Esileht Väikelaps lapsed haiged ja ise ka?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: lapsed haiged ja ise ka?

Postitas:

Emad, kuidas saate hakkama kui lapsed haiged ja ise ka?
Kas mees jääb siis võimalusel koju või üritate ise kuidagi hakkama saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:35; 15.02 13:55; 15.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui just jumala laip ei ole, siis saan ise hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaliselt on elu näinud, et seni, kuni ema veel liigub, siis mees läheb ikka tööle.
ja siis kühveldad endale suure annuse palaviku alandajat ja valuvaigistit ja istud nagu kukupai haigete lastega kodus. üks eelis on sellel, päevad möödunud tänu suure tablettide kogusele üsna ebaadekvaatses olekus ja ei jõua ärrituda :)kui lapsed kisavad ja jooksevad ringi. kui nad on ise ka palavikus, siis muudkui käid ja kraadid ja päeva võid jupitada kraadimise ajadeks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka ise saan hakkama. Ma ei tuleks selle pealegi, et mees ka koju abiks jääks.
Aga ma olen võrreldes keskmise eesti naisega ka liiga iseseisev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastuste eest:) Meil nimelt kõhuviirus ja päris keeruline on ikka end püsti ajada kui sees jubedalt keerab ja pilt tahab ära minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:35; 15.02 13:55; 15.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord on juhtunud, kui mees jäi koju. Olin kõhuviiruses ja pilt seistes ees ei püsinud. Vajasin ise hoolt. Laps oli ka haige ning vajas hoolt. Mees oli kodus 2 päeva ja töötas kodunt sellel ajal vaheldumisi meie aitamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli jalg välja väänatud hüppeliigesest ja laps oli 6-kuune,siis mees võttis minu arstilt hoolduslehe,kuna ei saanud üldse jalale toetuda.Korra oli mees haige ja ka laps,just mees oli 2 päeva laip,siis tuli õnneks ämm ja hoolitses nende eest..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olnud nii ja naa. 2x eelmine aasta oli mees küll haiguslehel, kui mina haige olin. Olin siis lisaks rase ja 2 väikelast ka haiged.
Nüüd aga olin kolme haige lapsega ise ka haige ja pidasingi vastu nii,et neelasin valuvaigisteid 🙂 No õnneks üks päev oli selline jube, teine päev juba täitsa ok.
Aga kõhuviirusega ei kujutaks küll ette, kuidas hakkama saaks ….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ammu teada lugu, et haige mees on haige naisega võrreldes nagu sitahäda. Mu mees on harva haige ja tervena ei ole üldse hädaldaja tüüp, aga kui siis mingi viiruseke ta maha murrab, siis on mees ikka täielik hädapätakas:-)

Oli meil juhtum, kus olime kõik korraga kõhuviiruses: mina, mees ja laps. Mees oli koos lapsega siruli maas, mina toimetasin viletsa enesetundega võideldes ennastsalgavalt edasi, sest last oli vaja kasida, talle jooki ja sööki manustada samuti. Ühel päeval helistas ämm, et uurida, kuidas me end tunneme. Kuulan mina siis kõrvalt mehe jutuajamist. Esmalt kaebles pikalt, kui paha tal ikka olla on. Et on tema pikali maas ja kätt ega jalga liigutada ei suuda. Siis küsis ämm arvatavasti minu tervise kohta. Ja mis ma kuulen! Minu kallis abikaasa teatab muretult torusse:\”A-l ei ole nii hullu midagi, toimetab isegi ringi.\” No tere talv! Mul oli tahtmine talle virutada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidin selle jjust mõni päev tagasi läbi tegema. Olin kõhuviiruses. Suurem laps (2a) samuti, tema oksendas ja kõht oli lahti, mul ainult keeras ja jalgu ei suutnud eriti alla võtta (palavik üle 38, värinad, lihasvalud jnejne). Pisem (7 kuune) oli õnneks naerupall 🙂
Ei suutnud enda eestki hoolitseda ja palusin, et mees koju jääks. Tema aga keeldus ja ei uskunud, et haige olen….fun….
Seega olin nii palju pikali kui vähegi sain, et jõudu koguda…annan ju ka rinda. Aga sain hakkama ja olen uhke enda üle ja loomulikult mehes pettunud. Nüüd ainult loodan, et pisemal see haigus siiski välja ei löö. Aga samas olen ise vähemalt juba ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb haigusest. Kui esimene laps alles beebi, siis olin sellises okseviiruses, et ei suutnud omal jalal wc-gi minna ega täis veeklaasi tõsta. Mees jäi koju ja hoolitses minu ja lapse eest, kes sellel ajal 24/7 süles tahtis elada. Teine kord jäi koju kui beebi ja väikelapsega kolmekesi koos siruli olime. Minu palavik kulges sellise lihasevaluga, et olin 2 päeva voodis pikali ja ainult vigisesin, imetades ei saanud ka korralikke valuvaigisteid kasutada.

