Esileht Väikelaps Lapsehoidjat ööseks?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Lapsehoidjat ööseks?

Postitas:

Meil on kaks last, 5-aastane ja 2-aastane. Kõik on korras, aga tunnen tohutut puudust ajast koos mehega, meie omaenda ajast. Lastel on küll vanavanemad olemas, aga nad ei hoia lapsi. Üks vanaema on küll mõni kord hoidnud, aga väga suure mangumise peale. Nüüd olen jõudnud niikaugele, et tahan tõepoolest leida mõne toreda hoidja, tunnen, et muidu lihtsalt ei jaksa. Kõige rohkem tunnengi puudust just sellisest hoidmisest, et saaks veeta rahuliku õhtu koos mehega ja hommikul mõnusasti end välja magada.
Kas on üldse võimalik leida mõnda usaldusväärset ja toredat hoidjat, kes võtaks lapsed vahel ööseks enda juurde? Kellel on kogemusi? Muidugi peaks see inimene olema siis tõesti väga usaldusväärne ja lastega hästi klappima. Elame Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebookis on grupp nimega Lapsehoidjad Tallinnas. Soovitan liituda, seal liigub üsna mõistlikke kuulutusi vahel ja usun, et on küll võimalik selline inimene leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 2 ja 6a lapsed ja ausalt ei tuleks elu sees selle peale, et lapsed kellegi võõra juurde saata, oma kodust ära, et ise saaks magada ja miilustada. Wow..tõesti! Pigem minge ise kuhugi ja kui lapsed nii väikesed, kas kindlasti peab veel ööseks minema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke päev vabaks, kui lapsed on lasteaias. Lapsed on harjumuspärases turvatsoonis ja teie saate üksteise jaoks ja lihtsalt vedelemiseks aega. Kui kodu tundub igav, minge kasvõi päeval hotelli, ongi romantika.
Kui jätate lapsed ööseks kellegi juurde võib asi lõppeda sellega, et räägite kogu õhtu ja pool ööd omavahel lastest ja muretsete, kas nendega on ikka kõik hästi. Või siis tuleb kõne, et Mari oksendab ja Jüri nutab vms. Oleme abikaasaga hakanud täiesti teadlikult korraldama lapsed koolis-lasteaias meie kodus kahekesi päevi ja töötab, väga hästi. Kui oled ikka mitu väikese vahega järjestikust last lasteaiaealiseks kasvatanud, siis esimesed päevad ilma lasteta kodus on ikka väga eksootiline :)) Aga kui 2-aastane veel lasteaias ei käi, siis ehk leiad mõne sõbranna, kes oleks nõus teie juures ööbima ja lähete ise välja. Ja soovitan veelkord, et see ei pea ilmtingimata öösel toimuma 😉 Muidugi mõistan, et tahaksid välja magada. MÕISTAN!!! Viimati magasin vist 7 a tagasi hommikul nii kaua kui ise ärkasin….Lihtsalt seal võõras kohas, lapsed võõraga sa ei maga ka. Aga no mine tea. Igatahes ajad õiget asja. Kui ema-isa on koos ja õnnelikud, on ka lapsed õnnelikud. Ja kes otsib, see leiab. Ka hea lapsehoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik oleks ju ikka nii, et hoidja tuleb laste juurde koju ja teie lähete kuhugi mujale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm väikese vahega last ning leidsime äsja pensionil jäänud vanaema asendaja oma lastele. Oleme alati viinud lapsed hoidja juurde, tal on koer ja kass ja kanad, lapsed saavad lemmikloomi hellitada. Vanemal inimesel on võõras kodus hoidmine väsitav. Lapsed aga kohanevad kiirelt ja peagi on hoidja kodu ka nende teine kodu. Lähevad sinna hea meelega nagu vanaema juurde (meil käivad vanaemad tööl ja elavad kaugel). Aasta hiljem, kui sõitsime ööseks teise linna üritusele, olid lapsed väga põnevil ja valmis oma kalli hoidja koju ööbima jääma. Mina enne ikka harjutaksin lapsi hoidjaga, päris võõra tädi juurde küll kaheaastast ei jätaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kui laps võõraga hea meelega jääb, siis ilmselgelt oma vanematega ta emotsionaalne suhe on puudulik. Tasuta lõunaid ei ole olemas ja millegi arvelt see kõik tuleb. Tulevikus saate näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:04; 25.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik oleks ju ikka nii, et hoidja tuleb laste juurde koju ja teie lähete kuhugi mujale.

Miks nii tingimata mõistlik on? Mina olen alati eelistanud, et laps läheb hoidja juurde. Siis saan ise näiteks kodus koristada, puhata vms. Kui mehega välja minna, oleks ka selline variant parem, et lapsed on hoidja juures. Ja ka paljud hoidjad eelistavad ise sellist varianti, jääb palju probleeme ära, mida süüakse, mis tasemeni peab võõras kodus laste järelt koristama jne. Ise pakun ka nüüd ööhoidu ühe arsti lapsele ja tema ööbib alati minu juures. Tema koju hoidma ma ei läheks. Praegu on kõik kõigile osapooltele hästi korraldatud. Mul on endal suurem laps, kes haigeks ei jää, samas üksi teda koju ka ei jätaks. Õhtul toon hoiulapse lasteaiast ära, vahel käime uisutamas, kelgutamas koos minu lapsega, siis läheme minu juurde ja hommikul viin lapse lasteaeda. Ema tuleb vahetusest, saab kenasti välja magada. Kõik sujub väga ilusti ja mulle on see töö kõrvalt väga hea palgalisa. Kui see hoiulaps oleks palju haige, tekiks muidugi probleem, sest käin ka tööl, samas mu palk pole väga suur ja kasulikum on nii, et see arst käib tööl edasi, mina olen lapsega hoolduslehel ja tema maksab mu palgavahe kinni. Samas seda on vaid üks kord juhtunud, üldiselt on meie lapsed väga terved ja midagi tõsist pole kordagi olnud. Teen lapsele süüa, ema ei pea muretsema, et kodu oleks korras või toiduained ostetud, et laps ja võõras inimene söödud saaks. Hoidja juures hoidmine on minu arust igati parem ja lastel ei ole minu kogemuse järgi küll vahet. Harjuvad väga kenasti teises kohas olema ja saavad ka aru, et teises kohas võivad olla veidi teised reeglid, isegi see ei ole mingi probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 13:11; 17.02 14:00; 18.02 09:41; 18.02 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma võtaks ka mehega päeva vabaks, lapsed hoidu.
Ealeski ei laseks mul südametunnistus jätta last võõraste juurde, lapsed teeks ka sellest omad järeldused.

Ja ma ütleks selle peale WOW VANAVANEMAD ? Selliseid südametuid leidub ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ealeski ei laseks mul südametunnistus jätta last võõraste juurde, lapsed teeks ka sellest omad järeldused.

Ja ma ütleks selle peale WOW VANAVANEMAD ? Selliseid südametuid leidub ?

Paljud võõrad on südamlikumad kui oma vanavanemad, inimesi on ju igasuguseid. Ja kujutad ette, päris paljudel ei ole selliseid vanavanemaid, kes suudaks, sobiks, saaks lapsi regulaarselt hoida. Mina olen isiklikult üksikema, mehe vanemad ei hoia ja enda vanemad on surnud. Olen kasutanud võõraste inimeste abi ja sellega väga rahule jäänud. Ka hoius on su lapsed võõrastega ja mitte kõik ei ole nendest isegi mitte toredad inimesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 13:11; 17.02 14:00; 18.02 09:41; 18.02 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, ilmselt on mu lapsed olnud väga leplikud ja/või head magajad, aga ausalt öeldes ma ei saa üldse siinsest paanikast aru. Mu oma lapsed on küll siiani olnud öösiti ainult vanavanematega, pole lihtsalt põhjust tekkinud teisiti teha, aga ma ei kõhkleks küll absoluutselt, kui oleks vaja jätta neid mõne teise usaldusväärse ja laste jaoks tuttava inimese hoolde. (Ma eeldan, et teema autor ei plaaninud samuti lapsi kohe esimesel korral võhivõõrale jätta, vaid ikka lastel ja hoidjal kõigepealt vastastikku kohaneda lasta — ma ise ka kohe võõrale ei jätaks, ehkki ma usun oma lapsi tundes, et kui tegu on sõbraliku ja kena inimesega, ei teeks NEMAD sellest küll mingit probleemi, mina ise oleksin liiga muretsev hoopis võõra puhul, et kas on ikka kena ja sõbralik inimene.)

