Esileht Koolilaps Lapsed, kes on augustis sündinud – sünnipäevade pidamine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lapsed, kes on augustis sündinud – sünnipäevade pidamine

Postitas:

Tulemas on lapse sünnipäev. Saab 7 aastaseks. Laps ise soovib väga mängutoas pidada. Kui sai 5 aastaseks, pidasime ka mängutoas. Rohkem pole. Pmst terve rühm sai kutsutud, kohale tulid vaid mõned. Paljud lapsed olid maal sel ajal. Sünnipäev on augusti alguse poole. Ma ei teagi mida see aasta teha. Kas teha siis sünnipäev augusti lõpu poole – septembri algul? Siis lapsed peaksid olema juba kodudes tagasi, algab ju kooliks valmistumine või pidada ikk õigel päeval nende paari lapsega? või siis minna lapsega oma keskis Lottemaale, Vembutembu maale või teha lihtsalt koos midagi ägedat sel päeval? Mida teie, emad, oma augustis sündinud lastega ette võtate sünnipäeval?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole augustis sündinud last. Aga mõnel tuttaval ja sugulasel on. Nemad on nii teinud, et õigel ajal on sõpradele-sugulastele ja nende lastele. Vanaemad, tädid-onud. Kui on mõned peresõbrad, kellel on umbes sama vanad lapsed, siis ka nemad. Nii on lapsel tema sünnipäeval ka mängukaaslasi. Lasteaia rühmakaaslastega või siis klassikaaslastega sünnipäev tehakse hiljem, isegi ainult paar päeva enne kooli algust. See ongi hea võimalus lastel enne kooli algust kokku saada, suvemuljeid rääkida.
Sinu puhul, kui lasteaed on juba läbi ja kooli alles läheb, pead mõtlema, kas lapsel sinna laste sünnipäevale on üldse kedagi kutsuda? Kas on selliseid lapsi, kellega tal on otsekontakt või kelle vanematega? Sest pole ju võimalust kutset lasteaia kappi panna või koolis üle anda. Kas on selliseid lapsi, kellega lasteaias oli hea klapp ja minnakse koolis ka ühte klassi või vähemalt samasse kooli?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsel sünnipäev peale jaanipäeva aga teeb suht sama välja 🙂 Oleme alati pidanud sõpradega sünnipäeva ette. Kui lasteaias olid, siis natukene enne jaani. Kui juba koolilaps, siis täitsa juuni alguses.

Õigel päeval siis lähemad perekonnatuttavad ja vanavanemad

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on sünnipäev juulis, alati oleme sel ajal teises Eesti otsas maakodus. Peamegi pereringis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lapsel juuli lõpus sünnipäev. Sugulaste ja tuttavatega peame enam-vähem sünnipäeva paiku. Vaatame ja klapitame, et kõik saaks tulla. Eelmisel aastal puhkuste tõttu pidasimegi augusti lõpus. Koolikaaslastega peamegi septembris.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lapsel juuli lõpus sünnipäev. Sugulaste ja tuttavatega peame enam-vähem sünnipäeva paiku. Vaatame ja klapitame, et kõik saaks tulla. Eelmisel aastal puhkuste tõttu pidasimegi augusti lõpus. Koolikaaslastega peamegi septembris.

