Tellida saab oma sünnitõendit, abielutõendit, abielulahutuse tõendit, aga ka oma lapse või abikaasa surmatõendit või lapse sünnitõendit. Korduva tõendi tellimiseks tuleb avaldajal enne avalduse esitamist tasuda riigilõiv. Täpsemat info riigilõivu tasumisest saate tõendi tellimise teenuse juurest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jap, sellist dokumenti enam pole, aga nõutakse. Me saime mingi a4 paberi KOVist peale nime panekut, aga ma ei mäletagi ausalt, mis sinna kirjutatud oli. Läksin oma u 4-kuuse lapsega EMOsse ja sain sõimata, et ei ole id-kaarti ega sünnitunnistust. Ei tahetud ka aru saada, et id-kaarti pole jõudnud veel teha ja tõesti ei taipand kodust seda a4 paberit kaasa võtta, lootsin, et isikukoodist ja enda dokumendist piisab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul aastane laps ja mitte kunagi pole kusagil sünnitunnistust või dokumenti küsitud. ID kaarti tal veel polegi, alati on piisanud vaid isikukoodist.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastus

Kui esitate lapse sünni registreerimiseks avalduse läbi eesti.ee, siis ei toimu sünni registreerimine automaatselt, vaid läheb läbi menetlusprogrammi kohaliku omavalitsuse ametnikule tööülesandeks, kellel on õigus sünde registreerida. Ja sinna kohalikku omavalitsusse (valda), kus on ema elukoht registreeritud.
Ametnik hindab avalduse asjaolud, registreerib sünni ja peale toimiku sulgemist lisab märkuse, kust saab lapsevanem kätte sünnitõendi. Selle saabki kätte enda elukohajärgsest vallamajast. Soovi korral saab kaks originaal-sünnitõendit. Kui te eesti.ee-st ei leia selle kohta teadet, võtke enda elukohajärgse vallaga ühendust ja küsige järgi. Selle sünnitõendi väljastamise õigus on vallal 14 päeva. Peale seda saab korduva sünnitõendi maakonnakeskuste omavalitsustest (et siis Pärnumaa elanik Pärnu linnnavalitsusest jne) juba riigilõivu eest – paberil 10 eurot ja elektrooniliselt 5 eurot.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen mitmes välisriigis elanud ja nüüd elan jälle ning siinse isikukoodi saamiseks olid laste sünnitunnistused nõutud (Lääne-Euroopa riik). Mul lapsed pisut vanemad, nii et meil olid need olemas, aga ei kujuta ette, kui poleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minult küsis lapse sünnitõendit ülikool, et vabastataks mind õppemaksust kui mul on aineid sooritamata (kuni 7-aastast last kasvatav vanem). Mul õnneks oli see A4 paber.

Siit loen, et on teisigi kohti kes seda küsivad. Veider et see justkui kaotati, või et seda peab tasu eest taotlema ja ei saa otse registrist väljatrükki teha. Oleks et küsin kellegi teise andmeid, aga oma lapse kohta!? Imelik on see meie moodne e-riik kohati.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minult küsis lapse sünnitõendit ülikool, et vabastataks mind õppemaksust kui mul on aineid sooritamata (kuni 7-aastast last kasvatav vanem). Mul õnneks oli see A4 paber.

Siit loen, et on teisigi kohti kes seda küsivad. Veider et see justkui kaotati, või et seda peab tasu eest taotlema ja ei saa otse registrist väljatrükki teha. Oleks et küsin kellegi teise andmeid, aga oma lapse kohta!? Imelik on see meie moodne e-riik kohati.

Minul sama, ülikoolis küsiti ja eesti.ee väljatrükk ei sobinud. Nüüd ei saa ma üldse aru, miks peaks netis sünni registreerima ja siis veel hakkama KOVi minema, lihtsam on kohe kohale minna, sünd registreerida ja oma paberid-pakid kätte saada…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida sa sellega teed? Seda paberit pole vaja.

On vaja nt tööandjale viimiseks, et saada laste eest ettenähtud puihkust, puhkust võtta välja sobival ajal, kui lapsed väikesed jne. Meil nõuti imekombel ka lasteaias veel sel aastal – sellest mina ka aru ei saa, kuna lasteaed on ju KOV oma ja nad ju nagunii kontrollivad rahvastikuregistrist…aga no ma ei viitsind vaielda ka.

