Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapsega haiguslehel?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: lapsega haiguslehel?

Postitas:
Kägu

Küsimus selline: Kui lapsega juba 2näd haigusleht olnud ja pead veel 2näd lapsega haiguse tõttu kodune olema kas siis haiguslehe eest rohkem kui 2nädala eest haiguslehe rahasid riigilt ei saa? Helistasin perearstile ja öeldi ,et 2näd on võimalik ainult nö rahaliselt haiguslehel olla ja üle selle on nö tasustamata ? Ma ei saa sellest hästi aru.Palun selgitage mulle puust ja punaseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
zensus

RE: lapsega haiguslehel?

Ühe hooldusjuhu korral hüvitatakse kuni 14 järjestikust päeva. Leht ise võib kauem kesta, ülejäänud päevi ei hüvitata.

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/hooldushyvitis

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, nii ongi.

ÜHE HAIGUSJUHU KORRAL ÜHELE HOOLDAJALE võib haige lapse hooldusleht olla pikem aga riik maksab vaid 14p.

Mitme haiguse puhul, kui diagnoos muutub, väljastatakse uus leht, siis uus 14p.

N laps on bronhiidis, ravid ja oled 14p lehel.
Selgub aga, et tekkinud on hoopis kopsupõletik. Eelmine leht lõpetati, alustatakse uus uue diagnoosiga, maksab jälle 14p.

Või kui muutub hooldaja.

Või on ema 14p lehel, arst lõpetab selle lehe ja järgmisest päevasst alustab isale sama lapsega lehe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, nii ongi.

ÜHE HAIGUSJUHU KORRAL ÜHELE HOOLDAJALE võib haige lapse hooldusleht olla pikem aga riik maksab vaid 14p.

Selgub aga, et tekkinud on hoopis kopsupõletik. Eelmine leht lõpetati, alustatakse uus uue diagnoosiga, maksab jälle 14p.

Või kui muutub hooldaja.

Või on ema 14p lehel, arst lõpetab selle lehe ja järgmisest päevasst alustab isale sama lapsega lehe.[/tsitaat]

Kas ikka on, kohalik?

Haigekassa lehel on info:
Ühe hooldusjuhu korral mitmele hooldajale väljastatud hoolduslehe alusel on hooldajatel õigus saada hooldushüvitist kokku alla 12-aastase lapse hooldamise puhul kuni 14 päeva eest, perekonnaliikmete puhul kuni 7 päeva eest ja alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamise korral kuni 10 päeva eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minule õeldi ka ,et isegi isa ei saa edasi olles haiguslehe raha. No ma ei tea ,toredad seadused meil siin eestis.

Please wait...
Postitas:
zensus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, nii ongi.

Või kui muutub hooldaja.

Või on ema 14p lehel, arst lõpetab selle lehe ja järgmisest päevasst alustab isale sama lapsega lehe.[/tsitaat]

Kui on sama hooldusjuht (diagnoos), siis see hooldaja vahetamine ei pikenda siiski hüvitise maksmise perioodi – hüvitatakse ikka maksimaalselt 14 päeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan aru kui mu laps on haige üle kahe nädala, siis enam ei maksta seda 70% haigusraha? See on nagu kohutav ju, siis ei üllata kui haiget lapsed on aias, sest üksikvanem ja toetuseta, lapse kolmenädalane haigus võrduks ju olematu sissetulekuga:(

Please wait...
Postitas:
kohalik

Hetkel makstakse siiski 80% eelmise kalendriaasta keskmisest haige lapse hooldamisel, mitte 70%.

Aga, jah, max 14päeva makstakse järjest, kuigi leht võib olla pikem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see 14-päeva tasustamine on juba hallidest aegadest olnud. minu meelest oli juba vene ajalgi.
mõnes mõttes õige ka, vastasel korral mõni istukski pidevalt hoolduslehel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh, õpeta siin, nagu oma lapsi.

Kui läheb lapse põetamisega kauem, siis lõpetad reedel lehe ära. Esmaspäeval ütled arstile, et \”laps on ikka haige, oleks vaja uut lehte\”. Kui paar päeva on vahet, siis on uus leht ja uus 2n hakkab jooksma. Mitu korda olen nii teinud. Korra küsis õde, et kas mul on eelmine leht ära viidud või ta võib selle uuesti avada. Ütlesin, et viisin tööandjale juba ära ja tehku aga uus.

No ausõna, ei taha pidevalt haiguslehel istuda lapsega. Ma ei istuks päevagi, kui saaks. Aga kui ta, kurivaim, haige on, mis ma temaga siis teen?

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapsega haiguslehel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.