Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Lapsehoolduspuhkus

Postitas:
Kägu

Hetkel viibib lapsehoolduspuhkusel lapse isa, kuid plaanime oktoobri lõpus vahetada ja lhp-le jään mina. Järgmine laps sünnib eeldatavasti novembri lõpus ja eelmine laps saab 2022 jaanuaris kolmeseks. Kuna ma võtan lhp eelmise lapsega, kas siis pärast tema kolmeseks saamist jätkub automaatselt lhp uue lapsega või on selleks vaja eraldi mingi avaldus teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et
Kui ALLA poole kerida siis leiab sealt infotelefoninumbri. Ilmselt saad kõikidele oma küsimustele põhjalikud ning adekvaatsed vastused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmise viide ei puutu asjasse, kui jutt on lapsehoolduspuhkusest. Lhp-le jäädakse töökohast ja selleks on vajalik esitada AVALDUS tööandjale, mitte Sotsiaalkindlustusametile. Tööandja ei näe kuskilt ise, et töötaja, kes on lhp-l sai veel lapse ja soovib edasi lhp-l olla.

 

Teemaalgataja-

sa jääd lhp-le I lapsega ja ei vormista rsp(nn dekreeti)? Sinu uue lapsega VH algab seega lapse sünnist (peretoetused ja VH on Sotsiaalkindlustusameti teema, sealt tuleb sulle pakkumine saada riiklik sünnitoetus, II lapse lapsetoetus ja VH, mille kinnitad).

Sinu lhp avaldus hetkel, hoolimata rasedusest, saab olla tehtud tööandjale max olemasoleva st I lapse 3a saamiseni. Sellele järgneval päeval ootab tööandja sind tööle, kui sa ei ole esitanud uut avaldust järgmise st II lapse andmetega, et sul on õigus nüüd temaga ja max tema 3a saamiseni lhp-l olla.

Esitada tuleb min 14p enne lapse 3a sünnipäeva

aa

väga mõistlik (et mitte unustada) on esitada kohe kui II laps sündinud ning tal nimi ja isikukood olemas 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandjaga on asjad läbi räägitud ja tema ootab mind tagasi tööle, kui uus laps on saanud 71-päeva vanuseks ehk lapsehoolduspuhkuse ja vh võtab üle isa. Ma lihtsalt mõtlesin, kas see eelmise lapsega võetud lhp saab automaatselt siis 3-aastaseks saamisega läbi või jätkub ikkagi.  Võii peab ikkagi need avaldused tegema tööandjale nagu mainisid ????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt mõtlesin, kas see eelmise lapsega võetud lhp saab automaatselt siis 3-aastaseks saamisega läbi või jätkub ikkagi.  Võii peab ikkagi need avaldused tegema tööandjale nagu mainisid ????????

Jah, saab automaatselt läbi. Tööandjal peab olema alusdokument, mille alusel uut LHPd alustada ja see TÖRis registreerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkus