Esileht Pereelu ja suhted Lapsed suured, eluga huvitavalt edasi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Teema: Lapsed suured, eluga huvitavalt edasi

Postitas:
Kägu

Lapsed on nagu ikka ootamatult suureks kasvanud ja nüüd ongi aeg iseendale.

Kuigi mu elu on mugav ja hea, närib seest, et nüüd tuleks midagi ette võtta. Ja samas on tunne, et miks peab kogu aeg midagi uut nö avastama, et millal siis tuleb aeg olla rahul sellega mis on.

Millised unistused teil veel täitmata on? Mida sooviksite veel elus teha?

N42

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa võid olla rahul sellega, mis on. See ei ole seotud või ei peaks takistama huvi tundmast millegi muu vastu. Uute asjade tegemine ei ole seotud või ei pea olema seotud rahulolematusega. On ju normaalne, kui ajaga, vanusega asjad muutuvad. See, mis huvitab ja/või mis sinu teele satub. Ega seda vaba aega määratus koguses ka ei saa ju olema, ikka on kohustused ja uneaeg, lapsed, siis tulevad lapselapsed.
Kui sa pingsalt ootad vastust endale, et mida tegema hakata, siis seda ei oska keegi sulle öelda. Vähesed mõtlevad välja moment uued asjad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on alles 10, aga minu jaoks ta juba ongi suur, käin ise etendustel, näitustel, kontsertidel ja ei vea teda igale poole kaasa. Mingeid suuri täitmata unistusi ei ole.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise 39. Kui mul oleksid praegu nii suured lapsed, kes ei vaja enam hilisõhtust hoidu, siis käiksime mehega teatris rohkem, mingitel tantsuõhtutel, veini degusteerimisel vmt – meil kohalik külaselts on väga aktiivne üritusi korraldama.

Ilmselt kui kõik lapsed oleksid juba kasvõi 7+ vanuses (st vähemalt 7, 11, 13), oleks kindlasti lihtsam neid sagedamini vanaema hoida jätta ka 1-2 ööks, et käia teises linnas teatris/spas/niisama hotellis; nädalavahetuseks Riias või laevakruiisil jne.

Kui aga täitsa nagu oma elu peal, siis oi kui odav tundub lasteta reisimine 😅 Hetkel reisime 6-liikmelise perega (mehel veel üks laps) ja no ikka valus laks rahakotile😀 Üleüldse kahekesi oleksidki reisid teistsugused, basseinid jmt oleks poogen. Praegu ikka on see seis, et reis on õnnestunud, kui lapsed on õnnelikud.

Hetkel on lapsed alles 1, 5 ja 7….

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka n42. Selles mõttes hoopis teises seisus, et lapsi pole, oleme mehega kahekesi. Oma aega on mul palju ja eks inimesed on erinevad, pole mul kunagi olnud energiat veel endatekitatud lisainimestele jne.

Minu mõtted on läinud hoopis ühele teisele inimesele. Ise nimetan seda algavaks keskeakriisiks … Mis teha, ju see on see vanus ja meeleseisund, kus saad aru, et nooremaks ja ilusamaks ju enam ei lähe. Inimene hakkab perutama…

Kas oled paarisuhtes? Seda ei lugenudki välja.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen naine 55, noorim laps on 14. Just paras vanus, et saab omi asju toimetada. Kuna meil ei ole hoidjaid, ta on meiega igal pool kaasas olnud, kõikides reisidel, spades, ka sünnipäevadel jne. Nüüd on laps rõõmuga üksi kodus, kui mehega omi asju asjame.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud, kohe eriti paljud arvavad, et on hea mõte kõik veel kord läbi teha. Uus naine/uus mees/uued tited.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed on nagu ikka ootamatult suureks kasvanud ja nüüd ongi aeg iseendale.

Kuigi mu elu on mugav ja hea, närib seest, et nüüd tuleks midagi ette võtta. Ja samas on tunne, et miks peab kogu aeg midagi uut nö avastama, et millal siis tuleb aeg olla rahul sellega mis on.

Millised unistused teil veel täitmata on? Mida sooviksite veel elus teha?

N42

Soovin Lissabonis maratoni joosta

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud, kohe eriti paljud arvavad, et on hea mõte kõik veel kord läbi teha. Uus naine/uus mees/uued tited.