Meie vallas oli võimalik saada ka vallast nö pitsati ja allkirjaga sünnitõend, aga see oligi lihtsalt tavaline A4 dokument ilma mingi pidulikkuseta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appikene, ikka veel.
Mu laps sündis 8 aastat tagasi, käisin perekonnaseisuametis sündi registreerimas, Tartus. Sünnitunnistust kui sellist tollal enam juba ei olnud. Aga polikliinikus nõuti. Tõsi, peale mõningast virisemist registratuuritädi siiski leppis ka minu ID-kaardi ja lapse isikukoodiga.
Kui lapsele ka ID-kaardi tegime, lõppesid alles need dokumendiküsimise probleemid äre.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, meil ka pangas küsiti sünnitunnistust konto avamisel. Samas ma ei saa sellest aru, esitan ju isikutunnistuse, selge ju, et inimene on sündinud ja id kaart väljastatud, milleks see sünnitunnistus vajalik on? Nad saavad ise helistada ja registrist järgi uurida, aga nädala sees saab ainult niimoodi .

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, meil ka pangas küsiti sünnitunnistust konto avamisel. Samas ma ei saa sellest aru, esitan ju isikutunnistuse, selge ju, et inimene on sündinud ja id kaart väljastatud, milleks see sünnitunnistus vajalik on? Nad saavad ise helistada ja registrist järgi uurida, aga nädala sees saab ainult niimoodi .

loogiline, et pank peab veenduma, et laps ja vanem on seotud.
milline register sulle praegusel GDPR-ajastul sellist nfot telefonikõne peale annab?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

milline register sulle praegusel GDPR-ajastul sellist nfot telefonikõne peale annab?

Helistavad registrisse ja küsivad sünnitunnistuse infot. Jah, selle peale ma ei tulnud, et uurivad vanemlust.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

tundub, et see rahvastikuregistri tõendite tasulisus on mingil hetkel tekkinud. sain just kätte surmatõendi ja infomaterjalides oli kirjas, et esimene tõend on tasuta ja järgneva väljastamisel tuleb maksta riigilõiv ja tõendi saab kätte kov-st.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes on Tallinnas ca 3-4 aastat tagasi saanud nimetunnistuse – kas samade kaante vahel oli ka sünnitõend?

Meil on kaante vahel ainult nimetunnistus ja rohkem ei midagi ning sellised dokumendid on meil kogu aeg ühes kohas. Kuimidagi on kasutatud, oleme kohe tagasi pannud.

Perekonnaseisuamet väidab, et kindlasti anti nimetunnistusega ka sünnitõend kaasa.

Kas kõikidel on mõlemad paberid olnud kaante vahel?

Mis asi on veel nimetunnistus? Mul 2 last, kummalgi pole ja pole ka vaja läinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helistavad registrisse ja küsivad sünnitunnistuse infot. Jah, selle peale ma ei tulnud, et uurivad vanemlust.

oled peast soe? milline asutus jagab sellist delikaatset infot suvalisele helistajale?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis asi on veel nimetunnistus? Mul 2 last, kummalgi pole ja pole ka vaja läinud.

No kõvade kaante vahel paber, et palju õnne, teie lapse nimi on see ja see… täiesti mõttetu paber iseenesest. Kahe esimese lapsega oli kaante vahel sünnitunnistus – ma ei saaaru, et miks siis nüüd niimoodi ei saa. Absurd iseenesest.
Aga vot, seda vajalikku, sünnitõendit, pole 🙁 Ja ma olen kindel, et seda ei olnud ka alguses kui need kaaned saime.
Ning nüüd pean kellegi tegemata jäänud töö pärast kohale minema, et see paber 10 euri eest saada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kõvade kaante vahel paber, et palju õnne, teie lapse nimi on see ja see… täiesti mõttetu paber iseenesest. Kahe esimese lapsega oli kaante vahel sünnitunnistus – ma ei saaaru, et miks siis nüüd niimoodi ei saa. Absurd iseenesest.

Aga vot, seda vajalikku, sünnitõendit, pole 🙁 Ja ma olen kindel, et seda ei olnud ka alguses kui need kaaned saime.

Ning nüüd pean kellegi tegemata jäänud töö pärast kohale minema, et see paber 10 euri eest saada.

te kuulusite vast nende hulka, kes raekojas käisid? ma pole ühegi lapsega mingit nimetunnistust saanud, kõvadest kaantest rääkimata.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas riik ei suuda sellist lihtsat asja reguleerida ja väljastada kõigile ühesugune tõend, mis kehtiks kuni ID-kaardi väljastamiseni kuni 2 kuud lapse sünnist.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapse sünnitunnistus ja eesti.ee