Esileht Koolilaps Lapsed ei tunne kella ja ei oska saapapaelu siduda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Lapsed ei tunne kella ja ei oska saapapaelu siduda?

Postitas:

Nii, kui vana laps ja kas oskab või ei oska? Endal 8a poiss, ei saa kummagagi korralikult hakkama. See tundub krooniline olevat – krõpsudega tossude ja elektronkellade ajastul. Oleme harjutanud, aga ikka päris selge pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see on vanemate tegemata töö, mis muu:-)
Kumbki neist oskustest ei tule päris iseenesest, ilma harjutamata.
minu poiss sai just 8.
kella tunneb juba mitu aastat ning paelte sidumisega saab ka hakkama.
tõsi, suurem osa jalatsitest on mugavuse huvides siiski takjakinnitusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samamoodi nagu kirjutas kägu 17:20:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii, kui vana laps ja kas oskab või ei oska? Endal 8a poiss, ei saa kummagagi korralikult hakkama. See tundub krooniline olevat – krõpsudega tossude ja elektronkellade ajastul. Oleme harjutanud, aga ikka päris selge pole.[/tsitaat]
Et sa ennast halvasti ei tunneks, ka minu 8-aastane tüdruk ei oska neid asju. kella küll öpime, no pool ja täistunnid on selged ja ka saapapaelu üritab sölmida, aga jah, oleme vist ise olnud kohati liiga mugavad ja rohkem kröpsudega jalanöusid ostnud. siis polegi tegelt eriti vöimalust seda öppida, aga vötame jälle asja kätte 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka 8 a poiss. Ostsime spetsiaalselt juba lasteaia viimases rühmas paeltega jalanõud et muidu ei õpigi, nüüd on selge. Kella tundis juba lasteaias. Seoses multikate algus ajaga ja arutis olemise ajaga. Oli lihtsalt vaja teda kuna võib venna arvutist välja kupatada et ise asemele saada. Algul õppis seidritega kella tundma nüüd juba saab elektronkellast ka aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellal on seierid 🙂 Aga meil on see ka vaevaline, poiss 8 a ja ta ei saa üldse aru, miks ei võiks kõik jalanõud olla ilma paelteta 🙂 Kellaga probleeme pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kella õpetasime ikka selgeks, kella tunnevad nii 6-ne kui 13-ne 🙂
aga saapapaelte osas oli/on meie praegu 13a poisil nagu mingi hälve. esiteks võttis paeltesidumise selgekssaamise tal jube kaua aega, hoolimata kõigist jõupingutustest talle erinevaid nippe õpetada. teiseks, isegi siiani kipuvad tal paelad pidevalt lahti tulema ja kinni ei viitsi ta neid siis siduda. ei tea mis aitaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.klassis hakatakse koolis kella õpetama. Paelte sidumist hakatakse tõsiselt pusima 1. klassis, et saaks sporditundi minna. Hiljemalt siis sellises vanuses tuleb need asjad selgeks saada, Enne seda on ikka lapsevanemate enda rida neid asju õpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kodus on kas elektroonilinekell või rooma nr ja see viimane on meie 7aastasele veel raske. 😀
Hetkel elame elektroonilise kellaga ja kuna nr. on selged, pole probleemi.
Ja küll saab tavaline kell ka selgeks. Ei tea ühtegi last,kes lõpp kokkuvõttes kella ei tunneks
😛 ja kusjuures mina täiskasvanud, ei saa kella poolveeranditest, veerandist ja kolmveerandist aru.

Paeltesidumisega on nii,et mugavam on krõpsudega ja paraku ka jalatsitootjad pooldavad seda.(nt. adidas, nike, timberland).
Sõlmega saab hakkama ja sry. paanikaks ei näe põhjust. Ex kui paelad tulevad, küll siis PEAB sidumise ka selgex saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 5a, paelu oskab siduda, selle kunsti õppimine oli ka eelduseks ihaldatud tossude saamiseks.
Kella tunneb mingil määral, täis- ja pooltunnid on selged, veerand ja kolmveerand ka.
Minuteid ei oska veel vaadata ega kokku lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ja küll saab tavaline kell ka selgeks. Ei tea ühtegi last,kes lõpp kokkuvõttes kella ei tunneks
😛 ja kusjuures mina täiskasvanud, ei saa kella poolveeranditest, veerandist ja kolmveerandist aru. [/tsitaat]
Siit osutub ju otseselt, et Sa ikkagi tead mõnd last, kes pole kellatundmist selgeks saanud. Minu jaoks täielik hämming. :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses klassis õpetatakse kella tundmist muide. Mul plika just õpib, oli vist matemaatika töövihikus. Väga kahtlane jutt, et 8-aastane või vanem laps ei tunne kella, kas ta koolis siis ei käi või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 40 aastat vana & osutitega kella loen väga suure vaevaga. Veerandi & kolmveerandi puhul palun alati täpsustust, kas mõeldi .15 või .45. 20.30 on mulle hulga selgem kui pool yhexa.

