Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidja tasu ja sinu palk

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Lapsehoidja tasu ja sinu palk

Postitas:

Lapsehoidjad on nagu ehitajad, omameelest asendamatud inimesed, aga alati leidub ka mõistlikke inimesi kui õigest kohast otsid.

Hea lapsehoidja ongi asendamatu. Ma olen alati imestanud, et inimesed on nõus paljude teenuste eest korralikult maksma aga lapsehoidjale ei ole. Kodukoristaja võib rahus küsida 7-8 eur tund, lapsehoidja üldjuhul võib sellest unistada. Ometi peaks laps olema kõige kallim vara. Tunnitasu on praegu keksmiselt 4,5 eur, leidub soodsamaid ja leidub ka neid, kes palju rohkem küsivad. Enamjaolt ei näita lapsehoidja küsitav tasu tema hoolikust ja lapsega läbisaamist, väga hea õnne korral leiab 3,5-4 eur lapsehoidja, kes on kohusetundlik ja lapsesõbralik ehk siis olenevalt lapsehoidjast täistööaja eest 600-800 eur. Kindlasti leidub mõni tubli pensionile jäänud inimene, kes oleks nõus 500 eur kuus hoidma aga alla selle ilmselt ei leia enam lapsehoidjat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on nüüd küll juba suured, kuid kasutasin lapsehoidja teenust n-ö kahel korral. Esimene periood oli 2002 aastal, hoidis kaksikuid (1a)ja maksin 17 krooni tunnis. Enda palk oli 9tuhande krooni kanti. Iga päev hoidjat ei vajanud. 2006aastal hoidis hoidja ühte last (1a) ja maksin tunnis 15 krooni. Paar aastat tagasi hoidsin ise ühes peres last ja küsisin 3.50 eurot tunnis.Iga päev mind ei vajatud ja perele sobis see hind väga. Täna küsiks hoidmise eest ilmselt 4-4.50 eurot tunnist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks arvutatakse siin ainult ema palga järgi. Selle järgi jäi ka mulle kätte 300 eurot.600 maksin ära, 900 palk kätte.
Aga lapsehoidja tasu tuli kogu pere eelarvest, see ei olnud nii suur kaotus.
Olen mõlema lapse puhul kasutanud igapäevast hoidjat ca aasta, vanuses 9k- 1a.4k- 1a8k kuni 2 ja peale.
Rahaliselt ei olegi alati mõtekas tööle minna, aga küsimus on töös,seal antud lubadustes, kokkulepetes jne, vahel ema vaimses tervises.
Osakoormusega töötades, kui on poolikuid projektid või mingi pikaajalisem asi, on hoidja kasutamine väga tore. Ema, kes ei taha tööle minna, ja pere, kelle sissetulekute jaoks on hoidja tasu liiga suur, ei peagi minema. Aga kel on soov, vajadus, väljakutse ja kel on võimalik, siis mingil perioodil töötada ja samas maksta tavalisest (vrdl hoid, lasteaed) rohkem on ok. Mina ei oleks tahtnud oma lapsi 1.6k kodust ära saata, olidki vajadusel hoidjaga. Väiksem läks 2a4k lasteaeda, saab iganädalaselt puhkepäevi, isegi kui see ei ole alati majanduslikult mõtekas.
EHk teemaalgataja, maksin ära2/3 oma palgast, aga olin rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks arvutatakse siin ainult ema palga järgi. Selle järgi jäi ka mulle kätte 300 eurot.600 maksin ära, 900 palk kätte.
Aga lapsehoidja tasu tuli kogu pere eelarvest, see ei olnud nii suur kaotus.

