Esileht Lapse ootamine Lapse toa sisustamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Lapse toa sisustamine

Postitas:

Olen täitsa värske foorumlane ja tulin siia abi otsima. Oleme mehega lapsele tuba sisustamas (hetkel veel värvimistööd) ja kuna me ei ela väga suures korteris, peab olema ruumikasutus nutikas. Meie jaoks on tähtis, et mööbel oleks korralik ja mitte saepuruplaat. Kuna lastetuppa oleks vaja võrevoodit, mingisugust kummutit ja mähkimisalust, ei ole me leidnud sellist head lahendust, kuidas võimalikult kokkuhoidlikult ruumi kasutada. Olen internetis tuhninud ja erinevaid arvamusi lugenud aga eks ikka kipub niiviisi olema, et igaüks kiidab oma toodangut ja valikut.

Mismoodi Teie oma lastetoad olete sisustanud ja missugust mööblit üldse soovitate?
Kas mingeid nutikaid lahendusi on olemas?

Ootan Teie vastuseid! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste maitsed ja stiilid on erinevad. Mina ise olen imiku asjade peale võimalikult vähe kulutanud. Esimese lapsega ei kasutanud isegi mähkimislauda. Kolmanda lapse puhul edevusest sisutasin toa põhjalikumalt. Toas on riiul, kummut, kapp, võrevoodi, mähkimislaud ja kaks mänguasjakasti. Enamus IKEA toodang. Kuna nüüd on neljas laps tulemas, siis pean jälle ümber sättima, sest lapsed peavad tuba jagama.
Minu kogemus on siiski see, et väikelapse tuba on vanema jaoks ja pakkugu siis silmailu. Kvaliteetne mööbel ilmselt ei tadu ära, sest kasutusaeg on lühike ning järelturul ei taheta väärilist hinda maksta.
Kvaliteet on oluline koolilaste puhul. Suuremad lapsed on teismelised ja toa sisustasin kui nad kooli läksid ja kõik on veel viisakas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie käib väikse tähega, kui pöördud rohkem kui ühe inimese poole.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läheneks ka pigem praktiliselt, väga üle ei mõtleks esialgul selle mööbli osas. alati saab tellida ja juurde osta, kui näed, et vajadus olemas.
peamine, kui mõelda, et lapsel hakkab olema oma tuba, et see oleks võimalikult lapsekindel. näiteks mul tuttavatel saab laps aastaseks ja laps omas toas. neil on pandud maha lapsele madrats, et kui ärkab, siis saab ise sealt kindlalt välja, mängib ja tegeleb omaette kuni kõht läheb tühjaks. mõni hommik hakkab 10 min jooksul juba uksega kobistama, teine päev mängib omaette tunnikese. sellise praktika puhul on minu meelest hea, kui tuba on mööblist nii lage kui võimalik. pigem mängunurkadel, põrandakatetel põhirõhk.
kvaliteetne mööbel on kena, aga kellele seda beebi suhtes nii vaja. just need mähkimislauad jne. millega pole väga ruttu mitte midagi teha. ma ehitaks tuppa korraliku garderoobkapi, millele erinevad sisud sisse. esialgu riided väikesed, siis alumisi riiuleid saab kasutada ka mänguasjade jms ärapanekuks. korralik kapp kestab aastaid. ja kui neutraalne, siis ei sega muu mööbli valikul. mul tutvusringkonnas on u sellistele 3 aastastele ostetud juba korralikud lasteteemalised kummutid, öökapid, voodid. kooliajal juba siin esimene-teine klass vahetatakse välja meeter laiade kontinentaalvoodite vastu lastevoodeid jne.aga beebile ja sellisele pisikesele ei ole väga mööbli osas spetsiaalselt keegi kulutanud. ise ka ei plaani. endal mul walk-in garderoob. lapseasjad sinna enda asjade juurde. mähkimislaud alt riiulitega ja sahtliga. voodi ja ongi kõik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 20:44; 05.05 20:37; 06.05 10:15; 14.05 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on terve maja IKEA toodanguga sisustatud ja saepuruplaati ilmselt esineb nii mõneski mööblitükis, aga mul ei ole neile küll kvaliteedi osas midagi ette heita.