Ma olen ise asja rahulikult võtnud ja kummalgi mu lapsel pole algusest peale olnud mingit probleemi lastehoius või hiljem lasteaias lõunaunne jääda. Ma kaldun arvama, et vanema enda suhtumine määrab ka ikka palju (ehkki ka lapsed on kindlasti erinevad). Kui teema autor sellist varianti kaalub, ju tal siis on ka kergesti kohanevad ja hästi magavad lapsed, muidu poleks ilmselt ju sellist mõtet tulnud …

Tegelikult öösel vajab laps vanemaid palju vähem kui päeval, öösel ta ju magab. Ning ausalt öeldes on üsna ükskõik, kes temaga samas korteris ööbib ja turvalisust tagab, kui laps just öösel paanikas ei ärka ja ainult-ainult emmet ei nõua. Aga miks peaks muidu hästi magav ja mitteklammerduv laps seda tegema? Minu lastega ei ole seda vanavanemate juures kunagi juhtunud (ega ka päevaune ajal hoius või aias). Samuti, kui mu õe lapsed olid väiksemad ja vahel ööseks mulle hoida toodi – seda juhtus juba beebieast saadik, ehkki harva, mitme kuu tagant! -, ei olnud kordagi probleemi. Isegi kui emb-kumb lastest ärkas, siis andsin tagasi kadunud luti, aitasin pissile, ütlesin lihtsalt, et öö on, magagu edasi, tegin pai või mis parasjagu vaja oli — ning magasid edasi. Polnud mingit probleemi. Mis see hoidja, kui ta lapsi tunneb ja nendega kena on, siis teistmoodi peaks olema? Need lapsed, keda mina lähemalt tundnud olen, on võõras kohas ööbimist võtnud pigem nagu väikest põnevat seiklust. 🙂

Haigeks jääda vmt, millega siin hirmutatigi, võib laps vabalt ka päevasel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks last, 5-aastane ja 2-aastane. Kõik on korras, aga tunnen tohutut puudust ajast koos mehega, meie omaenda ajast. Lastel on küll vanavanemad olemas, aga nad ei hoia lapsi. Üks vanaema on küll mõni kord hoidnud, aga väga suure mangumise peale. Nüüd olen jõudnud niikaugele, et tahan tõepoolest leida mõne toreda hoidja, tunnen, et muidu lihtsalt ei jaksa. Kõige rohkem tunnengi puudust just sellisest hoidmisest, et saaks veeta rahuliku õhtu koos mehega ja hommikul mõnusasti end välja magada.
Kas on üldse võimalik leida mõnda usaldusväärset ja toredat hoidjat, kes võtaks lapsed vahel ööseks enda juurde? Kellel on kogemusi? Muidugi peaks see inimene olema siis tõesti väga usaldusväärne ja lastega hästi klappima. Elame Tallinnas.

Lapsi ma küll ööseks võõrasse kohta ei saadaks, et ise saaks omas kodus “mõnusasti välja magada”. Päris karm ikka!
Üldiselt kas enne laste saamist polnud teada, et nendega on palju väsitavat tegemist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:39; 18.02 06:52; 19.02 05:58; 19.02 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ealeski ei laseks mul südametunnistus jätta last võõraste juurde, lapsed teeks ka sellest omad järeldused.

