Esileht Koolilaps Lapsed veel kooli sel aastal.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Lapsed veel kooli sel aastal.

Postitas:
Kägu

Mis teie arvate,kas lapsed saavad sel aastel veel kooli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei, me saime täna koolist kirja, et arvatavasti sel õppeaastal enam ei kohtu.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei usu, et saavad

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen optimist ja loodan, et saavad ikka.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis koolist, kui tohib küsida? Kui kooli nime ei soovi mingil põhjusel öelda, siis äkki, mis linnas (või hoopis vallas)? Ja mis klassiga tegu?

+1
0
Please wait...

Postitas:
sirtsu11

Kahju kui ei saa lodame,et mais äkki.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga huvitav. Kas koolid võivad siis ise neid otsuseid teha? Ma arvasin, et ikka valitsus ja haridusministeerium määrab seda ja nende otsus on praegu ju ainult 11. aprillini distantsõppele jäämise kohta.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma kardan, et kõiki ilmselt aprillis kooli ei lubata. Kui, siis tehakse mingi valik: näiteks lõpuklassid ja algklassid.

Ma ise loodan, et tehakse mingi paindlik lähenemine: kel vaja, see pääseb kontaktõppele (lapsed, kellel kodupoolne tugi nõrk, või need, kes videotundidest viilivad või ei suuda üksi õppides tähelepanu koondada). Suures koolis, kus iga klassi mitu paralleeli ja ühte ainet õpetab mitu õpetajat peaks olema ju võimalik, et üks õpetaja teeb hädalistele kontakttunde ja teine kodusõppijatele veebitunde. Väiksemates koolides tuleks ilmselt rohkem kombineerida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolide otsused distantsõppe lõpetamisest sõltuvad ikka ja ainult terviseametist. Kui ikka Harjumaal koroonanumbrid ei vähene, ei saa lapsi kooli tagasi lasta. Iseenesest on selle õppeaasta distantsõpe niivõrd hästi korraldatud (meie koolis), et kui ka peaks maikuus jätkuma, siis mind küll ei häiri.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suure tõenäosusega ei lähe. Muidugi pole keegi veel midagi lõplikult otsustanud. Aga isegi minister Kersna, kes võitles viimse hetkeni distantsõppe vastu, teatas viimati et pigem pikenem varem kokku lepitud distantsõppe periood. Minul on nii et ühe lapse kool iga kord kui algab distantsõpe, siis siiralt arvavad õpetajad, et distantsõpe lõppeb täpselt kokku lepitud kuupäeval. Ja teise lapse koolis ollakse realistlikumad, mitte kool ise ei anna teada ametlikult ,aga õpetajad ise räägivad lastele , et küllap ikka venib distantsõpe pikemaks.

Minu enda lapsed pole küll lõpuklassides, aga neid võiks küll kontaktõppele lubada, kui vähegi võimalik. Ülejäänud saavad hakkama.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on algklassides, 1. ja 3. klass. Loodan, et mais saavad kontaktõppele siiski. Praegu ligi 10% elanikest vähemalt ühe vaktsiinisüsti saanud, u 6% on läbi põdenud või parajasti haiged. Õpetajate vaktsineerimine ka edeneb, paljud on esimese süsti saanud, aprilli lõpuks ka teise. Lähima kuu ajaga saab loodetavasti vaktsiini piisavalt juurde ja vaktsineerimistempo üles. Seegi peaks hakkama lähikuudel viiruse leviku juures oma rolli mängima. Piirangute tulemust peaks mõne nädala pärast stabiliseerumisena näha olema. Nii et praegu ma lootust veel kaotanud ei ole.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga huvitav. Kas koolid võivad siis ise neid otsuseid teha? Ma arvasin, et ikka valitsus ja haridusministeerium määrab seda ja nende otsus on praegu ju ainult 11. aprillini distantsõppele jäämise kohta.

kohalik  omavalitsus võib ise ka otsustada distantsõppe üle st. kui ikka leitakse, et ei ole mõistlik koole avada – siis ei avata. Otsus puudutab muidugi ainult munitsipaalkoole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei usu, et saab see õppeaasta veel kooli, meid see ei kõiguta ka, laps saab hästi hakkama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, huvitav küsimus – olen ise ka selle kallal mõtisklenud 🙂

