Esileht Väikelaps Lapsed lollitavad söögilauas

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapsed lollitavad söögilauas

Postitas:
Kägu

Mida teha? Lapsed 3 ja 5, nii kui lauda istuvad, hakkavad veiderdama, väiksem kohe ahvib suuremat. Hoiatan, et võtan karistuseks toidu ära, alustavad kohe uuesti. Võtan toidu ära, röögivad nii jubedalt ja karjuvad, et enam ei tee. Lasen natuke karjuda, siis enam ei kannata välja ja tean, et neil on kõhud tühjad ka, annan toidu tagasi hoiatusega. Natukese aja pärast alustavad uuesti. Tahan ise ka rahus süüa, mitte kogu aeg täis suuga keelata. Mis aitaks? Vahel, kui lauast ära lähen, söövad ilusti, aga vahel läheb veel hullemaks. Isa on harvem lauas, aga siis ka tavaliselt nad ikka kuigipalju lollitavad. Selgitan palju, olen tüdimuseni rääkinud, mis on õige, mis vale, miks peaks nii ja naa tegema. Mingit kasu pole. Raamatutest loen, et toitu ei tohi lapsele keelata, karjuda ja lüüa ka ei tohi muidugi. Mis siis aitaks? Multika või muu hüve ärajätmisest pole ka kasu olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad lollitavad seni, kuni sa ähvardad tühja. Nad on juba selgeks saanud, et oled manipuleeritav, neil tuleb ainult vinguma hakata ja nad saavad oma tahtmise.
Kui tahad muutust, siis tuleb alati oma lubatud karistus ellu viia. Mitte kunagi ei tohi tühja ähvardada. Kui lubasid nad minema saata söögilauast ja söömata jätta, siis saadadki nad minema ja jätad söömata. Nii nad õpivad, et sa mõtled oma sõnu tõsiselt ja sinu öeldut tuleb tõsiselt võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toitu keelata tõesti ei tohi. Igasugune karistuseks söögita jätmine on välistatud. Selle ähvarduse oleksid võinud tegemata jätta jah. Hoitata ja vii täide mingi muu distsiplinaarkaristus. Nt kui laua taga lollitad, multikat ei saa sel päeval. Jms, mis lastele mõjub ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

6aastase puhul on tegu lapsega, kes saab väga hästi aru põhjusest ja tagajärjest, seega kui midagi on keelatud siis nii on. Kui ei kuula, siis eemaldada.

Ehk siis, kes süüa (korralikult) ei soovi, sellel on kõht täis. Aitähh ja nägemist, minema teise tuppa. Laps, kes pärast hoiatust ja selgitust konkreetselt ikka lollitamist jätkab, see laps saadetakse lauast ära. Kui järgi mõtleb ja mõne minuti pärast tuleb, vabandab ja on valmis korralikult sööma, palun. Kui ei, siis süüa saab järgmisel toidukorral.

Nii on minu lastega olnud, nii on minu peres olnud.

Karistus peab olema seotud käitumisega! St kui laps käitub ebaviisakalt söögilauas, siis saadetakse ära söögilauast, mitte ei keelata multikat (telerit ta ju ei lõhkunud vms) ega sõpra külla.
Ja söömata loomulikult ei tohi jätta (toit on lapse põhivajadus) aga mõneks tunniks toidukord edasi lükata st järgmise pere söögikorrani ei tee kellelegi tervisekahjustusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sama jama, lapsed 2 ja 4, ässitavad üksteist üles ja siis teevad lolluseid.
Esimese asjana soovitan ahvatlusi vähemaks võtta – et kui ongi söömine, siis on söömine, ei telekat-telefoni laua ääres. Võib-olla ilusamad nõud, vb küünal laua peal – midagi, mis protsessi nendele huvitavaks muudab. Ning kui pärast meeldetuletust ei tõmba hoogu maha, lähevad laua äärest ära. Lubavad ilusti süüa, siis saavad edasi. Kui veel lärmavad, on selleks korraks kõik. Kui on magustoit ette nähtud, siis ka seda ei saa. Selles vanuses elavad üle küll.
Ei saa öelda, et nüüd ülihästi mõjuks, aga noh, ma loodan veel aja peale ka.
Toidust ilma jätmist ei tohi rakendada lapsele, kes reaalselt ei söö! On olemas lapsi, kellel läheb sellisel juhul veresuhkur väga alla ja siis on pahasti. Aga sel juhul lubaks uuesti süüa seda toitu, mis enne pooleli jäi, mitte midagi näksida. Ja alati võiks laual olla midagi, mida kindlasti sööb, olgu selleks leibki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saadaks kindlalt lauast minema, oma tuppa, ütlekski, et kes ei oska perega koos ilusti süüa, sööb pärast üksi. Kui omal rahulikult söödud, paneks lapse/lapsed tagasi laua äärde sööma, sõbralikult, ise lahkuks köögist midagi muud toimetama. Kui publikut pole, ei viitsi nad ka tsirkust teha.

