Esileht Lapse ootamine Lapse suur kaaluiive nädalate kohta

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Lapse suur kaaluiive nädalate kohta

Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemust olnud, kui ultraheliga last mõõdetud ja nädalate kohta liiga palju kaalu? Mul hetkel 34+3 nädalat ja öeldi kaaluks 2700 grammi, saadeti GTT testile ka.  Kas sellisel puhul võidakse esile kutsuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nädalas peaks laps umbes 200g juurde võtma, seega võib sünnikaal tulla 3.6-4kg vahel (arvutusega 3.9kg). Ei usu, et sünnitus esile kutsutakse, aga eks see oleneb ämmaemandast ka. Esimese lapse ajal arvas,õ miju ämmaemand,  et tuleb suur laps, sest kõht oli suurem kui nädalad, aga viimane UH oli korras, kaalul probleemi ei nähtud, GTT-le saadeti korra raseduse alguse poole. Esimene laps oli 3,7kg, teine 3.9kg ja teine laps lendas lihtsalt välja, kui nii saab öelda. ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nädalas peaks laps umbes 200g juurde võtma, seega võib sünnikaal tulla 3.6-4kg vahel (arvutusega 3.9kg). Ei usu, et sünnitus esile kutsutakse, aga eks see oleneb ämmaemandast ka. Esimese lapse ajal arvas,õ miju ämmaemand, et tuleb suur laps, sest kõht oli suurem kui nädalad, aga viimane UH oli korras, kaalul probleemi ei nähtud, GTT-le saadeti korra raseduse alguse poole. Esimene laps oli 3,7kg, teine 3.9kg ja teine laps lendas lihtsalt välja, kui nii saab öelda. ????

Õ miju?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oota rahulikult GTT tulemused ära. Ette pole mõtet muretseda.

Ultraheli on abistav diagnostikavahend, millel on teatav eksimisruum.
Mul kahtlustati kõhu suuruse järgi loote kasvupeetust. Täpselt tähtajal käisin erakorralises ultrahelis, kus oli õnneks kõik korras ja ennustati keskmist last, st 3,5 kg. Mul on lai vaagen ja laps oli lihtsalt juba vaagnasse vajunud. Paar päeva hiljem sündis ligi 4,3 kg laps, sünnitus kestis veidi üle poole tunni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UHga on päris suur eksimise ruum tegelikult. Kõik oleneb ämmaemandast, küsi kindlasti teist arvamust ka, kui keegi esilekutsumist survestama hakkab – tänapäeval tehakse seda kahjuks liiga palju. Sünnitasin ise 5-kilose terve lapse, sünnitus oli kerge ja kiire.. Ei tasu karta neid suuri lapsi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus UH-ga suur eksimise võimalus.

Sain ka pahandada, et miks tarbin nii palju magusat jne ,( enda arust tvl toitumine). Laps olevat suur ja sünnikaaluks ennustati 4400g kanti. Tegelikult sündis 3500g.

Siiamaani ajab veidi muigama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näitas UH 33n, et lapse kaal 3009g. Ka epk oli mitu cm suurem sellel ajal. Ämmaemand probleemi ei näinud (käisin ta visiitidel kuni lõpuni 6n tagant). Kuid see arst kelle juurde kogemata sattusin 33n (olid muud mured), tühistas ämmaka ajad ja pani naistearstile aja. 38n näitas uh 4100g. Öeldi, et üle tähtaja nad ei lase mul kanda. Täpselt tähtajal hakkas mul ise sünnitus pihta, kuigi järgmine päev oli esilekutsumine. Sünnitasin 4500g lapse. GTT testi tegin raseduse ajal 2x ja mõlemid korrad olid korras. Õde sünnitas samuti hiljuti esilekutsumisega. Ennustati 5kg last, sündis 3900g. ????????‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on palju? Minu esimene laps sündiski täpselt sel ajal: 34+3 (enneaegsena) ja kaaluski 2770g. Tol ajal (see juhtus juba 11 aastat tagasi) oli see täiesti ok kaal sellises lootesuuruses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Lapse suur kaaluiive nädalate kohta