Esileht Pereelu ja suhted Lapsed ei meeldi enam isale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Lapsed ei meeldi enam isale

Postitas:

Eks jättis meid juba aastaid tagasi, aga on lastega sidet hoidnud ja lapsed seal ikka külas käinud.
Nüüd on juba suured lapsed. Peale viimast korda kaks nädalat tagasi teatas eksmees mulle, et see oli viimane kord kui lapsed tema juures käisid. Sest nad ei tahtvat temaga tegelikult olla, lisaks ei oska käituda ja söövad liiga palju magusat ja ei korista piisavalt kiiresti ja ei pese nõusid. Olgu öeldud, et eks ise on üsna hooletu et mitte öelda räpane. Lapsed on tal ikka külas käinud ja seal ka ööbinud, aga nad tõesti ei hakka seal kohe pesema ja koristama, sest nad on seal vaid korra üle kahe nädala. Mehel oli veel igasuguseid etteheiteid ja ma ei teagi nüüd mida teha, kuidas seda lastele öelda. Lapsed on 13 ja 15. Kuna ta ise ei ole lastele seda öelnud, siis ootab et mina ütleksin ja lapsi sinna ei tooks. Lapsed ütlesid ainult, et isa oli eelmine kord teistmoodi ja peamiselt oma toas, aga ma pole suutnud neile öelda tõde mis palju halvem.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub tõesti et mehel depressioon. Las olla mõni aeg siis kohtumistel vahe sees. Lastele ütlegi, et isal praegu kehv periood. Kui eksiga vägegi läbi saate, võid ka tausta uurida

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on võõrandumine. mis silmist, see südamest.
aga mehest väga mugav muidugi sind tanki panna, ära lase seda teha. las klaarib ise, suured lapsed ju.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oleks ise sellises olukorras, siis tahaksin kindlasti laste isaga näost-näkku vestelda. Arvan, et selle asja taga on ilmselt midagi enamat, kui laste isa avaldab. Raske uskuda, et mees, kes on mitu aastat lastega regulaarselt kohtunud (kas siis suuremal või vähemal määral) nüüd paugust enam lapsi näha ei taha, sest lapsed ei korista piisavalt kiiresti. Ei taha lapsi näha, sest nad söövad liiga palju magusat? Vabandust, kas see peaks olema mingi nali või? Ma pakuks, et sellist juttu rääkival inimesel on kas vaimse tervisega probleeme tekkinud (stress, depressioon, ärevushäire vms) või on ta leidnud endale mingi naisterahva, kes lastest midagi kuulda ei taha. Või ehk on mingi kolmas põhjus, kuid seda, millega laste isa olukorda põhjendas, ma küll uskuda ei taha.

+26
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju vist uue pruudi leidnud jah, ja tahaks nüüd need lapsed eest ära saada.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla oligi mingi tüli lastega ja mees on nüüd vihane, seepärast ütleski, et see on viimane kord, mis ei tähenda, et ta seda tõsiselt mõtleb.
Me ütleme ka näiteks oma lapsele vahel, et see on viimane kord kui me ta poodi kaasa võtame, kui ta käituda ei oska. See ei tähenda, et nii ongi.
Teine variant on jah depressioon või mingid mured.
Mina ei usu, et inimene lihtsalt otsustab üks hetk, et tal pole enam oma teismelisi lapsi vaja. Kui just pole mingi vaimne probleem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on oma elu, pakun. On tal uus naine? Kui on, siis on mehe kodu ju tema kodu ka ja külaskäivatest lastest võibki probleeme tekkida. Äkki nad ei tahagi seal enda järelt koristada, söövadki liiga palju magusat ja segavad isa pere elu (nii pere elu kui pereelu)?

