Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsega reisile

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lapsega reisile

Postitas:
Kägu

Lähen lapsega Taani reisile (lennukiga). Võtsin vallast rahvastikuregistri väljavõtte inglise keelse,olemas ka sünnitunnistus. Lapsega erinev perekonnanimi,kuid lapse isast ei tea juba aastaid midagi. Kohtu poolt on lapse elukohaks määratud minu elukoht. Ei ole võimalik mul kellegi käest nõusolekut reisimiseks küsida. Kas võib mingeid probleeme tekkida? Peaksin veel mingi dokumendi juurde hankima?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul ei ole ainuhooldusõigust või vähemalt ainuotsustusõigust, siis võidakse küsida II vanema nõusolekut…st vaid elukoha määramine sinu juurde ei pruugi olla piisav. Kui isa ei osale kasvatamises ja on aastaid silmapiirilt kadunud, mina taotleks neil põhjustel küll ainuotsustusõiguse (on veel kohti, kus muidu on vaja tema allkirja, n elukoha vahetusel jne)

Looda parimat, et sel reisil ei küsita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitan ka loota, et keegi jumala eest seda ei päriks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina täitsin ise nõusolekuvormi ja kirjutasin ise isa eest alla. Meil muidugi isa on täitsa saadaval ja teab, et lapsega reisin, aga teda polnud lihtsalt hetkel Eestis. Üks kord on küsitud, sobis see paber küll.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taani reisimisel ei ole ju piirikontrolli. Ei taha keegi su pabereid näha seal. Ära panista ja naidi reisi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Taani reisimisel ei ole ju piirikontrolli. Ei taha keegi su pabereid näha seal. Ära panista ja naidi reisi.

Piirikontroll ei puutu ju lennureisil eriti asjasse, esmalt loeb Tallinna lennujaama kontroll, edasi muud lennujaamad.

Aga kui sa mõtled, et Euroopas piirikontroll puudub, siis eksid väga. Kõikidel piiridel võidakse kontrollida dokumente ja auto ka üle vaadata ja seda tehaksegi päris tihti.
Meid on kontrollitud Eesti-Läti, Leedu-Poola, Sloveenia-Itaalia ja Itaalia-Austria piiril. Ungarlased ja slovakid on ka kontrollinud, aga enam ei mäleta, millisel piiril. Ja ka eestlased on tagasitulles kontrollinud nii dokumente kui ka auto läbi otsinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Piirikontroll ei puutu ju lennureisil eriti asjasse, esmalt loeb Tallinna lennujaama kontroll, edasi muud lennujaamad.

Aga kui sa mõtled, et Euroopas piirikontroll puudub, siis eksid väga. Kõikidel piiridel võidakse kontrollida dokumente ja auto ka üle vaadata ja seda tehaksegi päris tihti.

Meid on kontrollitud Eesti-Läti, Leedu-Poola, Sloveenia-Itaalia ja Itaalia-Austria piiril. Ungarlased ja slovakid on ka kontrollinud, aga enam ei mäleta, millisel piiril. Ja ka eestlased on tagasitulles kontrollinud nii dokumente kui ka auto läbi otsinud.

Dokumendid on ju teemaalgatajal kaasas. Ning sa räägid autoreisist, teemaalgatajal on lennureis. Ja ma räägin isiklikust kogemusest. Olen lennanud üksi lapsega, laps on lennanud vanavanemaga ja ka täiesti üksi lennanud Euroopa siseselt (piisavalt vana, et üksi lennata, aga siiski alaealine veel) ja ma alati annan talle kaasa vanema loa ning väljavõtte sünnitunnistusest ja ainus kord, kus midagi küsiti, oli siis kui ta läks UK’sse. Lennujaamas teed check-ini kodus netis ära, kohapeal annad ära pagasi kui on. Kui on ainult käsipagas, siis kõnnid kohe turvast läbi – seal tuntakse huvi eelkõige pagasi vastu. Pealeminekul küsitakse piletit ja dokumenti ja kõik. Maandudes ei küsi sult mitte keegi mitte midagi, pole lennujaamades sellist kohtagi. Kogu see jutt käib siis Schengeni kohta.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ma räägin isiklikust kogemusest. Olen lennanud üksi lapsega, laps on lennanud vanavanemaga ja ka täiesti üksi lennanud Euroopa siseselt (piisavalt vana, et üksi lennata, aga siiski alaealine veel) ja ma alati annan talle kaasa vanema loa ning väljavõtte sünnitunnistusest ja ainus kord, kus midagi küsiti, oli siis kui ta läks UK’sse.

No kui sa loed ka teisi analoogseid teemasid (ja neid on siin iga natukese aja tagant), siis ka nendes paljud räägivad täiesti isiklikust kogemusest, kuidas Tallinnas on teise vanema luba küsitud ka Euroopa-sisestel lendudel.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No kui sa loed ka teisi analoogseid teemasid (ja neid on siin iga natukese aja tagant), siis ka nendes paljud räägivad täiesti isiklikust kogemusest, kuidas Tallinnas on teise vanema luba küsitud ka Euroopa-sisestel lendudel.

Mina räägin Schengeni riikidest. Taani Kuningriik on on üks neist. Euroopa ei võrdu Schengen. UK ei ole Schengenis ja seda ma ka ütlesin, et seal küsiti. Palun viidet mõnele analoogsele teemale, mind tõsiselt huvitab, kes täpselt Tallinn lennujaamas neid lube küsib Schengeni riiki lendamise puhul. Check-in’i töötaja? Pagasi läbivalgustaja? Või küsitakse väravas pealeminekul?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina täitsin ise nõusolekuvormi ja kirjutasin ise isa eest alla. Meil muidugi isa on täitsa saadaval ja teab, et lapsega reisin, aga teda polnud lihtsalt hetkel Eestis. Üks kord on küsitud, sobis see paber küll.

Teemaalgatajale seda küll soovitada ei tasu, sest allkirja võltsimise eest võib saada reaalse vanglakaristuse.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin veebruaris Inglismaal ja sealne piir kontrollis dokumente, lapse sünnitunnistust, minu sünnitunnistust, rahvastikiregistri väljavõtet ja lõpuks küsis ka tagasi lennu piletit. Mina küsisin meie piirkonna lastekaitse töötajalt loa, et võin lapsega reisida eestist välja. Seda luba küsiti minult alles Eestisse tagasi tulles mitte Eestist välja minnes.
See mida kontrollitakse oleneb täiesti töötajast kes teiega tegeleb ja milline tuju tal on.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin just lapsega Inglismaal, teise vanema luba ega sünnitunnistust kaasas ei olnud. Ühtegi probleemi ei tekkinud.

0
-1
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsega reisile