Esileht Lapse ootamine Lapse topelt nimi kas sidekriipsuga või ilma? Miks?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Lapse topelt nimi kas sidekriipsuga või ilma? Miks?

Postitas:
Kägu

Lapse topelt nimi kas sidekriipsuga või ilma? Miks olete just “niipidi” variandi kasuks otsustanud?

Kuna minu lapsel saab olema üks Eestis levinumaid perenimesid, siis vältimaks nimekaimude rohkust, olen otsustanud lapsele nimeks panna lihtsatest eesti nimedest vähemlevinud kooslusega nimepaari. Otsustada pole aga suutnud selle üle, kas see nimi peaks olema sidekriipsuga või ilma.

Kuulaks hea meelega teie argumente, miks olete otsustanud panna oma topelt nimega lapsele sidekriipsuga nime või just vastupidi, olete otsustanud sidekriipsu panemata jätta?

Tänan juba ette vastajaid! 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kaks nime ilma sidekriipsuta. Otsustasime nii kuna, siis saab laps ise tulevikus valida kumba nime rohkem soovib kasutada. Praegu muidugi välja kujunenud, et teda kutsutakse esimese nime pidi rohkem. Niiet ma ise arvan, et kui nimi on sidekriipsuga, siis kasutataksegi mõlemat nime  ja kui eraldi nimed, siis leiab esimene nimi rohkem kasutust.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul ka levinud nimi, a la Kuusk. Ikka olen suutnud leida 3 lapsele lihtsad ja ühekordsed eesnimed, ning rahvastikuregistri päring näitab, et alla 5 selliseid (alla 5 täpset nrcei näita, aga suur tõenäosus, et ainuke).

Sh ühe lapse nimi on nö vana Eesti nimi, isegi mitte Piibli algega nimi nagu popid Johannesed või”vanad” Joosepid jne.

Väldi lihtsalt pope nime nagu Sebastian, Hugo, Robin, Karl. Ja ära põe 50aastaste nimekaimude pärast

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda lapsel on küll üks nimi, aga kui oleks 2 pannud, siis minumeelest sõltub see sellest, kas see peakski esinema ühe nimena (nt ma pole eriti kuulnud, et mõnd Mari-Liisi kutsutaks Mariks või Karl-Erikut Karliks, ikka öeldakse mõlemad nimed). Seega mina mõtleks pigem nii, et kas soovid panna ühe nime, milles on sidekriips, või kaks erinevat nime.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel kaks nime ilma sidekriipsuta, las jääb talle hiljem vabadus otsustada kumba eelistab. Sidekriipsuga nimi on pigem üks nimi nt. Martin-Pärtel on minu meelst üks nimi ja nii peakski seda kasutatama. Aga Martin Pärtel kaks nime ja täitsa OK kasutada vaid üht nime poolt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidekriipsuga nime puhul võib kandja ka ise valida kumba eelistada, keegi ei keela.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda lapsel on küll üks nimi, aga kui oleks 2 pannud, siis minumeelest sõltub see sellest, kas see peakski esinema ühe nimena (nt ma pole eriti kuulnud, et mõnd Mari-Liisi kutsutaks Mariks või Karl-Erikut Karliks, ikka öeldakse mõlemad nimed). Seega mina mõtleks pigem nii, et kas soovid panna ühe nime, milles on sidekriips, või kaks erinevat nime.

Mina küll olen kuulnud, et kutsutakse ainult ühe nimega ka sidekriipsuga variandi puhul. Lisaks puudub Eestis tegelikult lisaeesnimede (ei teagi, mis eesti keeles õige vaste on, middle name inglise keeles) traditsioon, et pannakse 2-3 eesnime, aga kasutusse võetakse ainult üks. Eestis on ikka pigem nii, et kõik nimed on ka kasutuses. Miks muidu üldse mitu nime panna.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul endal on nimi sidekriipsuga. Kunagi ei kutsuta mind ühe või teise nimega, ikka kogu nimi öeldakse. Selles mõttes on õigus, et sidekriips moodustab nagu nimest ühe terviku. Aga mainin ka seda, et üsna tüütu on kogu aeg nime öeldes näiteks ametnikele seletada, et mu nimi on sidekriipsuga. Enda lapsele ma sidekriipsuga ei paneks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidekriips tekkis Eestis nimedesse nõukogude ajal, kui ei tohtinud panna kahte eesnime, sest see oli kodanlik komme.

Minu lastel on kõigil üks Eesnimi. Valisin sellised nimed, mida kõik teavad, aga mis pole levinud või mida lastele väga ei panda. Aga kui peab kaks nime olema, siis mina paneks ilma kriipsuta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt kipub nii olema jah, et Anna-Liis X on alati Anna-Liis, mitte Anna ega Liis.

Anna-Liis Kadri X on siis jällegi enamasti ikka Anna-Liis (või Kadri, keskmise nime eelistajaid vähe kohanud). Karl Erik X on aga enamasti siis lihtsalt Karl.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun eelkõnelejatega, et üldiselt vaikne reegel on, et sidekriipsuga nimi on üks eesnimi mida kasutatakse alati koos ja sidekriipsuta nimi on kaks eesnime mida saab eraldi kasutada. Endale sidekriipsuga nimed ei sümpatiseeri. Kui tõesti on vajadus panna 2 eesnime, siis pigem kaks eraldi eesnime.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest see sidekriips seal vahel nagu rõhutab, et neid nimesid võiks kasutada koos. Kui pole plaanis pidevalt kutsuda last kahe nimega, siis mina pigem ei paneks sidekriipsu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul ka levinud nimi, a la Kuusk. Ikka olen suutnud leida 3 lapsele lihtsad ja ühekordsed eesnimed, ning rahvastikuregistri päring näitab, et alla 5 selliseid (alla 5 täpset nrcei näita, aga suur tõenäosus, et ainuke).

Sh ühe lapse nimi on nö vana Eesti nimi, isegi mitte Piibli algega nimi nagu popid Johannesed või”vanad” Joosepid jne.

Väldi lihtsalt pope nime nagu Sebastian, Hugo, Robin, Karl. Ja ära põe 50aastaste nimekaimude pärast

Kust sa välja lugesid, et just poisile on neid nimesid vaja?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sidekriipsuga, aga kasutatakse ainult esimest. Pandud nõuka ajal. Vihikute peale kirjutasin ise ainult esimese nime. Ka suures koolipäevikus oli kirjas ainult esimene nimi. Ja koolitunnistustel on ainult esimene nimi. Isegi ei tea, miks mu teine nimi õpetajatel on dokumentides panemata jäänud.

Ka kõrgkoolis kasutati ainult esimest nime. Umbes 25.a hakkasin ise teistele ennast tutvustama kahe nimega ja need hakkasid ikkagi kasutama ainult esimest. Ja mul pole sugugi raske teine nimi,  umbes nagu Mari-Kristi. Ei teagi, miks mu teine nimi üldse kasutusse pole läinud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui paned 2 nime ilma sidekriipsuta, siis 90% tõenäosusega hakatakse kasutama esimest nime. Sama hästi võib teise nime üldse ära jätta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Lapse topelt nimi kas sidekriipsuga või ilma? Miks?