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 21:43; 24.08 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks te arvate, et see on hirmus lahe, kui lapsi peale lahutust isaga suhtlema sunnitakse?
Minule oli juba peale lahutust selge, et see isa tuleb lapse elust välja lõigata. No mis hooliv isa see on, kes elatist maksab näpuotsaga, riideid jm tarvilikku lapsele ei osta, luumurru puhul ei oska last traumapunkti viia, laseb 39kraadise palavikuga lapsel enda juures kõik ettenähtud päevad täis piinelda – raviks vaid tassitäis Liptoni teed? See isa ju ei hooli oma lapsest.
Aga lastekaitsjad meil nii ei arva. On mul käinud politseiautod ja lastekaitsjad mul maja ees nõudmas, et isa saaks ikka oma lapsega kohtuda. On mind töölt vallandatud, sest kõik need lastekaitsjad jm asjapulgad on mu vastu ka tööl huvi tundnud ja firmaomanikule on minust saanud kahtlane töötaja.
Ja mis on tulemus? Täisealisena, kui lapsele ka lõpuks kõik pärale on jõudnud, on laps loobunud igasugusest suhtlusest oma isaga.
Ja milleks oli siis vaja seda vägisi pealesurutud kärgperendust, lapse ja minu närve aastaid raisata? Et eks saaks ikka rinnale taguda ja näidata, et tema pole rongaisa, tema ikka tegeleb lapsega. Laps on sellele “tegevusele” nüüdseks omapoolse hinnangu andnud.
Ja ärge arvake, et lapse närvid pole sellest vägisi peale surutud kärgperendusest kahjustada saanud. On kahjustunud ja nõrgad elu lõpuni.
Teemaalgataja laste isal pole ei depressiooni ega ka teist naist, talle on lihtsalt endale pärale jõudnud, kui mõttetu ja feik on see lahutatud pühapäevaisa mängimine. Argpüksina ei suuda ta niigi palju vastutada, et ise oma lastele öelda, et tal on sellest pullist kõrini. Lükkab selle töö rõõmsasti laste ema kanda.
Mood on muutunud, enam pole teema nr 1 lahutatud isadele laste pähemäärimine ja vastupidi. No ja kui ühiskond ka enam kangelaslikel pühapäevaisadel peakest ei silita, siis polegi ju mõtet.
Ühe laastamistöö on liberaalid Eestis juba läbi suutnud viia – loonud tõhusa kärgperenduskultuuri. Nüüd on juba uued moraali langetavad teemad aktuaalsed.

Laste emal soovitan lastel isale helistada ja otse küsida, et kas neid enam ei soovita näha.
Kurb on see, et selliseid s.päid peavad lapsed vanas põlves ülal pidama ja hooldekodude arveid plekkima. Kohutav ebaõiglus EV seadusandluses – samas on see riigile ülimalt mugav.

+15
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 19.08 22:03; 19.08 23:08; 19.08 23:20; 20.08 11:18; 20.08 12:08; 20.08 13:40; 21.08 13:38; 21.08 13:45; 21.08 14:38; 21.08 22:42; 22.08 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mugav muidugi – lapsed ei ole enam eriti nunnud (ja teismelised enamasti ei ole), siis arvame nad oma elust välja. Ja süüdi muidugi see põhikasvataja (ema), kes lapsed selliseks muutnud/kasvatanud. Perekonnaseadus paneb siiski teatud piirid. Jah, vägisi armsaks ei saa, aga vastutama peab ikka.

See on veelgi tõenäolisem põhjus: lapsed on tülikalt suureks kasvanud. Toidu peale kulub rohkem, ilmselt nõuavad ka kallimat meelelahutust, tasuta mänguväljakud pole enam teemaks.
Ongi tõesti see kassipoegade sündroom, kelle suvilaomanikud peale suvist väntsutamist minema viskasid.
Aga meie lastekaitse nõuab politseieskordi saatel, et isadel oleks õigus oma lastega kohtuda!
On kindlasti toredaid isasid, kuid sellistega lähevad kooliealised lapsed juba ise kohtuma.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 19.08 22:03; 19.08 23:08; 19.08 23:20; 20.08 11:18; 20.08 12:08; 20.08 13:40; 21.08 13:38; 21.08 13:45; 21.08 14:38; 21.08 22:42; 22.08 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks kohe ära, et kas see mees joob või? Segamini kodu ja oma toas passimine, segane jutt ja kapseldumine justkui viitab sellele. Lapsed ei peagi tema kodus tema tekitatud mustust koristama. Keeraksin jutu tema enda vastu, et kui end ja oma elamist kasima ja lastega suhtlema ei hakka, siis edaspidi toimuvad need kohtumised mujal kui tema kodus ja ametniku silme all.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 23:15; 19.08 23:39; 21.08 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks kohe ära, et kas see mees joob või? Segamini kodu ja oma toas passimine, segane jutt ja kapseldumine justkui viitab sellele. Lapsed ei peagi tema kodus tema tekitatud mustust koristama. Keeraksin jutu tema enda vastu, et kui end ja oma elamist kasima ja lastega suhtlema ei hakka, siis edaspidi toimuvad need kohtumised mujal kui tema kodus ja ametniku silme all.

