Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidja ametlikult palkamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapsehoidja ametlikult palkamine

Postitas:

Tere
Kus kohast ma saaksin kõige täpsemalt nõu/infot kulude kohta, mis mul tuleks kanda kui sooviksin palgata enda lastele hoidja. Kas sellisel juhul linn mulle ka toetust maksab(lapsed on 2 ja 4 ja ei käi lasteaias).
Ette tänades,
Ema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 13:42; 12.09 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead lapsehoidjale maksma kokkulepitud tasu tema esitatud arve alusel. Kui on ametlik hoidja, siis on kas töötaja mõnes lastehoius, mis pakub lapse kodus hoidmise teenust või FIE. Kuludokument, mis tõendab arve tasumist, on KOV jaoks piisav, et Sulle vastavalt sellele, kus elad, osa kulust tagastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok ma mõtlen sedasi, et ma ise maksaks hoidja sotsmaksu või haigekassa või midagi veel…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 13:42; 12.09 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri enne oma kohalikust omavalitsusest, kas, millistel tingimustel ja millises summas Sulle toetust makstakse.
Üks kriteerium on kindlasti see, et toetust makstakse ainult siis, kui laps ei ole munitsipaallasteaeda kohta saanud. Tõenäliselt soovib Sinu omavalitsus, et hoidja omaks kutsetunnistust või oleks mõne lastehoiuteenust pakkuva asutuse liige.
On ka seliseid omavalitsusi, kes lihtsalt eiravad kehtivaid seadusi ja ei taha mingitel tingimustel lapsevanemale toetust maksta, ei paku ka alternatiivseid lahendusi ega võimalda lasteaiakohti. Ise võitlen hetkel samal teemal oma vallaga.
Seetõttu soovitangi, et enne lapsehoidjaga lepingu sõlmimist uuri oma kohalikust omavalitsusest kõik nõuded ja tingimused järgi. Need võivad eri piirkondades väga erinevad olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidja ametlikult palkamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.