Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidmistasu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lapsehoidmistasu

Postitas:

Tere
Sooviksin nõu tasu kohta. Nimelt, kui te annaksite oma lapse (vanus aasta) hoida 24/7 ja seda neljaks päevaks, et mida Te päeva tasuks või kogu päevade tasuks pakuksite ?
Kas oleks realistlik tunnipõhine , nt päeval nö kõrgem tasu ja ööune ajal natuke väiksem ?

Kellel on sellel teemal varasemat kogemust , siis ootan väga mõtete jagamist.
Mis oleks mõistlik pakkuda aga samas, et lapsehoidja ei tunneks end ala väärtustatuna.

Aitäh

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis lapsehoidja ise küsib?

Mina maksaks, kui lapsehoidja oleks nõus 100 eurot päev (12h ärkvel olekut 5 eurot tunnis ja uneaja eest 3,5 eurot tunnis). Toit minu poolt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuks 50 eurot/ööpäev

et siis 2 eur tunnis?

öö ei ole lihtsam. Pigem on ikka õhtused/öised ajad hoidjatel kallimad (öötöö!).

Kui su laps ei maga hästi, ei saa ka hoidja magada. Sisuliselt teeb ta oma uneajal tööd ja aastase lapsega on see suht juhuslik, kas ja kui palju magada saab. Lisaks mis kell laps tavaliselt ärkab? Kui kell 6 või 7, sisi algab ju hoidja hommik ka samal ajal. Kui tavaliselt nt ärkab kell 7, et 8.30 hoitava lapse kodus olla, siis nüüd kohe ärgates hakkab hoidma. See ikka teine teema, kui jõuda puhanult ja täis kõhuga hoitava lapse juurde

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla 100€ oleks ööpäeva kohta ikka niru, aastase lapsega on tükk tegemist 24/7.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevased tunnid 7 eurot, öised 14 eurot.
50ne euro eest ööpäevas saad jumal teab kelle. Ilmselt ei saa kedagi.
Aastast last valvates on lapsehoidjal öö läbi üks silm lahti.
Pakkumisi on muidugi igasuguseid, mõni pensionär lepib 3.50-ga, 5 euro eest tunnis saad hilisteismelise, kelle kogemus on “kolm nooremat õde-venda”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoidjana ütlen sama, et kuigi vanematele jääb teine tunne, siis öötöö on pigem raskemgi. Olen seda mõned korrad teinud ja juba see on stress, et pole pärast tööpäeva puhkust omas kodus, und omas voodis jm, lisaks ärev uni vastutuse pärast lapse pärast, sest tegelikult võõra lapse puhul ju ei maga öösel rahulikult, isegi kui laps magab. Pigem on öö isegi raskem ja ebameeldivam, mina olen pigem selliseid pakkumisi vältinud, eriti kogemuste põhjal.

Ka sõbranna (lapsehoidja) tegi palju sellist ööpäevaringset lapsehoidmist ja oli sama kogemus, et vanemad pigem pidasid seda mittetasustatud ajaks, ta siis leppis hiljem ööks päevast väiksema tasu kokku, aga oli väga alamotiveeritud, väsinud, ei tahtnud neid öid teha. Kui oleks erandlik lapsehoid, siis oleks suva, aga kui sul on püsiv (ja hea) lapsehoidja, ei soovita tema motivatsiooni väikse tasuga alla tõmmata. See 100 eur/ööpäev tundub ausalt öeldes minimaalne, kui on usaldusväärne lapsehoidja. Lapsega elu ongi kallis, eriti kui tahta ka oma aega saada. Kui see 4 ööpäeva on erandlik, st eriti tihti ei juhtu, siis pigem ajaksin selle raha kokku ja maksaksin korralikult.

