Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidja tasu ja sinu palk

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Lapsehoidja tasu ja sinu palk

Postitas:

Tahaksin korraks teiste rahakotti piiluda. Kui olete palganud lapsehoidja, siis kui palju talle maksate? Mul sai vanemahüvitis läbi ja väga tahaksin juba tööle minna, aga ei näe erilist mõtet, kui mu palk on 1200 eurot kätte. Kui lapsele täisajaga hoidja võtta, siis tahaksin talle maksta väärilist tasu, aga siis poleks ju erilist mõtet üldse tööle minna, kui endale kätte vaid paarsada eurot jääks.

Kui suur on teie palk ja kui palju maksate hoidjale?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli see probleem nüüd juba 26 aastat tagasi 🙂 Nominaalid olid siis samad. Minu palk oli 1200 krooni ja lapsehoidjale maksin 600 krooni.
Äkki saad lähedusest mõne teise noore perega koopereeruda, hoidja võtab kaks last ja teil rahakotisõbralikum maksta? See variant oli mul hiljem teise lapsega, et sama maja teises trepikojas oli teine u sama vana laps, keda hoidja korraga hoidis, korda-mööda mõlema kodus. Meie kumbki maksime natuke vähem, kui oleks ühe lapse eest maksnud, ja hoidja sai u poolteist summat sellest, mida oleks ühe lapsega saanud.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paarisaja euro pärast pole mõtet minna, ju siis ikka VÄGA ei taha tööle minna. 🙂

+5
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 17:00; 23.02 16:09; 24.02 14:20; 26.02 16:03; 14.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palk just 3000 pole, siis polegi siin Eestis muud võimalust kui, et mees välismaale tööle ja ise ei saagi nii kaua kuni laps saab lasteaeda. Pluss juurde lasteaiaga harjumise aeg. See võib ka kesta mitu kuud. Õnneks on mul see õudus seljataga nüüdseks. Teise lapsega nüüd nii oli.
Krooni ajal oli kõik normaalsem esimese lapsega. Palk oli 8500-9000 krooni. Esimesele lapsehoidjale maksis vald minu eest pool summat, ise maksin miski 2500. Teisele lapsehoidjale maksin 2000. Töö oli vahetustega ja pikad päevad. Raha jäi kätte ka, kuigi mingist hetkest hakkas siiski väga häirima, et kogu palk kätte ei jää ja tööisu hakkas kaduma. Siiski emapalk oli miinimum, aga sain ilusti last kasvatatud sellega, kallist piimapulbrit osta ja ilusaid riideid selga.

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal küll töötasu arvestatavalt suurem, kui lapsehoidjal aga ma olen kõigi kolmega kombineerinud. Esiteks pole tahtnud täiskohaga tööle minna ja siis olen teinud nii, et lapsehoidja käib vähem, kui mina tööl seega on sealt veel rahaline kasu tulnud. Ülejäänud aja olen teinud kodust, on mees olnud kodukontoris või on vanavanemad aidanud (viimase lapse ajal äi vähendas töökoormuse neljale päevale). Vald maksab ka mingi osa.

Muidu viimase lapsega oli lapsehoidja tasu 5 EUR/h

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 18:14; 26.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoidjad on nagu ehitajad, omameelest asendamatud inimesed, aga alati leidub ka mõistlikke inimesi kui õigest kohast otsid.

+2
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 18:20; 22.02 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud pikka aega lapsehoidja. Siis ma rohkem ei tahtnud kui 3eurot tund. Ma ei tea mis need hinnad praegu lapsehoidjatel on. Kes võtab vähem, kes rohkem.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 18:20; 22.02 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin lapsehoidjale veidi üle poole oma saadavast palgast. Vastutasuks mehkeldas see lapsehoidja mu lapse isaga.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 09:57; 14.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoidjad on nagu ehitajad, omameelest asendamatud inimesed, aga alati leidub ka mõistlikke inimesi kui õigest kohast otsid.

Mis sa sellega öelda tahad?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 12:39; 23.02 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin lapsehoidjale veidi üle poole oma saadavast palgast. Vastutasuks mehkeldas see lapsehoidja mu lapse isaga.

Ma mõtlesin, et see nii ainult filmides

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 12:39; 23.02 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

St mis su probleem on – kas sa “väga tahad tööle minna” või “on väga vaja raha juurde teenima hakata”?

Ma läksin pisikese koormusega tööle 4k lapse kõrvalt, raha sain niipalju, et kui beebi lapsehoidjatasu ja suurema lapse lasteaia ära maksin, siis oli otsas ka. 🙂 Aga ma läksin, sest töö on minu südameasi ja raha oli sealjuures ükspuha (noh, või et “hea, et oma hobi eest peale ei pea maksma”).

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 17:00; 23.02 16:09; 24.02 14:20; 26.02 16:03; 14.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasime lapsehoidjat aastatel 2013-2015 ja meil oli kokku lepitud päevatasu 30 eurot. Minu netopalk oli tollal 1100 eurot ja lapsehoidjale maksin kuus 500-600 eurot.

Siis tasus mul tööleminek ära, aga võrreldes 4-5 aasta taguse ajaga on praegu kõik üksjagu kallimaks läinud – nii lapsehoidjate tasud kui ka elu, millega allesjäänud raha eest toime tulema peab,

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksan umbes kolmandiku palgast, 440-480 vahel. Saan ka vanemahüvitist, seega täiskoormusega ei tööta ja täispalka endale ei maksa.

Krooni ajal sain 3900 kr palka, millest 3000 maksin hoidjale. Olid ajad… Kui keegi imestab, et miks ma ometigi tööle läksin,
kui nii vähe endale jäi, siis ma ei oleks oma eluga praegu seal, kus olen. Iseenda tööandja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanemahüvitis läbi, saad ju lapse hoidu panna. Eralasteaedades kohti jagub, tasu tuleb palju väiksem, kui hoidjale maksta 🙂 tõenäoliselt lapse kõrvalt sa ju koheselt 5 päeva nädalas 8-17ni tööl käima ei hakkaks, kui tahad, et laps kodus puhata saaks, siis lapsehoidjaga pole see ju ka SEE puhkus, isegi kui omas kodus. Saab ka kombineerida lastehoidu ja hoidjat. Odavamad variandid on emad, kes oma lapsega kodused ja saaksid ühe lapsega veel hakkama, kas sinu või enda kodus.
Ma maksan oma lapsehoidjale 5.5€/h + transpordikulu + panen iga päeva palgale 5€ otsa, nö tulemistasu. Käis ca 2x nädalas. (Nüüd laps 3x nädalas erahoius)
Kui arvutada ainult 5.5€ * 160 h, tuleb 880€. Paljud hoiavad ka 5€/h, aga kui tahad kedagi, kes esmasp-reedeni 160h kuus last vaataks, soovitakse rohkem. Palk ju mustalt(hüvedeta) ja täiskohaga. Ainult siis emapuhkusel olevad emad on nõus, aga miks siis mitte juba lastehoid?
Seetõttu polegi ei lapse ega rahakoti huvides mõistlik kohe täiskohaga tööle minna, otsi, uuri, kirjuta kohtadesse, võimalik, et oma eriala väliselt.
Lapse isa võiks ka tööl vaadata ja maad kuulata, meil sai mees räägitud, et kõik reeded vabad, aga iga päev pool tundi varem kohal ja tund hiljem koju / peaasi, et töö tehtud saaks põhimõttel – 4 kuud tegi nii, firma tuli vastu, sest ta on väga hea töötaja ja oma erialal tunnustatud. Mehele sobis, sest tegi varasemalt niikuinii tihti ületunde
Muidugi on see üsna keeruline aeg, ma ei tea, mis ime läbi meil see senini toimib. Väga pikalt pidin otsima tööd, mis võimaldaks min 2 vaba päeva(nendel päevadel kodus töötamist).Aga süda ei luba last täiskohaga hoidu ka veel panna, kahene tundub mulle veel liiga väike. Kui olukord nõuaks, tuleks süda külmaks muidugi teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maskime lapsehoidjale min. palka (ei ela tln), seega ei olnud hullu, kuna mehe ja minu palk on oluliselt suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin pisikese koormusega tööle 4k lapse kõrvalt, raha sain niipalju, et kui beebi lapsehoidjatasu ja suurema lapse lasteaia ära maksin, siis oli otsas ka. ???? Aga ma läksin, sest töö on minu südameasi ja raha oli sealjuures ükspuha (noh, või et “hea, et oma hobi eest peale ei pea maksma”).

miks sellise ellusuhtumisega üldse lapsi muretseda? sest kõigil on ja sugulased käisid pinda?