Sa üldse said aru, et see isa ei soovi nende lastega suhelda – ei ametnikuga ega ka ilma.
Ma pole veel näinud Eestis olukorda, kus lastekaitsjad politsei eskordi saatel sunnivad isa lastega suhtlema. Ei, isadel on võimalus ka oma lastega mitte suhelda. Mitte ühte ametnikku see ei huvita. Aga vastupidine olukord, kus isal keelatakse lastega suhelda, on meil kriminaalkuritegu.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 19.08 22:03; 19.08 23:08; 19.08 23:20; 20.08 11:18; 20.08 12:08; 20.08 13:40; 21.08 13:38; 21.08 13:45; 21.08 14:38; 21.08 22:42; 22.08 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks kohe ära, et kas see mees joob või? Segamini kodu ja oma toas passimine, segane jutt ja kapseldumine justkui viitab sellele. Lapsed ei peagi tema kodus tema tekitatud mustust koristama. Keeraksin jutu tema enda vastu, et kui end ja oma elamist kasima ja lastega suhtlema ei hakka, siis edaspidi toimuvad need kohtumised mujal kui tema kodus ja ametniku silme all.

Sa üldse said aru, et see isa ei soovi nende lastega suhelda – ei ametnikuga ega ka ilma.

Ma pole veel näinud Eestis olukorda, kus lastekaitsjad politsei eskordi saatel sunnivad isa lastega suhtlema. Ei, isadel on võimalus ka oma lastega mitte suhelda. Mitte ühte ametnikku see ei huvita. Aga vastupidine olukord, kus isal keelatakse lastega suhelda, on meil kriminaalkuritegu.

Vähemalt tasub ametnikule teada anda isa jutust ja muutumisest ja too ise otsustab, kas ja kuidas reageerida.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 23:15; 19.08 23:39; 21.08 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub seda tüüpi mees, kes ilmselt ei suuda kunagi aru saada kontseptsioonist, et kui laps ei korista tema juures, siis on tema ülesanne last distsiplineerida ja koristama suunata. Mees ootab valmisprodukti – ema poolt koolitatud ja suunatud hästikäituvat last. Kui valmisprodukti ei ole, tõstab käed üles, sest leiab, et tema asi pole vaeva näha. Lastega kipub aga nii olema, et seal, kus distsiplineeritakse, seal tehakse ja seal, kus ei distsiplineerita, lastaksegi rihm lõdvaks. Ja seega võib vabalt olla, et isa juures lastakse loha koristamisega.
Meile, naistele on koristama õpetamine elementaarne ABC, mehed lihtsalt ei oska selle peale tulla ja arvavad, et lastel peaks need oskused olema kaasasündides. Kuna tundub, et eksiga on võimalik kommunikeerida, siis tasub see asi võimalikult emotsioonivabalt üle rääkida ja meelde tuletada, et sa ei ole ainuke vastutav vanem ja kui teine võib sobival ajal “töölepingu” lapsevanemana üles öelda, siis arvestagu ise samamoodi asjaoluga, et kui sul mõõt täis saab, siis tood ka lapsed ukse taha. Mitte, et seda peaks tõsimeeli mõtlema aga teinekord aitab meeste puhul sama jabura asja peeglisse keeramine väga hästi, et nad olukorra absurdsusest aru hakkaks saama.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mugav muidugi – lapsed ei ole enam eriti nunnud (ja teismelised enamasti ei ole), siis arvame nad oma elust välja. Ja süüdi muidugi see põhikasvataja (ema), kes lapsed selliseks muutnud/kasvatanud. Perekonnaseadus paneb siiski teatud piirid. Jah, vägisi armsaks ei saa, aga vastutama peab ikka.

See on veelgi tõenäolisem põhjus: lapsed on tülikalt suureks kasvanud. Toidu peale kulub rohkem, ilmselt nõuavad ka kallimat meelelahutust, tasuta mänguväljakud pole enam teemaks.

Ongi tõesti see kassipoegade sündroom, kelle suvilaomanikud peale suvist väntsutamist minema viskasid.

Aga meie lastekaitse nõuab politseieskordi saatel, et isadel oleks õigus oma lastega kohtuda!

On kindlasti toredaid isasid, kuid sellistega lähevad kooliealised lapsed juba ise kohtuma.

Püha jumal, milliste meestega te oma lapsi teete?!
Üldse mingit filtrit pole, üldse ei analüùsi, kas mees sobib isaks või ei?!
Ja veel on mul küsimus nene meeste emadele, kuidas nad on suutnud oma poegadest sellised jobud kasvatada?!

Ma loen siin perekoolis neid asju, ning mulle lihtsalt ei mahu pähe KUIDAS?!

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.08 06:30; 20.08 08:42; 20.08 09:19; 20.08 09:44; 20.08 10:23; 20.08 11:29; 21.08 14:19; 22.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.08 06:30; 20.08 08:42; 20.08 09:19; 20.08 09:44; 20.08 10:23; 20.08 11:29; 21.08 14:19; 22.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha jumal, milliste meestega te oma lapsi teete?!

Üldse mingit filtrit pole, üldse ei analüùsi, kas mees sobib isaks või ei?!

Ja veel on mul küsimus nene meeste emadele, kuidas nad on suutnud oma poegadest sellised jobud kasvatada?!

Ma loen siin perekoolis neid asju, ning mulle lihtsalt ei mahu pähe KUIDAS?!

Sest nad pole hiromandid. Ei saa ju ette ennustada, et ka pealtnäha normaalne mees tulevikus sitt isa olla võib.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha jumal, milliste meestega te oma lapsi teete?!

Üldse mingit filtrit pole, üldse ei analüùsi, kas mees sobib isaks või ei?!

Ja veel on mul küsimus nene meeste emadele, kuidas nad on suutnud oma poegadest sellised jobud kasvatada?!

Ma loen siin perekoolis neid asju, ning mulle lihtsalt ei mahu pähe KUIDAS?!

Sest nad pole hiromandid. Ei saa ju ette ennustada, et ka pealtnäha normaalne mees tulevikus sitt isa olla võib.

See ei ole võimalik, et NORMAALNE mees oma lapsed hülgab. See näitab, et tal pole väärtusi, ning ei olnud ka eelnevalt.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.08 06:30; 20.08 08:42; 20.08 09:19; 20.08 09:44; 20.08 10:23; 20.08 11:29; 21.08 14:19; 22.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

Isad äkki?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole võimalik, et NORMAALNE mees oma lapsed hülgab. See näitab, et tal pole väärtusi, ning ei olnud ka eelnevalt.

paraku on ka ülimalt lapsekeskseid ja lastest väga hoolivaid mehi, kes peale 10+ või ka 20+ aastat perele ja lastele keskendumist end ale äkitselt uue armastatu leiavad ja oma senise elu ja lapsed unustavad. mul on naabrimees selline – tema tegeles lastega märksa rohkem kui naine, viis lasteaeda, tõi sealt, käis pidevalt mänguväljakutel jne. kooli ajal aitas lastel õppida, käis nendega arstil jne. kui vanem laps oli umbes 15, siis tekkis mehel aga suhe ühe norema töökaaslasega, kellega suht kiiresti kokku koliti ja uus laps saadi. paraku tähendas see seda, et “vanad” lapsed ununesid mehel täiesti ja isegi elatiseks ei kippunud raha uue lapse kõrvalt üle jääma. samas esimesed 15 aastat oli musterisa, enne esimese lapse saamist elasid üle 5 aasta juba koos. nüüd käib uus laps juba algklassides, isa käib lastevanemate koosolekutel, lapsega tegeleb väga palju jne, st taas musterisa, aga uuele lapsele lihtsalt. õnneks on ta praeguseks juba nii vana, et vast enam uut naist ei leia ja last ei saa

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kindlasti ei hakkaks mehe sõnu lastele edasi ütlema. Rääkigu ise oma lastega probleemid selgeks ja öelgu neile ise, et lapsi näha enam ei taha, kui see tõesti nii on. Sina ei pea olema see paha, kes põhimõtteliselt laste ja isa suhtele kiilu vahele lööb. Nende suhe on nende enda teha, eriti kui lapsed juba piisavalt suured. Lastele võidki vaid öelda, et tundub nagu oleks isal mingi kehva periood ja vaatame, mis tulevik toob.

Mehe toodud põhjendused on muidugi täitsa jaburad nagu eelnevad vastajad on pikalt seletanud. Kui see inimene sulle ikka veel oluline on, siis ma tõesti uuriks edasi, kas mehel pole mingeid muid sügavamaid põhjuseid oma pere liikmeid eirata. Just depressioon või… See muidugi ei tähenda, et sa teda tõepoolest aidata saad ja ära kindlasti võta vastutust, kui see ka nii on… Inimene peab ikka ise end aitama. Aga teise inimese muret märgata on muidugi oluline ja võib (aga ei pruugi) olla abiks.

Oleneb laste iseloomust, aga ma tegelikult võibolla isegi innustaks neid isaga ühendust otsima ja rääkima. Aga ära muidugi ka lastes lase tekkida seda tunnet, et nemad kuidagi vastutavad isa heaolu ja hea tuju eest. Mees peab ennast ikka ise kokku võtma.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

Isad äkki?

No isad on siiski naise valik. Kui ta oleks valinud normaalse mehe, siis ei oleks tagajärg selline.
Ja kes seda väljendit “sünnita nii palju lapsi, kui palju ise oled võimeline üksi kasvatama” kõige rohkem kasutavad? Mehed? Või, et “laps peab olema, mees võib olla”? Ka mehed?
Ega sellise suhtumisega pole ime, et mingitel mehepoegadel pole üldse vastutustunnet, ning mingite naiste jaoks on see ka justkui paratamatus.

Aga loomulikult on süü ka isadel, et nad ei ole oma tütart kasvatanud nii, et ta ennast nii palju väärtustaks, et sellist meeT ei valiks oma laste isaks.

