Esileht Ajaviite- ja muud jutud Poisslapsed on kehalises palja ülakehaga ja meesõpetaja valvab neid ka dushi all

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Poisslapsed on kehalises palja ülakehaga ja meesõpetaja valvab neid ka dushi all

Postitas:
Kägu

Kehalise õpetaja, meesõpetaja, esitab lastele erinevaid küsimusi ja kui üks tiimidest vastust ei tea, siis peavad lapsed kehalise tunnis palja ülakehaga olema. Igas vanuses lapsed, ka teismelised ja vanemate klasside poisid. Terve tunni on palja ülakehaga. Minu laps ütles, et see on ebamugav, sest kui nad mängivad korvpalli või mõnda muud mängu, kus tekib otsene kontakt, siis räägivad kõik, et on hästi ebamugav paljalt mängida. Kindlasti mõned vanemad ütlevad, et ärge kasvatage lumehelbekesi üles, aga minu arvates on see alandav, olla koguaeg tundides palja ülakehaga. Viimane kuu ei ole olnud ühtegi tundi, kus lapsed ei ole olnud palja ülakehaga.
Minu arust läheb õpetaja liiale ja tänapäeva pervertide maailmas ma siiski ei soovi, et meesõpetaja laseb poisslastel olla palja ülakehaga. Seesama õpetaja viibib juures ka siis, kui poisid dushi all pesevad. Minu arust seegi ei ole mõistlik, sest kuigi kõigil lastel ei ole pesemisharjumusi, siis meesõpetaja ei peaks poisslapsi dushi juures valvama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui see nüüd liba ei ole, siis tekib küsimus, MIKS sa pole reageerinud veel? Minule (ja mu teismelisele pojale) piisaks küll ühest ainsast sellisest tunnist kui oleks juba kisaga klassijuhataja/direktori juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kehalise õpetaja, meesõpetaja, esitab lastele erinevaid küsimusi ja kui üks tiimidest vastust ei tea, siis peavad lapsed kehalise tunnis palja ülakehaga olema.

See on kiusamine. Mitte keegi, ei lapsevanem ei õpetaja ei tohi “karistada” küsimusele vastuse mitteteadmise eest – saab üksnes hindega hinnata teadmisi. Seda esiteks.
Teiseks, ka halva käitumise eest – mida küsimusele vastuse mitteteadmine ei ole – ei tohi karistada alandaval või tervistkahjustaval viisil. Seega, paljas ülakeha ei saa olla nõutav mitte mingi valemiga.
Kolmandaks, duši all juures passimine oleks mõeldav ainult juhul, kui on tulnud signaale, et kedagi kiusatakse duširuumis, aga ka seda tuleks korraldada teisiti, võimalusel kaks õpetajat koos.

Pöördu selle jamaga otsekohe kooli direktori poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mäletan oma lapsepõlvest, et selline praktika oli kasutusel meeskondlikes pallimängudes, mis toimusid kodulähedasel palliplatsil – et oleks võimalik võistkondi eristada, sest kindlat värvi särke või mingeid veste ju kellelgi tollal ei olnud. aga praegu ja kehalise tunnis… õpetaja nõudmisel… ma ei suuda ka uskuda, et ükski õpilane ega lapsevanem teemaga tegelemist vajalikuks pole pidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelistaksin, et keegi minu lapsi valvab, kui nad pesevad. Koolis on palju kiusamist, narrimist ja vägivalda. Puudutada ja pildistada ei tohi aga vaadaku terviseks. Ilma särkideta mängitakse rannas ja see on normaalne, koolis pigem mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui see nüüd liba ei ole, siis tekib küsimus, MIKS sa pole reageerinud veel? Minule (ja mu teismelisele pojale) piisaks küll ühest ainsast sellisest tunnist kui oleks juba kisaga klassijuhataja/direktori juures.

See toimub ühes Pirita koolis. Kogemuse tõttu kardan, et see kaebus teeb asja palju hullemaks ja selle asemel, et asja parandada, tehakse olukord hoopis hullemaks. Mõtlengi praegu, et kuidas asjale läheneda, et asi laheneks mõistlikult.

Kehalise õpetaja oli ühele poisile juba kõva ja üsna ebameeldiva häälega teiste ees öelnud, et las “emme” kirjutab, kui tal on probleeme. Rõhutades sõna “emme”. Seetõttu arvan, et nii lihtsalt see ei lahene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See toimub ühes Pirita koolis. Kogemuse tõttu kardan, et see kaebus teeb asja palju hullemaks ja selle asemel, et asja parandada, tehakse olukord hoopis hullemaks. Mõtlengi praegu, et kuidas asjale läheneda, et asi laheneks mõistlikult.