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma läksin pisikese koormusega tööle 4k lapse kõrvalt, raha sain niipalju, et kui beebi lapsehoidjatasu ja suurema lapse lasteaia ära maksin, siis oli otsas ka. ???? Aga ma läksin, sest töö on minu südameasi ja raha oli sealjuures ükspuha (noh, või et “hea, et oma hobi eest peale ei pea maksma”).

miks sellise ellusuhtumisega üldse lapsi muretseda? sest kõigil on ja sugulased käisid pinda?

Millise sellise ellusuhtumisega? Et ei viskagi kogu muud elu lapse sündides kolmeks aastaks nurka, vaid tegelen jõudumööda oma hobidega edasi, tervelt neli tundi nädalas? Eks see ole õudne jah, kui magavat last vahetevahel keegi teine peale tema oma ema jalutab!

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 17:00; 23.02 16:09; 24.02 14:20; 26.02 16:03; 14.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind pigem paneb imestama, et ise soovivad inimesed head palka saada, aga lapsehoidjale maksta küll ei viitsi. millest see tuleb? usaldad oma lapse 3 euro eest kooliplikale ja siis pärast imestad, kui mingi jama tekib? nii ikka ei käi ja kooner maksab lõpuks ikka topelt.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tunnitasu on 4€, sama on ka lapsehoidja oma. Ise võite arvutada, palju mulle palgast kätte jääb. Õnneks on tööl käies olemas tervisekindlustus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin 4 eur tund. Tartu lähedal. Aga üsna ruttu panin lasteaeda ja tundus igati parem kui hoidjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks lapsehoidja, kui eralastehoius ja riigi kompensatsiooniga on 5p nädalas koos söögirahaga vaid 300.- kuus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:54; 26.02 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks lapsehoidja, kui eralastehoius ja riigi kompensatsiooniga on 5p nädalas koos söögirahaga vaid 300.- kuus?

Esiteks pole sellist asja nagu riigi kompensatsioon. Igas omavalitsuses on omad reeglid kas ja kui palju kompenseeritakse.

Teiseks väiksel lapsel on ikka oma kodus ühe kindla inimesega oluliselt parem olla kui kuskil hoius.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 18:14; 26.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks pole sellist asja nagu riigi kompensatsioon. Igas omavalitsuses on omad reeglid kas ja kui palju kompenseeritakse.
Teiseks väiksel lapsel on ikka oma kodus ühe kindla inimesega oluliselt parem olla kui kuskil hoius

Mis see omavalitsus muud on kui riik?
Ma arvan, et ei ole väga suurt vahet, kas ühe lapse kohta on kodus üks hoidja või hoius paari-kolme lapse peale üks hoidja. Lapsel on hoius kindlasti vaheldusrikkam olla.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:54; 26.02 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks pole sellist asja nagu riigi kompensatsioon. Igas omavalitsuses on omad reeglid kas ja kui palju kompenseeritakse.

Teiseks väiksel lapsel on ikka oma kodus ühe kindla inimesega oluliselt parem olla kui kuskil hoius

Mis see omavalitsus muud on kui riik?

Ma arvan, et ei ole väga suurt vahet, kas ühe lapse kohta on kodus üks hoidja või hoius paari-kolme lapse peale üks hoidja. Lapsel on hoius kindlasti vaheldusrikkam olla.

Mõte oli ilmselt selles, et kui riiklikud toetused on ühesugused, siis omavalitsustes on need väga erinevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su palk on netos 1200€ ja lapsehoidjale maksad 600€, kuidas siis “paarsada” kätte jääb? Ise ju hirmsasti tahad sinna tööe nii väikese lapse kõrvalt, siis 600€ pole piisav teenida või?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 14:58; 26.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin pisikese koormusega tööle 4k lapse kõrvalt, raha sain niipalju, et kui beebi lapsehoidjatasu ja suurema lapse lasteaia ära maksin, siis oli otsas ka. ???? Aga ma läksin, sest töö on minu südameasi ja raha oli sealjuures ükspuha (noh, või et “hea, et oma hobi eest peale ei pea maksma”).

miks sellise ellusuhtumisega üldse lapsi muretseda? sest kõigil on ja sugulased käisid pinda?

