Esileht Pereelu ja suhted Lapsed täisealised ja lahutus.

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Lapsed täisealised ja lahutus.

Postitas:
Kägu

Kas keegi siinsetest on kunagi olnud mehega koos selle mõttega-niikaua kui lapsed täisealised ,siis tuleb lahutus.Selles mõttes,et ikka koos lapsed üles kasvatada.Kuigi jah meie omavahelised suhted on ammu lõppenud.Elame koos veel laste pärast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi saab väga edukalt üles kasvatada ka siis kui vanemad on lahutatud.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teie suhted on konfliktivabad, sõbralikud ja tervislikud ning te olete endiselt sõbrad ja kaaslased, siis on see muidugi laste jaoks parim võimalik viis 🙂 Kui aga teie läbisaamine loob lastele kasvamiseks toksilise keskkonna, siis ei ole sellel mingit positiivset mõju.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mudeli annab see lastele nende ellu kaasa, kui nende vanemad on kodus nagu kaks võõrast, kes lihtsalt üksteist taluvad? Kas see tundub tervislik eeskuju ja tahad, et nad tulevikus samasuguseid valikuid teeksid?

+8
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju kui mina olen näinud inimesi, kelle vanemad on lahutanud siis, kui nemad (st lapsed) olid juba 18+, on KÕIK need lapsed öelnud sama asja. Kas just vanematele – kes ikka tahaks neile haiget teha või tüli kiskuda, aga sõpradele. Ja see on: “Miks te ometi ei võinud seda varem teha? Kes teid palus minu pärast koos elada, mina mitte! See pagana pinge perekonnas, varjamise ja vanematevahelise paksu õhu õhkkond kodus, mida vanemad arvasid, et suudavad varjata…aga EI SUUTNUD! Oleksite vare, lahutanud, oleks meil olnud kordades klaarim lapsepõlv vähema pingega”.

Üks kõige suuremaid jubedusi, mida üks inimene võib teada saada, on see, et ema ja isa elasid koos tema pärast. Loobudes oma õnnest või vähemalt võimalusest õnnelikuks saada. Kes neid palus? Ärge tulge inimesele ütlema, et vanemad vindusid koos tema pärast! Tegelikult aga nende enda mingi idee pärast, vanemate egoistlikel põhjustel ei läinud te lahku (raha, kuidas ma nüüd üksi.., logistika, kuidas sõpradele öelda, harjumus, mida rahvas arvab jne jne jne) – ärge ajage seda lapse kaela.

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes neid palus? Ärge tulge inimesele ütlema, et vanemad vindusid koos tema pärast!

Seda ei tohi loomulikult lastele kunagi öelda. Loogiline ju. Aga jah, inimesed ikka vahel vihastavad ja paiskavad välja asju, mis oleks targem ütlemata jätta. Ja mõni suhe on nii hull, et mingit laste pärast jura ei tasu endale sisendada. Ja mõni on üksi nii saamatu, et ei saagi nagu lahku minna, muidu kukub kogu pereelu kokku ja isegi iseendaga ei saada enam hakkama. Ja mõni läheb lahku ja leiab mingi jubeda elukaaslase, nii et mingid tummahambad ja paks õhk on selle kõrval nohu. Ühesõnaga peab ikka ise oma individuaalsete omaduste, võimaluste ja suhte järgi otsustama, mida teha, aga lastele igal juhul ei tohi öelda, et nende pärast ma kannatasin seda viletsat suhet ja kus on nüüd tänu vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga lastele igal juhul ei tohi öelda, et nende pärast ma kannatasin seda viletsat suhet ja kus on nüüd tänu vms.

Lapsi ei maksa lolliks pidada. Isegi täiskasvanud lapsi mitte. Esmalt tunnetavad nad kodust pinget paremini kui täiskasvanud arvavad – me arvame, et suudame lapsed ära petta. Aga ei suuda 🙂 Nad on palju tähelepanelikumad pluss nad näevad seda, mida vanemad ei näe.
Naine ei näe kunagi, kuidas muutub isa nägu, kui ta töölt tulevat naist koridoris kobistamas kuuleb. Aga laps näeb, kuidas isale langeb ette mask ning minut tagasi lõbusalt tembutanud issi äkki tõmbab kangeks ja sulgub. Laps näeb seda kerget silmapööritust, millega ema saadab isa, kui see on selja pööranud. Laps kuuleb ka seda imevaikset “persse”, mida isa oma nina alla pobiseb, kui elutoast emaga vestlemast tulles koridoris vastu kõnnib.