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.08 06:30; 20.08 08:42; 20.08 09:19; 20.08 09:44; 20.08 10:23; 20.08 11:29; 21.08 14:19; 22.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

Isad äkki?

No isad on siiski naise valik. Kui ta oleks valinud normaalse mehe? Siis ei oleks tagajärg selline.

Ja kes seda väljendit “sünnita nii palju lapsi, kui palju ise oled võimeline üksi kasvatama” kõige rohkem kasutavad? Mehed? Või, et “laps peab olema, mees võib olla”? Ka mehed?

Ega sellise suhtumisega pole ime, et mingitel mehepoegadel pole üldse vastutustunnet, ning mingite naiste jaoks on see ka justkui paratamatus.

Aga loomulikult on süü ka isadel, et nad ei ole oma tütart kasvatanud nii, et ta ennast nii palju väärtustaks, et sellist meeT ei valiks oma laste isaks.

Tänapäeval ei olegi enam sellist asja nagu normaalne mees. Isegi võib öelda, et “normaalne” inimene. Igalühel on teatud kiiksud ja erisused.
Normaalsus on lai mõiste ja igaühe jaoks erinev.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

Isad äkki?

No isad on siiski naise valik. Kui ta oleks valinud normaalse mehe? Siis ei oleks tagajärg selline.

Ja kes seda väljendit “sünnita nii palju lapsi, kui palju ise oled võimeline üksi kasvatama” kõige rohkem kasutavad? Mehed? Või, et “laps peab olema, mees võib olla”? Ka mehed?

Ega sellise suhtumisega pole ime, et mingitel mehepoegadel pole üldse vastutustunnet, ning mingite naiste jaoks on see ka justkui paratamatus.

Aga loomulikult on süü ka isadel, et nad ei ole oma tütart kasvatanud nii, et ta ennast nii palju väärtustaks, et sellist meeT ei valiks oma laste isaks.

Tänapäeval ei olegi enam sellist asja nagu normaalne mees. Isegi võib öelda, et “normaalne” inimene. Igalühel on teatud kiiksud ja erisused.

Normaalsus on lai mõiste ja igaühe jaoks erinev.

Normaalsuse all pean ma silmas perekonna väärtustamist. Ja selliseid normaalseid mehi, on õnneks ikka olemas ja tõenäoliselt rohkem, kui perekonda mitte väärtustavaid mehi.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.08 06:30; 20.08 08:42; 20.08 09:19; 20.08 09:44; 20.08 10:23; 20.08 11:29; 21.08 14:19; 22.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

Isad äkki?

No isad on siiski naise valik. Kui ta oleks valinud normaalse mehe? Siis ei oleks tagajärg selline.

Ja kes seda väljendit “sünnita nii palju lapsi, kui palju ise oled võimeline üksi kasvatama” kõige rohkem kasutavad? Mehed? Või, et “laps peab olema, mees võib olla”? Ka mehed?

Ega sellise suhtumisega pole ime, et mingitel mehepoegadel pole üldse vastutustunnet, ning mingite naiste jaoks on see ka justkui paratamatus.

Aga loomulikult on süü ka isadel, et nad ei ole oma tütart kasvatanud nii, et ta ennast nii palju väärtustaks, et sellist meeT ei valiks oma laste isaks.

Tänapäeval ei olegi enam sellist asja nagu normaalne mees. Isegi võib öelda, et “normaalne” inimene. Igalühel on teatud kiiksud ja erisused.

Normaalsus on lai mõiste ja igaühe jaoks erinev.

Normaalsuse all pean ma silmas perekonna väärtustamist. Ja selliseid normaalseid mehi, on õnneks ikka olemas ja tõenäoliselt rohkem, kui perekonda mitte väärtustavaid mehi.

Ei ole rohkem. 80% meestest on täielikud jobud ja isaks kõlbmatud. Väga paljud müüvad ennast naisele meheks,st valivad naisi kaasavara järgi (nt korter Tallinnas on juba heaks argumendiks).
Eesti perekultuur on maatasa tallatud. Küll andsid venelased oma osa sellesse, küll nüüd uuema aja liberaalid.
Ja aina hullemaks pilt läheb.
Nüüd on juba nendel viimase 30 aasta perehülgajatest meestel tütred täisealiseks saanud: ülimürgised tibid, kellega mitte mingisugust tervet suhet või perekonda luua pole võimalik. Enamasti on need tibid täiuslik komplekt moodsast liberaalsusest: feministid, veganid, karjeristid, loomaõiguslased (kes on elus ehk 5 korda ka metsas jõudnud käia, lihaloomi pole neist keegi pidanud jm seos loodusega on ka puudulik), paljud neist proovivad ka suhte samasoolisega ära mõned jäävadki lesbideks (ja poisid geideks).

