Esileht Koolilaps Lapsed, kes koolivaheajal lennukiga reisil käisid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Lapsed, kes koolivaheajal lennukiga reisil käisid?

Postitas:

Kas teie koolides jäeti sellised lapsed koju?

+4
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:34; 04.03 14:54; 05.03 22:38; 06.03 14:21; 06.03 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh…

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:47; 04.03 15:33; 04.03 17:12; 04.03 17:14; 04.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh

Oeh jah, aga kui ma kuulen, mis koolides toimub, siis on asi naljast kaugel. Kusjuures seda kütavad just täiskasvanud, mitte lapsed.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:34; 04.03 14:54; 05.03 22:38; 06.03 14:21; 06.03 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe lapse klassis olevat küll kaks last koju jäetud. Üks neist käis Itaalias, teine kuskil Aasia riigis, mitte just Hiinas vist. Kõikide laste klassis olevat puudujaid, aga mis asjaoludel täpselt, seda ei tea.

Aga muidu küll midagi erilist vähemalt minu laste koolis ei toimu. Vastupidi, kõik näib väga rahulik olevat.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oeh

Oeh jah, aga kui ma kuulen, mis koolides toimub, siis on asi naljast kaugel. Kusjuures seda kütavad just täiskasvanud, mitte lapsed.

mis seal koolides siis toimub?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh

Oeh jah, aga kui ma kuulen, mis koolides toimub, siis on asi naljast kaugel. Kusjuures seda kütavad just täiskasvanud, mitte lapsed.

No mis seal koolides siis toimub? Ehk räägiksid meile ka palun.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, lapsed on samuti nii paanikasse aetud! Mingi hirmutamine käib igal pool. Minu laps nutab end igal õhtul magama, kardab, et nüüd sureme me kõik ära. Sama olen kuulnud ka tuttavate käest, et lastel on juba ärevushäired seoses koroonaga. On see nagu normaalne või?

+9
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:47; 04.03 15:33; 04.03 17:12; 04.03 17:14; 04.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uudistes öeldi, et lapsi oli koolis tavapäraselt. Järelikult suurem osa reisijatest olid koolis.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, lapsed on samuti nii paanikasse aetud! Mingi hirmutamine käib igal pool. Minu laps nutab end igal õhtul magama, kardab, et nüüd sureme me kõik ära. Sama olen kuulnud ka tuttavate käest, et lastel on juba ärevushäired seoses koroonaga. On see nagu normaalne või?

Eks nad vaatavad youtubest videosid, mis küll eriti lootust ei süsti.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, lapsed on samuti nii paanikasse aetud! Mingi hirmutamine käib igal pool. Minu laps nutab end igal õhtul magama, kardab, et nüüd sureme me kõik ära. Sama olen kuulnud ka tuttavate käest, et lastel on juba ärevushäired seoses koroonaga. On see nagu normaalne või?

On küll, lapsed on ju kodu peegel. Saa ise kõigepealt valehirmust üle ja siis püüa ka oma lapsi aidata. Peamine, millega saad selgitada on, et surm ongi meie elu osa ja mingi hetk peavad seda planeet Maa elanikud tegema. Juhtub see nüpd või 60aasta pärast ei oska keegi ette näha.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 16:33; 04.03 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, lapsed on samuti nii paanikasse aetud! Mingi hirmutamine käib igal pool. Minu laps nutab end igal õhtul magama, kardab, et nüüd sureme me kõik ära. Sama olen kuulnud ka tuttavate käest, et lastel on juba ärevushäired seoses koroonaga. On see nagu normaalne või?

Huvitav küll, kes seda su lastele teeb, kui mitte te ise – vanemad. Ärge rääkige laste kuuldes ega vaadake uudiseid, puha oma rumalus, kui laste närve rikute.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, lapsed on samuti nii paanikasse aetud! Mingi hirmutamine käib igal pool. Minu laps nutab end igal õhtul magama, kardab, et nüüd sureme me kõik ära. Sama olen kuulnud ka tuttavate käest, et lastel on juba ärevushäired seoses koroonaga. On see nagu normaalne või?

Kuule, laps saab oma peamise ärevuse ikka otse vanematelt ja pereringist. Ärevus, mis tuleb kuskilt kuuldud uudistest või koolist – siis on vanema asi see maha võtta, mitte perekoolis jaurata.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, lapsed on samuti nii paanikasse aetud! Mingi hirmutamine käib igal pool. Minu laps nutab end igal õhtul magama, kardab, et nüüd sureme me kõik ära. Sama olen kuulnud ka tuttavate käest, et lastel on juba ärevushäired seoses koroonaga. On see nagu normaalne või?

