Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse suurus ja emaka põhja kõrgus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lapse suurus ja emaka põhja kõrgus

Postitas:

Kõik pidevalt ütlevad, et mul on väike kõht. Ma pole sellele väga tähelepanu pööranud, sest eelmised 2 rasedust on sama jutt olnud, aga lapsed kaalusid esimene 3200 ja teine 3600. Keegi ämmaemand veel kommenteeris, ma mäletan, et ei tea, kuidas ta sinna ära mahtus, et oleks võinud arvata, et sünnib pisem.
Täna sattus mulle pihku esimese raseduse raseduskaardi koopia. Näen, et 37 nädalal on emakapõhja kõrgus olnud 35 cm ja 40 nädalal 36 cm. Laps sündiski 40 nädalal ja kaalus 3200. Hetkel aga olen täpselt 37 nädalat rase ja emakapõhja kõrgus on 33 cm. Ämmaemand arvas , et vast on väike, aga tubli. Ütles, et teha nagunii pole midagi ja et kui vaja, siis teeme UH 40 nädala paiku. Kui ühes tükis olen veel…
Palun jagage kogemusi, kuidas teil nende numbritega on olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

36. nädalal minu emakapõhja kõrgus oli 37 cm, homme lähen visiidile, 38 nädalat, saan teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 08:09; 19.06 13:46; 30.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 nädalal oli EPK 30 ja 37 nädalal oli ikka EPK 30, siis saadeti ruttu UHsse kus avastati et laps ei kasva enam kõhus ja tema tervise nimel on parem sûnnitus esilekutsuda (väljas kasvab paremini kui sees). Laps sai hüpotroofiku diagnoosi oli hästi pisike. Tänaseks on ta 1.6 aastane ja ilusti kosunud ja kasvanud (õigemini juba 2 nädalat peale sünnitust oli ta korralikult juurdevõtnud ????)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

37 ndl 30 cm, 40 ndl 33 cm, laps sündis ca 3 päeva hiljem 4100g. Pärast imestati küll, et kuhu see laps ära mahtus ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

37. ndl EPK 34, laps sündides 3260 g. Kõhu ümbermõõt oli sel hetkel 96. Mitte keegi ei rääkinud, et väike vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi, et see emakapõhja kõrgus vastab enamvähem rasedusnädalatele, nt 33cm on 33.nädalal. Aga mul oli kõikide rasedustega mõõt nädalatest maas. Lapsed tulid 2800g, 3400g ja 3200g. Sünnikaalu alumine norm on 2500g (täiskantud rasedusel), seega probleemi polnud – sünnikaalud normis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimesega oli täpselt tähtajal 39 cm, minuarust oli lapsel mõõtmise ajal pepu püsti….sünnitama minnes arvati, et tuleb suur laps ja tõenäoliselt ei saa ise hakkama (ämmakad hiljem rääkisid, kui juba laps oli käes). Sündis 51 cm ja 3700, tõesti, veed tuli avada, aga peale seda sai laps ise välja ja mina sain mõned ilupisted ????

Teisega olin mina ainus, kes kahtlustas suurt last, koguaeg oli tunne, et tal on kitsas (tundsin justkui iga viimset kui liigutust ja alati oli valus, kui ta liigutas), muud näidud ei ennustanud suurt (epk ei mäleta). Sündiski 54 cm…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

36. nädalal minu emakapõhja kõrgus oli 37 cm, homme lähen visiidile, 38 nädalat, saan teada.

Täna 38. nädal ja 40 cm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 08:09; 19.06 13:46; 30.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina uuriks, et millisest rasedusnädalast ämmaemand või günekoloog emakapõhjakõrgust mõõtma hakkab? Mul pole veel mõõdetud, aga ehk on veel vara? Rasedust 18. nädalt täis. 16. nädal oli arst ja järgmine visiit on 22. nädal. Vahepeal siis LA UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina uuriks, et millisest rasedusnädalast ämmaemand või günekoloog emakapõhjakõrgust mõõtma hakkab? Mul pole veel mõõdetud, aga ehk on veel vara? Rasedust 18. nädalt täis. 16. nädal oli arst ja järgmine visiit on 22. nädal. Vahepeal siis LA UH.

Minu ämmaemand hakkas mõõtma alates 18. nädalast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 08:09; 19.06 13:46; 30.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse suurus ja emaka põhja kõrgus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.