Esileht Väikelaps lapse unejutt

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: lapse unejutt

Postitas:
Kägu

Kas on normaalne lapsele enne uinumist lasta telefonist unejuttu? (Kõik muud tegevused on tehtud, pesud, muinasjutud, unelaulud jne.)

kui on normaalne, siis kui pikalt seda telefoni seal lapse kõrval hoida on normaalne?

 

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga miks sa ise või lugeda, kui juba nagunii telefoni hoiad kõrva ääres, sega oled nagunii hõivatud? Või sa küsid kellegi teise kohta?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin partneri kohta. Tema laps, loeb muinasjuttu jne, aga lisaks ka unejutt telefonist peale jutu lugemist.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju on siis mingi selline kokkulepe lapsega. Mina probleemi ei näe. Oluline osa on see, et lapsevanem ise lapsele loeks õhtul. Kui lisaks veel mingi programm on, siis on see lapse ja vanema vaheline asi.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milles see ebanormaalsus peaks seisnema?

Ma ei tea, milline laps TA elukaaslasel on, aga pigem ei tasu eeldada, et jutt lapse magama uinutab, st pigem mitte “kui kaua”  vaid “mis kellani” – mis sõltub päevakavast ja meie seda ette öelda ei saa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti oli täiesti normaalne iga õhtu raadiost unejuttu kuulata, ega see telefonist kuulamine kuidagi teistsugune ole.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis tähendab sinu arust “normaalne”, aga eks see üks mugavusharjumus tundub olevat. Laps muidugi kaupleks endale igasuguseid lisavõimalusi, et unerahu aega edasi lükata. Unejutt ja unelaul sellel otstarbel on igas mõttes kasulikud: lapse ja vanema ühine aeg, vahetu suhtlus, võimalus talle kogemusi jagada, arendab lapse sõnavara, tugevdab emotsionaalset sidet. Mingist masinast jutu kuulamine veel lisaks ei anna muud, kui et laps ei kauple, et loe veel ja ära mine veel ära. Kui selline rutiin kord juba on, siis lapse meelest oleks kindlasti väga ebaõiglane, kui see äkki ära keelata.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda telefoni kõrva juures peab hoidma ? Unejutu kuulamises küll mingit probleemi ei näe.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlarid võiks ikka olla, et ei pea uneuttu telefon kõrva ääres kuulama. No kui on selline traditsioon, siis nii on. Paneks telefoni kuhugi kaugemale, see on kõik. Ju siis on tava, et peale hambapesu, unejutu ettelugemist jne saab veel (raadio) unejutu, iseenensest see pole ju midgai hullu. Me ka kuulame vahel plaadilt, vahel tahvlist midagi, enamasti loeme raamatuid (ette ja loevad ise).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perfektne vanem nii ei teeks, aga tegelikkuses, kui see aitab lapsel olla rahulikum ja vanemal puhanum, siis miks mitte. Iseasi, kui see otseselt häirib kedagi – näiteks vanemal on telefoni tegelikult tarvis ja ta ootab lapse järel või siis segab heli ülejäänud pereliikmeid. Kui mul olid lapsed väiksed, siis panin õhtul toas neile unelaulude CD mängima.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka probleem inimesel järjekordselt. Mis sind konkreetselt siin häirib? Oleme ka kuulanud lapsega unejutte telefonist, sest meil ei ole selliseid raamatuid näiteks kodus, mis unejutud on olemas. Mõni on väga vahva, kuuldemängu moodi. Plaadi pealt oleme kuulanud. Kui me koos kuulame ja naerame, on see samamoodi koosveedetud aeg. Ja kuulame ühe asja iga kord.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanasti oli täiesti normaalne iga õhtu raadiost unejuttu kuulata, ega see telefonist kuulamine kuidagi teistsugune ole.

Ma just mõtlesin, et mul veel onu remuse jutud vinüülilgi. Olid need hiljem ka kassettidel ja cd peal, et selles mõttes pole mitte midagi teistmoodi.

Jah, vahepeal võib kasu olla, et jätadki muinasjutud mängima ja laps jääbki siis kunagi magama. Kas just telefonist pea juures laseks, aga ostaks ehk nt bluetoothiga kõlari natuke eemale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on normaalne lapsele enne uinumist lasta telefonist unejuttu? (Kõik muud tegevused on tehtud, pesud, muinasjutud, unelaulud jne.)

kui on normaalne, siis kui pikalt seda telefoni seal lapse kõrval hoida on normaalne?

see on häda juhus. Normaalne on ise lugeda. Tehnikat kasutab lapse suhtes tuim inimene.

Aga eks on lastele kunag ik a plaadilt, makist unejutte lastud.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on normaalne lapsele enne uinumist lasta telefonist unejuttu? (Kõik muud tegevused on tehtud, pesud, muinasjutud, unelaulud jne.)

kui on normaalne, siis kui pikalt seda telefoni seal lapse kõrval hoida on normaalne?

see on häda juhus. Normaalne on ise lugeda. Tehnikat kasutab lapse suhtes tuim inimene.

Aga eks on lastele kunag ik a plaadilt, makist unejutte lastud.

Teemaalgataja ju ütles, et “muinasjutud loetud ja unelaulud on laudud”. Me kuulasime ka õhtuti õiega Vikerraadio “Õhtujuttu” 30 aastat tagasi. Nüüd on see lihtsalt telefoni app’i liikunud. Ma ei näe selles mingit probleemi kui see aitab lapsel rahumeelselt uinuda.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulame ka paraegu koos lapsega õhtuti Vikerraadiost unejuttu. Eks iga pere reeglid käivad ikka vastavalt selle pere kokkulepetele ja minu jaoks näiteks ei ole oluline mitte mitu juttu laps õhtul kuuleb vaid pigem see, et need jutud oleks magamamineku ajaks kuulatud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kuulan ise ka enne uinumist unejuttu, aitab mul kiiremini magama jääda, eriti kui on elus kiire aeg ja ei saa mõtteid rahulikuks, kipun mõtlema mida vaja järgmine päev teha, mis täna jäi tegemata jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme ka kuulanud lapsega unejutte telefonist, sest meil ei ole selliseid raamatuid näiteks kodus, mis unejutud on olemas. Mõni on väga vahva, kuuldemängu moodi. Plaadi pealt oleme kuulanud. Kui me koos kuulame ja naerame, on see samamoodi koosveedetud aeg. Ja kuulame ühe asja iga kord.

Kui ise ka koos lapsega kuulata, siis on see muidugi praktiliselt sama hea kui ise lapsele lugemine: kui lapsel tekib mingeid küsimusi, siis talle saab vastata, saab kas või korraks pausile panna selle jaoks. Ma sain küll aru (võibolla valesti), et teemaalgataja juures jäetakse laps selle telefoniga üksinda.

Aga spetsiaalsetest unejutu-raamatutest meil ei ole küll kunagi unejutte loetud, vaid unejutuks on läbi loetud kogu kodus leiduv lasteraamatute tagavara, vanusele vastavalt, mida muidugi on ka jooksvalt uute raamatutega täiendatud. “Karupoeg Puhhist” ja “Naksitrallidest” kuni “Meisterdetektiiv Blomkvisti” raamatuteni ja kõik seal vahepeal, uutest meeldivad lapsele väga nt Nurrnopsu ja Sennahoi raamatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, kuidas mõni suudab väikesest asjast probleemi teha või süütuid tegevusi halvustada.

Rääkimata sellest, et teemaalgatust lõpuni ei loeta võib pool ise juurde pannakse.

Konkreetselt ju kirjas, et lapsele loetakse ja siis lastakse veel unejuttu kuulata. Samuti pole kuskil kirjas, et laps venitaks seetõttu magama minekuga ja lapsevanematele pähe istuks.

Meie peres nt algabki lastel (5&8) voodisse minek ca 1,5 tundi enne uneaega. Just selle pärast, et kõike teha jõuaks, mida soovivad. Käivad pesus, loeme koos, lobiseme kaisus, suurem loeb ise, väiksem vaatab niisama raamatuid või mängib kaisukatega, kuulavad mõne loo veel jne.

Nii ägedaid asju on ju kuulamiseks. Mis selles halba peaks olema?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, kuidas mõni suudab väikesest asjast probleemi teha või süütuid tegevusi halvustada. Rääkimata sellest, et teemaalgatust lõpuni ei loeta võib pool ise juurde pannakse.

Mingi probleem on ju teemaalgatajal, mitte teistel. Mina näiteks küsisin, mis see probleem on tema arust, vastust pole saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps lapse unejutt