Esileht Rasestumine ja lapse ootamine lapse tõstmine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: lapse tõstmine

Postitas:
betty21

tere
olen alles kuu rase ja mul on veel 1,2 aasatne laps kodus.kuidas selle tõstmisega siis on,kas tohib või siis palju tohib ja kui ohtlik see on beebile?poes kõikudel tuleb ju ikka vedida laps poekärusse ja asjad ka vaja ju tuppa tassida.tänud,kes vastavad.

Please wait...
Postitas:
zy

RE: lapse tõstmine

Kui arst ei ole eraldi ettekirjutusi teinud (sh Sa ei ole nö riskirase), siis läheb elu edasi nagi ennegi. Aastast ikka tõstad edasi. Ainult, et nüüd mõistusega. Kui vähegi on võimalik vältida, siis tasub seda teha – st kui mõnel juhul kõnniks see aastane ka ise ja kui poes oleks võimalik käia mehega, siis tasub seda ka nii teha.
Enesetunde järgi. Kui tunned, et ei ole õige hetkel raskusi tõsta, siis ära kindlasti tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kaarmela

Tõsta võid selliseid raskusi millega juba harjunud oled. Rinnast kõrgemale ei ole soovitatav tõsta. Minul laps 1,9 ja ei ole vältinud süllevõtmist vms. Alguses piirasin, sest tundsin et hakkab valutama. See möödus kuskil kuuga. Kui selliseid näidustusi pole siis last ju võib ikka tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul juba varsti 5 kuu käes, kodus 4a laps ja kohe kuidagi ei õnnestu seada asju nii, et teda üldse sülle ei võta. Olen ettevaatlik nii mis kole, kuid mulle tundub, et kõike tuleb teha mõistusega ja ettevaatlikult. Ära liialt pinguta, tõsta saab last ju mitut moodi, proovi ja leia variant, kus ennast kõige vähem pingutad.

Please wait...
Postitas:
Evely25

Mul ka 1.6 kuune poiss kodus ja ise olen 39 ndl rase ja siiamaani olen teda tõstnud ei ole küll midagi valutanud. Tänagi lükkasin hommikul lund ja just tulime õuest kelgutamast, kus paksu lumega annab ka teda järgi vedada. Su organism harjub selle tõstmisega, aga ettevaatlik võid olla sellegi poolest, mul pigem mure sellega et laps ronib sülle kõhupeale ja tahab hüpata seal, ei tea kas arvab et emmel on pall kõhus:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul hakkas laps väga hilja kõndima ja seetõttu pidin teda ikka väga palju tassima. Ja laps ei olnud ka väga kerge, oli 11-12kg siis. Minul andis organism kohe märku, et liiga paljuks läheb selle tõstmisega. Tekkisid toonused.
Poe kottidega tasub ettevaatlik olla, sest need võivad arvatust palju raskemad olla. Mina olen alati käruga autoni sõitnud ja pakkinud olen asjad pigem mitmesse kotti kui 1-2 suurde kotti, mis on väga rasked. Autost tuppa tassisin ka igat kotti eraldi kui just väga kerged kotid polnud.

Kindlasti räägi mehele sellest, et ta võiks võimalikult palju asjade ja lapse tassimise enda peale võtta. Mina ütlesingi otse, et palun võta laps või palun aita kotte tassida. Kodus võta laps sülle siis kui ise istud näiteks. Sellega tekib jah hiljem probleeme kui kõht juba suurem on, sest laps ei mahu hästi sülle ära:)

Please wait...
Postitas:
Teresa

Mina otsustasin kohe teise raseduse alguses, et üle ei pinguta, aga elan edasi nagu siiamaani s.h. võtan oma 2-aastast ka sülle ja tõstan, kuhu vaja. Kui võimalik, siis lasen mehel tõsta, aga alati ju nii ei saa.
ÄE ja arst ütlsid, et kui oled raseduse algusest saadik tõstnud, siis pole mõtet äkki hullult pabistama hakata. Ja nt. mänguväljakul näen tihti sellist pilti, kus viimase vindi peal rase ema vanemat last süles tassib.
Elu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul juba 37.-s nädal ja kodus veel ka 2.aastane. Ikka pean teda vahel tõstma, üritan seda võimalikult vähe teha, aga päris ilma ei saa.
Samuti käin poes ja tassin kotte.
Kuna meest kodus enamasti ei ole, siis pole mul ka eriti valikut:) Siiani pole häda midagi ja toimetan edasi.

