Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapse tulu deklareerimine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: lapse tulu deklareerimine

Siin on palju tarku inimesi koos. Kindlasti oskate ka mulle nõu anda:

17a laps käis suvel tööl ja sai ametlikult palka. Kokku on peres 3 last (teised on sellest tööl käinud lapsest nooremad).

Kas meil on nüüd kasulikum panna ikkagi kõik lapsed oma deklaratsiooni (sel juhul tuleb ilmselt näidata ka suurema tulu – kas seal on üldse niisugune koht, kus seda näidata saab?) või lasta sel suurel, 17aastasel ise eraldi deklar täita?
Või kas seal ongi mingit vahet tagasisaadavates summades?
Või millest sõltub, kumb kasulikum?
Abielus olen ja abikaasaga ühisdeklaratsiooni teeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 19:11; 01.02 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps peab ise tegema tuludeklari, aga see ei sega teid teda enda deklarisse lisamast- kuna vanem saab maksusoodustust nagunii alates pere 2. lapsest, siis pole probleemi, et 1. laps ise oma maksuvabastuse ära kasutab.
mul oli eelmine aasta sama teema ja siis uurisin täpselt järgi (MA)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]laps peab ise tegema tuludeklari, aga see ei sega teid teda enda deklarisse lisamast- kuna vanem saab maksusoodustust nagunii alates pere 2. lapsest, siis pole probleemi, et 1. laps ise oma maksuvabastuse ära kasutab.
mul oli eelmine aasta sama teema ja siis uurisin täpselt järgi (MA)[/tsitaat]

ahhaa! see on küll hea uudis! suur aitäh sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 19:11; 01.02 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina kannad deklarisse kõik 3 last, et saada tagasi II ja III lapse eest.
Kui I kirja ei pane, siis sul pole 3 last.
Teete ühisdeklari.

17a teeb ise oma tuludeklari(kui teenis üle 144/kuus st talt võeti tulumaksu).

Sind st teie ühisdeklari tagastust see ei mõjuta, sest tegu on I lapse tuluga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]laps peab ise tegema tuludeklari, aga see ei sega teid teda enda deklarisse lisamast- kuna vanem saab maksusoodustust nagunii alates pere 2. lapsest, siis pole probleemi, et 1. laps ise oma maksuvabastuse ära kasutab.
mul oli eelmine aasta sama teema ja siis uurisin täpselt järgi (MA)[/tsitaat]
Täpselt nii ongi. Tegime ka nii:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 14:31; 02.02 12:28; 03.02 22:29; 03.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sama kehtib ka kahe lapse puhul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sama kehtib ka kahe lapse puhul?[/tsitaat]
Jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 14:31; 02.02 12:28; 03.02 22:29; 03.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et mina teen enda deklari, panen sinna 2 last ja saan ühe pealt raha tagasi. Ja siis vanem laps teeb omakorda eraldi deklari ja saab ka raha tagasi?

Ma selle pärast küsin, et see tundub lausa uskumatu. Me eelmisel aastal küll kaotasime selle lapse tagasisaadava tulu, sest panin selle ka enda deklarisse. Ei teadnud sellest teisest võimalusest…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kontrollitud ja saadud.

Sina oled KAHE lapse VANEM, kellel on seaduslik õigus saada lisatulumaksutagastus II(TEISE) lapse eest.

Alates TEISEST, st I(ESIMESE) eest vanem soodustust ei saa.

Selleks, et tõestada, et sul on 2 last tuleb mõlema andmed deklarisse kanda.

Õigus tagasi saada on ja saad ka ju mitte töötanud lapse vaid noorema lapse eest.
Vanema lapse pealt mingit soodustust vanem ei saa aga andmed peavad vanema deklaris olema, tõestamaks, et lapsi on rohkem(muidu ei loeta II last II vaid esimeseks)

Sinu I laps teeb ise ka tuludeklari, sest see õigus tal on, kuigi ta on veel lapseealine: töötanud inimesel,hoolimata vanusest, kellelt on ära võetud tulumaksu, on seaduslik õigus tulumaksutagastusele, kui ta pole saanud aastas tulumaksuvabalt igakuiselt 144

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, ma armastan teid kõiki! Ikka leidub nurgataguseid ja sopikesi, kuhu enda teadmised ei küündi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma selle pärast küsin, et see tundub lausa uskumatu. Me eelmisel aastal küll kaotasime selle lapse tagasisaadava tulu, sest panin selle ka enda deklarisse. Ei teadnud sellest teisest võimalusest…[/tsitaat]
Mingit lapse tulu tagasi ei peagi saama. Õigus on tagasi saada vaid tasutud tulumaksu – aga väiksemate summade korral (alla 2250 kr kuus) ei võetudki lapsel ehk tulumaksu maha ja siis polegi ju midagi tagasi saada. Kui aga oleks tagasi saada ja lapsel jäi deklaratsioon lihtsalt esitamata, siis võib selle ka veel praegu ära teha, 2010 aasta eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:30; 03.02 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]et mina teen enda deklari, panen sinna 2 last ja saan ühe pealt raha tagasi. Ja siis vanem laps teeb omakorda eraldi deklari ja saab ka raha tagasi?