Paar korda olen lastega koos veel kergelt tõbine olnud, aga kui ikka ise laste ja enda elementaarsed vajadused rahuldatud saan, siis mees koju ei jää. Igasugused trennid ja muud plaanid on siis küll ära jätnud ja kodust ära olnud täpselt nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Tegelikult olengi sellises täiesti maha niidetud olekus ainult imetamise ajal olnud, no ei sobi see ja haigus kokku mu kehale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:23; 15.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidin selle jjust mõni päev tagasi läbi tegema. Olin kõhuviiruses. Suurem laps (2a) samuti, tema oksendas ja kõht oli lahti, mul ainult keeras ja jalgu ei suutnud eriti alla võtta (palavik üle 38, värinad, lihasvalud jnejne). Pisem (7 kuune) oli õnneks naerupall 🙂
Ei suutnud enda eestki hoolitseda ja palusin, et mees koju jääks. Tema aga keeldus ja ei uskunud, et haige olen….fun….
Seega olin nii palju pikali kui vähegi sain, et jõudu koguda…annan ju ka rinda. Aga sain hakkama ja olen uhke enda üle ja loomulikult mehes pettunud. Nüüd ainult loodan, et pisemal see haigus siiski välja ei löö. Aga samas olen ise vähemalt juba ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb haigusest. Kui esimene laps alles beebi, siis olin sellises okseviiruses, et ei suutnud omal jalal wc-gi minna ega täis veeklaasi tõsta. Mees jäi koju ja hoolitses minu ja lapse eest, kes sellel ajal 24/7 süles tahtis elada. Teine kord jäi koju kui beebi ja väikelapsega kolmekesi koos siruli olime. Minu palavik kulges sellise lihasevaluga, et olin 2 päeva voodis pikali ja ainult vigisesin, imetades ei saanud ka korralikke valuvaigisteid kasutada.

Paar korda olen lastega koos veel kergelt tõbine olnud, aga kui ikka ise laste ja enda elementaarsed vajadused rahuldatud saan, siis mees koju ei jää. Igasugused trennid ja muud plaanid on siis küll ära jätnud ja kodust ära olnud täpselt nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Tegelikult olengi sellises täiesti maha niidetud olekus ainult imetamise ajal olnud, no ei sobi see ja haigus kokku mu kehale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:23; 15.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ses suhtes ma imetlen üksikemasid, et neil pole seda varianti, et mees vajadusel koju jääks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:35; 15.02 13:55; 15.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina olen nüüd tänu lapsele 2 korda kõhuviirust põdenud ja mõlemal korral jäi mees koju. Lihtsalt mul oli nii halb olla, et ma ei suutnud voodist tõusta. Selle haigusega on hea, et möödub kiirelt, 1 päeva sain pikali olla, siis kuulsin kuidas mees oksendab ja oli aeg voodist välja tulla.
Õnneks ma muidu pole haige olnudki ise lapse kõrvalt. Laps on nii tihti haige, et lihtsalt ei teki seda võimalust endal:)
Loomulikult peab keegi appi tulema kui ikka tõsine häda, mul tuttaval oli gripp, see ikka päris karm.
Ma ei saa aru kommentaarist, et ma olen üle keskmise iseseisev naine. Ei tea miks peab piinlema siis ise. Loomulikult köha ja nohuga saad ise hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:42; 15.02 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksikemadel on ka ju võimalusi, minu tuttaval näiteks oli ämm lapsega sel ajal. Aga eks jah kui pole ämmi, ema jm sugulasi läheduses on kindlasti väga raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:42; 15.02 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise haige, jääb mees koju, kui see vähegi võimalik on. Ma ei jaksa küll kangelast mängida, olen tavaline inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paar korda ema appi kutsunud, kui enam kuidagi ei saa. Siis ema on paar tundi abis olnud. Mees on ikka kogu aeg tööl käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on mingi seesmine kangus, et pean ise hakkama saama 🙂 . seega pole mees koju appi jäänud.. kahjuks pole mul ka a la ema võimalik appi kutsuda.