Ja ma ütleks selle peale WOW VANAVANEMAD ? Selliseid südametuid leidub ?

Paljud võõrad on südamlikumad kui oma vanavanemad, inimesi on ju igasuguseid. Ja kujutad ette, päris paljudel ei ole selliseid vanavanemaid, kes suudaks, sobiks, saaks lapsi regulaarselt hoida. Mina olen isiklikult üksikema, mehe vanemad ei hoia ja enda vanemad on surnud. Olen kasutanud võõraste inimeste abi ja sellega väga rahule jäänud. Ka hoius on su lapsed võõrastega ja mitte kõik ei ole nendest isegi mitte toredad inimesed.

Aga öelge mulle MIKS PEAKS vanavanem/ keegi kolmas teie lapsi hoidma? Ise tegite, ise hoiate! Siit ma loen, et lapsevanemad lausa eeldavad vanavanemate poolset teenust ja kui seda ei paluta, nimetatakse südametuteks?!

Mina ka ei võtaks päevade kaupa houda. Max paar tundi ja kui see variant ei sobi, siis kahju küll. Mina olen omad lapsed ise üles kasvatanud, peavad nemad ka hakkama saama.

Koos käime külas, väljas, pidudel, jalutamas jne, aga pikemaajaline hoid (ja eriti öösel!) on välistatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:39; 18.02 06:52; 19.02 05:58; 19.02 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi ma küll ööseks võõrasse kohta ei saadaks, et ise saaks omas kodus “mõnusasti välja magada”. Päris karm ikka!
Üldiselt kas enne laste saamist polnud teada, et nendega on palju väsitavat tegemist?

Mina ei näe siin mitte midagi halba. Lapsi võtavad üldiselt hoida inimesed, kes armastavad lapsi ja kelle jaoks nende hoidmine ei ole mingi õudne tüli. Oma vanavanemad võivad vabalt sellised olla, nagu viimasest kirjutisest välja tuleb. Mina olin ka tubli kanaema, kui laps oli väike, siis ei käinud oma mehega kuskil peol jne, käisime aina eraldi ja lõpuks jäimegi eraldi. Vanemad vajavad ka oma aega ja kui enda sugulastest keegi ei sobi, ise ei soovi jne, siis tulebki otsida hoidja. Ma ei saa aru sellest, et südamerahuga jätate lapsed vanavanematele kaela, kuigi nad seda iga kord isegi ei soovi. Aga kui leitakse palgaline tore inimene, siis on see kuidagi halvem. Laps harjub ju ka selle palgalise inimesega ära ja see pole tema jaoks enam võõras. Südamerahuga viite lapsed lasteaeda ja hoidu, kus lapsed veedavad iga päev 10 tundi, siis tundub nagu kõik korras olevat, kuigi need töötajad ei ole sugugi kõik lapsi armastavad ja toredad. Ja nüüd väljaminekuks ja välja magamiseks millegipärast ei sobi hoidjat võtta. Tuleb ikka hambad risti kannatada ja oma pereelu nässu keerata. Mina kahetsen väga, et kui laps oli väike, siis ei otsinud endale hoidjat, et mehega koos ka vahel aega veeta. Kui enda perekonnast kedagi võtta pole, siis on see hoidja otsimine hädavajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 13:11; 17.02 14:00; 18.02 09:41; 18.02 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi võtavad üldiselt hoida inimesed, kes armastavad lapsi ja kelle jaoks nende hoidmine ei ole mingi õudne tüli.

ei tea midagi. mul tuttav otsib lapsehoidjat ja on näinud juba igasugu inimesi. õigemini seda, et usaldusväärset hoidjat on väga raske leida. tööd tehakse ikka raha pärast. ja see on selline töö, millega saab iga inimene hakkama, ei nõua spets väljaõpet. et kui on vaja lisaraha, paku end lapsehoidjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ealeski ei laseks mul südametunnistus jätta last võõraste juurde, lapsed teeks ka sellest omad järeldused.

