Esileht Beebi ja mitmikud Lapsega tegelemise aeg – palun vastake kõik!

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lapsega tegelemise aeg – palun vastake kõik!

Postitas:

Vajan abi emadelt, kelle laps praegu on vanuses 4-12 kuud. Kavandan ühte rahvusvahelist uurimust emadusest ja emade hõivatusest erinevates kultuurides. Praegu teen väikest eeltööd ja enne kui küsimustiku koostamiseks ja emadega kohtumiseks läheb, tahaks eesti kohta ühes konkreetses küsimuses väikest pilti.

Seega palun vastake, kes viitsib, ühele küsimusele:
kui suure osa teie beebi päevast moodustab üks-ühele emaga veedetud aeg ja tegevused.

Selle alla ei lähe kohustuslikud tegevused, mida vältimatult tuleb teha: söötmine, magama panek, mähkmevahetus, pesemine. Samuti ei lähe siia alla passiivne koosolemine, kus beebi lihtsalt istub ema süles või mängib ema kõrval, nii et ema teeb muid asju.
Liitke umbkaudselt kokku see, aeg, mis beebiga aktiivselt tegelete: mängite koos, laulate beebile, võimlete, möllate jne
Lahti ei pea seletama, võite lihtsalt vastata umbkaudse aja. Tean, et täpselt on seda võimatu kokku liita, aga umbes ja keskmiselt. Näiteks: pool tundi vaatame beebiga raamatuid, pool tundi teen massaa¸i, pool tundi mängime palli ja pool tundi loendame autosid – kokku kaks tundi. Vastata võite ainult arvuliselt.
Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 tundi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on piiinlik… vist pool tundi. Jään Käoks hetkel:S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 tundi.

hommikul peale ärkamist pool tunnikest voodis.
enne lõunaund tunnike.
peale lõunaund 45 min.
õhtul enne magamaminemist tunnike. poolteist kui vanniskäik ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil 2h

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki venitab 3 tundi ära. Kuigi kahtlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1TUND

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 h (hommikul õhuvanni tegemise ajal massaa¸ ja võimlemine u 15-30 min + mängutekil, mänguasjade ja raamatutega tegelemise aeg päeva peale u 2,5-3,5 h).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:48; 16.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 tundi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4h kindlasti, massaazid, võimlemised, mängimised:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun, et paar tundi kõige rohkem, sest suurema osa võtavad ikka asjad, ja tegevused, mis selle aja alla ei lähe

äkki isegi 1,5tundi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heal juhul 2 tundi…pigem vist 1,5. Muul ajal sööb, magab ja need kohustuslikud tegemised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2tundi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

misasi on üks-ühele emaga veedetud aeg – kas eelduseks on ninad vastakuti ja ainiti üksteisele otsa vaatamine? kas vankriga jalutamine ja sel ajal lapsega suhtlemine läheb selle alla; kas aeg, mil ema joob teed ja suhtleb lapsega, kes istub laua kõrval lamamistoolis, läheb selle alla; aga aeg, kui ema on dushi all ja laps kabiini ees kõhuli põrandal ja ema teeb end pestes lapsele klouninägusid ja -hääli; aga aeg, kui laps on põrandal ja ema ruumis nurga taga ja kõõlub iga minuti tagant end lapsele näidata ja kuku-hüüda; ja siis veel aeg, mil ema tegeleks küll lapsega kui see seda sooviks, aga lapsele piisab ema lähedaolekust ja ta on nõus tund aega ise jändama oma mänguasjade, varvaste ja seinal oleva päikeselaiguga; jne jne jne! kui need ajad arvesse ei lähe, siis ei tähenda need samas ju ometigi emade hõivatust millegi muu kui lapsega sel ajal, ei tähenda ema tähelepanu alt väljas olemist ja muid hirmsaid vaat et hülgamislähedasi olukordi …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:15; 15.01 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul tekkis küsimus, et mida selle hõivatuse all täpselt simas pead? Ja see vanus 4-12 kuud… hmmm see võib ju olla väga erinev ja olla kinni ka eelkõige lapses. Esimese lapsega vanuses 4-7 kuud oleks mu vastus iga viimane kui minut ööpäevas, ta lihtsalt ei leppinud teisiti :). Sama lapsega vanuses 11-12 kuud 2-3 tundi. Kui sul ei ole täpsele eesmärgile suunatud täpseid küsimusi, siis ma ei näe, mida need vastused sulle võiksid anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küllap annavad vastused võimaluse avaldada peagi mõni uudne \”sõltumatu instituudi\” uuringutulemus :p

