Esileht Koolilaps Lapsed tülis, kas tagastada sünnipäevakink?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Lapsed tülis, kas tagastada sünnipäevakink?

Postitas:

Tütrel on olnud sama sõbranna esimesest klassist saadik, nüüd on nad kolmandas ja ikka koos samas klassis.

Kahjuks on nende vahelt järjekordselt must kass läbi jooksnud, ja kumbki ei salli teist momendil silmaotsaski. Mis juhtus pole mulle selgeks saanud, aga väidetavalt sõbranna keelavat teistel minu tütrega mängida ja ta on enamuse klassist tema vastu suutnud ässitada, lambist lihtsalt.

Nii oli kord enne ka, aga tookord lepiti ära ja oldi sõbrannad edasi. Sedapuhku ei paista leppimist kuskilt ja mulgi on suur tüdimus sellest kemplemisest. Mõnel hommikul ta lausa keeldub kooliminekust just sama pinge tõttu mis on koolis maad võtnud ja häirib juba õppimist.

Rohkem selliseid lähedasemaid sõbrannasid ja sõpru pole lapsel tekkinud ka, ehkki tal on mõned tuttavad kellega koos käiakse sporditrennis, muusikakoolis ja kodu ümbruses mõne naabri lapsega mängib ta ka koos. Ta on väga vaikne ja ise teiste seltsi eriti ei otsi aga üldiselt tavaline algkooliealine.

Nüüd hakkasin mõtlema millegipärast et kui hiljaaegu oli lapse sünnipäev, siis kinkis sõbranna perekond tütrele suurema summa raha. Enam aga ei tundu mulle sobivana seda raha alles hoida ja ma eelistaksin et tütar selle neile tagasi annaks.

Kas teeks olukorra veel hullemaks kui lihtsalt tagastaksimegi kogu kingitud raha, muidugi nii taktitundeliselt kui võimalik?

Mida teeksite minu asemel? Laste tülisse ei sooviks sekkuda, kuid seda kinki alles jätta ei tundu ka õige.

0
-66
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 07:09; 03.05 07:38; 07.05 23:44; 17.05 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tüli ikka väga suureks läheb ja lapsed kannatavad tuleks sekkuda ja lapsi aidata.
Raha tagasi andmine oleks sinu märk, et nüüd on terve lapse sõbranna pere kõiges süüdi ja te ei soovi nendega enam suhelda.

+55
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest olekd kingi tagastamine lihtsalt kummaline. Nagu ametlik suhte lõpetamine vms. Ka minu tütar ei suhtle juba pool aastat tüdrukuga, kes oli 5 aastat ta parim sõbranna. Ometi loodan, et kunagi lepivad nad veel ära.

+52
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingi tegi sõbranna perekond – kas siis olete ka nüüd ka vanematega omavahel riius? Minu jaoks oleks selline raha tagastamine enam, kui kummaline, kuna see on solvav – siis on su lapse ja selle sõbranna suhtlus kindlasti läbi ning saaksid endale veel tema vanemate solvumise kaela.
8-9 aastased riidlevad ja lepivad sp, ei ole mõtet sekkuda. Mäletan enda laps tuli koju – tulivihane, mina enam … ei mängi, tegi nii ja naa. Muidugi ärritusin ja elasin lapsele kaasa ja kui see poiss hiljem ukse taha tuli – oleks ka vist midagi öelnud – aga enda laps tormas kilgates vastu – nad on ära leppinud.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti ei taha niigi pingelist olukorda hullemaks enam ajada.

Tema sõbranna emaga olen eelnevalt jutule saanud küll, ei tea kas peaksin siis ikka püüdma kuidagi sekkuda?

Nt. tekstida, et küll on kahju et nüüd nii läks, või ma ei teagi? Või jääda lihtsalt ootele ja loota et kõik laabub omal ajal..