Kooliaasta algas ilusti, kohalik koroonatase oli praktiliselt olematu.  Novembri lõpus hakkas vallas olema koroonajuhtumeid ja detsembriks oli juhtumeid ka kooliõpilastel. Koolis oli lõpuks isolatsioonis 3 klassi, lisaks pani vald kinni koolivälise huvitegevuse ja üritused. Siis tuli riiklik piirang peale. Piirangu ja koolivaheaja jooksul sumbus kohapealne koroonalevik ilusti maha. Jõulu-ja talvevaheaja vahel oli valla koroonalevik maas, kool töötas tavapäraselt, ühtegi isoleeritud klassi polnud. Märtsis (kui kontaktõppel käisid 1.-4.kl) oli koolis rahulik ja õpetajad said esimese vaktsiinisüsti kätte. Aga väljaspool kooli hakkas seis tasapisi juba jamamaks kiskuma ehk siis koroonajuhtumite arv vallas läks jälle detsembri tasemele.

Kui kohapealne levik maha ja üleriigiline olukord piirangute ja vaktsineerimisega märgatavalt paremaks saadaks – siis võibolla tuleks kontaktõpe ehk kõne alla. Aprillis veel ei usu. Aga võibolla vahetult enne suve, mais-juunis.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegust seisu vaadates arvan, et sel õppeaastal enam kooli kontaktõppele ei saa. Kui, siis ehk lõpuklassid konsultatsiooniks, mitte tavatundidesse.

Aga eks elu näitab.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette umbes sama stsenaariumit, mis eelmisel aastal, lihtsalt väikeste kuupäevamuudatustega.

19. aprillil algab koolivaheaeg ja kahtlen, et nädal enne seda saaks tagasi kooli, vaheaja ära kasutamine aitaks pikendada laste mitte-kontakeerumist omavahel kahe nädala võrra.

Maikuus koolide avamine ei tähendaks ka kohe seda, et saavad tulla klassitäied kokku, eelmisel aastal näiteks lubati kuni 10-liikmelised grupid ja õuesõpe jmt. Ilmselt saabki maikuus teha midagi väiksemates rühmades, kas järelaitamist, testimist või õuesmatku.

Ma töötan ühes suures Tallinna koolis ja meil on kogu kollektiiv realistlik, Tallinna nakkuse leviku juures ei aita kuu-poolteist midagi nii palju, et saaks uuesti kooli avada. Kuna ka vaktsiini teise doosi saavad õpetajad kõige varem aprilli keskel ning immuunsuse kujunemiseks kulub veel 2 nädalat, polegi enne maid üldse midagi oodata.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suure tõenäosusega ei lähe. Muidugi pole keegi veel midagi lõplikult otsustanud. Aga isegi minister Kersna, kes võitles viimse hetkeni distantsõppe vastu, teatas viimati et pigem pikenem varem kokku lepitud distantsõppe periood. Minul on nii et ühe lapse kool iga kord kui algab distantsõpe, siis siiralt arvavad õpetajad, et distantsõpe lõppeb täpselt kokku lepitud kuupäeval. Ja teise lapse koolis ollakse realistlikumad, mitte kool ise ei anna teada ametlikult ,aga õpetajad ise räägivad lastele , et küllap ikka venib distantsõpe pikemaks.

Minu enda lapsed pole küll lõpuklassides, aga neid võiks küll kontaktõppele lubada, kui vähegi võimalik. Ülejäänud saavad hakkama.

10 ja 11 klass on sel õppeaastal koolis käinud ligi 3 kuud. Vähemalt Tallinnas. Ehk siis, ei saa hakkama.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis teie arvate,kas lapsed saavad sel aastel veel kooli.