Ja veel. Iga laps saab aru, mis juhtus, kui esimese-teise ülikooliaasta jooksul tuleb talle ühikasse telefonikõne, et tead, me lahutame. Iga 18+ aastane laps saab aru, et ilmselgelt ei jõutud lahutuseni protsessiga, mis alles algas täpselt siis, kui tema kodust lahkus. Iga laps saab aru, et ilmselgelt ei saatnud vanemate kooselu lakkamatu austus ja armastus, kuni neil 47 päeva tagasi sai üksteisest villand 🙂 Iga laps saab aru, et vanemad elasid koos vähemalt mingi aja tema pärast…aga siis sai jaks otsa, kui laps oma elu peal.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga lastele igal juhul ei tohi öelda, et nende pärast ma kannatasin seda viletsat suhet ja kus on nüüd tänu vms.

Lapsi ei maksa lolliks pidada. Isegi täiskasvanud lapsi mitte. Esmalt tunnetavad nad kodust pinget paremini kui täiskasvanud arvavad – me arvame, et suudame lapsed ära petta. Aga ei suuda ???? Nad on palju tähelepanelikumad pluss nad näevad seda, mida vanemad ei näe.

Naine ei näe kunagi, kuidas muutub isa nägu, kui ta töölt tulevat naist koridoris kobistamas kuuleb. Aga laps näeb, kuidas isale langeb ette mask ning minut tagasi lõbusalt tembutanud issi äkki tõmbab kangeks ja sulgub. Laps näeb seda kerget silmapööritust, millega ema saadab isa, kui see on selja pööranud. Laps kuuleb ka seda imevaikset “persse”, mida isa oma nina alla pobiseb, kui elutoast emaga vestlemast tulles koridoris vastu kõnnib.

Ja veel. Iga laps saab aru, mis juhtus, kui esimese-teise ülikooliaasta jooksul tuleb talle ühikasse telefonikõne, et tead, me lahutame. Iga 18+ aastane laps saab aru, et ilmselgelt ei jõutud lahutuseni protsessiga, mis alles algas täpselt siis, kui tema kodust lahkus. Iga laps saab aru, et ilmselgelt ei saatnud vanemate kooselu lakkamatu austus ja armastus, kuni neil 47 päeva tagasi sai üksteisest villand ???? Iga laps saab aru, et vanemad elasid koos vähemalt mingi aja tema pärast…aga siis sai jaks otsa, kui laps oma elu peal.

Kuid sõbraliku läbisaamise puhul need näited ei kehti. Kasvatasime lapsed täisealiseks, oh üllatust, enne seda leppisime ära, ehkki pidime lahku minema. Stressi ja pinget jäi vähemaks ja omad probleemid vahepeal lahenduse. Lapsed ei tajunud midagi negatiivset.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna palus ema pisarsilmil, ema läheme isa juurest ära. Isal olid joomahood, teised naised ja ka kaldus vägivaldsusele. Ema aga vastas, ma ei saa, tegelikult on tubli meesa. Endal oli silm sinine peas.

Tean ka last, kes ema süüdistusele, et tema pidi laste pärast abielus olema, saigi lapselt ükskõikse vastuse- minu pärast oleksite võinud ammu lahutada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna palus ema pisarsilmil, ema läheme isa juurest ära. Isal olid joomahood, teised naised ja ka kaldus vägivaldsusele. Ema aga vastas, ma ei saa, tegelikult on tubli meesa. Endal oli silm sinine peas.

Tean ka last, kes ema süüdistusele, et tema pidi laste pärast abielus olema, saigi lapselt ükskõikse vastuse- minu pärast oleksite võinud ammu lahutada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid sõbraliku läbisaamise puhul need näited ei kehti. Kasvatasime lapsed täisealiseks, oh üllatust, enne seda leppisime ära, ehkki pidime lahku minema. Stressi ja pinget jäi vähemaks ja omad probleemid vahepeal lahenduse. Lapsed ei tajunud midagi negatiivset.

Sõbraliku ja sooja läbisaamise korral lahkuminekuplaane ei tekigi. See on punkt üks. Teil tekkisid lahkuminekuplaanid, saite üle. Ma hästi ei kujuta ette, millised need sõbralikud ja soojad lahkuminekuotsused olid. “Kuule, lähme õige lahku, mu hea sõber, mu naine! Jah, lähme muidugi lahku, mu hea sõber, mu mees! Aga kasvataks enne lapsed suureks? Jah, muidugi, ja siis läheme küll lahku! Jah, muidugi, mu sõbrakene, siis läheme lahku!” Ei pingeid, et pisaraid, ei muret? Ahaaa nojah.