Ma selle pärast küsin, et see tundub lausa uskumatu. Me eelmisel aastal küll kaotasime selle lapse tagasisaadava tulu, sest panin selle ka enda deklarisse. Ei teadnud sellest teisest võimalusest…[/tsitaat]
tuludeklaratsiooni saab veel mitu aastat tagantjärgi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei teinud eelmisel aastal tuludeklarit, kuigi töötas ka 2010.a?

Siis tehku nüüd ära ka eelmine!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:06; 04.02 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see tuleb teha nüüd paberkandjal? Võis saab ta selle teha ka läbi pangalingi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, selle loogikaga võiks ju lahkuläinud mees ja naine mõlemad oma ühise esimese lapse oma deklaratsiooni märkida, sest ESIMESE lapse pealt ju ei saa midagi tagasi. Ja kui mõlemal on pärast uue abikaasaga TEINE laps saadud, siis saaksid teise lapse pealt tagasi. Sama olukord ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:44; 03.02 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, selle loogikaga võiks ju lahkuläinud mees ja naine mõlemad oma ühise esimese lapse oma deklaratsiooni märkida, sest ESIMESE lapse pealt ju ei saa midagi tagasi. Ja kui mõlemal on pärast uue abikaasaga TEINE laps saadud, siis saaksid teise lapse pealt tagasi. Sama olukord ju.[/tsitaat]

Mismõttes sama olukord??
Absoluutselt mitte ju.
Sama last kahes deklaratsioonis ei saa esitada. Kui laps on automaatselt ema deklaratsioonis (peretoetuste saaja), siis peab ema kõigepealt lapse kustutama ja oma deklaratsiooni kinnitama. Seejärel saab isa enda omasse lisada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mismõttes sama olukord??
Absoluutselt mitte ju.
Sama last kahes deklaratsioonis ei saa esitada. Kui laps on automaatselt ema deklaratsioonis (peretoetuste saaja), siis peab ema kõigepealt lapse kustutama ja oma deklaratsiooni kinnitama. Seejärel saab isa enda omasse lisada.[/tsitaat]Ma tean, et ei saa, aga siin oli kirjas, et ühte ja sama teismelist saab panna kahte erinevasse deklaratsiooni – tema enda omasse ja vanemate omasse. Et ühes siis kasutab ise maksuvabastust ja teises on \”esimene laps\”. Lihtsalt mõtlesin, et imelikult on need reeglid paika pandud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:44; 03.02 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga see tuleb teha nüüd paberkandjal? Võis saab ta selle teha ka läbi pangalingi?[/tsitaat]
Saab läbi e-maksuameti. Mul tuttav novembris just tegi ja sai kähku oma tagastuse ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:30; 03.02 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 15-aastasel oli olemas arveldusarve ja netipanga kasutusõigused. tema tegi ise enda deklari ja mina panin tema summad oma deklarisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 20:46; 04.02 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu 15-aastasel oli olemas arveldusarve ja netipanga kasutusõigused. tema tegi ise enda deklari ja mina panin tema summad oma deklarisse. [/tsitaat]
Kui laps tegi ise deklaratsiooni, miks sa siis tema teenitud summad veel oma deklaratsiooni lisasid? Deklareerisite sama tulu kaks korda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 14:31; 02.02 12:28; 03.02 22:29; 03.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]et mina teen enda deklari, panen sinna 2 last ja saan ühe pealt raha tagasi. Ja siis vanem laps teeb omakorda eraldi deklari ja saab ka raha tagasi?

Ma selle pärast küsin, et see tundub lausa uskumatu. Me eelmisel aastal küll kaotasime selle lapse tagasisaadava tulu, sest panin selle ka enda deklarisse. Ei teadnud sellest teisest võimalusest…[/tsitaat]
Soovitaks Maksuametist täpselt järgi küsida, kuidas sul mõistlik toimida on. Need, kes siin soovitavad lihtsalt lapsel deklaratsioon tagant järgi teha, jätsid vist tähelepanuta, et kandsid lapse teenitu juba enda deklaratsiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 14:31; 02.02 12:28; 03.02 22:29; 03.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui laps tegi ise deklaratsiooni, miks sa siis tema teenitud summad veel oma deklaratsiooni lisasid? Deklareerisite sama tulu kaks korda?

[/tsitaat]
mina sain tema tagastuse võrra vähem tulumaksu tagasi.see oli siis kui kõik lapsed läksid arvesse, sel aastal on alates teisest lapsest, siis on teistmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 20:46; 04.02 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates II lapsest on juba mitu aastat ju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:06; 04.02 22:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapse tulu deklareerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.