Ja ma ütleks selle peale WOW VANAVANEMAD ? Selliseid südametuid leidub ?

Paljud võõrad on südamlikumad kui oma vanavanemad, inimesi on ju igasuguseid. Ja kujutad ette, päris paljudel ei ole selliseid vanavanemaid, kes suudaks, sobiks, saaks lapsi regulaarselt hoida. Mina olen isiklikult üksikema, mehe vanemad ei hoia ja enda vanemad on surnud. Olen kasutanud võõraste inimeste abi ja sellega väga rahule jäänud. Ka hoius on su lapsed võõrastega ja mitte kõik ei ole nendest isegi mitte toredad inimesed.

Aga öelge mulle MIKS PEAKS vanavanem/ keegi kolmas teie lapsi hoidma? Ise tegite, ise hoiate! Siit ma loen, et lapsevanemad lausa eeldavad vanavanemate poolset teenust ja kui seda ei paluta, nimetatakse südametuteks?!

Mina ka ei võtaks päevade kaupa houda. Max paar tundi ja kui see variant ei sobi, siis kahju küll. Mina olen omad lapsed ise üles kasvatanud, peavad nemad ka hakkama saama.

Koos käime külas, väljas, pidudel, jalutamas jne, aga pikemaajaline hoid (ja eriti öösel!) on välistatud.

Sellise suhtumisega vanaema juurde ei viiks mina oma lapsi ka paariks tunniks mitte. Jube. Ehk ongi su kõrk suhtumine alguse saanud sealt, et sina oled “omad lapsed ise üles kasvatanud”, oledki nüüdseks kibestunud. Loodetavasti ei juhtu sama su järeltulevate põlvedega. Et miks peaks?! Aga sellepärast, kulla “vanaema”, et oma lähedaste suhtes ollakse lahked, hoolivad, abistavad. Ehkki sinu jaoks on see ilmselgelt täiesti arusaamatu. Oled ehk kuulnud, et lapse kasvamiseks on vaja tervet ümbitsevat kogukonda. Su järglastest päris kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea midagi. mul tuttav otsib lapsehoidjat ja on näinud juba igasugu inimesi. õigemini seda, et usaldusväärset hoidjat on väga raske leida. tööd tehakse ikka raha pärast. ja see on selline töö, millega saab iga inimene hakkama, ei nõua spets väljaõpet. et kui on vaja lisaraha, paku end lapsehoidjaks.

Jah, muidugi on inimesi igasuguseid, aga eks seda ole ju näha, kas inimene hoolib lastest ja kas laps läheb tema juurde hea meelega. Võtan rohkem nagu enda järgi, minu hoiulaps on mulle küll väga armas ja kasvab mu oma lapsega koos. Täitsa kurb oleks, kui ta ema mingil hetkel otsustaks, et enam siia ei too.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 13:11; 17.02 14:00; 18.02 09:41; 18.02 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ealeski ei laseks mul südametunnistus jätta last võõraste juurde, lapsed teeks ka sellest omad järeldused.

Ja ma ütleks selle peale WOW VANAVANEMAD ? Selliseid südametuid leidub ?

Paljud võõrad on südamlikumad kui oma vanavanemad, inimesi on ju igasuguseid. Ja kujutad ette, päris paljudel ei ole selliseid vanavanemaid, kes suudaks, sobiks, saaks lapsi regulaarselt hoida. Mina olen isiklikult üksikema, mehe vanemad ei hoia ja enda vanemad on surnud. Olen kasutanud võõraste inimeste abi ja sellega väga rahule jäänud. Ka hoius on su lapsed võõrastega ja mitte kõik ei ole nendest isegi mitte toredad inimesed.

Aga öelge mulle MIKS PEAKS vanavanem/ keegi kolmas teie lapsi hoidma? Ise tegite, ise hoiate! Siit ma loen, et lapsevanemad lausa eeldavad vanavanemate poolset teenust ja kui seda ei paluta, nimetatakse südametuteks?!