Kehalise õpetaja oli ühele poisile juba kõva ja üsna ebameeldiva häälega teiste ees öelnud, et las “emme” kirjutab, kui tal on probleeme. Rõhutades sõna “emme”. Seetõttu arvan, et nii lihtsalt see ei lahene.

Aga no räägi sellest siis “issile”, vaata, mis ta kostab. Või õigemini peaks selle teemaalgatuse kõikidesse Pirita koolidesse saatma, ei tea, kui palju neid on ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan võtta lapsele arstitõend, et ei saa kehalises osaleda tervislikel põhjustel. Palju probleeme jääb ära, las loeb samal ajal raamatut või teeb koolitööd, puhaku niisama jalga. Kehaline kasvatus on koolis kõige mõttetum aine! Tundide vahel ennast higiseks ajada ja tegeleda spordialaga, mis ennast ei huvita ja võimetele ei vasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või õigemini peaks selle teemaalgatuse kõikidesse Pirita koolidesse saatma, ei tea, kui palju neid on ka.

kaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei taha oma nime alt saata, saada siis anonüümne kiri direktorile.
Aga kui selline asi on lastele ebamugav, pöôrduks ma oma nimega küll direktori poole, kui õpetajaga otse ei soovi rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et see kehalise kasvatuse õpetaja on vähemal juhul lihtsalt ülbik, halvemal juhul ka muud… Ma ei tea, kas sellisel puhul aitab ainult klassijuhatajaga rääkimine. Klassijuhatajaga räägiksin ma juhul, kui on mingi selline probleem või arusaamatus, mille puhul piisab sellest, et klassijuhataja räägib omakorda selle õpetajaga… Aga ma ei kujuta küll ette, et klassijuhatajal oleks selline võim, et lõpetada kehalise õpetaja selline käitumine ja isegi, kui see lõppeks, jääks ilmselt vimm, mis väljenduks mingil muul moel. Ma vist pöörduksin otse direktori poole ja annaksin teada, et see on täiesti vastuvõetamatu. See pole selline probleem, mille puhul õpetaja seletaks ära, miks ta nii just otsustas teha ja kõik oleks ok. Ilmselgelt ei tohi niimoodi alandada mitte ühelgi põhjusel. Kui direktor asjaga kohe ja radikaalselt ei tegele, pöörduksin meediasse või haridusosakonda (või mõlemasse). Ausalt öeldes jääks minul kripeldama ka siis, kui kehalise õpetaja lubaks lõpetada sellise käitumise, aga töötaks (samade) lastega edasi. Isegi kui sel ei ole mingit ebameeldivat seksuaalset tagamõtet (mida peaks ka kaaluma!), tundub ta piisavalt ülbe jõmm, et hakata teisel moel kiusama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hoolekogu liikmena tean, et alati võib lastevanemate esindajate kaudu viia teema kooli hoolekogusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palja ülakehaga olemise karistus on tõesti veidi kummaline.

Samas teades, et miskipärast tänapäeval lapsed ennast peale trenni pesta ei armasta vaid tõmbavad samad kooliriided selga ja haisevad terve ülejäänud päeva, siis võib olla ka see põhjuseks, miks õpetaja kõrval passib. Tean ka juhuseid, kus laps läheb lihtsalt dušširuumi ja tuleb sealt sama targalt välja, aga jumala eest(!) vett ei puutu. Päris rõve on see ausalt öeldes, neid leidub nüüd ka juba tudengite hulgas, peale füüsiliselt aktiivset ainet pannakse higisele kehale riided peale, mõni “tragim” kasutab ka deodoranti ja nii minnakse edasi loengutesse. Vastik. Minu tuttavad spordipoisid käisid põhikoolis bussiga naabervalda trenni ning poisid omaalgatuslikult selliseid haisukolle pärast trenni bussi peale ei võtnud. Nii et oli valida, kas käid pesemas või lähed pärast jala koju. Ja teate mis, see aitas!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma saadaks anonüümse kirja direktorile ja ähvardaks meedia poole pöörduda kui sellega seoses midagi ei muutu. Siis ei tea õpetaja, kust suunast kaebus tuli ja ei saa konkreetset last kiusama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Terve tunni on palja ülakehaga. Minu laps ütles, et see on ebamugav, sest kui nad mängivad korvpalli või mõnda muud mängu, kus tekib otsene kontakt, siis räägivad kõik, et on hästi ebamugav paljalt mängida.

Mis jutt see nüüd on? Eluaeg on poisid mänginud kossu nii, et üks sats võtab särgid maha, et vastastest eristuda. Mille poolest see ebamugav on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aruta seda asja politseiga. Neil on seal inimesed, kes tunnevad pedofiilide hingeelu tavainimesest paremini.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun reageeri kuidagi, ära lase perevertidel märatseda.

http://epl.delfi.ee/news/eesti/kohus-maaras-pedofiiliks-osutunud-voru-sporditreenerile-kaheaastase-treenerina-tootamise-piirangu?id=80185794

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma suhtlesin kahe teise lapsevanemaga ja nende jutu põhjal ei lähe midagi paremaks. Särgid pannakse ilmselt selga tagasi, aga kaebaja last hakkatakse kindlasti kiusama.