Millise sellise ellusuhtumisega? Et ei viskagi kogu muud elu lapse sündides kolmeks aastaks nurka, vaid tegelen jõudumööda oma hobidega edasi, tervelt neli tundi nädalas? Eks see ole õudne jah, kui magavat last vahetevahel keegi teine peale tema oma ema jalutab!

Lapse 4-elukuu ja 3-eluaasta vahele jääb veel päris mitu aastat, et olla lapsele tema beebiiga olemas ja samas ei peaks teda liiga vara lasteaeda panema.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 14:58; 26.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin pisikese koormusega tööle 4k lapse kõrvalt, raha sain niipalju, et kui beebi lapsehoidjatasu ja suurema lapse lasteaia ära maksin, siis oli otsas ka. ???? Aga ma läksin, sest töö on minu südameasi ja raha oli sealjuures ükspuha (noh, või et “hea, et oma hobi eest peale ei pea maksma”).

miks sellise ellusuhtumisega üldse lapsi muretseda? sest kõigil on ja sugulased käisid pinda?

Millise sellise ellusuhtumisega? Et ei viskagi kogu muud elu lapse sündides kolmeks aastaks nurka, vaid tegelen jõudumööda oma hobidega edasi, tervelt neli tundi nädalas? Eks see ole õudne jah, kui magavat last vahetevahel keegi teine peale tema oma ema jalutab!

Lapse 4-elukuu ja 3-eluaasta vahele jääb veel päris mitu aastat, et olla lapsele tema beebiiga olemas ja samas ei peaks teda liiga vara lasteaeda panema.

Mul teine beebi magas just kaks tundi akna taga vankris – ma loodan, et see teeb mu sinu silmis seekord paremaks emaks, et ma lapse uneajal ainult kahe meetri kaugusel tööd tegin, mitte kahesaja?

See laps, kelle kõrvalt 4k pärast “tööle” läksin, hakkas lasteaias käima kolme ja poole aasta vanuselt – niivõrd-kuivõrd, kuna iga nohuga jätan ma ta koju (viin vajadusel sellesama hoidja juurde paariks tunniks) ja igal nädalal teen talle vähemalt ühe lisapuhkepäeva. Aga ma saan aru, et sul endal vist naljalt hobisid pole olnud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 17:00; 23.02 16:09; 24.02 14:20; 26.02 16:03; 14.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks meil sugulasega olid väikese vahega lapsed ja käisime mu emale niikaua peale kuni ta ennast töölt vabaks võttis (töötas min palgaga aga pensioni veel ei saanud) ja vormistasime ise. Kahe peale polnud hullu maksta, seda enam et lapsed omid väga harva samal ajal haiged. Tänu sellisele kombineerimisele saime varakult poole kohaga tööle ja hiljem ka esimese lasteaia aasta jooksul pidin vaid paar korda haiguslehte võtma. Kõik muud haiguslehed läksid emale ja selle kõrval ei tundunud maksud kellelegi koormavad.

Ah jaa, lisaks lapsi hoidis “nagu omi” ja meestega ei kurameerinud :))

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad tööle minna selleks, et kodust välja saada, siis minu arust tasub lapsehoidja palkamine nii kaua ära kui lapsehoidjale makstav tasu ei ole enda netotasust suurem. Rahaliselt sa niikuinii midagi ei võida, kui jääd lapsega ise koju, aga kui elukvaliteet muutub tööl käies eneseteostuse läbi paremaks, siis on see juba võit.

Lapsehoidjale 5€ tunnis maksta tundub minu arust okei, üldjuhul on lapsehoidjal ka lõunasöök tööandja kulul. Võttes lapsehoidja tööle ja makstes 5€ tunnis, saab sõltuvalt kuust siis lapsehoidja keskmiselt 840€ ja sina võidad rahaliselt üle 300€ (võrreldes sellega kui sa ise kodus oleksid ja ei saa palka).

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidja tasu ja sinu palk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.