Mina arvan, et see on psühholoogia koos bioloogiaga ja mehed on need, kes seda teevad. Naised peavad olema rasedad, sünnitama, tegema emaduse läbi, aga mehed, kes seda teha ei viitsinud, mõtlevad, et uuega panevad käed külge või on tegu lihtsalt geenide edasi andmisega ja elu jätkamisega, mis isasele nii tähtis. Pealegi mingist vanusest naised enam ei rasestugi, et otsast alustada, mehed aga suudavad rasestada küll.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see on psühholoogia koos bioloogiaga ja mehed on need, kes seda teevad. Naised peavad olema rasedad, sünnitama, tegema emaduse läbi, aga mehed, kes seda teha ei viitsinud, mõtlevad, et uuega panevad käed külge või on tegu lihtsalt geenide edasi andmisega ja elu jätkamisega, mis isasele nii tähtis. Pealegi mingist vanusest naised enam ei rasestugi, et otsast alustada, mehed aga suudavad rasestada küll.

Mille üle siis rahulolematu oled? Kui palju tahad rase olla või rasestada? Mehed pole süüdi kui loodus on neile andnud sellise rolli. Järgmises elus oled sina mees ja täidad oma rolli ja naised vihkavad sind. Elu ongi lõputu ringiratast ajamine.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mille üle siis rahulolematu oled? Kui palju tahad rase olla või rasestada? Mehed pole süüdi kui loodus on neile andnud sellise rolli. Järgmises elus oled sina mees ja täidad oma rolli ja naised vihkavad sind. Elu ongi lõputu ringiratast ajamine.

Ma ei süüdistagi mehi. Loe uuesti, mida ütlesin. Järgmist elu pole olemas muide ja ma ei kurda ka, peaasi, et sureks valutult. Ideaalis une pealt.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei süüdistagi mehi. Loe uuesti, mida ütlesin. Järgmist elu pole olemas muide ja ma ei kurda ka, peaasi, et sureks valutult. Ideaalis une pealt.

Kuidas sa tead et järgmist elu ei ole? Kui oled sündinud naisena, siis on sul naise roll. Kui mehena, siis mehe roll. Kui varblasena, siis varblase roll. Täida oma rolli elus ja jäta teised rahule, siis ongi elu ilus. Pole mõtet süüdistada teisi oma rahulolematuses.

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas sa tead et järgmist elu ei ole? Kui oled sündinud naisena, siis on sul naise roll. Kui mehena, siis mehe roll. Kui varblasena, siis varblase roll. Täida oma rolli elus ja jäta teised rahule, siis ongi elu ilus. Pole mõtet süüdistada teisi oma rahulolematuses.

Ja sinu roll on teisi inimesi gaslightida või mis on sinu roll? Amber Heard, sina või?

+6
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Millised unistused teil veel täitmata on? Mida sooviksite veel elus teha? N42

Mina olin 40, kui läksin uut ametit õppima. Hea otsus oli, sain uusi teadmisi omandada ja lisaks leidsin uusi sõpru. Uus töö ka muidugi. Tõeline kannapööre, mis oli mulle väga vajalik. 🙂

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks ka täiesti õudne mõte, eriti see tittede osa.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • tagasi ülikooli
  • osta talukoht ja see korda teha
  • maalima õppida
  • reisida-reisida-reisida
  • teeks vabatahtlikku tööd
+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 45. Üks laps teismeline, teine  3 aastane. Reisime praegu ka perega päris palju, aga ilmselt siis spontaansemalt ja rohkem, kui lapsed oleksid suured. Enne laste sündi tegime abikaasaga tihti nn.  pikk nädalalõpp kuskil euroopa riigis. Külastaksime erinevates riikides väga häid restorane, veinimõisade külastused on alati huvitavad. Läbiksin mõne kokakursuse. Siis oleks rohkem aega uusi toite katsetada ja sõpradele õhtusööke korraldada.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 45. Üks laps teismeline, teine 3 aastane. Reisime praegu ka perega päris palju, aga ilmselt siis spontaansemalt ja rohkem, kui lapsed oleksid suured. Enne laste sündi tegime abikaasaga tihti nn. pikk nädalalõpp kuskil euroopa riigis. Külastaksime erinevates riikides väga häid restorane, veinimõisade külastused on alati huvitavad. Läbiksin mõne kokakursuse. Siis oleks rohkem aega uusi toite katsetada ja sõpradele õhtusööke korraldada.

45-aastasel naisel on 3-aastane laps? Oo õudu. 5 a pärast on sellel naisel menopaus koos kõige juurdekuuluvaga, millest tal praegu aimugi pole. Laps on siis 8-9a, noorem kooliiga, sellele järgneb puberteet…ja lapse koolitamine kuni kõrghariduse omandamiseni. See inimene iseseisvub vanuses 23 (kui suvatseb omandada kõrghariduse) – selleks ajaks on ema 65-aastane. Milleks see kõik?

