Esileht Väikelaps Lapsed vanuses 2 ja 1

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapsed vanuses 2 ja 1

Postitas:
Kägu

Kellel on lapsed väikese vanuse vahega. Milline on teie päeva kava? Milliseid tegevusi teete koos? Mida lõunasöögiks teete, et mõlemad sööksid ilusti? 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt – see oli kõige hullem aasta 🙂
Aga tehtav.
Söögi kohta ei mäleta midagi 😀
Aga mul oli 2-lapse vanker (kaksikute käru, aga üks pool oli juba istumisosaks sätitud, teisel pool oli kookos beebile) ja mõlema lapse lõunane uni oli sätitud samale ajale 12-13 paiku, mida magasid seal vankris. Iga päev õue ja paar tundi hingetõmbeaega sain sellega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söögiks teed seda, mis on mõlemale eakohane ja mida nad ka söövad. Lõunaks üldiselt ikka võimalusel eelmise õhtu jäägid. Kui lapsed veel ei söönud soolaseid toite, siis võtsin õhtul enne soola lisamist neile ka lõunaportsu välja. Tuli ka ette, kui tegin lastele erinevaid toite – eelkõige, kui plaan oli lõunaks omletti teha, aga suurem laps ei söönud omletti, tema sai siis lihtsalt praemuna. Supid. 1-aastane sööb juba kõike, ainult soolakogust vaja jälgida. Suppidest olid minul menüüs mingi kanasupp ja frikadellisupp (frikadellid tegin ise sügavkülma suurema portsu korraga valmis) ning erinevad püreesupid. Püreesuppe kannatab ka külmutada, nt kui õhtusöögist ei jää midagi järel või pole selline “soojendatava” toit, siis võtsin õhtul juba supi sügavkülmast sulama. 1- ja 2-astane võivad juba vabalt ka võileibu süüa, kui miskit parasjagu ei viitsi valmistada.

Lõunasöögi osas sõltubki väga palju, kui palju sa ise viitsid süüa teha. Aga lihtsalt tuletan meelde 1-aastane peaks sööma juba perega sama toitu, uid vähema või üldse ilma soolata. Seega mingit “erimenüüd” mul siis enam ei olnud, üksnes arvestasin, et mis emmale/kummale kohe üldse ei maitse.

Päevakava? No see ju sõltub lastest. Umbes 1-aastaselt on mul mõlemad lapsed ühele unele üle läinud, nii et selles vanuses magasid juba üheaegselt lõunaund. Jah, see tähendab, et noorem laps peab olema ehk kauem ärkvel kui ta oleks siis, kui vanemat ei ole, aga see on selline paratamatus, et mingis vanuses tuleb lapsed ka perele sobivasse graafikusse suruda, beebi järgi elamine ongi rohkem selline beebi ea teema. Tavaliselt nägi see välja nii, et esmalt kiigutasid noorema lapse magama akna all ja seejärel ruttu ka vanem laps lõunaunne. umb 1a4k hakkas noorem laps ka toas lõunat magama ja siis hakkasid ühes toas magama, nii lõuna- kui ööunne ühel ajal.

Hommikupool käisime väljas. Õhtul kuidas kunagi – sõltus suuresti ilmast ja valgusest, nt lumise ilmaga läheks ka pimedas välja, aga sombuse ja vihmase ilmaga pidin ka hommikupool end sundima, et värsket õhku ikka vaja ja mis seal toas tehagi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on laste vanusevahe 1,5 aastat. Kui olid u 1 ja 2,5 a, siis tegelikult söögiga oli lihtne juba: hommikul puder, lõunaks kas mingi köögiviljaroog või supp vmt. Noorem oli aastaselt enam-vähem sama söögi peal, mis ülejäänud peregi (me ei söö väga soolaseid või vürtsikaid sööke ja laste lemmiksöök oli hautatud brokoli, lillkapsas, porgand, nii et väga lihtne oli).

Õues käimiseks oli suurema jaoks seisulaud, kui väsis, sai seal seista. Kahe lapse käru proovisin ka alguses, aga kuna suurem ei tahtnudki väga kärus istuda, siis seisulaud oli asendamatu abimees.

Unedega oli raske, kuna mõlema unerütm oli erinev (magavad siiani erinevalt). Vanem tahtis vara magama, vara üles. Noorem, vastupidi, tema öö algas südaöö paiku ja magas seega hommikul kauem. No või mis “magas”. Selles vanuses ärkasid mõlemad 1-2 h tagant. Vanem laps hakkas normaalselt magama alles 5-aastaselt. Lõunaunedega oli ka jama, vanem lõpetas lõunauned u 2,5-aastaselt, lihtsalt ei jäänud magama päeva ajal. Noorem magas aastaselt tunnikese päeva keskel. Vankris ei jäänud kumbki magama, nii et seda õues magama jalutamise varianti ei olnud.

Raske aeg oli, aga tagantjärele ütleks, et raskem oli isegi siis, kui läksin tööle ja lapsed lasteaeda. Siis alles hakkas väsimus ja rutiin ajudele. Praegu on nad koolilapsed, väga tore on, olen rahul, et väikse vanusevahega lapsed plaanisime.

+2
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Lapsed vanuses 2 ja 1