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 07:09; 03.05 07:38; 07.05 23:44; 17.05 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha kingiti sinu lapsele. See on lapse oma. Mulle ka ei tundu sobilik raha alles hoida, las laps läheb ja ostab omale midagi meeldivat.
Antud olukorras, kus üks õpilane ässitab teisi üles teise õpilase vastu, on tegemist koolivägivallaga ja seda peaks arutama esmajoones õpetajaga. Nagu sa isegi ütled, et häirib õppimist ja laps ei taha kooli minna.
Minu lapsega oli ka sarnane juhus, kus üks tüdruk valetades minu lapse kohta ässitas üles oma klassi õpilased ja ka teiste klasside õpilasi. Direktor sattus peale nutvale lapsele, uuris, milles asi ja tehti vestlusring õpilastega, paari päeva pärast tehti uus vestlusring, kus osalesid ka lapsevanemad. Lapsed iseenesest ei pruugi aru saadagi, mida nad oma käitumisega teisele tekitavad ning täiskasvanud peaksid neid siinjuures suunama ja aitama.
Praegusel juhul sa ise ka justkui ässitad oma last üles sõbranna vastu (viime raha tagasi, meile pole kingitusi tõpratelt vaja).

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sõbranna pere on Eesti tipprikkad ja teie olete vallavaesed? Millegi muuga ei suuda seletada, et ühe lapse pere kingib oma tütre sõbrannale sünnipäevaks suurema summa raha? Mis see suur summa siis oli ka? Lausa 20 eurot, või koguni 200? Lapsed üldiselt kingivad üksteisele nänni või siis 10-20 €. Kas teie perekond omakorda on ka teisele tüdrukule sünnipäevaks suurema summa raha kinkinud või millest selline kingitus pere poolt??

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäevakink on ju täiesti ebaoluline tegur kogu loos.

Peaksid keskenduma hoopis sellele, et klassis suhted laste vahel korda läheks. Kui tütrel on nüüd raske kogu klassi tüdrukutega läbi saada, siis peaks pöörduma klassijuhataja poole ja nõu küsima. Seal taga võib olla ka mingi suurem probleem, kui lihtsalt see, et kunagised suured sõbrannad korraga tülli on läinud. Põhiküsimus on ju see, et su lapsel on praegu koolis halb. Neil on täpselt see vanus käes, kus täiega hoooga hakkab pihta see omavaheline rivaalitsemine, sõprade üle löömine, siis käib sõnumitevahetus, et kes mida ütles ja tegi. Nii et nii mõneski klassis võib olukord väga pingeliseks minna.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan küll, et kui lapse sõbranna vanemad on pidanud laste sõprust nii oluliseks, et kingisumma tavapärasest suurem on, siis see on märk sellest, et nendega võiksid sa ka tekkinud olukorra teemal rääkida. Raha tagastamine oleks imelik, suhtlemine ja murest rääkimine kindlasti mitte. Kui ikka tüli on nii suur, et laps ei taha enam kooli minna, siis ei peaks sekkumisega ootama.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 11:08; 14.05 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti ei taha niigi pingelist olukorda hullemaks enam ajada.

Tema sõbranna emaga olen eelnevalt jutule saanud küll, ei tea kas peaksin siis ikka püüdma kuidagi sekkuda?

Emaga võid muidugi infot vahetada laste suhtlemise osas.
Aga kink ei puutu asjasse ju.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd hakkasin mõtlema millegipärast et kui hiljaaegu oli lapse sünnipäev, siis kinkis sõbranna perekond tütrele suurema summa raha. Enam aga ei tundu mulle sobivana seda raha alles hoida ja ma eelistaksin et tütar selle neile tagasi annaks.

Kas teeks olukorra veel hullemaks kui lihtsalt tagastaksimegi kogu kingitud raha, muidugi nii taktitundeliselt kui võimalik?

Mida teeksite minu asemel? Laste tülisse ei sooviks sekkuda, kuid seda kinki alles jätta ei tundu ka õige.

Ma ei saa aru, miks peaks kiusamise eest peale maksma? Ma hoopis pöörduks klassijuhataja poole ja räägiksin sellest probleemist, sest koolikiusamist ei tohi sallida. Üks asi on, kui ei taha suhelda, aga teine teema on nõmedate kuulujuttude levitamine ja teiste üles ässitamine, see on lubamatu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolikiusamist ei tohi sallida. Üks asi on, kui ei taha suhelda, aga teine teema on nõmedate kuulujuttude levitamine ja teiste üles ässitamine, see on lubamatu.

Miks ei tohi? Kui suureks saavad, siis peavad ju hakkama seda nii ehk naa tegema, muidu ei löö elus läbi.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on sõbraga kohutavalt tülli läinud. See häiris juba klassirahu ja õppimist. Õnneks olid ka teise poole vanemad mõistlikud ja koos saime lapsed ära lepitatus. Võta ühendust sõbranna vanematega ja katsuge lapsed ära lepitada. See on ainus viis, kuidas üle käte läinud konflikt lõpetada. Pisinägustega saavad ise hakkama, aga kui suur tüli, tuleb aidata lõpetada.
Raha tagastama ei pea.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassijuhataja tuleb kaasata probleemi lahendamisse

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingi tagastamine on pigem algklassi lapse tase. Täiskasvanu peaks olema laste tülidest üle. Mina alustaks probleemilahendust klassijuhatajaga rääkimisest. Võib-olla saad sedasi ka rohkem tüli põhjuste kohta teada. Kindlasti pole vaja tülile hagu juurde anda omapoolsete solvangutega (mida kingi tagastamine oleks).

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 22:16; 08.05 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on suurem summa raha? Kui üle 20 euro, siis oleks pidanud üldse kohe juba tagasi andma, minu arust liiga suur summa ei ole kolmanda klassi laste vahel sobiv kink. Tüli ei puutu siin asjasse.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 13:19; 08.05 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, saigi kohe mainitud et pisut palju 9 aastase kingiks, aga sinna see paraku jäi.

Lapsed on õnneks praeguseks edusamme teinud omal jõul ja paistab et surmavaenlasteks nad vist edaspidi ei jää.

Ebameeldiv olukord sellele vaatamata.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 07:09; 03.05 07:38; 07.05 23:44; 17.05 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, et nii väike laps ei räägi enam emale, miks ta oma sõbrannaga nii suures tülis on, et isegi kooli ei taha minna. Pole ju veel tegu teismelisega.

Kas laps ei usalda sind juba?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on suurem summa raha? Kui üle 20 euro, siis oleks pidanud üldse kohe juba tagasi andma, minu arust liiga suur summa ei ole kolmanda klassi laste vahel sobiv kink. Tüli ei puutu siin asjasse.

Minu sugulase laps sai 2 kingitust pea 100 eurost 3.klassis, mõned lihtsalt ei loe üldse raha või siis üritavad rahaga sõprust osta. Mõlemad kingid olid poistelt tüdrukule.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sugulase laps sai 2 kingitust pea 100 eurost 3.klassis, mõned lihtsalt ei loe üldse raha või siis üritavad rahaga sõprust osta. Mõlemad kingid olid poistelt tüdrukule.

Mis asja? 100 eurot lapse klassivennalt klassiõele kingiks? Ma saadaks selle raha lapse vanemale kohe tagasi ja keelduks kategooriliselt vastu võtmast. Kui palju sellel inimesel raha on, ei puutu sugugi asjasse, see on lihtsalt sobimatu.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 13:19; 08.05 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sugulase laps sai 2 kingitust pea 100 eurost 3.klassis, mõned lihtsalt ei loe üldse raha või siis üritavad rahaga sõprust osta. Mõlemad kingid olid poistelt tüdrukule.

Mis asja? 100 eurot lapse klassivennalt klassiõele kingiks? Ma saadaks selle raha lapse vanemale kohe tagasi ja keelduks kategooriliselt vastu võtmast. Kui palju sellel inimesel raha on, ei puutu sugugi asjasse, see on lihtsalt sobimatu.

Tõsiselt räägid??? Ma kujutan ette kuidas laps tuleb õhinal klassiõe või sõbranna sünnipäevale ja siis sünnipäevalapse ema surub talle kingi tagasi pihku, et see kink ei sobi meile, võta tagasi! Kui siis järgmine aasta su lapse sünnipäevale keegi kohale ei ilmu ära imesta miks. Eesti keeles on ütlus “Kingitud hobuse suhu ei vaadata”! Ja see peab ka tänasel päeval paika.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 22:16; 08.05 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poja ja tütre emana arvan nii: See plikade värk on hirmus tüütu. Suhteprobleemid.
Ise näen samuti kõrvalt, kuidas mõne suure sõbrannaga on nö suhtepausid ja siis mingi aja pärast jälle teisega.
Ma pole kunagi kuulnud, et poistega sellist jama oleks. Tüdrukutega – alailma.
See on üks suur põhjus, miks ma olen veendunud, et poisse on lihtsam kasvatada. Poiste jamad on sellised praktilist laadi, a’la ei viitsi pintsli ja värvidega maalida.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poja ja tütre emana arvan nii: See plikade värk on hirmus tüütu. Suhteprobleemid.

Ise näen samuti kõrvalt, kuidas mõne suure sõbrannaga on nö suhtepausid ja siis mingi aja pärast jälle teisega.

Ma pole kunagi kuulnud, et poistega sellist jama oleks. Tüdrukutega – alailma.

See on üks suur põhjus, miks ma olen veendunud, et poisse on lihtsam kasvatada. Poiste jamad on sellised praktilist laadi, a’la ei viitsi pintsli ja värvidega maalida.

Ei ole päris nii. Mina ka poja ja tütre ema. Juhtumisi oli/on nii minu poja kui tütre klassis (põhikoolis 6.-8.klassi) poistel palju suuremad ja tõsisemad suhteprobleemid kui tüdrukutel. Ikka oleneb konkreetsest seltskonnast kes kokku sattunud on – keeruline “frukt” võib olla nii tüdruk kui poiss.
Poistel ehk ei ole probleemid päris samasugused, aga nad võivad olla vägagi julmad ja vastikud oma kiusamistes (ja kergemini muutub kiusamine ka füüsiliseks). Miskipärast on need konkreetsed lapsed kellest tean et nad kiusamise tõttu kooli on vahetanud, just poisid (kindlasti leidub ka tüdrukuid…).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 11:08; 14.05 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvasin ka nii, kuni mu tütar koges täiesti kohutavad koolikiusamist — eestvedajaks poisid! Nii et pole siin erilist vahet, kiusavad soost olenemata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, pane ennast olukorda kui sulle tundub, et kõik on tööl sinu vastu ja keegi pole sinuga sõbralik. Kuidas mõjutaks selline asi su üldist vaimset vormi, keskendumisvõimet, töövõimet? Üllatav, et nii väike laps keeldub rääkimast, mis juhtus.
Su laps vajab abi. Ja see, et sa teed teema mingist kingi tagastamisest, näitab et su laps on täiesti üksinda, kuna ema ei näe olulist poolt. Aita ometi oma last selles, milles ta abi vajab ja unusta see kingiteema. Tagasi andma ei peaks kohe kindlasti, see valab vaid õli tulle. Lisaks annab see signaali, et kõik saadud kingid tuleb igaks juhuks kasutamata alles hoida, sest tüli korral peab ju olema valmis tagastama.

Tüdrukutest ja poistest.
Seda, et kiusamine ja suhteprobleemid see mingi tüdrukuteteema on, ütlevad inimesed, kellel on varasemast välja mõeldud eelarvamus, et poisid ja mehed on kuidagi paremad. Eriti kehv lugu on siis kui sellise tõdemusega on pedagoog ja klassis pigistatakse siis poiste pattude suhtes silm kinni, aga tüdrukud saavad iga pisiasja eest kriitikat. Minu õpetaja oli koolis selline. Üks poiss meie klassist lõi korduvalt üht tüdrukut jalaga tagumikku ja narris sõnadega, mida ei taha siin korratagi. Poisse kiusas ta samuti. Õpetaja ei teinud väljagi, aga peale lastevanemate koosolekut uuris mu ema, mis toimub, sest õps olla rääkinud, et küll ikka tüdrukutega on raske.
Meil ei olnud tüdrukutel aga üldse konflikte, tänase päevani oleme head sõbrad. See, et too üks agressiivne poiss oli kiusaja, ajas ka teised poisid selle tüdruku vastu, kuna nad ei julgenud teisel arvamusel olla. Nii järgis terve kamp poisse ühe eeskuju, suures hirmus ka ise kiusatud saada. Mõni tegi isegi järele mida üks julmur ees tegi. Õudne klass oli ja seda peamiselt selle ühe poisi pärast, kes oli kiusaja ja teiste pärast, kes ei julgenud kiusajast erineda.

Mõttekoht on ka see, et huvitav kust tulevad kõik need mehed, kellest siin sageli teemasid tehakse. Kes ignoreerivad päevade või nädalate kaupa, solvuvad, salasuhteid peavad, on vägivaldsed nii vaimselt kui füüsiliselt. Mõni isegi peksab oma naise luid puruks, aga on avalikkuse ees professionaalne ja edukas.
Kui ainus mure poistega on see, et nad joonistada ei viitsi, siis kõik need probleemsed mehed pole kunagi lapsed olnud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin ju et kriisiolukord on praeguseks kõigi osapoolte kergenduseks juba möödunud.

Mis siin ikka enam, laps sai olulise õppetunni, nüüd teab et kõikidega ei saa suhteid väga vabalt võtta. Edaspidi, ma loodan oskab ise ettevaatlikum olla nii oma tegude kui jutuga. Seda nn.sõbrannat ta siiski väldib ja uuest õppeaastast nad samas klassis enam ei ole.

Ma siiamaani ei teagi mis neil seal tegelikult toimus.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 07:09; 03.05 07:38; 07.05 23:44; 17.05 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem peaksid sa muretsema selle teiste oma lapse vastu ässitamise pärast, mitte munema kingiraha üle, mis kuidagimoodi asjasse ei puutu! Kui sa enne ilma tülita ei saanud seda KOHE tagasi antud, siis hetkeolukorra valguses teeks see asja palju hullemaks.

Kas pead ühendust võtma tüdruku vanematega (jah u selle võtmes, et küll on kahju, et lapsed enam läbi ei saa, aga kas nad saaksid aidata selle vastuaktsiooni vähendamises, sest nii paneb ta oma endise sõbra kannatama jne). JA võiks asjast rääkida ka õpetajaga, kas tema on märganud ja mida saaks ette võtta.
Ühesõnaga sa pole oma lapse heaks midagi teinud, ei selgitanud tüli põhjusi (ja ilma seda teadmata ei saa ka palju aidata ega selgitada lapsele), ei aidanud lahendada, oled lapse jätnud oma tarkusega asju lahendama (millega, au talle, on laps siis toime tulnud kuidagi, sest tulipunkt on möödas). Aga minu meelest pole see olukord kuidagi paranenud, vaid lihtsalt on kuidagimoodi, ja tüli vajaks hädasti täiskasvanute õpetust, et lapsed saaksid sellest konfliktilahendamise positiivse kogemuse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kingitus on viimane ais, millele mõelda.

Siin on märgid selgest koolikiusamisest.

JA see sõbranna pole mingi sõbranna, kui oma tülisse kaasab teised lapsed ka.

Mina soovitan pöörduda kooli poole, et lahendataks koolikiusamise teema. Lapsed ei pea olema sõbrad, kuid oma tülidesse ei kaasata teisi ja ei ässitata kedagi. Selline asi on vaja väga varakul tlõpetada, enne kui suurem probleem tekib ja sinu laps jääbki tõrjutuks, tagakiusatavaks.

Kahju, kui su lapsel hetkel rohkem sõpru pole, aga tegele tema enesekindluse suurendamisega ja selgita, et see pole kellegi sõber ka tulevikus, kes niimoodi teisi ässitab.

pane laps parem kuskile trenni, ringi, kus tal on võimalus ka kooliväliselt uute lastega suhelda ja sõpru leida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Lapsed tülis, kas tagastada sünnipäevakink?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.