Sisustamise nutikuse osas – mähkimislauda läheb vaja ainult esimesel poolaastal, sealt edasi hakkavad lapsed keerama ja aktiivsemate beebide puhul võib laual mähkimine juba ohtlikuks minna. Paljud mähivad näiteks algusest peale voodi peal ja ei juhtu kah midagi. Ise mähkisin poole ajast põrandal. Seepärast mähkimislauda eraldi ei ostaks, sellega ei ole hiljem midagi teha. Mähkimislauana kasutasin kolme sahtliga IKEA kummutit, mille peale täpselt mähkimisalus mõõtudelt sobis, kummut on siiani kasutuses, kuigi mähkimismuret enam ammu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga aktiivsed lapsed, keerama-pöörama hakkasid varakult (3-kuusena), aga mähkimislaual suudab adekvaatne ja ohust teadlik täiskasvanu neid ometi kinni hoida, hiljem oskab laps ka ise veidi hoida, et ei kukuks. Meie viskasime mähkimislaua elamisest välja, kui noorem laps sai 3 a, kokku oli see 5 a pidevas kasutuses — ka suuremat last on ülimugav mähkimislaual riietada. Mitte kordagi ei kukkunud kumbki laps mähkimislaualt ega olnud tõsises kukkumisohus. Ma absoluutselt ei kujuta ette, miks ma oleksin pidanud oma seljale tegema midagi nii kurnavat ja ebatervislikku kui voodil mähkimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui väike see tuba siis on, et kummut, võrekad ja mähkimisalys ei mahu? Teete panipaiga toaks ümber?

Võimalik, et laps magab lõpuks hoopis teie toas, nii endale mugavam. mähkimisalust saab hoida voodi all või seina ääres ja vajadusel võreka peale tõsta. Meil oli hoopis vannitoas pesumasina peal, et oleks mugav peput kraaniall pesta.

beebile ei ole suurt kummutit vaja. meil mahtusid kõik kasutuses olevad toariided 1 sahtlisse, õueriideid hoidsimegi vankris. Suuremad numbrid hoidsin kohvris voodi all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole minu esimene kord. Nii tore oli lugeda teie arvamusi, saada mõtteid ja soovitusi. Olen sõbrannadel ka külas käinud, kellel lapsed on ja neil on ka ikka lastetoad suht hästi ära sisustatud. Ma olen pigem otsinud midagi eristuvad ja ägedamat kui lihtsalt tavaline mööbel.
Kolasin pikalt netis ringi ja leidsin mingi Eesti tootja lastemööbli, mis tundub huvitav…
Keegi on varem kuulnud sellisest tootjast nagu Adensen?
Ma ise vaatasin sellist https://adensen.ee/toode/smart-kid-multifunktsionaalne-mooblikomplekt/

Ehk on kellegil kokkupuudet Adenseni mööbliga? Internetist väga palju rohkem ei leidnud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole minu esimene kord. Nii tore oli lugeda teie arvamusi, saada mõtteid ja soovitusi. Olen sõbrannadel ka külas käinud, kellel lapsed on ja neil on ka ikka lastetoad suht hästi ära sisustatud. Ma olen pigem otsinud midagi eristuvad ja ägedamat kui lihtsalt tavaline mööbel.

Kolasin pikalt netis ringi ja leidsin mingi Eesti tootja lastemööbli, mis tundub huvitav…

Keegi on varem kuulnud sellisest tootjast nagu Adensen?