+6
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oma lapsed on praegu teismelised ja tõtt öelda on nendega kogu aeg tegemist ikka veel. Ei ole sellist tunnet, et nüüd võiks vabamalt võtta. Üks noor on tubli, kohusetundlik ja mõistlik, teine aga “ärakeeranud” ja vajab kogu aeg valvamist ja jälgimist. Ei või teda näiteks õhtul omapäi jätta, et ise teatrisse minna. Kogu aeg peab olema valmis kihutama autoga talle järele, et olukorda ära päästa.

Muidu TA kirjast arvan, et niisama pole mõtet midagi punnitada. Küll need tegevused ja hobid tekivad ise. Ja kui otseselt mitte, siis pole ka midagi katki ju. Teeks kas või kodus remonti, kaunistaks elamist oma maitse järgi, toimetaks rohkem aias, käiks abikaasaga reisimas. Igavuse üle ei kurdaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 45. Üks laps teismeline, teine 3 aastane. Reisime praegu ka perega päris palju, aga ilmselt siis spontaansemalt ja rohkem, kui lapsed oleksid suured. Enne laste sündi tegime abikaasaga tihti nn. pikk nädalalõpp kuskil euroopa riigis. Külastaksime erinevates riikides väga häid restorane, veinimõisade külastused on alati huvitavad. Läbiksin mõne kokakursuse. Siis oleks rohkem aega uusi toite katsetada ja sõpradele õhtusööke korraldada.

45-aastasel naisel on 3-aastane laps? Oo õudu. 5 a pärast on sellel naisel menopaus koos kõige juurdekuuluvaga, millest tal praegu aimugi pole. Laps on siis 8-9a, noorem kooliiga, sellele järgneb puberteet…ja lapse koolitamine kuni kõrghariduse omandamiseni. See inimene iseseisvub vanuses 23 (kui suvatseb omandada kõrghariduse) – selleks ajaks on ema 65-aastane. Milleks see kõik?

Nii tore, et Sa minu pärast muretsed, aga ei ole vaja. Saan ise suurepäraselt oma eluga hakkama.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju tarbimiskeskseid unistusi :/

Elukogemus olemas, kirjuta romaan, tee kunsti, ehita midagi valmis… Jäta endast maha midagi muud peale suurenenud ökoloogilise jalajälje peale kõiki neid reise jne…

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu aeg peab olema valmis kihutama autoga talle järele, et olukorda ära päästa.

Mis juhtub, kui ei päästa?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

20-ndates laste saamine tasub end kuhjaga ära 40-ndates, mil sa oled veel tegelikult noor ja terve.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

20-ndates laste saamine tasub end kuhjaga ära 40-ndates, mil sa oled veel tegelikult noor ja terve.

Veel parem on olla noor terve ja lasteta, teha oma noorepõlve lollused ja seiklused ära, veenduda oma partneri headuses, natuke küpseda, seejärel lapsed saada ja siis rahus 40ndates pereinimene olla ja seda nautida mitte kahetseda tegemata asju, mitte suruda ennast vägisi täitmata jäänud noorepõlveunistuste vormi sisse.

+13
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu aeg peab olema valmis kihutama autoga talle järele, et olukorda ära päästa.

Mis juhtub, kui ei päästa?

Näiteks käest ära läinud noortepeolt, kus tarbiti ka alkoholi ja saabus politsei.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

eks see suurekssaamine toimu ju sujuvalt, mitte ropsuga. Aga sellele, kui päriselt välja koliti, järgnes meil peagi senise kodu müük ja uue (väiksem, kallim, paremas asukohas) ost.

Mõned uued hobid, palju reisimist, lemmiklooma võtmine. Töö on veel oluline osa elust.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel parem on olla noor terve ja lasteta, teha oma noorepõlve lollused ja seiklused ära, veenduda oma partneri headuses, natuke küpseda, seejärel lapsed saada ja siis rahus 40ndates pereinimene olla ja seda nautida mitte kahetseda tegemata asju, mitte suruda ennast vägisi täitmata jäänud noorepõlveunistuste vormi sisse.

Arvan teisiti. Sellist asja pole, mida 20-selt saab, aga 40-selt enam ei saa teha. Mulle näiteks meeldib täpselt vastupidi – rabeleda lasteasjad 20-40 ära ja siis nautida vaba elu. Noore ja tervena ja kohustuseta.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kardan, et niimoodi võõraste soovituste peale sa midagi huvitavat ei leia. Ma võin ju soovitada sulle võtta koer, aga võib-olla sulle koerad absoluutselt ei meeldi. Üldiselt on sul viimane aeg õppida ära mõni uus spordiala, kui see on see, mis võiks sulle huvi pakkuda. Mäletan ennast sinu vanusena, see oli kümmekond aastat tagasi. Võrreldes tänase päevaga saan aru, et füüsiline vorm on vahepeal kehvemaks jäänud. Mitte et oleksin ennast käest lasknud või paksuks läinud, vaid lihtsalt aastad annavadki tunda. Kui 42-aastasena oli tavaline teha nädalavahetusel 20 km matk, siis praegu võtab juba 12 km ka korralikult võhmale.

