Esileht Pereelu ja suhted Lapsed täiskasvanud, massiline lahkuminek

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lapsed täiskasvanud, massiline lahkuminek

Postitas:

Mul enda laste vanusevahe 2 aastat ja nüüd olen mõlema lapse gümnaasiumi lõpu järel näinud, et päris hoogne lahkuminek toimub nendes peredes, kus lapsed suureks kasvatatud.

Ma isegi ei tunne kurbust või kaastunnet seda nähes. Pigem on see tunne midagi kadeduse ja mõistmise vahepealset. Sest tõepoolest, kui see on ühe eluetapi lõpp lapsevanemate jaoks, siis võib ju tõepoolest oma ainsa eluga eksperimente teha, miks mitte.
Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob), kõik tõmbavad laia ilma laiali. Milleks see elu teise poole koostiksumine, kui pole kinnihoidvat materjali. Individualism laieneb.
Mehe lahku läinud sõprade hulgas märkan, et isegi uusi kaaslasi enam ei soovita, nauditakse üksindust. Talvel kaovad kõik paarik kuuks ekvaatori alla.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 19:33; 10.07 21:18; 10.07 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahku minnakse ikkagi selletõttu, et suhted on kehvad või halvad või pole suhteid enam üldse. Formaalselt võidakse lahutada siis kui inimesed juba ammu elavad oma elu. Teistele tundub, et oi mis neil juhtus, aga nemad ise saavad aru, et neil pole enam midagi ühendavat. Lapsed ka suureks kasvatatud. Palju ju saanud lapsed ka väga noorelt 20ndate alguses. Kes väga tahab jõuab lastega nn teisi ringi ka peale teha. Meestel see üsnagi lihtne kui välimus ja olemus sobivad. Leiab noorema kaaslase ja kõik kordub. See üksikuks jäämine ehk viitabki, et tegelikult vanemat naist, kes lapsi enam ei taha, võtta ei taha. Noorema puhul aga võivad sündida lapsed, aga mees lapsi enam ei taha. Aga mitte see lahkumine pole niivõrd massiline, kuivõrd inimestel pole omavahel suhteid. Lahkuminek on ju tagajärg, mitte põhjus.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob), kõik tõmbavad laia ilma laiali.

Kas sa üritad vihjata, et noored peaks gümnasistina rasestuma, et oma vanemaid koos hoida?

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 20:41; 10.07 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles samas vanuses, kus lapsed endal ja sõpradel täiskasvanud, ma täitsa mõistan seda. Elutöö on tehtud, lapsed suureks kasvatatud ja nüüd on aeg elada endale. Minna-tulla-teha täpselt seda, mida tahad ja siis, kui selleks soov tekib.
Kui inimesed soovivad seda teha üksinda, mitte kellegagi koos on see täiesti nende vaba valik.
Milleks see uus kaaslane veel vajalik olema peaks?
Mul on vend, kes on sama tee läbi käinud ja ütles, et ta ei taha enam kunagi kellegi vingumist kuulata.
Siit võib ilmselt teha järelduse, kui paljud inimesed ikkagi elavad koos ainult laste pärast.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 20:50; 11.07 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jälle olen märganud, et see üksijäämine hästi ei mõju. eriti meestele. paari aasta pärast juba on mõni selline imelik ja halvad jooned-harjumused aina süvenevad.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu on üldistada. Inimeste elud on erinevad. Paljud lähevad lahku, mitte et vana suhe oleks halb või ammendunud, vaid et uus tundub põnevam.
Paljude jaoks on lahkuminek siiski väga valus kogemus. Mõnel võtab toibumine aastaid (vahet pole, kas mees või naine). Mõni ei taha uusi suhteid, sest milleks hakata jàlle panustama, jälle otsast peale, kui pole garantiid, et järgmine kord jääb süda terveks. Lihtsam on mitte kedagi enam oma ellu lasta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob), kõik tõmbavad laia ilma laiali.

Kas sa üritad vihjata, et noored peaks gümnasistina rasestuma, et oma vanemaid koos hoida?

Ma tahaksin teada, kuidas sa sellise interpretstsioonini jõudsid? prrrr

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 19:33; 10.07 21:18; 10.07 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see näitab enamasti ikka seda, et seda päeva kui saaks suhtele joone alla tõmmata oodati juba pikemalt.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob), kõik tõmbavad laia ilma laiali.

Kas sa üritad vihjata, et noored peaks gümnasistina rasestuma, et oma vanemaid koos hoida?

Ma tahaksin teada, kuidas sa sellise interpretstsioonini jõudsid? prrrr

Ise ju ütlesid, et peale laste gümnaasiumi lõpetamist lähevad vanemad hoogsalt lahku ja üks põhjus on, et neil pole võimalust vanavanema rollis olla. Mida siis sellest järeldada?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 20:41; 10.07 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob), kõik tõmbavad laia ilma laiali.

Kas sa üritad vihjata, et noored peaks gümnasistina rasestuma, et oma vanemaid koos hoida?

Ma tahaksin teada, kuidas sa sellise interpretstsioonini jõudsid? prrrr

Ise ju ütlesid, et peale laste gümnaasiumi lõpetamist lähevad vanemad hoogsalt lahku ja üks põhjus on, et neil pole võimalust vanavanema rollis olla. Mida siis sellest järeldada?

Ma kirjutasin täpselt nii: Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob) Milleks see elu teise poole koostiksumine, kui pole kinnihoidvat materjali.

Seda peaks lugema nii: üheks motivatsiooniks kooselu jätkata võiks ju olla terendav perspektiiv täita ühist vanavanemate rolli? See perspektiiv kahaneb uue põlvkonnaga, sest järglaste saamise soov on langevas trendis.

Pole öelnud nii: üks põhjus on, et neil pole võimalust vanavanema rollis olla. On ikka päris huvitav, millised sõnad su lause ümber mässitakse ja hoopis teine jutt enda peas välja mõeldakse.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 19:33; 10.07 21:18; 10.07 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noored ei taha lapsi, sest näevad oma vanemate pealt, et no milleks seda kõike läbi teha. Vanemad jätavad mulje, et pereelu on 20 aastat enda allasurumist ja laste/kaaslase teenindamist. Millest siis keskeas suure hurraaga lõpuks vabaks saab. No kui pole ka seda rahvuse jätkamise sundmõtet, siis tõesti tekib küsimus, milleks see kõik. Endale elamine see varjuelu ju pole, järelikult riigile või ühiskonna ootustele.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noored ei soovi muidugi lapsi, milleks mingi elatiskeperjaano aastateks. Oht inimõigusteta sundvõlgnikuks sattuda on enam kui tõenäoline, mittevajalik risk nii mehele kui naisele. Või milleks olla virelev üksikvanem, ei aitäh.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jälle olen märganud, et see üksijäämine hästi ei mõju. eriti meestele. paari aasta pärast juba on mõni selline imelik ja halvad jooned-harjumused aina süvenevad.

eks need on need mehed, kellel naine ka ema eest oi ja mehe isemõtlemisvõime kadus ajaga. nad olid juba enne lahkuminekut sel juhul imelikud ju.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 20:50; 11.07 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle tundub, et selles vanuses minnakse lahku sellepärast, et peale laste väljakolimist tekib mingi suhtekriis ja liiga suure ja pealesunnitud ainult omavaheline suhtlemine hakkab käima kergelt ajudele.
sama olukord tekib ka muul ajal nt olukordades, kus üks käib päevast-päeva tööl kellast kellani, aga teine töötab kodus. kui see, kes tööl käis järsku pikalt töötuks jääb või haigestub ning oma suhtlemisvaeguse rahuldamiseks nüüd teisele pidevalt pinda käib, siis hakkab see mõlemale tugevat stressi tekitama, sest puudub võimalus ajaks iseeendale ja oma mõtetele.
ja sama tekib neis peredes, kus üks juba oli pensionil või kodune ja siis jääb teine kaasa ka.

olukorda aitab tõhustalt lahendada uute hobidega tegelema hakkamine (eraldi) või kuhugi õppima asumine vmt, mis annab uusi suhtlemisvõimalusi väljaspool kodu.

keskealistel on õnneks juba üsna eakad vanemad, nii et isegi nende abistamaskäimine kordamööda annab sellele, kes koju jääb, hingetõmbamisruumi ja see, kes läheb, saab oma kraaklemishimu pooldementse vanuri lollustega võitlemisel ära rahuldada – uhh kui hea ja armas võib tunduda koju jõudes telekast jalgpalli vaatav või perekooli lugev kaasa, kui oled üritanud järjest 4-5 tundi vanurile selgeks teha, et pissiga toakaktuse väetamine pole ok, et külmapist tuleks mohäärhallitusega aegunud toidujäägid välja visata jne jne

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu sõbranna kunagi ülikooli minnes kodunt välja kolis, lahutasid ta vanemad ja kolisid ka lahku. Nad ilmselt olid juba pikemalt omanud n.ö kõrvalsuhteid aga ei tahtnud seda kolimist siis teha kui laps veel nendega koos elas. Ootasid viisakalt ära ja ei hakanud järeltulevat põlvkonda kärgperenduse, elukoha vahetuse, lisavanemate jms painama. Minu arvates täiesti ok lahendus kui omavahel veel viisakalt on võimalik suhelda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul enda laste vanusevahe 2 aastat ja nüüd olen mõlema lapse gümnaasiumi lõpu järel näinud, et päris hoogne lahkuminek toimub nendes peredes, kus lapsed suureks kasvatatud.

Kas see on sinu jaoks probleem, et vanemad on otsustanud mingite kärgperede asemel oma koorma lõpuni kanda ja siis lähevad lahku?

Ok, laste pärast kannatasid mehed seda nõida 20a, aga edasi?
Pole ju mõtet…
Või, naised seda muumimammade kasvatatud meest, kes arvavad elu lõpuni, et kodutööd on naiste rida ja nemad põhimõtteliselt seda ei tee? Lihtsam on ilma sellise meheta elada…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob), kõik tõmbavad laia ilma laiali.

Kas sa üritad vihjata, et noored peaks gümnasistina rasestuma, et oma vanemaid koos hoida?

Ma tahaksin teada, kuidas sa sellise interpretstsioonini jõudsid? prrrr

Ise ju ütlesid, et peale laste gümnaasiumi lõpetamist lähevad vanemad hoogsalt lahku ja üks põhjus on, et neil pole võimalust vanavanema rollis olla. Mida siis sellest järeldada?

Ma kirjutasin täpselt nii: Uus põlvkond lapsi eriti enam ei soovi (Vanavanemaks olemis roll kaob) Milleks see elu teise poole koostiksumine, kui pole kinnihoidvat materjali.

Seda peaks lugema nii: üheks motivatsiooniks kooselu jätkata võiks ju olla terendav perspektiiv täita ühist vanavanemate rolli? See perspektiiv kahaneb uue põlvkonnaga, sest järglaste saamise soov on langevas trendis.

Pole öelnud nii: üks põhjus on, et neil pole võimalust vanavanema rollis olla. On ikka päris huvitav, millised sõnad su lause ümber mässitakse ja hoopis teine jutt enda peas välja mõeldakse.

Kust 18aastane teadma peaks kas ja kui palju ta lapsi soovib?
Seda saavad tulevased vanavanemaid alles 10+ aastat pärast laste suureks saamist teada kas neil on lootust saada vanavanemateks või ei.
Muuseas, täna on sündimus palju suurem kui 90ndatel ja tõenäosus vanavanemaks saada on suurem kui oli sinu lahkuminejate põlvkonna vabematel

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda tutvusringkonna seda tähele ei ole pannud. Pigem meenuvad lahkuminekud perioodil, kui laps/lapsed on olnud koolieelikud, siis on nii mõnegi tuttava paari pereelu kanajalgadel seisnud. Aga need, kes on selleni välja jõudnud, et lapsed juba koole lõpetavad, need on pigem rohkem kokku kasvanud, neil on oma hobid, mõnel ka ühised hobid. Paljud tuttavad paarid on suvekodu ostnud, nokitsevad koos seal.

Kas lapselapsi on oodata või mitte, see minu arust üldse paari ellu ei puutu. Kui nad oma ühise elu tuksi keeranud, siis ega see võimalus, et kunagi on lapselapsed, seda ei päästa.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ütleks et laste suureks saades lahutamine massiline on. Igas vanuses lähevad inimesed lahku. Ütleks isegi, et need on väga stabiilsed, kes nii pikalt koos on jaksanud olla.
Ma ei usu et lahkuminek on midagi, mida peaks kahetsema või nördinud olema, pigem vastupidi- inimesel on võimalus uuteks algusteks ja see kahtlemata paneb silma särama ja teeb rinna rõõmsaks. Expartneriga võib ju sõpradeks jääda, lapsevanemad ollakse ju endiselt edasi.
Ja pole midagi nii, et mees läheb nooremaga uuele ringile. Pigem 40+ naised lähevad ise noorema mehega uuele ringile ja uue suhte eesmärk ei pea kaugeltki olema laste saamine. Alati on valik ka rõõmsalt omaette elada. Võimaluste rohkus ongi elu vürts!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsed täiskasvanud, massiline lahkuminek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.