Esileht Pereelu ja suhted Lapsed ja raha – kuulasin saadet

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapsed ja raha – kuulasin saadet

Postitas:

Just oli Vikerraadios saade, kus lapsed rääkisid rahast. Mind natuke hämmastas nende laste jutt, kes ootavad sünnipäevaks ainult raha (tundub, et alla 10 aastased lapsed), kes käivad koeraga väljas sellepärast, et siis saab raha ja teevad vanaema juures tööd ka sellepärast, et raha saada.
Ise mäletan omal ajal lapsepõlvest, et tööd tehti lihtsalt seetõttu, et vanaema või vanemaid aidata ning koer oli võetud laste nuiamise peale lubadusega tema eest hoolitseda. Ei tulnud selle pealegi, et peaks raha nõudma.
Küsimus vanematele, miks te oma lapsi \”palkate\”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka rahast veidi (lapsed veel väiksed, aga mõtlen vaikselt):
Kuidas lapsed saavad lisaraha teenida (no ütleme et taskuraha saavad, aga veel?) Ideid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vanasti oli rohi rohelisem ja elu ilusam… vanasti polnud selle va rahaga ju midagi teha ega osta selle eest. Vaata aga tänapäeva ja seda tehnika arengut. Kogu me elu keerleb raha ümber ja kui eestlaste palgad on nagu on siis tahes-tahtmata lapsed kuulevad kogu aeg seda rahajuttu.

Ega me – täiskasvanud – ju paremad ole. Vaata kasvõi tööelu all teemasid kus kodused prouad ja töötud räägivad, et alla 1600¤ netto ei liiguta nad varvast kah…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5a on rahast täitsa üksköik. Mina teda igatahes rahaga \”meelitades\” tööle panna ei suuda. Teeb kas niisama ja aeg-ajalt luban talle nö preemiat kasvöi näiteks ujuma mineku näol vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]merksik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ka rahast veidi (lapsed veel väiksed, aga mõtlen vaikselt):
Kuidas lapsed saavad lisaraha teenida (no ütleme et taskuraha saavad, aga veel?) Ideid?
[/tsitaat]

Aidaku kasvõi tuttavat vanainimest(poes käia, koristada) või kellegi tuttava lapsega tegeleda. Viimane asi on ikka kodutööde eest raha maksta. Sellega teete neile karuteene. Või siis annate lihtsalt ise, aga mitte kunagi mingi konkreetse tehtud töö eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel on lisatasu eest autode pesu ja muruniitmine. Muud tööd teeb tasuta ja on üpris usin. Lisaks taararaha.
Ei usu, et karuteene – oma toa hoiab kenasti korras, toob puud, jalutab koeraga, aitab rohida jne. Leian on lihtsam on teatud tööde eest maksta tasu, kui rahanuiamise peale järgi anda ja ikkagi see raha anda (suvel on ikka jäätiseneelud tugevamad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme nüüd niipidi. minu lapsed raha eest tööd ei tee. aga nad tahavad asju. nt lumelauda, uusi riideid, jne.
äkki peaks hoopis tegema kodutööde rahalse tariifi. muidu muudkui tahab midagi, on vihane ja tunneb ebaõiglust lapsepõlve suhtes, et talle midagi ei osteta. muudkui vingub ja mangub.
mulle ka ei meeldi, et kodutöid võiks teha raha eest. mina ju ei tee. teen ilma rahata. sest see on ju kodu. aga samas mis lõpetaks selle vingumise midagi saada? oma panus oleks ju ka tore. siis näeb et raha ei tulegi päris lihtsalt. praegu saab lihtsalt laps olemise eest taskuraha. aga see on ju tegelikult nii vähe praeguste hindade juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed teavad raha väärtust paremini kui nende vanemad oma lapsepõlves.
Minu 6-aastane teab väga hästi, et kui sünnipäevaks mitu sõpra väikese summa raha kingivad, siis ta saab endale selle igatsetud Legokomplekti osta. Samas oleks ebaviisakas paluda sõbral nii kallist asja (nagu Lego) kinkida.
Lapsed on ratsionaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ringkonnas on juba ammu kombeks raha kinkida. Isiklikult mulle see meeldib-lastel on tavaliselt ikka mingi kallim asi,mida nad sooviksid.Ja kui vaja lapsel minna sünnipäevale on ikka 10 ¤ eest väga raske midagi asjalikku soetada.Ja kui on mingi asi,mis selle väärtusega sobib ja laps tahab, siis annab kellegile teada, sest alati uuritakse enne,mis kingisooviks.
Kodutööde eest ma oma lastele ei maksa.Mina ju ka teen kodutöid ja mulle ei maksa keegi 🙂 Neil on oma taskuraha,lisa teenivad taaraga.Küll aga maksis isa posile,kui too suvel aitas tal oma firmas puitu värvida.
Omal ajal tegin 15 a kõiki kodutöid,käisin poes, koristasin, tegin söögi õhtuks vanematele.Keegi ei maksnud. Mu 14 a poiss minestas selle peale…Ajad on teised,ühiskond on muutunud.Ei saa võrrelda meie aega ja tänapäeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsed ja raha – kuulasin saadet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.