Mina ka ei võtaks päevade kaupa houda. Max paar tundi ja kui see variant ei sobi, siis kahju küll. Mina olen omad lapsed ise üles kasvatanud, peavad nemad ka hakkama saama.

Koos käime külas, väljas, pidudel, jalutamas jne, aga pikemaajaline hoid (ja eriti öösel!) on välistatud.

Sellise suhtumisega vanaema juurde ei viiks mina oma lapsi ka paariks tunniks mitte. Jube. Ehk ongi su kõrk suhtumine alguse saanud sealt, et sina oled “omad lapsed ise üles kasvatanud”, oledki nüüdseks kibestunud. Loodetavasti ei juhtu sama su järeltulevate põlvedega. Et miks peaks?! Aga sellepärast, kulla “vanaema”, et oma lähedaste suhtes ollakse lahked, hoolivad, abistavad. Ehkki sinu jaoks on see ilmselgelt täiesti arusaamatu. Oled ehk kuulnud, et lapse kasvamiseks on vaja tervet ümbitsevat kogukonda. Su järglastest päris kahju.

Väga nõus. Kui see vanaema kunagi ise vajab noorte abi, eks siis nemadki tulevad “ehk paariks tunniks hooldekodusse külla ja ei enamat”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:46; 18.02 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 2 ja 6a lapsed ja ausalt ei tuleks elu sees selle peale, et lapsed kellegi võõra juurde saata, oma kodust ära, et ise saaks magada ja miilustada. Wow..tõesti! Pigem minge ise kuhugi ja kui lapsed nii väikesed, kas kindlasti peab veel ööseks minema?

Ja siis imestatakse, et lahkumineku protsent on Eestis nii suur. Kas see teeb lapsed õnnelikuks? Laste õnne jaoks on ülioluline, et vanemad oleksid koos, et nad oleksid õnnelikud ja eluga rahul. Lapsele ei ole kannatavad vanemad sugugi head.
See, kuidas eestlased kardavad lapsehoidjaid, kuidas nad elu eest peavad kogu aeg lapse küljes rippuma, ei ole ometi toonud meie lastele õnne. Lääne Euroopas, kus kasutatakse lapsehoidja teenust täiesti rahulikult, ka ööseks, on lapsed ometi palju õnnelikumad kui eesti lapsed.
Laps peab ka harjuma teiste inimestega koos olema kui ainult oma ema. Loomulikult tuleb selle vastava hoidjaga teda alguses harjutada, nende vahel peab olema klapp ja usaldus peab olema hoidja vastu.
Tõesti, mille poolest on pikaks päevaks lasteaeda viimine parem. Keegi isiklikult su lapsega ei tegele, kari teisi lapsi ja suur hulk müra. Miks see ok on, aga kord kuus võtta oma aeg ja viia laps hoidja juurde(hoidja enda juurde, on nii halb? Mingi topeltstandard.
Veelkord: naise ja mehe suhe on ülioluline ja lapse õnne ja rahu vundament.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:46; 18.02 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi ma küll ööseks võõrasse kohta ei saadaks, et ise saaks omas kodus “mõnusasti välja magada”. Päris karm ikka!
Üldiselt kas enne laste saamist polnud teada, et nendega on palju väsitavat tegemist?

