Esileht Väikelaps Lapse trots uue lasteaiaga

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapse trots uue lasteaiaga

Postitas:

Laps (3.aastane) alustas uues lasteaias ja kui algul tundus et kohaneb ilusti, siis pärast paari päeva on välja löönud tõeline lasteaia-viha. Hommikuti ainult karjub et ei taha minna, nutab-palub et ei peaks minema. Ometigi on tal seal rõõmus olla ja kisa jätkub ainult hommikuks. Sain lasteaiast soovituse seni teha poolikuid päevi (või lausa olla koos temaga), kuni olukord laabub..mulle tundub see kooskäimine jälle vale – nii ta harjubki minuga seal. Kas peaks julmalt lihtsalt ta aeda viima mingi nädala ja siis lootma et selle ajaga harjub või pigem siiski tasa ja targu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ta ainult hommikul karjub ja lasteaias on rõõmus, siis ma ei sa aüldse aru,misk peaks kuidagi tegelema eraldi sellega.

Kas sul on võimalik poolikuid päevi teha?

Kui laps on varem hoius käinud ja nüüd vahetus ainult, siis ei näe mõtet juures passida. See süsteem pigem lapsele, kes peab õppima emast lahti laskma.

Probleem võib olal vabalt sellest, et vahepeal olipikemalt puhkus ja lasteaia paus.

Mul hakkas tütar 3. lasteaiaaastal järsku hommikuti nutma, ka tekkis mingi 2 nädalat peale suvepuhkust. Kodus ei nutnud küll, aga aias jäi järsku nii õnnetuks ja pisarates lehvitas mulle järele. Kestis umbes 2-3 kuud, siis oli tas meie rõõmsameelne lasteaialaps tagasi. Hommikustest pisaratest hoolimata saime õhtuti ikka etteheidet, et liiga vara tulime järgi ja mäng pooleli 🙂

Kui paljudel töötavatel vanematel ülds eon võimalik istuda lapsega lasteaias kaasas või teha poolikuid tööpäevi, et enne lõunauneega juba laps ära tuua? Mul alustab ka sel aastal 2a10k laps uue slasteaias, seni käis erahoius, ja talle on uue aiaga kohanemiseks täpselt 2 päeva, sest lihtsalt pole rohkem kuskilt puhkust võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju tavaline harjumise etapp. Mida õpetajad arvavad? Kui nad suudavad lohutada ja laps nutab ainult sinu lahkumise ajal ja 5-10 minuti pärast on kõik korras, siis ma ei jääks lasteaeda. Uuega harjumine võtab kõigil oma aja, igatseb vana lasteaeda ja peab vana harjunud aeda paremaks jne. Ta ise on liiga väike, et seletada, mis talle seal ei meeldi või meeldis eelmises kohas rohkem jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et see on tavapärane etapp väikese lasteaialapse elus. Esialgu ongi uus ja huvitav, laps tundub harjuvat, aga siis toimub väike tagasilangus. Väike laps, emast ja kodust eemal, võõrad inimesed, võõras keskkond. Õpetajate soovitus teha poolikuid päevi on algul väga õige. Küll varsti harjub ja temast saab vahva lasteaialaps!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Lapse trots uue lasteaiaga