Ainult väga tugeva peretraditsiooniga inimestel õnnestub tugev pereliin säilitada.
Seetõttu tulebki tõesti traditsioonilisi pereväärtusi Eestis kaitsma hakata, mitte uue moraalilageda “-ismiga” üle kallata.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 19.08 22:03; 19.08 23:08; 19.08 23:20; 20.08 11:18; 20.08 12:08; 20.08 13:40; 21.08 13:38; 21.08 13:45; 21.08 14:38; 21.08 22:42; 22.08 09:40;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aga miks küsimus nende meeste emadele? Isa järjekordselt ei vastuta?

Aga kes need mehed selliseks kasvatab? Ja kes oma lastele isa valib?

Isad äkki?

No isad on siiski naise valik. Kui ta oleks valinud normaalse mehe? Siis ei oleks tagajärg selline.

Ja kes seda väljendit “sünnita nii palju lapsi, kui palju ise oled võimeline üksi kasvatama” kõige rohkem kasutavad? Mehed? Või, et “laps peab olema, mees võib olla”? Ka mehed?

Ega sellise suhtumisega pole ime, et mingitel mehepoegadel pole üldse vastutustunnet, ning mingite naiste jaoks on see ka justkui paratamatus.

Aga loomulikult on süü ka isadel, et nad ei ole oma tütart kasvatanud nii, et ta ennast nii palju väärtustaks, et sellist meeT ei valiks oma laste isaks.

Tänapäeval ei olegi enam sellist asja nagu normaalne mees. Isegi võib öelda, et “normaalne” inimene. Igalühel on teatud kiiksud ja erisused.

Normaalsus on lai mõiste ja igaühe jaoks erinev.

Normaalsuse all pean ma silmas perekonna väärtustamist. Ja selliseid normaalseid mehi, on õnneks ikka olemas ja tõenäoliselt rohkem, kui perekonda mitte väärtustavaid mehi.

Ei ole rohkem. 80% meestest on täielikud jobud ja isaks kõlbmatud. Väga paljud müüvad ennast naisele meheks,st valivad naisi kaasavara järgi (nt korter Tallinnas on juba heaks argumendiks).

Eesti perekultuur on maatasa tallatud. Küll andsid venelased oma osa sellesse, küll nüüd uuema aja liberaalid.

Ja aina hullemaks pilt läheb.

Nüüd on juba nendel viimase 30 aasta perehülgajatest meestel tütred täisealiseks saanud: ülimürgised tibid, kellega mitte mingisugust tervet suhet või perekonda luua pole võimalik. Enamasti on need tibid täiuslik komplekt moodsast liberaalsusest: feministid, veganid, karjeristid, loomaõiguslased (kes on elus ehk 5 korda ka metsas jõudnud käia, lihaloomi pole neist keegi pidanud jm seos loodusega on ka puudulik), paljud neist proovivad ka suhte samasoolisega ära mõned jäävadki lesbideks (ja poisid geideks).

Ainult väga tugeva peretraditsiooniga inimestel õnnestub tugev pereliin säilitada.

Seetõttu tulebki tõesti traditsioonilisi pereväärtusi Eestis kaitsma hakata, mitte uue moraalilageda “-ismiga” üle kallata.

Ma selle 80 protsendiga nõus pole, ilmselt oleneb see sellest, kes sind ümbritsevad. Minu tutvusringkonnas selliseid perekondi ei ole ja lähisuguvõsas ka. Kärgperendus ja laste hülgamine, on minu jaoks võõras teema.
AGA see, et meie ühiskond on alla kàinud, olen ma täiesti nõus. Ma arvan, et see perekultuuri allakäik tuli koos 90ndate vabadusega. Siis hakkas selline lodevus peale, enne seda oli kõik selline tabu.
Kasvatus on selle nimi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.08 06:30; 20.08 08:42; 20.08 09:19; 20.08 09:44; 20.08 10:23; 20.08 11:29; 21.08 14:19; 22.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kui kõrini juba nendest liberaalide teemadest. Ilmselgelt teeb neid üks ja sama inimene. Mingi tõsine paranoia tal liberalismiga. Absoluutselt igasse teemasse pikib sisse.

Mis puudutab meeste muutumist, siis kahjuks on see ilmselt tõesti nii nagu siin üks eelnev kirjutas. Mees võib olla ükskõik kui hea isa, aga kui ikka leiab uue naise ja sellega veel uued lapsed saavad, siis on üsna kindlalt need “eelmised” lapsed unustatud. Need “uued” lapsed on talle lihtsalt kallimad, elab nendega igapäevaselt koos, valdav enamus isaenergiast läheb neile. “Vanad” lapsed on ju silma alt ära, neid näeb harva ja paratamatult tekib kaugenemine.
On ju vahe, kas näed last iga päev või heal juhul 1 päev nädalas.