On küll, lapsed on ju kodu peegel. Saa ise kõigepealt valehirmust üle ja siis püüa ka oma lapsi aidata. Peamine, millega saad selgitada on, et surm ongi meie elu osa ja mingi hetk peavad seda planeet Maa elanikud tegema. Juhtub see nüpd või 60aasta pärast ei oska keegi ette näha.

Ohh, minul ei ole mitte mingit hirmu! Ma räägin kogu aeg, et meedia on selle teema nii suureks puhunud, asi ei ole üldse nii hull. Last lohutan samuti ja selgitan, kuidas mõnele meeldib hirmutada. Ja nüüd rääkides lapse klassikaaslaste lapsevanematega, siis neil on samamoodi, et lapsed on hirmul ja nutavad. Ja homme tuleb meil tõsine jutuajamine klassijuhatajaga, sest paanika külvamisega tegeleb ka kool????‍♀️

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:47; 04.03 15:33; 04.03 17:12; 04.03 17:14; 04.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ise rääkisid ka, et õpetaja räägib jutte suremisest ja pahast haigusest, mis meid kõik ära tapab.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:47; 04.03 15:33; 04.03 17:12; 04.03 17:14; 04.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega see õpetaja just ei valetanud ju.
Lastele seda rääkida on muidugi rumalus.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ise rääkisid ka, et õpetaja räägib jutte suremisest ja pahast haigusest, mis meid kõik ära tapab.

Nii no julged välja öelda, mis kool see siis on kah? Ei pea pedagoogi nimetama. Kõlab ülivalelikult selline väide ja kuulub paanika tahtliku õhutamise ja laimuga. Kuulub muide täitsa seadusega karistatava paragrahvi alla.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 16:33; 04.03 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti on seoses Covid-19 hirmuga, inimestele jõudnud kohale ka näiteks gripivaktsiini vajalikkus, kuna endiselt on Eestis vaid paar Corona-viirusesse nakataunud inimest ja needki heas korras, kuid influensasse sureb aastas Eestis umbes 70 inimest, neist 99% vaktsineerimata. Teemaalgatajale: kas lennkukisõit ükskõik kuhu sihtkohta, nakatab auomaatselt coronasse või miks peaks peale lennukiga sõitmist koolist koju jääma?

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime terve perega lennukiga Hiiumaal.
Eks helistan tööle et ma homme ei saa oma surma tõttu tulla.

Loodetavasti on seoses Covid-19 hirmuga, inimestele jõudnud kohale ka näiteks gripivaktsiini vajalikkus, kuna endiselt on Eestis vaid paar Corona-viirusesse nakataunud inimest ja needki heas korras, kuid influensasse sureb aastas Eestis umbes 70 inimest, neist 99% vaktsineerimata. Teemaalgatajale: kas lennkukisõit ükskõik kuhu sihtkohta, nakatab auomaatselt coronasse või miks peaks peale lennukiga sõitmist koolist koju jääma?

On aastaid, kus eestis sureb grippi 150-200 inimest.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt lasteaiarühmades olid küll kõik kohal. Kodus olid ainult need, kes hetkel haiged. Lasteaed saatis selle Terviseameti kirja ka lastevanematele, aga kui koolilapse saab veel koju jätta, siis kuhu lasteaialaps panna? Vanemad peavad tööl käima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes vähemalt kõik paralleelklassid koduõppel, kuna haigestunud puutusid nendega kokku.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna viirus säilib pindadel nädalaid, siis kogu Omniva tuleks sulgeda, töötajad karantiini panna ja rahvusvahelised pakid ahju visata.
Rahvusvaheliste vedude veoautojuhid tuleks samamoodi kõik karantiini panna ja kaubad ära põletada.
HM, ZARA, elektroonikapoed…üleüldse kõik hiina kaupa müüvad poed tuleks sulgeda ning kaup hävitada.
jne jne

Mingi loogiline mõtlemine inimestel üldse on säilinud? Mis teil nende lennukitega just on???

Vahet pole…Lõppeesmärk on lihtsalt terve maailma hirmunud lambakari kohustuslikus korras süstla otsa saada.

Koroonaviirused avastati juba 1960ndate lõpus, see tulevane vaktsiin (rahamasin) “kaitseb” kindlasti nii eelnenud koroonaviiruste sh MERS-i ja SARS-i kui ka tulevaste koroonaviiruste vastu, kuid iga aasta tuleb seda muudkui uuendada ja uuendada…

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamine, millega saad selgitada on, et surm ongi meie elu osa ja mingi hetk peavad seda planeet Maa elanikud tegema.