Mina ei näe siin mitte midagi halba. Lapsi võtavad üldiselt hoida inimesed, kes armastavad lapsi ja kelle jaoks nende hoidmine ei ole mingi õudne tüli. Oma vanavanemad võivad vabalt sellised olla, nagu viimasest kirjutisest välja tuleb. Mina olin ka tubli kanaema, kui laps oli väike, siis ei käinud oma mehega kuskil peol jne, käisime aina eraldi ja lõpuks jäimegi eraldi. Vanemad vajavad ka oma aega ja kui enda sugulastest keegi ei sobi, ise ei soovi jne, siis tulebki otsida hoidja. Ma ei saa aru sellest, et südamerahuga jätate lapsed vanavanematele kaela, kuigi nad seda iga kord isegi ei soovi. Aga kui leitakse palgaline tore inimene, siis on see kuidagi halvem. Laps harjub ju ka selle palgalise inimesega ära ja see pole tema jaoks enam võõras. Südamerahuga viite lapsed lasteaeda ja hoidu, kus lapsed veedavad iga päev 10 tundi, siis tundub nagu kõik korras olevat, kuigi need töötajad ei ole sugugi kõik lapsi armastavad ja toredad. Ja nüüd väljaminekuks ja välja magamiseks millegipärast ei sobi hoidjat võtta. Tuleb ikka hambad risti kannatada ja oma pereelu nässu keerata. Mina kahetsen väga, et kui laps oli väike, siis ei otsinud endale hoidjat, et mehega koos ka vahel aega veeta. Kui enda perekonnast kedagi võtta pole, siis on see hoidja otsimine hädavajalik.

Mina ei rääkinud, et HOIDJAT ei võiks olla. Küsisin, et miks vanavanemad PEAKSID lapselapsi hoidma? See tähendab, et osad vanemad suisa eeldavad seda ja on kangesti pettunud, kui selgub, et ka vanaemal-vanaisal on omad tööd ja tegemised, või ei soovita lihtsalt väikelastega tegeleda. Minu meelest on see normaalne, igal juhul mittekaristatav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:39; 18.02 06:52; 19.02 05:58; 19.02 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele ei ole kannatavad vanemad sugugi head.

No milleks neid lapsi siis teha, kui nad vanemad lahku ja kannatama panevad? Oskad öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 06:39; 18.02 06:52; 19.02 05:58; 19.02 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal on ka järjestikused lapsed. Kui nad väiksed olid, siis neile üldiselt ei meeldinud kusagil võõras kohas olla, isegi oma vanaema juures keeldusid olemast. Korraldasime siis asjad nii, et näiteks andsin riidesse pandud lapsed vanaemale või hoidjale ning too siis läks nendega paariks tunniks välja. Läksid kelgumäele, mänguväljakule või parki. Ise sain siis maja ära koristada või muud vajalikku teha. Kui tahtsime mehega õhtuti välja minna, siis kutsusime vanaema meile koju. Lapsed olid oma harjunud rutiinis, tuttavas ümbruses. Paaril korral proovisime ka seda varianti, et viisime lapsed vanaema juurde, sest tahtsime lõpuks üle mitme aasta oma pulma-aastapäeva tähistada. Käisime kinos ja restoranis. Kui öösel nende juurde läksime, tuli vanaema tuhkhalli näoga vastu, kisavad lapsed sabas – lapsed olid keeldunud võõras kohas magama jäämast.

Nii et mina soovitan pigem varianti, et vähemalt alguses las tuleb hoidja teie juurde. Ja kui nad omavahel juba tuttavamad ja klapivad, siis saavad lapsed ka tema juurde minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te arvate, et vanemad kannatavad? Minu arvates on normaalne arvestada pisikese inimesega ja õnneks minu mehe jaoks samuti.
Meie jaoks on muutunud väga eriliseks kasvõi need õhtused minutid kui lapsed on magama pandud. Me ei pea minema kuhugi võõrale pinnale, et oma suhet “värskendada”. Loomulikult aeg-ajalt käime nt teatris või kontserdil, aga kuskile ööseks minna….. Ehk on see hoopis ohumärk kui pidevalt püütakse midagi kunstlikult endale tõestada? Minu mitu sõbrannat, kes sellist mudelit on pooldanud, on lõpuks ikka mehest lahku läinud. Ja mina, mõttetu kanaema, olen siiani õnnelikult abielus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:04; 25.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kui laps võõraga hea meelega jääb, siis ilmselgelt oma vanematega ta emotsionaalne suhe on puudulik.