Tänapäeval on see seierite & sihverplaadi asi nigunii nishivärk ju, igayhel on mobla taskus või kell all paremas nurgas;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlustan, et mu 18-aastane poeg ei oska senimaani paelu siduda. Väiksena nõudis krõpsudega potaseid, praegi on küll paeltega kossid, aga neid kinni ei seotagi.

Minul on ka raskusi veerandi ja kolmveerandiga. Meiekandis nii ei räägitud. Õpetajad ütlesin ka alati, et kool algad 8:15, mitte veerand üheksa.

Praegu teises klassi lapsel kella õppimine matemaatikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänapäeval on see seierite & sihverplaadi asi nigunii nishivärk ju, igayhel on mobla taskus või kell all paremas nurgas;[/tsitaat]Tuli välja, et need, kes seieritega kella ei tunne, ei oska parkimiskella osuteid õigesti paigutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss sai 7.
Oskab paelu siduda ja tunneb nii elektroonilist kui seieritega kella. Oskab ka kellaaegu teisendada – kui näiteks öelda, et kell on 17:20, siis paneb oma seieritega mängukellal osutid õigesti. Ja ka vastupidi, ehk siis antud näite puhul ütleb seierite järgi, et kell on 20 minutit 5 läbi, kell on 10 minuti pärast pool kuus ja ka 17:20. Veerand, pool ja kolmveerand on ka selged, need said selgeks just esimestena

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil kodus on kas elektroonilinekell või rooma nr ja see viimane on meie 7aastasele veel raske. 😀
Hetkel elame elektroonilise kellaga ja kuna nr. on selged, pole probleemi.
Ja küll saab tavaline kell ka selgeks. Ei tea ühtegi last,kes lõpp kokkuvõttes kella ei tunneks
😛 ja kusjuures mina täiskasvanud, ei saa kella poolveeranditest, veerandist ja kolmveerandist aru.

Paeltesidumisega on nii,et mugavam on krõpsudega ja paraku ka jalatsitootjad pooldavad seda.(nt. adidas, nike, timberland).
Sõlmega saab hakkama ja sry. paanikaks ei näe põhjust. Ex kui paelad tulevad, küll siis PEAB sidumise ka selgex saama. [/tsitaat]
Siin on näha, KUI hästi kehtib vanasõna: käbi ei kuku kännust kaugele.
Aga äkki võtad ennast siiski kokku ja õpid ise kella selgeks, koos lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas lastel mingi eelkooli eas endal ei ole huvi olnud nende tegevuste vastu. Minu laps õppis kella ära 5 a ja mitte mingil sunnil vaid enda huvist. Kogu aeg ju elu käib aja järgi a la hakkame poole tunni pärast kuhugi minema, lastesaade hakkab kell 6 jne. Selliselt lapsel see huvi tekkiksi, et ise ka aru saada, palju kell on ja millal mis toimub.
Paeltega jalanõusid ei ole talle põhimõtteliselt kunagi ostnud aga vaatamata sellele õppis 6 a paelte sidumise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lasteaia 5-6aastaste nö lõpueksamiks oskus kingapaelu siduda. Harjutati ja saadi selgeks ka, iseasi, kellel neid paeltega jalanõusid on. Minu tüdrukul ei ole, seob vöösid ja muid paelu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seitsmene poiss tunneb numbrilauaga kella hästi, pigem ajab ta vahel segamini elektroonilised kellaajaad, mis jäävad 13 ja 24 vahele. Paelu seob ka, aga need tulevad esimeste meetrite järel lahti – ju siis seob lihtsalt nõrgelt. Teine asi on see, et pidevalt on nii kiire ja paelade sidumine võtab aega, mistõttu laps eelistab alati kõikvõimalikke ilma paelteta jalanõusid. Praegu on juba päevakorral isa juhendamisel lipsusõlme õppimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandan väga, aga ma olen täielikus hämmingus ja ei suuda uskuda, et see on tõsi. 8-aastased ei tunne kella ja ei oska paelu siduda???[/tsitaat]
Mul ei oska meeski paelu siduda. Teeb selle ühe aasaga sõlme :)).
Aga ta oskab väga paljusid muid asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen 40 aastat vana & osutitega kella loen väga suure vaevaga. Veerandi & kolmveerandi puhul palun alati täpsustust, kas mõeldi .15 või .45. 20.30 on mulle hulga selgem kui pool yhexa.