Ma ei tea, mida enam teha, sest info mille sain, ei ole hea. Üks lapsevanem rääkis, et kehalise õpetajad olid ühte haiget poissi hakanud koolis kiusama, kui vanemad olid tema haiguse tõttu palunud erandi teha ja teda mitte suusatundi saata. Lapse on mingi raske liikumisega seotud haigus, aga vanemate sekkumise tõttu hakkasid mõlemad kehalise õpetajad lapsele vahetundides märkusi tegema, lapsesse suhtutakse kehalise kasvatuse õpetajate poolt halvasti, isegi selle lapse vennale tehakse vahetundides mittevajalikke märkusi, sõna “emme” sõna pidi üsna tihti kasutuses olema. Mine kaeba “emmele”.
Direktor ei vallanda seda õpetajat, see on ette aimata, sest hoolekogu alles sai õpetajast lahti, kes alkoholijoobes kooli ringi liikus ja lapsed omapäi jättis, aga see võttis aega mitu aastat. Alles hoolekogu suure surve tõttu, mis kestis aastaid, lõpetas see õpetaja tööõpetuse tundide andmise. Õpetaja on senini koolis, aga teeb muid töid.
Seetõttu arvan, et kehalise õpetajaga ei juhtu mitte midagi. Juhtub aga minu lapsega, teda hakatakse kindlasti kiusama, kehalise õpetajad panevad seljad kokku ja laps antakse tundides “mõista”, mis tähendab, et vanemad kaebavad. Ei tea, mida teha. Poisid suhtuvad kehalise õpetajasse üha halvemini, sest tundides on isegi nii olnud, et isegi õigete vastuste korral ollakse tunnis paljalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulla inimene, PALUN võta ühendust politseiga, nt veebikonstaabel Maarja Punakuga https://www.politsei.ee/et/nouanded/veebikonstaabel/ ,
teda olen ma kuulnud koolis esinemas ning ta jättis väga mõistliku, rahuliku ja lapse poolt oleva inimese mulje. Rääkida võid ju ikka. Sinul on üks kogemus, aga politseiniku kogemus on hoopis suurem.
Mu gümnaasiumiklassis õppiv poeg kommenteeris sinu poolt kirjeldatud kehalise õpetaja käitumist sõnadega: “tal on vist mingid kalduvused”. Emmetamised jms ei panegi mind niivõrd muretsema kui just see tunnist tundi korduv särkide karistuseks seljast võtmine. Tee või tina, aga SEE ei ole normaalne käitumine ühe õpetaja poolt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõlemas Pirita koolis on nii hoolekogu kui vanematekogu. Nende kaudu saab teema koolis laiemale ringile viia, ei pea oma last ja õpetajat vastandama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemas Pirita koolis on nii hoolekogu kui vanematekogu. Nende kaudu saab teema koolis laiemale ringile viia, ei pea oma last ja õpetajat vastandama.

absoluutselt! see probleem on ju laiem, ei ole mingit vajadust üksi oma lapse eest seisma minna. seljad kokku, vanemad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, varsti käseb ka püksid ära võtta. Dushiruumis passib paljaid poisse, kehalises laseb poolpaljalt ringi lasta. Täielik pervert ju.Kuidas saab selline koolis lastega töödata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis koolist jutt käib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis koolist jutt käib?

Ilmselt Merivälja põhikoolist, sest minu teada Pirita MG-s sellist probleemi pole. Pean muidugi üle täpsustama aga, kui oleks oleksin ma juba ammu seal ja looks korda!
Koolis on kooli vorm, ja keh. tunnis on kehalisekasvatuse tunni vorm. Ma ei näe mingit põhjust, miks keegi peaks nn. karistuse korras ilma särgita olema. Kõik on kooli sisekorra eeskirjaga reguleeritud ja kui mõnes koolis see nii pole siis viimane aeg see ära teha ja nõuda selle tegemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas teades, et miskipärast tänapäeval lapsed ennast peale trenni pesta ei armasta vaid tõmbavad samad kooliriided selga ja haisevad terve ülejäänud päeva, siis võib olla ka see põhjuseks, miks õpetaja kõrval passib. Tean ka juhuseid, kus laps läheb lihtsalt dušširuumi ja tuleb sealt sama targalt välja, aga jumala eest(!) vett ei puutu. Päris rõve on see ausalt öeldes, neid leidub nüüd ka juba tudengite hulgas, peale füüsiliselt aktiivset ainet pannakse higisele kehale riided peale, mõni “tragim” kasutab ka deodoranti ja nii minnakse edasi loengutesse. Vastik. Minu tuttavad spordipoisid käisid põhikoolis bussiga naabervalda trenni ning poisid omaalgatuslikult selliseid haisukolle pärast trenni bussi peale ei võtnud. Nii et oli valida, kas käid pesemas või lähed pärast jala koju. Ja teate mis, see aitas!