Ei ole nii. Otse vastupidi. Emotsionaalselt hästi hooldatud, suure kindlustundega lapsed jäävad võõrastega ilma negatiivsete tunneteta. Nad ei karda, et neile järgi ei tulda. Ei karda, et nad maha jäetakse. Nad tunnetavad vanemate kaitset ilma füüsilise kontaktita ja usuvad vanemate peatset naasmist. Turvatunne on neil kõrge ja nad võta vanematest ajutist lahkuminekut kui mahajätmist ja ilmajäämist.

Muide viimast tunnet on võimalik ka arendada nagu abitust ikka saab õpetada-õppida. Ja siis nad röögivad ja hüsteeritsevadki ilma, et neil oleks varasem kogemus, et oleks lastekodusse paigutatud või kasuperesse antud. Mingu ema poodi või korraks tualetti. Siin pole midagi kauni emotsionaalse seosega pistmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kui laps võõraga hea meelega jääb, siis ilmselgelt oma vanematega ta emotsionaalne suhe on puudulik.

Ei ole nii. Otse vastupidi. Emotsionaalselt hästi hooldatud, suure kindlustundega lapsed jäävad võõrastega ilma negatiivsete tunneteta. Nad ei karda, et neile järgi ei tulda. Ei karda, et nad maha jäetakse. Nad tunnetavad vanemate kaitset ilma füüsilise kontaktita ja usuvad vanemate peatset naasmist. Turvatunne on neil kõrge ja nad võta vanematest ajutist lahkuminekut kui mahajätmist ja ilmajäämist.

Muide viimast tunnet on võimalik ka arendada nagu abitust ikka saab õpetada-õppida. Ja siis nad röögivad ja hüsteeritsevadki ilma, et neil oleks varasem kogemus, et oleks lastekodusse paigutatud või kasuperesse antud. Mingu ema poodi või korraks tualetti. Siin pole midagi kauni emotsionaalse seosega pistmist.

Väga õige kommentaar. Mina olen oma last kasvatanud maast madalast nii, et harjutanud teiste inimestega – oma vanematega, alguses tunnid, esimest korda sõitsime mehega spasse, kui laps oli üle aasta – oli terve nädalavahetuse seal. Süda küll mõtles, kuid alati sai helistada ja tegelikult oli kõik väga hästi. Nüüd on vanaema-vanaisa juurde minek asi, mida oodatakse õhinaga (eks vanavanemad armastavad hellitada ning maal keskkond ka teine, kui linnamüra). Samuti olen harjutanud paari parima sõbrannaga – käisin juuksuris, jätsin hoidma. Eelnevalt juba nägin klappi nende vahel ja tunnen ju oma sõbrannasid ning usaldan neid 100%. Tänu sellele, et olen oma last erinevate inimestega harjutanud, oli temaga lasteaia alustamine väga lihtne.
Samuti pole ma kunagi varjanud, valetanud oma ära mineku kohta, ega salaja minema läinud. Alati olen öelnud – emme läheb homme tööle, sina lasteaeda, kui lasteaed läbi, tuleb emme/issi järgi või kui vanavanemate juurde, siis ütlengi, et tsau, mängid kaks päeva vanaema/isaga ja siis tuleme järgi. Alati ta ootab, jookseb vastu, kuid alati on tal ka lõbus olnud. Ei ole mingit traumat.
Samas rõhutan – palju loeb ka lapse temperamendist. Meie oma on sünnist selline vahetu, suhtleb hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema juba pikaks veninud, aga leiab ikka ööseks hoidja. Uuri oma tuttavate kaudu, kas keegi soovitaks kedagi usaldusväärset. Või on äkki mõni sõbranna nõus tulema. Siiski tehke parem nii, et hoidja tuleb laste koju.
Meie oleme plaaninud nii, et
päev spa-s koos toaga. Saab piisavalt lebotada küll. Ööseks poleks kumbki meist nõus lapsi võõrasse koju saatma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Lapsehoidjat ööseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.