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:15; 15.01 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Terve päeva nii palju, kui suudan ja jaksan, v.a kui magab. Laulan, näitlen, hüpitan, võimlen, jalutan käruga, vannitan, lollitan, räägin ja näitan asju jne. Ma ei lähe ilma temata isegi pissile, kui ta ärkvel on. Olen omadega täiesti läbi nii vaimselt kui füüsiliselt. Ei kujuta ette, kauaks mu selg veel vastu peab. Laps on viril ja nõudlik, sestap nii suur tähelepanu talle ka läheb. Võiks lausa arvata, et pole kõik OK, aga ta areneb jõudsasti. Kõik muu on praegu tagaplaanil. Kui vankriga ja asjaajamistega seotud väljaskäimine kõrvale jätta, siis pole juba mitu kuud koduseinte vahelt välja läinud ja inimestega suhelnud. No natuke ikka. Pigem tullakse meie juurde, aga minnakse õige pea minema, sest mul pole selleks aega. [/tsitaat]

Ja vot minul just vastupidi. Ei tea kas lapsel on midagi viga?:) Ta on jube rahulik (võrreldes 1.lapsega). Ma ise tahaks temaga justkui rhkem möllata ja mängida. No ma teen seda ikka ka. ei keela endale seda rõõmu. Aga aegajalt vaatan, et lapsele meeldib üksi vahel rohkemgi toimetada. Ma justjui segaks tema jalgade haaramisi, käte uurimisi, nn rääkimist. Ma ei peakski temaga peaaegu tegelema. Vajalikud toimingud ja siis nende käigus teen temaga massa¸i, silitusi, vahvaid salmikesi, nalja ja puristamist. Ja neid riietamise, mähkimise toiminguid teeme rahulikult ja mõnuga. Pean seda enda ja lapsega suhtlemise kvaliteet-ajaks.
Mina arvan ka,et seda uurimust ei saa niimoodi teha, et tükeldada kuidagi lapsega veedetud aega.
Pigem uuri üldiselmalt, et kas last hoiab päevas mõned tunnid keegi teine. Siis saab öelda, et sel hetkel pole ema oma lasega hõivatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaksid küsima kindlasti ka seda, kui palju teised pereliikmed lapsega tegelevad. Selge on ju, et ema, kes on lapsega üksi kodus (vanavanemaid ei ole või kaugel, mees teises linnas/riigis tööl jne), tegeleb rohkem. Kui teised pereliikmed (vanemad lapsed, vanavanemad jne) veedavad samuti lapsega igapäevaselt aega, siis tuleb ema-lapse aeg tunduvalt lühem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:48; 16.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud küsitluse tulemusel ei saa sa \”väikest pilti\” eesti kohta vaid perekooli anonüümsete kasutajate hinnangu. Sa ei tea isegi seda, kas kasutajad on kõik Eestist või eesti rahvusest, mitte et sa seda oleks üldse küsinud siin. Loodan siiralt, et Sa nende vastuste põhjal üldistusi tegema ei hakka. Arvestades sinu siinset küsitluse kvaliteeti, soovitan sul Rahvusvahelise uuringu ettevalmistamisel mõne oma ala spersialistiga konsulteerida, vastasel juhul teed tühja tööd ja raiskad kõigi aega. Edu;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lapsega tegelemise aeg – palun vastake kõik!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.