Aga see osa, et lapsed ei tajunud midagi….see on naljakas 🙂 Kle, muidugi nad ei tule sulle ütlema, et nad tajusid pinget ja muutusi suhete allhoovustes sel perioodil, kui teil oli plaan lahku minna. Kui rumalateks sa oma lapsi õigupoolest pead 🙂

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbraliku ja sooja läbisaamise korral lahkuminekuplaane ei tekigi. See on punkt üks. Teil tekkisid lahkuminekuplaanid, saite üle. Ma hästi ei kujuta ette, millised need sõbralikud ja soojad lahkuminekuotsused olid. “Kuule, lähme õige lahku, mu hea sõber, mu naine! Jah, lähme muidugi lahku, mu hea sõber, mu mees! Aga kasvataks enne lapsed suureks? Jah, muidugi, ja siis läheme küll lahku! Jah, muidugi, mu sõbrakene, siis läheme lahku!” Ei pingeid, et pisaraid, ei muret? Ahaaa nojah.

Aga see osa, et lapsed ei tajunud midagi….see on naljakas ???? Kle, muidugi nad ei tule sulle ütlema, et nad tajusid pinget ja muutusi suhete allhoovustes sel perioodil, kui teil oli plaan lahku minna. Kui rumalateks sa oma lapsi õigupoolest pead ????

Kas sõbralikes suhetes on seksi? Kel mees parim sõber ja voodikaaslane, ei ole siia teemasse asja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see osa, et lapsed ei tajunud midagi….see on naljakas ???? Kle, muidugi nad ei tule sulle ütlema, et nad tajusid pinget ja muutusi suhete allhoovustes sel perioodil, kui teil oli plaan lahku minna. Kui rumalateks sa oma lapsi õigupoolest pead ????

Me seksisime vahetevahel ja lapsed ei tajunud hoovusi. Kooselu ei toimi seksita, kes ei seksi, on lahus enne kui laps saab 11st 12.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see osa, et lapsed ei tajunud midagi….see on naljakas ???? Kle, muidugi nad ei tule sulle ütlema, et nad tajusid pinget ja muutusi suhete allhoovustes sel perioodil, kui teil oli plaan lahku minna. Kui rumalateks sa oma lapsi õigupoolest pead ????

Me seksisime vahetevahel ja lapsed ei tajunud hoovusi. Kooselu ei toimi seksita, kes ei seksi, on lahus enne kui laps saab 11st 12.

Võeh, kui tuimadeks sa oma lapsi pead, et nad ei saanud aru, et vanemate suhetes on midagi muutunud. Et nad ei näinud mingit muudatust teie ilmetes ega selles, kuidas te lahutusest rääkimise järel teineteist vaatate. Kuidas te kallistate või kuidas ta sulle trepil käe ulatab. Kuidas sinu nägu muutub, kui isa ütleb, et läheb Aavo juurde margikogu vaatama 🙂 Aga ma ei tea, ehk sul on põhjust oma lastest nii arvata.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võeh, kui tuimadeks sa oma lapsi pead, et nad ei saanud aru, et vanemate suhetes on midagi muutunud. Et nad ei näinud mingit muudatust teie ilmetes ega selles, kuidas te lahutusest rääkimise järel teineteist vaatate. Kuidas te kallistate või kuidas ta sulle trepil käe ulatab. Kuidas sinu nägu muutub, kui isa ütleb, et läheb Aavo juurde margikogu vaatama ???? Aga ma ei tea, ehk sul on põhjust oma lastest nii arvata.

Kasvata oma lapsi ise ja ära sekku teiste ellu.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, mida see tähendab. Need head suhted, aga plaanis siis lahku minna, kui lapsed suured ja elada seni nii magu oleks kõik tavaline ja et lapsed aru ei saa? Kas elatakse eraldi tubades, magatakse eraldi voodites, intiimsust pole või on? Kas tülisid pole? Isegi seal peres on, kus ei plaanita lahku minna ja seksitakse üle päeva?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võeh, kui tuimadeks sa oma lapsi pead, et nad ei saanud aru, et vanemate suhetes on midagi muutunud. Et nad ei näinud mingit muudatust teie ilmetes ega selles, kuidas te lahutusest rääkimise järel teineteist vaatate. Kuidas te kallistate või kuidas ta sulle trepil käe ulatab. Kuidas sinu nägu muutub, kui isa ütleb, et läheb Aavo juurde margikogu vaatama ???? Aga ma ei tea, ehk sul on põhjust oma lastest nii arvata.