Tänapäeval on see seierite & sihverplaadi asi nigunii nishivärk ju, igayhel on mobla taskus või kell all paremas nurgas;)[/tsitaat]

Ma olen sinust natuke vanem, aga minul küll sellist probleemi ei ole. Loodan, et sa ei tahtnud oma vanuse mainimisega seda probleemi kogu meie põlvkonnale peale panna:) Mina eelistan iga kell veerandit, kolmveerandit jne digitaalse näidu asemel. Kodus on meil ka sihverplaadi ja suurte araabia numbritega kell. Ja paar aastat tagasi hakkasin uuesti käekella kandma, et ei peaks iga kellavaatamise jaoks moblat kotist välja koukima. Kell all paremal nurgas toimib ainult tööajal siiski.
Aga lapsega olen ka laisk olnud. Poiss on 7 ja kella tunneb vähe ja paelu ei seo üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandan väga, aga ma olen täielikus hämmingus ja ei suuda uskuda, et see on tõsi. 8-aastased ei tunne kella ja ei oska paelu siduda??? Ausalt öeldes ei tuleks selle pealegi. Minu tutvusringkonnas selliseid lapsi pole. Omad lapsed oskasid ka kõik enne kooliminekut nii paelu siduda kui tundsid ka kella. Aga see on jah õige, et ega see niisama tule. Harjutada on vaja koos lapsega, ja mitte vähe.[/tsitaat]

Vabandan väga, aga ma olen täielikus hämmingus ja ei suuda uskuda, et see on tõsi. Täiskasvanud inimesed ei ole ikka veel aru saanud, et lapsed on erinevad. Ja, et kõik pole nii hiilgavad talendid kui nende pere ja kogu tutvusringkond takkatraavi. Mul on kolm last, kahel neist on paeltega head suhted. Kolmandal on siiani raskusi, ta on 10 aastane. Õpetanud olen neid kõiki sarnaselt. Mis ma siis teen nüüd, hüppan kaevu…. Jääb ära. Ma armastan teada, ka siis, kui ta paelasidumise meister ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elektron kella tunneb ammu, paelu ka seob ammu. kuid ikkagi valin jalanõud võimalusel paelteta, sest muidu need ripendaksid ikka lahtiselt. seieritega kellast saab niipalju aru, et milline täistund on.
ja naerge nüüd terviseks, aga mu 19 a õde ei tunne siianii kella. ta lihtsalt ei saa ja ei tahagi sellest aru saada. ja ta ei ole puudega. on küll käinud erikoolis, aga no ei saa ta pihta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mind huvitab, kuidas kõik need kellatundmatud täiskasvanud on kooli lõpetanud.

Ei tahaks uskuda, et 3 klassi külakooli:)

Lisaks emakeelele on kellatundmine inglise keeles 4. klassi programmis täiesti olemas. Hiljem ka vene keeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga inglise ‘quarter to’ & ‘quarter past’ on meie systeemist hulga loogilisemad.

No & ma nuputan selle osutite asendi järele värgi välja kyll, lihtsalt need osutid on selle aja jooxul jõudsasti liikunud.

Parkimiskella pole eluski vaja läinud, ilmselt ei lähe kah.

& kõik mu käekellad on olnud normaalse numbrinäiduga, välja arvatud vanatädilt päritud kuldkell, mis paraku oli äärmiselt dekoratiivne, aga näitas aiateibaid.

Lapsed on mul minust targemad selles osas;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7,5 a, ei seo paelu, ei tunne kella (noh- vaevaliselt), kartuleid koorib – vaevaliselt. õnneks sai eliitkooli ikka sisse – küll nad siis seal õpetavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 a kella õppis just ära (tänu vanaema süsteemsele õpetamisele), paelu seob alates 6-aastasest. ise õppis, mina pole õpetanud. Emale (mulle ) vitsa vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 2 aastane poiss ja õbisin paela sittumise ära aituma thelepannuest …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie hakkasime paeltesidumist ikka ka juba lasteaia viimasel aastal harjutama. Poiss hakkas samal ajal ka korvpallitrennis käima ja seal teadagi alati vanemat juures pole, kes lahtiläinud paela kinni seoks. Õppis ära ja oli väga uhke, kui temast paar aastat vanemad poisid seda teha ei osanud:)
Kella õppimist me peale ei surunud, õpetati koolis ja enne polnud tegelikult ka väga vaja seda oskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Lapsed ei tunne kella ja ei oska saapapaelu siduda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.