Arvutatakse selle vanema palga järgi, kes muidu kodus oleks ja last hoiaks, aga palka ei saaks. Just selline arvutus võtab arvesse kogu pere eelarvet, mitte “õnneks maksis lapsehoidjale mees, seega polnud see minu jaoks nii suur kaotus” – ega mees ei hakanud ometi sellepärast rohkem teenima, et te lapsehoidja võtsite? Pere kogukulud on ju lapsehoidmistasu võrra suuremad, aga tulud samuti sinu palga võrra suuremad. Seepärast võibki öelda, et tänu sinu töölkäimisele jäi teie perele igas kuus 300 eurot rohkem kätte. Teemaalgataja probleem ongi, et paarsada eurot kuus lisaks on tema jaoks (olgu siis töö olemuse või lapse olemuse tõttu) liiga vähe.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 17:00; 23.02 16:09; 24.02 14:20; 26.02 16:03; 14.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoidjad on nagu ehitajad, omameelest asendamatud inimesed, aga alati leidub ka mõistlikke inimesi kui õigest kohast otsid.

elu on näidanud, et lapsehoidja on asendamatum kui sina oma töökohal.
seda näitab eriti ilmekalt fakt et kui sina tööle läheksid, siis saaksid sama palju või vähem kui lapsehoidja oma töö eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu palk on 1000 euri kuus, kolm last. Õiglase tööandja ja maksumaksjana poleks ma lapsehoidjat saanud lubada. Seega tekitasin tutvused, pool aastat intensiivset otsimistööd ja leidsin kvalifikatsioonita äsja pensionile jäänud naise, kellele lihtsalt meeldib lastega tegeleda. Maksan 30 eurot päevas, 600 euri kuus, temale tähendab see teist pensionit (veidi rohkemgi) lisaks. Kokkulepe on selline, et ta hoiab lapsi enda juures, võib seejuures nendega koos nii peenraid rohida, loomi talitada kui ka seebikaid telekast vaadata ja külalisi vastu võtta. Vahel tõstab lapsed autole ja sõidab poodi, arstile, sõbranna sünnipäevale, hommikul tõstame turvatoolid lihtsalt hoidja autosse ümber ja pärast tagasi. Hind on sama, ükskõik kas hoiab parasjagu ühte või kolme last, hind on sama ka siis kui vahel ta saab vaid pool päeva hoida, üldjuhul hoiab pikad päevad. Ei keela tal samal ajal ka tatiseid sugulaste lapsi hoida. Lapsi spetsiaalselt arendama ta ei pea, ranget menüüd järgima ei pea. Kolme lapse lapsehooldustasu ja veidi lisaks kulubki laste hoidmiseks ära. Selle raha eest ta ka toidab lapsed aga pakub odavat nõukaaegset menüüd, mis lastele kahjulik ei ole ja liiga kalliks ei lähe.

Jah, meie lapsehoidja on asendamatu, sest ta aitab ka nüüdseks koolis käivat last keset päva transportida, kui meie töölt tulema ei saa, võtab vajadusel lapsed ka öösel enda juurde jne.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:41; 14.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukoristaja võib rahus küsida 7-8 eur tund, lapsehoidja üldjuhul võib sellest unistada.

Kordukoristus on luksusteenus, selle tellivad keskmisest paremal järjel olevad inimesed, sellest ka kõrgem hind. Miks mitte hakata ise koristajaks. Lapsed on meile küll tähtsad aga see on teenus, mida on vaja päris pikalt. Kui selle töö hind liig kõrgele läheb, puudub mõte mõlemal lapsevanemal tööl käia ja sel juhul lihtsalt lapsehoidja teenusest loobutakse.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:41; 14.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukoristaja võib rahus küsida 7-8 eur tund, lapsehoidja üldjuhul võib sellest unistada.

Kui lapsehoidja hoiab vaid mõned tunnid nädalas, nagu tavaliselt kodukoristaja käib, võib ka sellist hinda küsida. Ka täiskohaga koristaja tunnihind ei tule nii suur. Seega pigem mastaabis on asi, mitte et kodukoristajaid tasustataks nii palju paremini kui lapsehoidjaid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 09:57; 14.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks pole sellist asja nagu riigi kompensatsioon. Igas omavalitsuses on omad reeglid kas ja kui palju kompenseeritakse.

Teiseks väiksel lapsel on ikka oma kodus ühe kindla inimesega oluliselt parem olla kui kuskil hoius

Mis see omavalitsus muud on kui riik?

Ma arvan, et ei ole väga suurt vahet, kas ühe lapse kohta on kodus üks hoidja või hoius paari-kolme lapse peale üks hoidja. Lapsel on hoius kindlasti vaheldusrikkam olla.

On lapsi, kellele absoluutselt ei sobi suur kollektiiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidja tasu ja sinu palk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.