Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapsega lennureisile

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lapsega lennureisile

Postitas:
Kägu

Tere, palun jagage kogemusi. Lähen lapsega lennureisile. Lapsel mehe perenimi,
võtsin rahvastikuregistrist inglisekeelse väljavõtte, et minu laps. Kas pean juurde ka lisama mehe nõusoleku? Kas selle kohta on kuskil blankett, mis täita või vabas vormis?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb kas lähest EU-st välja?
Minul pole eladeski mitte midagi küsitud, ma oletan, et eksisteerivad mingid digibaasid, kust nad miskit kontrollida saavad? Käisin ka Dubais, olin küll valmistunud, aga ei küsitud.
USA ja Kanada piiril küsitakse kõikvõimalikku – ka siis kui oled sama nimega, peab abikaasa luba olema.
Kui loogiliselt mõtelda, siis turvakaalutlustel peaks kõikidelt küsima. Ka samanimelisi on väga palju. Kui mu perekonnanimi on Tamm, siis see ei peaks mulle andma õigust ükskõik millist laps-Tamme riigist välja viia.
Ma siiski usun, et kontroll käib piiril teisiti, kui ainult paberi alusel.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu teevad paljud notariaalse volituse, mis kehtib kuni lapse 18-aastaseks saamiseni. Sest iial ei tea, kus ja miks kontrollitakse.
Ega see erinev perenimi ainult oluline pole – riigist lahkumist peavad tegelikult mõlemad vanemad lubama.
Sellest on lõputult teemasid foorumites olnud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõni nädal tagasi Tallinna lennujaamas. Mina ja 15-aastane laps. Lapsel teine perekonnanimi. Lendasime Londonisse. Küsiti, kas on kaasas lapse sünnitunnistus ja kas on kaasas teise lapsevanema kirjalik luba. Meil polnud kumbagi. Aga lapsel on olemas ingliskeelne notariaalne luba üksi reisimiseks, see siis läks käiku ja lahendas olukorra.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni nädal tagasi Tallinna lennujaamas. Mina ja 15-aastane laps. Lapsel teine perekonnanimi. Lendasime Londonisse. Küsiti, kas on kaasas lapse sünnitunnistus ja kas on kaasas teise lapsevanema kirjalik luba. Meil polnud kumbagi. Aga lapsel on olemas ingliskeelne notariaalne luba üksi reisimiseks, see siis läks käiku ja lahendas olukorra.

Kummaline. Olen lennanud koos oma teisenimelise lapsega sellest ajast saadik, kui ta oli kuuene (nüüd on juba täisealine). Pole kordagi midagi küsitud.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kummaline. Olen lennanud koos oma teisenimelise lapsega sellest ajast saadik, kui ta oli kuuene (nüüd on juba täisealine). Pole kordagi midagi küsitud.

Jah, sa võid lennata 20 korda, keegi ei tunne huvi, aga siis 21. korral küsitakse, sest see õigus neil on.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna lennujaamas on iga kord küsitud ainult sünnitunnistust. Tagasilendudel pole kedagi huvitanud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna lennujaamas on iga kord küsitud ainult sünnitunnistust. Tagasilendudel pole kedagi huvitanud.

See on ju suht loogiline, et lapse väljaviimist tema koduriigist kontrollitakse põhjalikumalt kui kojutoomist.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistlik oleks võtta, kuna ei iial tea, millal võib vaja minna ja teha see n.ö. korduvkasutamiseks, et torkad passi vahele, kui reisid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ikka peab olema teise lapsevanema nõusolek.
https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/
https://vm.ee/sites/default/files/article-filefield/lapsega_reisimise_nousoleku_naidisvorm.pdf

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On 2 korda küsitud (kusjuures sama perekonna nimi). Korra Euroopa sisene reis, korra kaugem.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on notari juures tehtud volikiri, et võin lapsega reisida ükskõik kuhu ja ükskõik kui kauaks. On küsitud korduvalt (mitte euroopa reisidel). Londonis küsiti veel ka lapse sünnitunnistust. Nüüd kannan selle koopiat ka kaasas.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuri hoolega sihtpunkti reegleid. Schengeni riikides ei küsita reeglina midagi, aga ikka oleks hea, kui oleks kasvõi vabas vormis kirjutatud luba olemas teiselt vanemalt (a’la “Mina Eesti kodanik Margus Kask (isiku kood….) luban oma laste emal Minna Männil (isiku kood…) oma lastega Piret Kask (isiku kood…) ja Peeter Mänd (isiku kood…) ilma minu kaasasoluta Euroopa piires ringi reisida). Muidugi on mõttekas see tekst kirjutada inglise või veel parem läbitavate riikide või sihtriigi keeles. Inglismaale reisimiseks on kindlasti luba vaja (aga ei pea olema notariaalne). Lõuna Aafrikasse on näiteks kummalisi dokumente vaja isegi siis kui mõlemad vanemad on kaasas.
Ja need load ei olene teglikult üldse sellest, kas vanemad on abielus või mitte, on neil sama nimi või mitte. Alati on teise vanema luba vaja ja mõlema vanema luba, kui laps reisib kolmanda isikuga.

Välisiministeeriumi lehel peaks muideks kõik see vajalik reisimisinfo olemas olema iga riigi kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näidisvorm.
https://vm.ee/sites/default/files/article-filefield/lapsega_reisimise_nousoleku_naidisvorm.pdf

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ikka vaja. Mina olen lennanud lastega üksi Türki mitmel korral ja iga kord on Tallinna lennujaamas nõusolekut küsitud ja hoolega uuritud. Inglisekeelne väljavõte on ka olemas.

Välismaal ei ole seevastu seni kordagi huvi tuntud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina reisin pidevalt oma lapsega, kellel, vähe sellest, et on minust erinev perekonnanimi, on ka teise riigi pass. Minult on kaks korda kuue aasta jooksul küsitud näha sünnitunnistuse koopiat, et teha kindlaks, kas tegu on minu lapsega, aga mitte kunagi pole küsitud isa luba. Lendame Eesti ja USA vahet. Tallinna lennujaamas pole mitte kunagi mitte midagi küsitud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina reisin pidevalt oma lapsega, kellel, vähe sellest, et on minust erinev perekonnanimi, on ka teise riigi pass. Minult on kaks korda kuue aasta jooksul küsitud näha sünnitunnistuse koopiat, et teha kindlaks, kas tegu on minu lapsega, aga mitte kunagi pole küsitud isa luba. Lendame Eesti ja USA vahet. Tallinna lennujaamas pole mitte kunagi mitte midagi küsitud.

No tore siis, et sinult pole küsitud. Mis ei tähenda ju, et kelleltki kunagi ei küsitaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga “oluline” info, eksole.
Mis sellest, et USA vahet lendate, lapsel on USA pass ja perekonnanimi on Johnson. Ehk siis inimene lendab Tallinnast mitte kodust ära vaid koju USA-sse ja Tallinn pole kordagi küsinud, et miks koju lähed.

+3
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapsega lennureisile