Enda lapsehoidjatega (tuttavad) pean praegu kõige olulisemaks nende motivatsiooni hoidmist ehk siis pakun pm maksimaalset (mõistlikku) palka, mida lubada saan. Kui püsivalt-pikemalt vaja kedagi leida, eks siis mõtlen läbi, kuidas siis rahaline seis on.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50€ nii väikese lapse puhul maksaksin pereliikmele või sugulasele. 100€ ööpäev hoidjale on väga mõistlik. Kui laps oleks suurem, nt 5-6aastane ja ööd oleks rahulikumad, siis ehk ka vähem, nt 80€.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 eurot/ööpäev tundib mõistlik.
Selle tunnitasu erinevuse unustaks ära, ma sellise jutuga, et öösel on väiksem tasu, saadaksin pakkuja puu taha – ma olen hõivatud 24 tundi ja see on ainuke, mis on oluline.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi peab lapsehoidja ju oma töötasu veel deklareerima. Nii et maksud tuleks tunnitasule lisaks arvestada. Mis öötundide odavusse puutub, siis laps võib öösi üles ärgata ja öösi võib võõra lapsega ikkagi kordades raskem olla kui päevasel ajal. Õhtu ju hakkas laps rohkem vanemaid igatsema. Lisaks võib laps üldse olla väga kurb seetõttu, et vanemaid pole lähedal. Samuti peab arvestama ,et laps võib trauma saada. Nii siis kui ta saab aru, miks peab vanematest lahus olema kui ka siis kui ei saa. Kui närvid peaks ülesütlema, saab lapse hoidja selle kõik endale. 150 eurot ööpäev. Kui inimene teeb seda tööna, siis tuleb tal ju maksud ka maksta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Sooviksin nõu tasu kohta. Nimelt, kui te annaksite oma lapse (vanus aasta) hoida 24/7 ja seda neljaks päevaks, et mida Te päeva tasuks või kogu päevade tasuks pakuksite ?

Kas oleks realistlik tunnipõhine , nt päeval nö kõrgem tasu ja ööune ajal natuke väiksem ?

Kellel on sellel teemal varasemat kogemust , siis ootan väga mõtete jagamist.

Mis oleks mõistlik pakkuda aga samas, et lapsehoidja ei tunneks end ala väärtustatuna.

Aitäh

Minu reaalne kogemus on see, et mul on kindel hoidja sellest ajast, kui laps oli noorem kui aasta. Ta pole harv juhuslik hoidja. Ta on lapsele nagu teine vanaema. Rõõmuga läheb- ootab minekut, õnneks ka rõõmuga tuleb sealt minuga ära:) Mul on lihtsalt hooajaline töö ja periooditi aastas vaja klientidega ise tegeleda. Siis on neil sellised 6-7 tunnised päevad koos. Ka lõunauinak seal sees. Mulle see lapse kodus (selles mõttes, et lapse juurde tulek) hoidmine üldse ei meeldi. Hoidjal mugavam ja lapsel huvitavam hoidja kodus. Teevad tavalisi kodu toimetusi, laps tegutseb ise- hoidja surfab arvutis, vaatab oma saateid telekast, jalutavad mänguväljakutele, käivad poes, riisuvad aias, rohivad peenraid, koristavad tube jms. Ühesõnaga hoidja saab ka oma tegevusi teha ja teevad palju ka lapsega tegelemisi. Meie kokkulepe on arvestusega 5 euri kätte. Kui on juhtunud, et olen ära paar-kolm ööpäeva, siis öötundide eest ei võta hoidja midagi ja ööpäev on ca ma arvan 50 euri. Mul poleks võimalik näiteks 24*5 maksta ööpäevas. Milleks? Jaburalt kalliks läheks.
Aga samas lihtsalt meil on selline arvestus, kuna ma siiski pakun talle stabiilset lisa
sissetulekut aasta lõikes. Tavaliselt ca 100- 850 kuus netos. Kui ta küsiks harvade ööpäevaste kordade eest 100-150 euri, siis ma kindlasti seda võimalust ei kasutaks.
Ma ei oska ette kujutada palju maksaks hoidja jaoks kuhugi hoidma minek ööpäevades.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 21:54; 18.12 08:18; 18.12 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kokkulepe on arvestusega 5 euri kätte. Kui on juhtunud, et olen ära paar-kolm ööpäeva, siis öötundide eest ei võta hoidja midagi ja ööpäev on ca ma arvan 50 euri. Mul poleks võimalik näiteks 24*5 maksta ööpäevas. Milleks? Jaburalt kalliks läheks.

Sul on hästi läinud, et oled sellise raha eest leidnud hea ja usaldusväärse hoidja.

Enamik häid hoidjaid ütleks selle “jaburaks kalliks läheks” jutu peale, et ahah ja nägemist siis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poleks võimalik näiteks 24*5 maksta ööpäevas. Milleks? Jaburalt kalliks läheks.