Please wait...
Postitas:
Amanda-dee

Mul 14kilone pomm kodus ja poes kain jala. loomulikult olen ettevaatlik ja teen rahulikke liigutusi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin. Kuigi olen tegelikult veel kõrgriskirase, aga tõstmine ei ole probleemiks. Oleme arstiga sellest palju rääkinud. Jõmm kaalub 14 kilo ja tahab peput pesema ja teiselt korruselt alla ainult süles. Seega tassin. Poes käime suuri ostusid tegemas küll korra nädalas , nii et mees lükkab poekäru ja vajadusel tõstab last. Ünneks valusid ega midagi paha ei ole. Jõudu meile.

Please wait...
Postitas:
krotza

Minu paari kuu pärast kolmeseks saav on tihti süles. Küll mitte pikka maad, aga ikka. Samas ta kerge – 12 kg.
Niisamuti poekotid ja küttepuud ja lume rookimine. Ilma põhjuseta ei vea, aga samas jääks mu elu elamata, kui ma loodaks, et keegi teine mu eest need alati ära teeks.
Kui oled harjunud ja teed ettevaatlikult, siis võib (st kui pole riskirase).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nö riskirase ja 29+, ning esimene laps 2 aastane. Siiani olen alati tõstnud kui vaja või ta tahab. Arst vingus küll, aga no samas ütles, et iga naine tunneb ära millal temal see piir on:) Ei leia, et esimene laps peaks \”kannatama\” sellepärast, et emme ootab õde/venda:´;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma nö riskirase ja 29+, ning esimene laps 2 aastane. Siiani olen alati tõstnud kui vaja või ta tahab. Arst vingus küll, aga no samas ütles, et iga naine tunneb ära millal temal see piir on:) Ei leia, et esimene laps peaks \”kannatama\” sellepärast, et emme ootab õde/venda:´;)[/tsitaat]

Mis jutt see on \”kannatama\” – ega neid keeldusid niisama ei panda. Sa võid ju oma kõhubeebile liiga teha või enneaegse sünnituse esile kutsuda. Siis jääb kannatajaks tema ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 4 aastane laps, kaalub 15 kg ja mul ei ole probleemi tema sülle võtmisega ega tassimisega. Ise lihtsat jälgin, et see moment kui sülle võtan, et siis ennast kuidagi ei nikastaks. Ja õues ka praegu väga ei tassi teda, sest libe on ja kardan pigem kukkumist.

Please wait...
Postitas:
riin007

mu töö yks osa on inimese t6stmine ratastooli. ja kui rasedaks jäin teatasin kohe arstile,et mis nyyd saab. arst ytles ilusti,et teatud aeg raseduse algul kui su organism on harjunud teatud koormusega siis pole probleemi(seda muidugi juhul kui rasedusega on k6ik ok ja katkemisohtu pole.ja lubati t6sta ka väiksemat last sest keha on sellise koormusega igapäevaselt harjunud. aga kindlasti tuleks vältida liigselt rapsimist ja rahmeldamist 😀

Please wait...
Postitas:
riin007

mu töö yks osa on inimese t6stmine ratastooli. ja kui rasedaks jäin teatasin kohe arstile,et mis nyyd saab. arst ytles ilusti,et teatud aeg raseduse algul kui su organism on harjunud teatud koormusega siis pole probleemi(seda muidugi juhul kui rasedusega on k6ik ok ja katkemisohtu pole.ja lubati t6sta ka väiksemat last sest keha on sellise koormusega igapäevaselt harjunud. aga kindlasti tuleks vältida liigselt rapsimist ja rahmeldamist 😀

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine lapse tõstmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.