Esileht Hobinurk lapsega reisimine ja teise vanema nõusolek.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: lapsega reisimine ja teise vanema nõusolek.

Postitas:

Palun tehke lollile nüüd puust ja punaseks selgeks, kas ja mida mul on vaja kui lapsega reisile tahaksin minna.
Nimelt: olime lapse isaga abielus kui laps sündis. Seega lapse sünnitunnistusel on minul teine perekonnanimi kui praegu. Lapse isaga me koos ei ela, oleme lahutatud ning lapse peamine elukoht on isa juures(st isa saab lapsetoetust).
Nüüd aga tahaks minna lapsega reisile saksamaale. Nagu ma aru saan, siis peab mul olema lapse isa nõusolek(selle saamisega ei ole probleeme).
Nüüd aga küsimus-kas piisab ainult sellest nõusolekust: https://vm.ee/sites/default/files/article-filefield/lapsega_reisimise_nousoleku_naidisvorm.pdf?fbclid=IwAR2I2WL7eFMaKGwnMVwwdYXu9O5WS8YaLDO57DiAAZq7SoSOr40J07PJkOA VÕI on veel midagi vaja? Kas see nõusolek tuleb notariaalselt kinnitada või piisab ainult isa allkirjast? Googeldades ei saa ka ühest infot(või ma lihtsalt ei oska googeldada), jääb mulje, et kui on hooldusõigus(mis mul on, meil mõlemal lapse isaga on ju hooldusõigus lapse üle) siis ei ole vaja nõusolekut ikkagi. Samas kuidas ma tõendan et tegemist on minu lapsega kui meil on erinevad perekonnanimed?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas kuidas ma tõendan et tegemist on minu lapsega kui meil on erinevad perekonnanimed?

Sünnitunnistus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/reis-tenerifele-lastega-dokumentatsioon-kui-lahus-elav-vanem-ei-ole-kaasas/

Just oli teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:58; 17.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tehtud notariaalne nõusolek, kus laste isa kinnitab, et mina ja mu abikaasa võime lastega reisida. Nõusolek kehtib laste täisealiseks saamiseni.
Hästi mugav ja muretu on sellega reisida. Küsitud on seda nii sadamas kui lennujaamas, aga alati Eestist välja minnes. Välisriikidesse sisenedes või sealt väljudes pole minu ja laste erinevad perekonnanimed kedagi huvitanud 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://reisitargalt.mfa.ee/lastega-reisimine/
Samuti nagu eelmine vastaja soovitan teil teha vastastikku notariaalsed nõusolekud kuni lapse täisealiseks saamiseni. Ei ole keeruline protseduur, ei maksa palju ja tagab südamerahu.
Mul endal oli hiljuti tegemist, et meie lennujaamas tõestada sugulussidemeid lihase pojaga – sellest, et me ühte nägu oleme, ei piisanud. Ka on mind ühest põhjamaa riigist naastes vaat’ et lapseröövis süüdistatud, kuigi lapse passile lisaks oli kaasas sünnitunnistus. Sa ei tea iial, millal ja millise riigi piirivalve otsustab just sel ühel päeval asuda tööle reeglite järgi…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on notariaalselt kinnitatud nõusolek isalt, et võin lapsega reisida. meil erinevad perekonnanimed ka. nendest tehtud mitu koopiat ka lisaks. neid on küsitud näha mitmes kohas.
kannan kaasas ka sünnitunnistuse koopiaid. inglismaale minnes küsiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jällegi selline mure, et olen tahtnud lapsega reisile minna. Meil lapsega erinevad perekonnanimed, lapse isaga enam koos ei ela ja laps elab minu juures. Isa töötab ja elab Soomes, aga kiusu pärast ei ole ta nõus seda nõusolekut andma. Seetõttu olen pidanud lapse Eestisse vanaema juurde jätma ja ilma lapseta sõitma. Mida sellisel juhul teha? Kas lapsel ei olegi võimalust minuga, kuni täisealiseks saamiseni, kuskile välisreisile kaasa tulla?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sellisel juhul teha? Kas lapsel ei olegi võimalust minuga, kuni täisealiseks saamiseni, kuskile välisreisile kaasa tulla?

Peaksid taotlema ainuhooldusõigust.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:58; 17.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin muud varianti polegi kui asi kohtusse anda ja isalt hooldusõigus ära võtta,sest vastasel juhul kannatab laps oma rumala isa pärast 18 aastani. Mina tegin ka notariaalse lepingu kuni 18 aastasena ja maksis ainult 15 euri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Hobinurk lapsega reisimine ja teise vanema nõusolek.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.