ma olen n-ö püstijalu põdenud a la 39-kraadist palavikku.. igasugustest muudest viirustest rääkimata. kõige hullem oli siis, kui selja ära tõstsin – ei saanud kõndida, last tõsta ega valuvaigisteidki võtta (sest imetasin last). nüüd ma mõtlen tagasi ja ei saa aru, kuidas need 2 ndl räige valu käes hakkama sain.
eks on see, et kui peab, siis peab.

aga ma arvan, et kui on olemas VÕIMALUS, et mees saab koju jääda, siis miks mitte. tegelikult pole õige ise kõike teha. mõnikord on abi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka haige ja palavik kõrge siis loomulikult mees kodus, eriti veel kui laps ka haige. Milles küsimus üldse? Arstilt hooldusleht ja nii ongi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie põdesime koos lapsega kõhuviirust. Mina olin 6 kuud rase ja laps oli veidi üle aasta. Lamasin diivani peal laps kaisus ja käisime kordamööda oksendamas. Üsna õudne oli aga õnneks on kõhuviiruste eluiga paar päeva. Elasime üle.
Kui mees mõned päevad hiljem sama nakkuse sai, oli ta võimeline vaid wc poti kõrval lamama ja oigama:P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks kõige hullem oli siis, kui ka selja ära tõstsin turvahälli neljandale korrusele tassides. Mees oli Soomes tööl ja loomulikult ei hakanud koju tulema. Noorem laps oli mõnekuune, suurem polnud veel 2aastanegi. Ma sõna otseses mõttes roomasin mööda põrandaid. Noorema panin tegelusteki peale ja lohistasin ühest toast teise. Hommikul sain mööda seinasid liikudes isegi söögi ära teha. Lõunaks juba roomasin jälle. Lapsed magasid minuga suures voodis, sest võrevoodisse ma ei saanud neid tõsta. Ma ei mäleta, kuidas ma neil pepusid kraani all pesta sain. Igal juhul elasin üle selle aja.
Nüüd hiljuti olin ägedas bronhiidis. Jube köha ja palavik. Enesetunne oli nii kohutav, et isegi voodis olles vaid soigusin. Nuttes helistasin mehele ja palusin, et ta koju tuleks. Mees tuli samal õhtul koju ja mul oli isegi mingi selgusehetk, et sõitsin talle autoga sadamasse järele. Juba mõtlesin, et näe, nüüd lähebki hoopis paremaks ja mees tuleb ilmaasjata koju. Tegelikkus oli see, et mul läks olemine hoopis hullemaks. Lastega koos poleks ma saanud mööda arste joosta ja röntgenis käia. Mehest oli palju kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tunne kedagi, kellel mees töölt koju jääks, kui lapse-ema ja laps haiged (kui ei ole just mingit haiglaravi vajavat haigust). Muidugi ongi väga-väga raske aga ema olemine ongi kohati suur eneseületamine. Endal kolm väikelast ja kui kõik korraga haiged oleme, siis eriti raske on öösiti aurutamised-lohutamised jne, kui isegi vaevu jalul püsid. Retsept on lihtne – tee kõik mis võimalik et ise mitte haigeks jääda – ära lase üleväsimust tekkida (ka kolme lapsega võimalik), leia aega meeldivate asjadega tegelemiseks, viibi iga päev värskes õhus liigutades, kanna ilmastikule vastavaid riideid e. ära külmeta, söö mitmekesiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps lapsed haiged ja ise ka?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.