Sul lihtsalt vedas, et keegi teeb sulle heategevust. Aga et sina veel niimoodi üleolevalt ütled, et milleks, jaburalt kalliks läheks, selle eest saadaks sinu ja su lapse kukele.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 07:38; 18.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kokkulepe on arvestusega 5 euri kätte. Kui on juhtunud, et olen ära paar-kolm ööpäeva, siis öötundide eest ei võta hoidja midagi ja ööpäev on ca ma arvan 50 euri. Mul poleks võimalik näiteks 24*5 maksta ööpäevas. Milleks? Jaburalt kalliks läheks.

Sul on hästi läinud, et oled sellise raha eest leidnud hea ja usaldusväärse hoidja.

Enamik häid hoidjaid ütleks selle “jaburaks kalliks läheks” jutu peale, et ahah ja nägemist siis.

Küsiti reaalseid kogemusi hoidja tasude kohta. Kuidas see teie kommentaar asja puutub?
Igasuguse töösuhte puhul taandub asi vastastikusele kokkuleppele.
Las siis enamus hoidjaid ütleb nii. On teil üldse kogemust reaalselt hoidja otsimisega? Me ei asu Tallinnas. Üldse on keeruline leida hoidjat tööpäevadeks ja ka suvekuudel. Selliseid “hoian vahel õhtuti, kui oma pisikese kõrvalt saan” jah on palju.
Meil on siiski päris stabiilne sissetulek inimesele pakutud ja kui tema jaoks pole oluline öö eest eraldi tasu võtta, siis nii on.
Jah, kui mu harvad väljasõidud läheksid minu jaoks “jaburalt kalliks” võrreldes kasuga, mis sealt saan, siis ma ei teeks neid väljasõite.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 21:54; 18.12 08:18; 18.12 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poleks võimalik näiteks 24*5 maksta ööpäevas. Milleks? Jaburalt kalliks läheks.

Sul lihtsalt vedas, et keegi teeb sulle heategevust. Aga et sina veel niimoodi üleolevalt ütled, et milleks, jaburalt kalliks läheks, selle eest saadaks sinu ja su lapse kukele.

Olete nähtavasti noor tuline inimene, kui selliselt vastate foorumi kommentaarile.
Heategevuse osutamisest on Teil väheke vildakas arusaamine ja päris elus tegelikult sõlmivad inimesed omavahel kokkuleppeid, mis neile sobivad vastastikku.
Igasugused “kukele saatjad” vanuses (või hoiakutes) ei sobikski mu lapsele hoidjaks.
Täiskasvanud inimesed saavad aru, et kui väljasõit läheks “jaburalt kalliks” võrreldes kasuga mis sealt saadakse, siis neid päevi ei võeta ja kõik.
Meie hoidjal on valida, kas teenida vahel nädalavahetuse eest ca 100 lisaraha või mitte ja ongi kõik. Kui ta sooviks sellist ulmelist tasu, nagu siin öeldakse 10 -15 euri ööpäeva lõikes, siis ma ei võtaks endale seda nädalavahetust. Keegi kolmas isik ei pea sellepärast muretsema või kommenteerima.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 21:54; 18.12 08:18; 18.12 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuks 50 eurot/ööpäev

See oli muidugi nali, ma loodan?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti reaalseid kogemusi hoidja tasude kohta. Kuidas see teie kommentaar asja puutub?
Igasuguse töösuhte puhul taandub asi vastastikusele kokkuleppele.
Las siis enamus hoidjaid ütleb nii. On teil üldse kogemust reaalselt hoidja otsimisega? Me ei asu Tallinnas. Üldse on keeruline leida hoidjat tööpäevadeks ja ka suvekuudel. Selliseid “hoian vahel õhtuti, kui oma pisikese kõrvalt saan” jah on palju.
Meil on siiski päris stabiilne sissetulek inimesele pakutud ja kui tema jaoks pole oluline öö eest eraldi tasu võtta, siis nii on.
Jah, kui mu harvad väljasõidud läheksid minu jaoks “jaburalt kalliks” võrreldes kasuga, mis sealt saan, siis ma ei teeks neid väljasõite.

Küsiti seda, mis raha oleks mõistlik maksta, et lapsehoidja ei tunneks end alaväärtustatuna. See sinu tiraad, et pole võimalik rohkem maksta ja detailid eraelust ei puutu asjasse. Kui sina leidsid sellise inimese, kes sulle heategevust teeb, väga tore. Aga et see oleks mingi mõistlik hind selle teenuse eest, ei saa just väita.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 07:38; 18.12 10:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoidmistasu