Esileht Pereelu ja suhted Lapsed välismaal koolis ja hiljem taas Eesti koolis jätkamine-kas väga raske?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lapsed välismaal koolis ja hiljem taas Eesti koolis jätkamine-kas väga raske?

Postitas:

On siin mõni selline pere, kes on koos kooliealiste lastega aastaks-paariks välismaale tööle ja kooli läinud ning siis Eestisse tagasi tulnud ja siin oma elu jätkanud?
Kuidas lapsed kohanesid mujal, mitmendas klassis käisid ja mis minu jaoks peamine- kuidas taas Eesti kooli sisse elasid, kui mõned aastad õppetööd vahele jäid? Teadagi, et õppeprogrammid on igas riigis erinevad. Kas lastel oli väga keeruline Eestis jälle oma õppimisega järje peale saada?
Meil on keeruline otsus ees. Kui see laste seisukohalt väga raskeks osutub, siis tõenäoliselt jätame minemata. Samas, mehele tehti väga hea pakkumine…Aidake palun mõelda ja otsustada. Tark õpib ju teiste vigadest, rumal enda omadest 🙂
Lapsed põhikooliealised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 20:12; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On siin mõni selline pere, kes on koos kooliealiste lastega aastaks-paariks välismaale tööle ja kooli läinud ning siis Eestisse tagasi tulnud ja siin oma elu jätkanud?
Kuidas lapsed kohanesid mujal, mitmendas klassis käisid ja mis minu jaoks peamine- kuidas taas Eesti kooli sisse elasid, kui mõned aastad õppetööd vahele jäid? Teadagi, et õppeprogrammid on igas riigis erinevad. Kas lastel oli väga keeruline Eestis jälle oma õppimisega järje peale saada?
Meil on keeruline otsus ees. Kui see laste seisukohalt väga raskeks osutub, siis tõenäoliselt jätame minemata. Samas, mehele tehti väga hea pakkumine…Aidake palun mõelda ja otsustada. Tark õpib ju teiste vigadest, rumal enda omadest 🙂
Lapsed põhikooliealised.[/tsitaat]Meil lapsed kohanesid väga hästi eesti koolis, kuigi sündinud usas. Mõlemad vanemad eestlased ja kodus ka eesti keel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka võimalik, et üks vanem läheb ajutiseks välismaale ja teine jääb lastega Eestisse. Näiteks skype kaudu või muul viisil on võimalik kasvõi iga päev kuitahes pikalt olla nii pildis kui helis kontaktis.
Enamik eestlasi teeb ju niiviisi, et üks vanem on Soomes ehituse abitööline või koristaja ja teine passib lastega Eestis. Vahel jäetakse laps vanavanematele või siis suuremate õdede-vendadega üksi siia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll mingit skype-peret ei hakkaks aretama. Ikka minge koos! Küsige parem laste käest nõu, kas nad on valmis kohanema ja uuteks seiklusteks;) Kui laste jaoks on see põnev väljakutse ja neile meeldiks paar aastat välismaal elada, siis minge kindlasti. Kui lapsed ei taha mingil juhul oma sõpradest paariks aastaks loobuda, siis võibolla loobuks. Kooliprogrammi pärast mina niipalju ei muretseks, endal kogemusi ei ole, aga üks mu tuttav käis niimoodi, lapsed pidid mõned asjad küll järgi õppima, aga said hakkama. Kooliprogrammis ikka asjad nii, et algul korratakse varasematel aastatel õpitud põhitõed üle, kui uue osa juurde minnakse (nt matemaatikas). Need asjad, mida hiljem põhjalikumalt ei õpita, no need ju polegi nii tähtsad (ok, jääb bioloogias ristõieliste sugukonna tunnused pähe tuupimata või muusikaajaloos mõne helilooja teosed ja elulugu… kui tulevikus vaja, võtab vikipedia lahti). Minu meelest eesti koolis palju seda tuupimist lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On ka võimalik, et üks vanem läheb ajutiseks välismaale ja teine jääb lastega Eestisse. Näiteks skype kaudu või muul viisil on võimalik kasvõi iga päev kuitahes pikalt olla nii pildis kui helis kontaktis.
Enamik eestlasi teeb ju niiviisi, et üks vanem on Soomes ehituse abitööline või koristaja ja teine passib lastega Eestis. Vahel jäetakse laps vanavanematele või siis suuremate õdede-vendadega üksi siia.[/tsitaat]
Sellist skype-i pereelu elasime oma 6 aastat. Abikaasa ei olnud küll ehitusel abitööline Soomes, vaid omas firmat ühes teises riigis. Rohkem taolist elu elada ei soovi. See pole meie jaoks. Oleme ka 4a perega välisriigis elanud, kuid see oli enne laste kooliaega.
Tänud seni vastanutele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 20:12; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse klassis on käinud 2 sellist last. see laps, kelle mõlemad vanemad on eestlased kohanes väga hästi, olgugi, et oma kooliteed ei olnud ta eestis alustanud ja tuli u. 6.klassi. minu teada oli ta käinud erinevates riikides rahvusvahelistes koolides.

teisel lapsel oli üks vanem välismaalane ja tema oli käinud kohalikus koolis euroopas, ei kohanenud üldse. ta ikka ei osanud eesti keelt ka väga hästi. minu teada läksid isa koduriiki tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurte laste puhul ei ole see asi nii lihtne. Kooli ja programmiga saab veel hakkama, aga põhikooliealistel on ju sõbrad, suhted ja muu sotsiaalne võrgustik. Selles eas on väga riskantne selle kõigega edasi-tagasi mängida. Võib hästi minna, aga võib ka pikaaegseid probleeme tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie olime ära aasta ja keegi ei kahetse.
Lapsed olid siis 12, 10 ja 2.
Koolist – ostsime siit kaasa kõik raamatud, mida nende klassikaaslased aasta jooksul kasutasid.
Lapsed õppisid kodus nendest juurde.
Said netis teste lahendada, et näha, kuidas nende tase on.

Sõbrad ei kadunud neil kuskile.
Üks sõbranna käis meil isegi külas ja meie käisime korra Eestis (jõulude ajal).
Lapsed tahaksid veel aastaks välismaale kolida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttavad oli ära aasta. Eks see sõltub ka sellest, kus täpselt olla ja mis tasemega koolis õppida. Neil oli üks algkooliealine ja üks põhikooliealine laps. Algkooliealisega ei olnud mingeid probleeme. Läks pärast Eestis kooli tagasi ja kogu muusika. Kogu aeg on hästi õppinud nii enne kui ka pärast.

Põhikooliealiselt nõuti puudutud aasta kohta miskeid eksameid, eriti eesti keele osas, aga mingi aine vist oli veel, mida seal ei õpetatud. Ei mäleta täpsemalt, sest ta tegi need muidugi lennult ära (väga tark poiss on) ja keegi peres probleemi ei näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsed välismaal koolis ja hiljem taas Eesti koolis jätkamine-kas väga raske?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.