Kasvata oma lapsi ise ja ära sekku teiste ellu.

Tema vastas algselt minu postitusele ja asus väitlusele, mitte mina ei kõnetanud teda. Ennegi emasid nähtud, kes oma lapsi juhmakateks peavad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema vastas algselt minu postitusele ja asus väitlusele, mitte mina ei kõnetanud teda. Ennegi emasid nähtud, kes oma lapsi juhmakateks peavad.

Ei sekkunud, vastasin omast kogemusest, mille peale sina kukkusid tänitama ja ütlema, et mu lapsed ei usalda mind, oma ema. Nad ei ütle oma emale ausalt, mida meie suhe nende isaga tähendas kasvades, kuigi me ei läinud lahku ja valetamiseks pole põhjust.

Kellele meeldiks, et tema lastest räägitakse? Need on kohad, kus vaja taktitundeliseks jääda. Sõbralikud suhted koos elavatel vanematel ajutiste erimeelsustega pole uus asi. Kuidas me saaksime üksteist vihata, kaks lähedast pereliiget?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema vastas algselt minu postitusele ja asus väitlusele, mitte mina ei kõnetanud teda. Ennegi emasid nähtud, kes oma lapsi juhmakateks peavad.

Ei sekkunud, vastasin omast kogemusest, mille peale sina kukkusid tänitama ja ütlema, et mu lapsed ei usalda mind, oma ema. Nad ei ütle oma emale ausalt, mida meie suhe nende isaga tähendas kasvades, kuigi me ei läinud lahku ja valetamiseks pole põhjust.

Kellele meeldiks, et tema lastest räägitakse? Need on kohad, kus vaja taktitundeliseks jääda. Sõbralikud suhted koos elavatel vanematel ajutiste erimeelsustega pole uus asi. Kuidas me saaksime üksteist vihata, kaks lähedast pereliiget?!

No aga sa ei saa ju olla nii naiivne, et arvad, et siis KUI teil oli lahkuminekuplaan, teie lapsed SIIS seda ei tajunud? Ei näinud murelikke nägusid, muudatusi käitumises.. Või saad?

Ja vihkamisest hakkasid sina rääkima. Mina üldse mitte. Kust sa selle ide peale tulid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga sa ei saa ju olla nii naiivne, et arvad, et siis KUI teil oli lahkuminekuplaan, teie lapsed SIIS seda ei tajunud? Ei näinud murelikke nägusid, muudatusi käitumises.. Või saad?

Ja vihkamisest hakkasid sina rääkima. Mina üldse mitte. Kust sa selle ide peale tulid?

30.10.2021 13:43 1. lõigus on vihkamine, vähemasti mitte sõbralik läbisaamine.

Lapsi väga ei huvita vanematevahelise suhte detailide teadmine, peaasi, et poleks karjumist, uste paugutamist ja sõimu, mida normaalselt läbisaavate inimeste vahel niiehknii pole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka kohe lahku. Milleks leppida vähesega kui oleme väärt parimat. Ja aeg ju lendab! Elame vaid kord! Ja ükski laps ei täna sind, et isaga kokku jäid! Vastupidi, selline ohverdus on lapsele suur taak! Kui ema on õnnelik, siis on laps õnnelik! Parem üks rõõmus sumisev kärgpere kui tavaline pere, kus on palju konflikte ja vähe armastust. Nii palju positiivseid sisendusi lahutavate vanemate rahustamiseks. Ja kui kohutava signaali laps saab, kui vanemad laste kooskasvatamise nimel oma soovid mõneks ajaks  ootele jätab. Laps saab signaali, et ta on mõlemale vanemale väga tähtis. Ja see on kohutav…

Aga loomulikult on olukordi, kus koos jätkamine on võimatu või mõttetu.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kõige suuremaid jubedusi, mida üks inimene võib teada saada, on see, et ema ja isa elasid koos tema pärast. Loobudes oma õnnest või vähemalt võimalusest õnnelikuks saada.

 

Ah, justkui lahkuminek oleks õnne garantii!  See on ikka nii individuaalne. Pole haruldane, et lahkuminek paiskab emma-kumma vanema pikaajalisse kriisi ja olukord halveneb laste jaoks veelgi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanemad lahutasid kui olin 22. Abiellusid kui ema oli 19. Ma olin emale juba varem öelnud, et nad võiksid lahutada. Tagantjärele saan aru, et mina olin ema moodi ja isa oli väga teistsugune. Ma lähtusin enda tunnetest. Minu ema ja isa olid kasvanud ilma isata ja nad ei tahtnud samasugust elu oma lastele. Tean, et ema teadis, et kunagu lahutab. Olen emale vihaga öeldnud, et ma ei ole tänulik selle eest, et ta isaga kokku jäi.

Olen nüüs ise juba 45 ja saan emast väga hästi aru. Miks ta tahtis lahutada ja miks ta tahtis kuni meie täiselaiseks saamiseni isaga koos olla. Olen isegi rahul, et nad meie täiseani koos olid. Sain tagantjärele teada, et meid lapsi oleks ema ja isa vahel ära jagatud. See oli isa nõue. Tean, et mina oleksin sattunud isa juurde. Seda ma poleks tahtnud.

Mina olen ka otsustanud, et kui mingil põhjusel peaks meie suhted mehega nässu minema, siis ma püüan vastu pidada kuni noorem laps saab vähemalt 16. Ma ei taha lahku minna kärgperede jama pärast. Olen selle kõik ise läbi teinud. Jah, ka 22 aastaselt võib see jama tekitada. Isa uue naise teistsugused hoiakud ja harjumused. Eraldi jõulud nii ühes kui teises kohas, enda ja laste sünnipäevad, keda ja kuna kutsuda. Nüüd olen vanem ja selle jamaga enam ei tegele, aga algul oli kõik nii uus. Nii väsitav. Omavaheline rivaalitsemine ja isa poolt ema halvustamine kuna ema algatas lahutuse kuigi isa oli jõudnud juba ema petta.

Võib-olla mu mees leiaks uue toreda naise, aga kui ei leia? Kui uus naine ja tema lapsed ei ole toredad? Minu üks laps on autist. Milline oleks tema elu võõrastega? Talle on oluline rutiin, oma ruum. Ma ei usalda võõraid teda hoidama. Lisaks laste jagamine. Mulle graafikud ei meeldi. Kui lapsed on vanemad, on neil ka rohkem sõnaõigust – kas minna isa juurde või mitte. Kui mehel on uus naine ja naisel ka lapsed ja lisaks äkki veel ühised lapsed, siis kuhu minu lapsed mahuvad? Elutuppa diivanile? Ei tänan. Ma ei taha, et mu lapsed tunneksid ennast isa juures tõrjutuna. Ei pruugu nii minna, aga kui Perekooli lugeda, siis kärgperedes on ikka väga palju probleeme.

Eks me kõik teeme otsuseid oma vaarsemate kogemuste pinnalt. Mina olen lahutatud vanemate laps ja tean mis on kärgpere miinused ja ma ei soovi oma lastele selliseid kogemusi, eriti lapsepõlves. Täisealisena võivad otsustada, et ei soovi kummagi poolega suhelda, palun, aga alaealisena neil paraku väga sõnaõigust pole.

Loomulikult ei kehti minu jutt juhul kui peres on alkohoolik või vägiald või alatu petmine. Hetkel on minu elu ka korras, aga kui siin vastava teemalisi jutte lugeda, siis ikka mõtlen kuidas ise teeksin.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siinsetest on kunagi olnud mehega koos selle mõttega-niikaua kui lapsed täisealised ,siis tuleb lahutus.Selles mõttes,et ikka koos lapsed üles kasvatada.Kuigi jah meie omavahelised suhted on ammu lõppenud.Elame koos veel laste pärast.

Sinu elu, sinu otsus. Eks lapsi on igasuguseid, aga üks osa lapsi hindab seda, kui vanemad on õnnelikud. Kui see laste pärast kooselu tähendab majanduslikku sõltuvust ehk siis et sa ei tulegi üksi toime laste kasvatamisega, siis tasub mõelda sellepeale, kuidas tagada endale majanduslik iseseisvus. Ja siis on sul tegelikult valik, kas elad koos või mitte.  Aga seni kuni sa majanduslikult oled sõltuv, siis kõik jutud, et elad laste pärast koos, on tühjad. Ei ela laste pärast, raha pärast elad sellisel juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsed täisealised ja lahutus.