Esileht Väikelaps Lapsed ja konmari meetod

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Lapsed ja konmari meetod

Tere!

 

Tunnen ühtäkki, et asjad ajavad mind hulluks. Ilmselt seetõttu, et laste (4 ja 6) vedelevad pidevalt pilla-palla ja nende asjade ära panemine (ja ka laste tagant utsitamine) võtab kogu energia. Samas, kuidas vähendada selles vanuses laste mänguasjade kogust? Ikka ju kingitakse sünnipäevade ka ja jõuludeks asju ning nii need asjad kogunema hakkavadki. Samas, kui teen ettepaneku, et vaatame üle, millest võiks loobuda, et uutele asjadele ruumi teha, tulevad pisarad – tema ju kinkis/andis selle mulle ja see on nii kallis mu jaoks. Laste eest salaja asjade ära andmine ei tundu ka päris õige asi. Ühel hetkel tuleb neil ikka meelde, et oo, mul oli selline asi, kus see nüüd on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud nii, et mis katki, läheb prügikasti. Loobuma sundimine on julm, plaanin noorima lasteaia lõppedes asjad lasteaeda viia. Siis hea seletada, et nüüd lähed kooli ja pole enam vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsed vanuses 3 ja 5. Vahetevahel teen ikka suurema sorteerimise: katkised mänguasjad minema (mida parandada ei saa), mõni asi vajab korralikumat kõpitsemist ja siis edasi sorteerime nii, et titekad mänguasjad eraldi ja siis veel vaatan korra, et millega nad tegelikult üldse ei mängi.

Seejärel lasen ka lastel üle vaadata ja seletan rahulikult olukorda. Oleme rääkinud, et osadel lastel ei ole üldse mänguasju ja kuna nemad saavad ikka sünnipäevadeks, jõuludeks ja no eks ikka sugulased ja külalised ka too ju alati miskit, siis uusi tuleb ju peale. See paneb mõtlema küll, et päris kurb kui mõnel lapsel ei ole ja siis on olnud nõus küll. Enamasti olen seadnud ka suurema sortimise enne mingit järgmist kingisadu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste asjad on laste asjad, arvan ma. Tuleb lihtsalt ära kannatada, et neid on (kui lapsed ei taha loobuda).
– igale asjale oma koht, mugavad hoiustamis- ja sorteerimiskastid jne
– sh mänguasjade koht on lastetoas (või mängunurgas)
– millega ei mängi, see jooksvalt tagasi oma kohale
– rotatsioon, kõik ei pea kogu aeg käeulatuses olema, see killustab tähelepanu

Mõtle parem, et tore, kui lapsed mängivad päris mänguasjadega. Üks nutiseade nende asemel oleks võib-olla küll väga esteetiline, aga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste asjad on laste asjad, arvan ma. Tuleb lihtsalt ära kannatada, et neid on (kui lapsed ei taha loobuda).

– igale asjale oma koht, mugavad hoiustamis- ja sorteerimiskastid jne

– sh mänguasjade koht on lastetoas (või mängunurgas)

– millega ei mängi, see jooksvalt tagasi oma kohale

– rotatsioon, kõik ei pea kogu aeg käeulatuses olema, see killustab tähelepanu

Mõtle parem, et tore, kui lapsed mängivad päris mänguasjadega. Üks nutiseade nende asemel oleks võib-olla küll väga esteetiline, aga…

kui mängimine lõpetatakse, pannakse mänguasjad omale kohale tagasi. mänguasjadel on nn süsteem. legod legokastis, kaisukad kaisukatekodus, barbide jaoks oma kast jne jne.

4 last ja asi toimib.

kogu elamises konmari süsteem, kah toimib. väga rahul

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Lapsed ja konmari meetod