Jah, mai kuus loodan kõiki veel koolis näha

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegune hull olukord tekkiski just nimelt tänu koolide liiga vara avamisele jaanuaris. Loodetavasti ollakse nüüd selle kogemuse võrra targemad ja samasse ämbrisse enam ei astuta.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil, väikeses maakoolis, loodetakse kontaktõppesse naasta pärast aprilli lõpus olevat vaheaega, hetkel on see 50/50 võimalusena.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siin vaielda, eks numbritest ole näha. Samas on öeldud, et 9. klassi lõpueksamid toimuvad. Pole ju mõeldav, et 9. klass tulebki esimest korda kooli alles eksamiks, ma ikka loodan, et neil on enne kontaktõpet ka. Mina loodan, et mais oleks tavaline kool 9. klassil ja kui numbrid saavad normaalseks, siis ka teistel. Kui ei saa numbreid piisavalt normaalseks, siis muidugi võib-olla peaks ikkagi kaaluma ka põhikooli lõpueksamite ärajätmist. 12. klass on omadega metsas nagunii, neil on esimene eskam juba 19.04 ja enne ilmselt suurt mingit konsulteerimist ei toimu, peavad sellega, mis seni omandanud on ja distantstundidest veel külge jääb, toime tulema.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kultuuriasutustele tehti kolm kuud toetuseelarve, siis võib aimata selle tagant, et kooli enne maikuud ei pääse, võib-olla ainult algklassid, aga kuna selles vanuserühmas on praegu kõrge nakatumine, kui see alla ei tule, ei lähe nemadki kooli.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil väikeklass ja käivad koolis edasi. Tavakoolis siis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole erilist mõtet. Taaskord on distantsõppega harjutud, kõik toimib. Varsti lähevad ilmad ilusaks, saab hakata rohkem õues viibima. Lisapingeid siseruumides nakatumise näol või  isolatsiooni näol pole kellelegi vaja. 9. ja 12.klassi enne eksameid kooli ajada oleks veel nõmedam. Haigestumise oht kõrge, samuti kõrge risk sattuda eksamipäevaks isolatsiooni. Need mõned tunnid konsultatsiooni ei anna nagunii enam midagi ja pealegi on võimalik teha konsultatsioone veebis. Kui suveks on haigus taandunud, olen Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja pakutud suviste ainelaagrite poolt.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minister Kersna ütles eile et arutatakse juba distantsõppe pikendamist aprilli vaheajani. Ja siis peale vaheaega võivad ehk kooli minna osad klassid mõnedes piirkondades.      Minu laste jaoks tähendab see vist, et rohkem nad kooli ei saa sel õppeaastal. Kurb, aga seda oli ka oodata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minister Kersna ütles eile et arutatakse juba distantsõppe pikendamist aprilli vaheajani. Ja siis peale vaheaega võivad ehk kooli minna osad klassid mõnedes piirkondades. Minu laste jaoks tähendab see vist, et rohkem nad kooli ei saa sel õppeaastal. Kurb, aga seda oli ka oodata.

See on ju selge, et üheks nädalaks enne vaheaega pole mõtet kooli minna. Kohe oleks pidanud nii ütlema.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kardan, et kõiki ilmselt aprillis kooli ei lubata. Kui, siis tehakse mingi valik: näiteks lõpuklassid ja algklassid.

Ma ise loodan, et tehakse mingi paindlik lähenemine: kel vaja, see pääseb kontaktõppele (lapsed, kellel kodupoolne tugi nõrk, või need, kes videotundidest viilivad või ei suuda üksi õppides tähelepanu koondada). Suures koolis, kus iga klassi mitu paralleeli ja ühte ainet õpetab mitu õpetajat peaks olema ju võimalik, et üks õpetaja teeb hädalistele kontakttunde ja teine kodusõppijatele veebitunde. Väiksemates koolides tuleks ilmselt rohkem kombineerida.

No niimoodi meie valla põhikool koolis käibki – kord nädalas, HEV-id ja muud mahajääjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Miks ei võiks väiksema nakatumisega piirkondades algklassid kohe kooli minna. Nt Kogu Põlvamaal 80 nakatunut. Pooled elavad nagunii mujal. Elu pole ainult Tallinnas.</p>

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Miks ei võiks väiksema nakatumisega piirkondades algklassid kohe kooli minna. Nt Kogu Põlvamaal 80 nakatunut. Pooled elavad nagunii mujal. Elu pole ainult Tallinnas.</p>

Hea teada, et kusagil veel hästi. Tegelikult ettearvamatu haigus, kui lahvatab, siis nagu tulekahju, mida on raske kustutada. Las olla meil Lõuna-Eesti nagu tagalaks, sestpraegu viiakse igapäevaselt koroonahaigeid Tallinnast Tartusse, kui Lõuna-Eestis ka haiglaravi vajajate hulk suureneb, mis me siis teeme.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea teada, et kusagil veel hästi. Tegelikult ettearvamatu haigus, kui lahvatab, siis nagu tulekahju, mida on raske kustutada. Las olla meil Lõuna-Eesti nagu tagalaks, sestpraegu viiakse igapäevaselt koroonahaigeid Tallinnast Tartusse, kui Lõuna-Eestis ka haiglaravi vajajate hulk suureneb, mis me siis teeme.

Algkooli laste koolis käimine või mitte käimine ei suurenda ega vähenda haiglasse sattumist. Hetkel koolid kinni, aina rohkem vanu inimesi satub haiglasse, kui koolide lahtioleku ajal. Rääkimata noorematest.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Esileht Koolilaps Lapsed veel kooli sel aastal.