Ma olen üsna kindel, et võti olukorra lõplikuks lahendamiseks on selles, et sa pead sellest tittede mängust nii seesmiselt kui lastele nähtavalt väliselt täiega üle olema – hakkavad lollitama -> keelad -> jätkavad lollitamist -> teatad, et nad peavad seni oma toas olema, kui ülejäänud pere / sina rahus söödud saad ja võivad sööma naasta hiljem, kui sul söödud. Ja nii teedki. Rahulikult, kindlalt, KAUPLEMATA ja, kõige olulisem, tühja ei ähvarda! Ähvardad AINULT nende asjadega, mille sa raatsid/viitsid tegelikult ka täide viia, kui vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga nüüd hakkasin mõtlema, et tegelikult sa ei kirjuta, milles see lollitamine seisneb. Kui lihtsalt natuke lobajuttu ajavad vms, siis sellele ma nii rangelt ei reageeriks. Söögilaud on kahtlemata see koht, kust lapsed sinu tähelepanu loodavad saada, kuna istutegi ju kõik üksteise lähedal koos ja millegi muuga (peale söömise) hõivatud pole. Äkki on lastel tähelepanupuudus ja siis elavad seda just söögilauas välja? Sellisel juhul võib kasu olla hoopis laste suuremas kaasamises söögieelsetesse toimetustesse või intensiivne tegelemine enne söömist, et nad poleks nii tähelepanunäljas, vaid ainult sööginäljas 🙂 Või leppida lastega mõni tore tegevus välja kohe peale sööki, mis kahjuks ei saa ju toimuda, kui lapsed ei söö, vaid trallitavad lauas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kui sa nad tagasi laua äärde lased, siis ühekaupa. Üksi pole nii tore lollitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes alustab lollitamisega, läheb söögilauast ära ja sööb pärast üksi, kui teistel pereliikmetel söödud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see sõltub lollitamisest. Mina väga suurelt ka ei reageeriks, kui lapsed naeravad ja suhtlevad. 3 aastane ikkagi suht väike ja 6 aastane ka ikkagi veel laps, kes tahab ka nö väike olla, nunnu olla. Sellises vanuses lastel ei ole veel loomuses paigal püsida, nu 6 aastane juba suudab tõesti. Ei tasu lastelt oodata täiskavanlikku käitumist. Kindlasti ei aita sind tühjad ähvardused, need ei vii kuhugi. Kui sa selle tee juba võtsid, et toidu ära võtmisega ähvardasid siia nii tuleks ka teha. Mina seda ei teeks. Pigem saadaks segava lapse teise laua taha sööma, kui ei saa seltskonnas hakkama siis sööb üksi. Kui ikka mõlemad lollitavad siis ehk laudu rohkme vaja tekitada, söövadki eraldi. Kui juba mõnda aega see okei, siis proovid uuesti. Tegelikult on see möödav nähtus, mida vähem ise närvi lähed, seda paremini ka lapsed käituvad. 🙂 🙂 Mul plikad 10 ja 6 ja juba väga mõnus, istume õhtul lauas, räägime oma päevast ja suhtleme, ei istu vaikselt. Lapsed lauas meiega võrdsed, ei pea tasa olema. Minu jaoks päeva parim osa üldse. Mäletan oma lapsepõlvest, kus lauas olles ei tohtinud rääkida, lauast lahkuda, toitu juurde saada, toitu järgi jätta jne. Óuduskuubis olid alati need õhtusöögid, püüan oma lastele teisiti 🙂 🙂 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toitu keelata tõesti ei tohi. Igasugune karistuseks söögita jätmine on välistatud. Selle ähvarduse oleksid võinud tegemata jätta jah. Hoitata ja vii täide mingi muu distsiplinaarkaristus. Nt kui laua taga lollitad, multikat ei saa sel päeval. Jms, mis lastele mõjub ka.

vale. Ei saa karistada suvalise asjaga. Mul ka 2 ja 4a lollitavad. Ei võta toitu eest, vaid saadan nad lauast ära. Tagasi võivad, kui ei lollita. Kui uuesti hakkavaf, saadan taas minema. Toit ootab neid laual seni – eks ise teavad, kas tahavad süüa või mitte.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Väikelaps Lapsed lollitavad söögilauas