Mul on endal 24.juulil sünnipäev. Alati oli mõni sõbranna, kes ei saanud tulla, olid maal vmt. Aga enamus siiski tulid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on jõululaupäeval sünnipäev. See on ka jube halb aeg. Koolivaheaeg, pühad jne. Oleme tavaliselt pereringis õigel päeval pidanud ning jaanuari alguses, peale vahetaja lõppu saab ka sõpradega üks pidu maha peetud. Ette pole pidanud. Ei tekki sellist sünnipäeva meeleolu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juulilapse sünnipäeva peame õigel päeval maal pereingis ja sõpradega peab augusti viimastel päevadel klassikaaslastega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augusti alguse lapse sünnat pean pühapäeva õhtupoole, siis ei ole seda teemat, et juba reedel minnakse maale. Hetkel on kujunenud, et räägin enam-vähem emadega läbi, ilmselt kui laps suuremaks kasvab, tuleb vaadata-mõelda, miks mitte siis pidada augusti teises pooles…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augustilaps peres. Õigel päeval peame pereringis, tavaliselt oleme kusagil reisil olnud. Kui on juhtunud, et oleme kodus, siis pereringi lisame sugulasi-tuttavaid, kui keegi üldse soovib tulla, sest sünnipäev on 20ndal ning seda päeva tähistab igaüks omamoodi.

Sõbrad, klassikaaslased kutsume sünnipäevale septembrikuu esimesel nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul lapsel juuli lõpus sünnipäev. kõige parem variant on teha sõpradega “järelsünnipäev” augusti viimastel päevadel või lausa septembris. lasteaias käies sai esimese ja viimase “mängutoa” sünnipäeva viimases rühmas ja just septembris – kogu rühm oli kohal. suuremaks saades, algkoolilapsena, tegime vahetult enne kooli erinevaid õue-sünnipäevi – need olid väga popid – omamoodi kokkutulek enne kooli. samamoodi kõik kohal.
kui kool algab nt. esmaspäeval, siis pühapäeva pärastlõuna on parim aeg. kui laupäeval teha, siis võib olla, et ollakse ikka kuskil ära. aga pühapäeva pärastlõunaks on kõik kohal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama kogemus, tuleb teha kuu lõpus vahetult enne kooli, õigel päeval tegemisega on kogemus, et peo alguseks saabus üks külaline, peo lõpuks oli kuus külalist, oli ka tore, aga pole päris see…kodus oleks selline pidu tore, aga kuskil väljas tehes võiks rohkem rahvast olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 suvelast, juuni-juuli, siiani olen pidanud ainult pereringis (vanem 14). Eelmisel aastal pidasime väiksemal mängutoas, sai 5, ja kohale ei tulnud mitte ükski kutsutud külalistest peale pere, kellest ka lastega inimesed jäid tulemata. Nii et jätkuvalt pereringis jääb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka juulilaps. Ette-taha pole kunagi pidanud, alati sünnipäeva paiku ja pigem nädala sees. Sünnipäevale kutsub tavaliselt 5-10 lähedasemat sõpra, üldiselt on suurem osa kohale tulnud. Paar korda mängutoas, paar korda kodus ööbimisega, mitu korda seikluspargis, üks aasta sõidutasin lapsed Lottemaale.
Pole seda mõtetki olnud, et mingil muul ajal pidada, siis pole nagu õiget sünnipäevatunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augustis sündinud poiss ja alati oleme pidanud õigel ajal.
Kõik kutsutud külalised ei saa erinevatel kunagi tulla, aga kuna olen kõik aastad pingutanud, et sünnipäevad oleksid huvitavad, oleks huvitavat ja mitmekesist tegevust ja lastele meelepärast sööki, siis tean, et lapsed ise tahavad tulla.
PS. Mängutoas ei ole kunagi sünnipäeva pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul augustikuu lõpupoole sündinud laps. Viimased paar aastat oleme sünnipäeva pidanud mängutoas ja kutsunud terve lasteaiarühma. Kohale on tulnud umbes pooled lapsed rühmast aga tulemata jätjate põhjenduseks ongi enamasti olnud, et pere ei viibi linnas või on reisil.
Kuna sel aastal viimane võimalus veel lasteaiasõpradega pidutseda (laps saab 7) siis hetkel plaanis sünnipäevakutse saata lasteaiarühma meililisti. Paljud lapsed peale lõpupidu enam aeda ei tulnud aga vast tahavad veel augustikuus sõpradega lustida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Lapsed, kes on augustis sündinud – sünnipäevade pidamine