See ju ei lohuta paanikas last ometi. Kõige hullem on see, et polegi vist täpselt teada, miks see haigus kuidagi paremini nakkab kui teised. Muidu saaks ju öelda, et see ei tule niisama ka külge, ikka keegi peab su lähedal köhima või aevastama ja kõige ohtlikum on kogu aeg oma käsi suhu ja silma toppida, tark on alati sel juhul enne käsi pesta, püsib tervem. Veel saaks öelda, et ega see ei ole sugugi nii surmav haigus, enamik, kellele see tuleb, saavad ikka kenasti terveks. Ma kujutan ette, et see võiks natuke rohkem lohutada kui jutt, et me sureme ja meist ei jää mitte miskit järele (mis on muidugi ka õige, aga mitte eriti lohutav, pigem küllaltki kohutav).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 19:19; 06.03 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ise rääkisid ka, et õpetaja räägib jutte suremisest ja pahast haigusest, mis meid kõik ära tapab.

Nii no julged välja öelda, mis kool see siis on kah? Ei pea pedagoogi nimetama. Kõlab ülivalelikult selline väide ja kuulub paanika tahtliku õhutamise ja laimuga. Kuulub muide täitsa seadusega karistatava paragrahvi alla.

Ma saan aru, et teie kulla käod, olete uudishimulikud, aga tõesti, selle kooli nimi ei anna teile tõesti midagi. Ütlen vaid, et tegemist on Tallinnas asuva kooliga ja kuna ma muidu olen selle kooliga rahul, siis ei ütle rohkem midagi. ????

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:47; 04.03 15:33; 04.03 17:12; 04.03 17:14; 04.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tean, et ühe pere lapsed jäeti koju hirmus, et keegi teine võib reisilt selle viiruse tuua. meie pere käis koolivaheajal lennukiga reisil (mitte riskipiirkonnas) ja laps käib koolis edasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse klassis üks laps on pärast reisi mitteriskipiirkonda kodus, kuid ma ei tea, kas ta haigestus millesegi (muidugi ma ei arva, et koroonasse) või hoitakse igaks juhuks. Teised, kes lennukiga tulid, kõik koolis. Neilt vist ikkagi riskipiirkonnas keegi ei käinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina sain oma 8-aastase lõpuks ometi käsi pesema!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastutustundetu on lapsi hirmutada.
Ja mis kohad üldse riskipiirkonnaks on klassifitseritud, pole üheselt selgegi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.03 14:34; 04.03 14:54; 05.03 22:38; 06.03 14:21; 06.03 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav detail on see (paari päeva tagusest New York Timesi artiklist), et praktiliselt pole tuvastatud mitte ühtegi juhtumit (ka Hiinas mitte!), kus nakkus oleks saadud lapse käest. Lapsed sellesse haigusesse eriti ei jää (väga üksikud erandid on, alla 1% kõigist haigestunutest) ja haigust edasi ei kanna.
Siiski – kuna väga täpselt ei teata, ja üldiselt on nakkushaiguste puhul koolid haiguste edasikandumise kohaks, siis peetakse suure riskiga piirkondades koolide sulgemist põhjendatuks.
Vt ka: Vt ka: https://www.sciencealert.com/if-you-re-worried-about-children-catching-coronavirus-here-s-what-you-need-to-know

Selle info taustal on aga eestis tavalisel lennureisil (mitte-riskipiirkondades käinud) laste koolist kojujätmine ikka väga suur ülepingutamine, mis tooks märksa rohkem kahju kui kasu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praktiliselt pole tuvastatud mitte ühtegi juhtumit (ka Hiinas mitte!), kus nakkus oleks saadud lapse käest.

Selle tuvastamine on vahel ikka keeruline ja mis vanuses inimest seal lapseks loetakse? Koolis on õpilased vanuses 7-19 (pluss veel mõned erandlikult vanemad ja nooremad õppurid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 19:19; 06.03 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle info taustal on aga eestis tavalisel lennureisil (mitte-riskipiirkondades käinud) laste koolist kojujätmine ikka väga suur ülepingutamine, mis tooks märksa rohkem kahju kui kasu.

<https://tervis.ohtuleht.ee/994399/koroonaviirus-tuvastati-tallinna-opilasel-kristiine-gumnaasiumis-peatati-oppetoo

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Lapsed, kes koolivaheajal lennukiga reisil käisid?