(4)
(2)

Kahuks on enamus koolides pesemiseks-riietamiseks ning järgmisesse tundi jõudmiseks vaid 10min aega. Halvemal juhul jääb ka söögivahetund ära kuna lihtsalt ei jõua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palja ihu peale jah filmivat pinalit raske kinnitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sest tundides on isegi nii olnud, et isegi õigete vastuste korral ollakse tunnis paljalt.

Kuidas palun? Täiesti paljalt? See on politsei rida, mitte hoolekogu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma suhtlesin kahe teise lapsevanemaga ja nende jutu põhjal ei lähe midagi paremaks. Särgid pannakse ilmselt selga tagasi, aga kaebaja last hakkatakse kindlasti kiusama.

Ma ei tea, mida enam teha, sest info mille sain, ei ole hea. Üks lapsevanem rääkis, et kehalise õpetajad olid ühte haiget poissi hakanud koolis kiusama, kui vanemad olid tema haiguse tõttu palunud erandi teha ja teda mitte suusatundi saata. Lapse on mingi raske liikumisega seotud haigus, aga vanemate sekkumise tõttu hakkasid mõlemad kehalise õpetajad lapsele vahetundides märkusi tegema, lapsesse suhtutakse kehalise kasvatuse õpetajate poolt halvasti, isegi selle lapse vennale tehakse vahetundides mittevajalikke märkusi, sõna “emme” sõna pidi üsna tihti kasutuses olema. Mine kaeba “emmele”.
Direktor ei vallanda seda õpetajat, see on ette aimata, sest hoolekogu alles sai õpetajast lahti, kes alkoholijoobes kooli ringi liikus ja lapsed omapäi jättis, aga see võttis aega mitu aastat. Alles hoolekogu suure surve tõttu, mis kestis aastaid, lõpetas see õpetaja tööõpetuse tundide andmise. Õpetaja on senini koolis, aga teeb muid töid.
Seetõttu arvan, et kehalise õpetajaga ei juhtu mitte midagi. Juhtub aga minu lapsega, teda hakatakse kindlasti kiusama, kehalise õpetajad panevad seljad kokku ja laps antakse tundides “mõista”, mis tähendab, et vanemad kaebavad. Ei tea, mida teha. Poisid suhtuvad kehalise õpetajasse üha halvemini, sest tundides on isegi nii olnud, et isegi õigete vastuste korral ollakse tunnis paljalt.

Kordan oma soovitust:

Ma saadaks anonüümse kirja direktorile ja ähvardaks meedia poole pöörduda kui sellega seoses midagi ei muutu. Siis ei tea õpetaja, kust suunast kaebus tuli ja ei saa konkreetset last kiusama hakata.

Lisaksin, et meediaga suheldes saab ka paluda anonüümseks jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust oli päris hea mõte pöörduda vastava politseiametniku poole, kirjeldada talle olukorda. Sealt saad täpsemad juhised. Siis on sul kaalukamad argumendid, millega direktori jutule minna. Kuna see on üsna selline piiripealne tegevus, siis ongi raske ise selgust saada, kas see on tõsine rikkumine (kaldun siiski arvama, et on). Ja ära karda seda ülbet jõmmi. Ilmselgelt ähvardab ta just nimelt sellepärast, et keegi midagi rääkida ja ette võtta ei julgeks. See tekitab ohvrites süütunde, kuigi nad süüdi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust oli päris hea mõte pöörduda vastava politseiametniku poole, kirjeldada talle olukorda. Sealt saad täpsemad juhised. Siis on sul kaalukamad argumendid, millega direktori jutule minna. Kuna see on üsna selline piiripealne tegevus, siis ongi raske ise selgust saada, kas see on tõsine rikkumine (kaldun siiski arvama, et on). Ja ära karda seda ülbet jõmmi. Ilmselgelt ähvardab ta just nimelt sellepärast, et keegi midagi rääkida ja ette võtta ei julgeks. See tekitab ohvrites süütunde, kuigi nad süüdi ei ole.

Muidu olen su kommentaariga täiesti nõus aga kui see lugu tõsi on, siis piiripealset pole selles juhtumis küll midagi. See, et mingi poolvõõras onkel sunnib kedagi vastutahtmist lahti riietuma ja peab vajalikuks paljaid lapsi duši all vahtida, on paremal juhul võimu kuritarvitamine ja kehvemal juhul lisandub sinna pedofiilia.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Poisslapsed on kehalises palja ülakehaga ja meesõpetaja valvab neid ka dushi all