Ma ise vaatasin sellist https://adensen.ee/toode/smart-kid-multifunktsionaalne-mooblikomplekt/

Ehk on kellegil kokkupuudet Adenseni mööbliga? Internetist väga palju rohkem ei leidnud…

Kokkupuudet ei ole, aga googeldasin neid. Tundub, et sellega on seotud kaks ettevõtet, Adensen OÜ ja Adensen Furniture OÜ. Tundub, et ema-poja firmad vms. Makse nad maksnud ei ole, ühtegi ametlikult registreeritud töötajat neil ei ole. üks ettevõte on deklareerinud 500 euri ja teine 2000 euri käivet viimases kvartalis. Kas nad teevadki väga väikeseid koguseid või arveldavad palju nö sularahas. kodulehel on pandud, et kogemust 12 aastat, ettevõtted on mõlemad noored, üks 2 aastat, teine 10 kuud vana.

samas leian ühe ettevõtte, mille vanas nimes on ka Adensen Furniture, aga nimemuutus olnud ja nüüd on
http://nordic-product.com
sellel on täpselt sama voodi pilt garelii all üleval ja asub ka Valgas. see on natuke makse ka maksnud ja ametlikult töötajad registreeritud.
kõik on avalik info, kui panna e-krediidiinfo.ee ja otsingusse kirjutada Adensen.

mööbli kvaliteedi kohta ei oska midagi öelda, aga mulle meeldib tausta uurida, kui tegemist tundmatu ettevõttega. midagi halba ju ei tulnud ja pisikesi eesti ettevõtmisi võib alati toetada. Mis aga on sellise pisikese tootmise kvaliteet, võimalik, et väga hea ja saad hinge sisse pandud toote. võimalik, et väga mitte.

üldiselt mina ei toeta selliseid väga multi tooteid. arvad tõesti, et tahad sellest samast kirjutuslauda ja voodit teha? tore, kui nii praktiliselt mõtled :D, mina oleks ise kindlasti tüdinenud sellest mööblitükist kuni lapsel seda lauda reaalselt vaja ka on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 20:44; 05.05 20:37; 06.05 10:15; 14.05 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma absoluutselt ei kujuta ette, miks ma oleksin pidanud oma seljale tegema midagi nii kurnavat ja ebatervislikku kui voodil mähkimine.

Kas st et seisad voodi ees ja kummardad alla voodil lebavat last mähkima?
Inimeste harjumused ja kehaehitused on muidugi erinevad, aga mina näiteks teadsin ette, et mähkimislauda ma küll ei vaja. Triikimine on vist ainuke töö, mida ma püsti seistes teen, muid asju pigem kükitades, rätsepaistes või kandadel istudes – isegi köögitöid sageli eelistan kükitades teha, arvuti taga istun ka valdava osa ajast, jalad tagumiku kõrgusel. Nii et mähkimisalus, mida sai voodile või põrandale asetada, oli minu jaoks ideaalne. Aga veelkord, igaüks teab oma vajadusi ise kõige paremini.
Teine asi on muidugi lapse vajadused. Seda mina näiteks ette ei teadnud, et minu laps ei suvatse mingit võrevoodit absoluutselt tunnistada ja magab ainult minu juures. Teine võimalus oli liikuvas vankris, mingist vanusest alates magama jäänult ka seisvas vankris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul alles 14 nädalat, aga vaikselt mõlgutan ka mõtteid, kuidas ja mis teha. Endal oli idee osta korralikum, sügavama ja laiema kummut. Lasen isal sinna peale ehitada kergemast puidust mähkimislaua suuruse “äärtega kandiku” ja ostan pehmenduse/aluse sisse. Hiljem kui beebi suurem ning seda enam tarvis ei ole, saab kõrvale panna ja ei võta palju ruumi või proovin muud moodi ära kasutada (Terrassile kandikuks :D).
Lisaks olen mõelnud kõrvale osta Ikea ratastel Trolley. Sinna paned mähkimisega seotud asjad ja mõned vahetusriided. Kui beebi magab veel voodiga sinu kõrval, siis võtad ka ööseks selle sinna, siis kohe hea tegutsed + saad endale mõned snäkid ööseks sokutada:
https://www.ikea.lv/en/products/kitchen/kitchen-worktops/kitchen-furniture/raskog-trolley-black-art-90333976

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostsin sellise mähkimisaluse
https://www.beebikeskus.ee/troll-mahkimislaud-anna-lux

puidust, ratastel ja ka, et pärast pane kuhu tahad. kasuta kuskil köögis lisariiulitena, terrassil jne. ühesõnaga välimuselt selline praktiline, et ei pea olema tegelikult ainult mähkimislaud. ja kuna ratastel, siis saab liigutada ringi lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 20:44; 05.05 20:37; 06.05 10:15; 14.05 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh sisuka tagasiside eest!