42-aastasena õppisin rulluisutama. Sõitsingi hea mitu aastat innukalt. Paar viimast aastat enam mitte. See periood elus sai läbi. Umbes selles vanuses käisin ka üle mitmete aastate jälle talvel suusatamas. Suusatamine mulle lapsepõlves hullult meeldis. Ka see periood on nüüdseks möödanik.

Mõnikord on hea meelde tuletada, mis lapsepõlves huvi pakkus? Enamus lapsi tegelevad mingite harrastustega ja lisaks on veel südames salasoovid, mida ühel või teisel põhjusel sel hetkel ei realiseerita. Siis lõpetatakse kool, minnakse edasi õppima, siis tulevad esimesed aktiivsed tööaastad, karjääri tegemine, armumised, pere ja lapsed …. väga kiired aastad elus. Lapsepõlve huvid ja unistused vajuvad unustusehõlma. Kui see kiire eluperioodi oravaratas hakkab vaikselt seiskuma, nagu tundub teemaalgataja puhul on juhtunud, siis võiks jälle meelde tuletada, mis lapsepõlves huvitas ja rõõmu valmistas?

Veel soovitan vaadata ametikoolide kodulehti ja koolituskalendreid. Ametikoolid korraldavad palju lühiajalisi koolitusi, nädalavahetus või isegi pool päeva. Äkki leiad sealt midagi põnevat ja vajalikku.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud asjalikele mõtetele. Ma jah, pigem ei küsigi niivõrd, et mida teha, vaid lihtsalt huvi pärast mõtlen, et mida teised teevad.

Jah, tervisele panen palju rõhku ja tegelen oma nõrkade kohtadega. Ülikoolide lehelt vaikselt jälgin mikorkraade ja kursuste võtmise võimalusi. Teen trenni, külastan kultuuriüritusi, võimaluste piires ka reisin.

See lapsepõlve juurde tulemine on nii tore mõte, ja nii õige mõte, et me kõik väga huvitume millestki – ja siis see (pere) elu virrvarr sööb lihtsalt kõik ära.

Mulle meeldib kirjutada, lugeda. Mulle meeldivad nn kaunid kunstid, ilu ja harmoonia. Muusika. Kõigest neist võib kuidagi kinni hakata ja edasi minna.

Mõtlengi, et minu puhul vanus 20-40 oli nagu mingi kiirrongiga ameerikamägedel kihutamine, aga nüüd on hoog õnneks vaiksem, saan “aknast välja vaadata ja mõtteid mõelda”. Ja sellest tulenevalt siis ka see mõtisklus, et kuidas teised (teadlikult) oma eludega edasi lähevad peale laste suureks saamist.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie saime oma lapsed vara ja väikeste vahedega. Seega olid nad kõik kodust lennanud ja mõned juba oma peregi loonud juba siis, kui olime mehega 43 või 44. Me tegelesime teadlikult selle ajaga ette. Liitusime ühe hobiga, mida saab teha igas vanuses ja kus on väga suur nö community. Aktiivne seltsielu, kui ainult tahta. Teiseks õppisime mängima bridži, sest ka bridž on seltskondlik ja aju teritav tegevus. Need siis juba enne laste kodust lahkumist, siis, kui nad olid hilisteismelised. Pärast aga võtsime hulgi igasuguseid tasuta ja ka mitte tasuta koolitusi ning kursuseid. Ka lihtsalt käisime õppimas ja nö õpipoisiks mõne oskaja juures. Paar-kolm aastat tegelesime siis hoogsalt eneseharimisega. Massaažist veini tegemiseni, toiduohutusest ja aasia köögi roogade valmistamisest mesinduseni, muuseumidest ajalooloenguteni, konserveerimisest ja ravimtaimedest mööbliriide vahetuseni. Kana- ja pardikasvatusest õmblemiseni, kalastamisest ja tiikide korrashoiust peenema seenetundmiseni. Mitte kõike koos, muidugi. Esmalt oli põnev õppida ja teiseks oli meil ühine idee muutuda üha enam isetoimivaks, selles mõttes et vähem sõltuvaks poehindadest jne.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Esileht Pereelu ja suhted Lapsed suured, eluga huvitavalt edasi