Tean ka kahjuks sellist 3 lapsega pereisa, kes oli naisega ligi 20 aastat koos, aga nii kui 40 ette kukkus, siis leidis uue naise. Eriti palju noorem vist mitte, aga ilusam ja saledam. Praegu veel pendeldab 2 kodu vahet ja võtab kõige väiksemat last uue naise juurde. Aga eks näis, kaua see kestab. Varsti tal ilmselt uue naisega ka lapsed ja siis teda enam seal oma “endise” pere juures eriti ei näe.

Jah, on õige, et tuleb hoolikalt isakandidaati valida, aga kui mees pole kunagi isa olnud ka, siis on ju väga raske ennustada milline isa tast tuleb. Normaalne inimene muidugi hoolib oma lastest ega hülga neid. Aga paljudel meestel pole kannatust ega oskust väikeste lastega tegeleda. Kui mees on ikka selline, kes pole eriti empaatiline, kannatlik ning ei oska teistega arvestada, läheb kergelt närvi, ei osale kodutöödes, siis kindlasti ei maksa sellisega lapsi saada.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 20.08 11:39; 20.08 12:18; 21.08 12:30; 21.08 12:37; 21.08 14:18; 21.08 21:31; 21.08 23:18; 22.08 11:14; 22.08 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kui kõrini juba nendest liberaalide teemadest. Ilmselgelt teeb neid üks ja sama inimene. Mingi tõsine paranoia tal liberalismiga. Absoluutselt igasse teemasse pikib sisse.

Mis puudutab meeste muutumist, siis kahjuks on see ilmselt tõesti nii nagu siin üks eelnev kirjutas. Mees võib olla ükskõik kui hea isa, aga kui ikka leiab uue naise ja sellega veel uued lapsed saavad, siis on üsna kindlalt need “eelmised” lapsed unustatud. Need “uued” lapsed on talle lihtsalt kallimad, elab nendega igapäevaselt koos, valdav enamus isaenergiast läheb neile. “Vanad” lapsed on ju silma alt ära, neid näeb harva ja paratamatult tekib kaugenemine.

On ju vahe, kas näed last iga päev või heal juhul 1 päev nädalas.

Tean ka kahjuks sellist 3 lapsega pereisa, kes oli naisega ligi 20 aastat koos, aga nii kui 40 ette kukkus, siis leidis uue naise. Eriti palju noorem vist mitte, aga ilusam ja saledam. Praegu veel pendeldab 2 kodu vahet ja võtab kõige väiksemat last uue naise juurde. Aga eks näis, kaua see kestab. Varsti tal ilmselt uue naisega ka lapsed ja siis teda enam seal oma “endise” pere juures eriti ei näe.

Jah, on õige, et tuleb hoolikalt isakandidaati valida, aga kui mees pole kunagi isa olnud ka, siis on ju väga raske ennustada milline isa tast tuleb. Normaalne inimene muidugi hoolib oma lastest ega hülga neid. Aga paljudel meestel pole kannatust ega oskust väikeste lastega tegeleda. Kui mees on ikka selline, kes pole eriti empaatiline, kannatlik ning ei oska teistega arvestada, läheb kergelt närvi, ei osale kodutöödes, siis kindlasti ei maksa sellisega lapsi saada.

Tahad või ei taha, aga kõik saab alguse poliitikast. Poliitika dikteerib inimestele “õiged” väärtused, millest inimene peab juhinduma, muidu algavad repressioonid (otsesed – nagu NSVL-is või kaudsed – nagu praegu, vahet pole).
On lapsik kiunuda, et ära on tüüdanud see liberaalsuse jutt.
Sellest liberastiast kõik probleemid algavadki.
Kas keegi kuulas varem neid, kes ütlesid, et see 90. aastate perehülgsmislaine on halb või lõhub ühiskonda? Ei! Siis olid kõik teisitimõtlejad nõukameelsed ja progressivastased. Usun, et kägu, kellele praegu vastan, on samuti selline igale võimule kaasa laulja alati olnud.
Poliitikast saab kõik alguse ja üha agressiivsemaks muutuv liberaalsus hävitab reaalselt meie ķõigi elusid, meeldib sulle seda tunnistada või mitte.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 19.08 22:03; 19.08 23:08; 19.08 23:20; 20.08 11:18; 20.08 12:08; 20.08 13:40; 21.08 13:38; 21.08 13:45; 21.08 14:38; 21.08 22:42; 22.08 09:40;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Usun, et kägu, kellele praegu vastan, on samuti selline igale võimule kaasa laulja alati olnud.

Tead, ennustaja, ma olen alati olnud täiesti apoliitiline. Absoluutselt poliitika ei huvita. Pole isegi kunagi valimas käinud ega plaani ka. Ja ei laula ühelegi võimule kaasa, pole kedagi ülistanud, ei jälgi poliitikat ning ammugi ei “laula kaasa”. Ma olen alati saanud oma elu elatud nii, et poliitika mind ei puuduta ega huvita. Ei näe isegi, miks peaks seda jälgima. Minu elu läheb ikka edasi, ükskõik mis võim on.

Elatud on igal ajal. Mind ei huvita sellised asjad nagu poliitika ja ei ole absoluutselt mingi kaasalaulja. Enda otsused ja valikud teen vastavalt enda arusaamadele. Ei huvita, mida keegi kuskil deklameerib ja dikteerib oma arust. Nagu sina praegu teed.
Veganeid pooldan ja loomade, naiste õigusi samamoodi. Ja mitte liberalismist, vaid olen lapsest saadik kasvanud loomade keskel ning leian, et polegi ok, kui neid peetakse ebanormaalsetes tingimustes. Loomade tapmine pole mulle väiksest lapsest saadik meeldinud. Ja just olen kasvanud maal ning oma silmaga näinud seda, sellepärast kohe eriti ei meeldi igasugune loomakasvatus. Ja naisena pooldan täielikult igasugust naiste võrdõiguslikkust ja seda et naiste peal ei tallutaks. Sellel pole midagi tegemist poliitikute ja liberalismiga, vaid minu enda tõekspidamistega, mis taotlevadki võrdsust ja õiglust.

Seetõttu mind sellised paranoilised poliitikajahujad tüütavadki. Eriti täiesti asjasse puutumatatutes teemades. Mine jahu kuskil poliitikafoorumis. Perekool on selleks vale koht.
Eriti teemas, kus mingi mees lihtsalt on rongaisa.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 20.08 11:39; 20.08 12:18; 21.08 12:30; 21.08 12:37; 21.08 14:18; 21.08 21:31; 21.08 23:18; 22.08 11:14; 22.08 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et kägu, kellele praegu vastan, on samuti selline igale võimule kaasa laulja alati olnud.

Tead, ennustaja, ma olen alati olnud täiesti apoliitiline. Absoluutselt poliitika ei huvita. Pole isegi kunagi valimas käinud ega plaani ka. Ja ei laula ühelegi võimule kaasa, pole kedagi ülistanud, ei jälgi poliitikat ning ammugi ei “laula kaasa”. Ma olen alati saanud oma elu elatud nii, et poliitika mind ei puuduta ega huvita. Ei näe isegi, miks peaks seda jälgima. Minu elu läheb ikka edasi, ükskõik mis võim on.

Elatud on igal ajal. Mind ei huvita sellised asjad nagu poliitika ja ei ole absoluutselt mingi kaasalaulja. Enda otsused ja valikud teen vastavalt enda arusaamadele. Ei huvita, mida keegi kuskil deklameerib ja dikteerib oma arust. Nagu sina praegu teed.

Veganeid pooldan ja loomade, naiste õigusi samamoodi. Ja mitte liberalismist, vaid olen lapsest saadik kasvanud loomade keskel ning leian, et polegi ok, kui neid peetakse ebanormaalsetes tingimustes. Loomade tapmine pole mulle väiksest lapsest saadik meeldinud. Ja just olen kasvanud maal ning oma silmaga näinud seda, sellepärast kohe eriti ei meeldi igasugune loomakasvatus. Ja naisena pooldan täielikult igasugust naiste võrdõiguslikkust ja seda et naiste peal ei tallutaks. Sellel pole midagi tegemist poliitikute ja liberalismiga, vaid minu enda tõekspidamistega, mis taotlevadki võrdsust ja õiglust.

Seetõttu mind sellised paranoilised poliitikajahujad tüütavadki. Eriti täiesti asjasse puutumatatutes teemades. Mine jahu kuskil poliitikafoorumis. Perekool on selleks vale koht.

Eriti teemas, kus mingi mees lihtsalt on rongaisa.

Sa oled ju paduliberaal, kui toetad veganlust ja feminismi. Ja mitte mingul juhul pole sa apoliitiline inimene, kui liberaalsusevastased mõtted sind nii meeletult häirivad.
Oled lihtsalt silmakirjalik ja valelik.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 19.08 22:03; 19.08 23:08; 19.08 23:20; 20.08 11:18; 20.08 12:08; 20.08 13:40; 21.08 13:38; 21.08 13:45; 21.08 14:38; 21.08 22:42; 22.08 09:40;
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsed ei meeldi enam isale