Igastahes, käisin reedel ja laupäeval mööblipoodides, kuid midagi silma ei jäänud. Laupäeval viis tee Valka ja endale jäi ikka kripeldama see Smart Kid mööblikomplekt. Kuna Tartus kuskil seda näha pole võimalik siis võtsin ühendust tootjaga, kes lahkelt lubas tulla tootega tutvuma.

Olen ammu aru saanud, et pilt alati ei kirjelda toodet ennast. See Smart Kid oli väga vinge ja kui eile käisin Tartus veel ringi, siis midagi nii asjalikku ei näinudki.
Mõtlesime täna natukene ja otsustasime selle Adenseni Smart Kid’i kasuks, toetame Eesti ettevõtet 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh sisuka tagasiside eest!

Igastahes, käisin reedel ja laupäeval mööblipoodides, kuid midagi silma ei jäänud. Laupäeval viis tee Valka ja endale jäi ikka kripeldama see Smart Kid mööblikomplekt. Kuna Tartus kuskil seda näha pole võimalik siis võtsin ühendust tootjaga, kes lahkelt lubas tulla tootega tutvuma.

Olen ammu aru saanud, et pilt alati ei kirjelda toodet ennast. See Smart Kid oli väga vinge ja kui eile käisin Tartus veel ringi, siis midagi nii asjalikku ei näinudki.

Mõtlesime täna natukene ja otsustasime selle Adenseni Smart Kid’i kasuks, toetame Eesti ettevõtet ????

no see on ideaalne variant, kui nägid oma silmaga selle asja kvaliteedi ära.
lahe!
ilusat rasedust 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 20:44; 05.05 20:37; 06.05 10:15; 14.05 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli pehme mähkimisalus ja seda siis panin, kus parasjagu last mähkisin. Mulle endale meeldis kõige rohkem põrandal rätsepistes lapsel riideid vahetada.
Laps eraldi tuba ei saanud (kuigi vabu tube majas on), sest ma ei viitsi öösel tubade vahet ringi jalutada. Samuti ei hakanud öiseks mähkimiseks last kuhugi tõstma, vahetasin voodis ära ja laps ei tõusnud üleski. Esialgu mahtus kogu lapse varustus mu enda kummuti ülemisse sahtlisse ära ja hiljem ostsin muruumi riidekapi.
Lapse võrevoodil võtsin ühe külje ära ning voodi panin enda voodi kõrvale. Nii on kõige vähem vaeva endal öise toitmise ja toimetamisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kuulnud sõbrannadelt, et toovad lapse hälli vastu vanemate voodit aga enam nad seda viga teha ei tahtnud. Ütlesid, et laps peab magama ikka oma toas.

Aga, minul on mööbel toas ja olen ülimalt rahul. Esialgu tundus kallis, aga siis tehti mulle sama asi selgeks, millest nad kirjutasid ka nüüd siin https://adensen.ee/lastetoa-moobel-miks-multifunktsionaalne-lastemoobel/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi teema vana, aga kui veel keegi loeb siis pakun ühe variandi veel välja. Nimelt selle mähkimislaua eluiga on tõesti lühike (kuni laps end pöörama hakkab), aga alguses toimetades mulle väga meeldis. Ostsin sellise mähkimislaua mille sai võrevoodi peale panna. See soodsam kui eraldi mähkimislaud osta ja ei võta ka hoiustamisel hiljem palju ruumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Lapse ootamine Lapse toa sisustamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.