Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkus ja koondamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Teema: Lapsehoolduspuhkus ja koondamine

Postitas:
Kägu

Kas ma tohin avalduses esimeseks tööpäevaks märkida ntks 01.04.2022 kuupäeva?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja saab koondada, kui SINA oled esitanud lhp lõpetamise avalduse ja seda pärast seda, kui on saabunud nn 1.tööpäev. St mitte varem kui 1.tööpäeval.

Kui sa täna esitad lhp lõpetamise avalduse ja (ta on nõus, et ei esita nõutud 14p ette) nn 1.tööpäev on homme e 29.03

siis

alates homsest st 29.03 saab ta teatada sulle, et koondab sind st anda teatise

AGA

alates homsest pead sina olema tööl st ta peab sulle võimaldama tööd +palka, kui tahab etteteatamisaega järgida (või maksma ikka töötasu, sest oled etteteatamisaja kodus, sest tal pole sulle tööd).

Mitte nii, et annab teatise aga sina imed 2k kodus näppu st oled rahata ja ootad koondamise toimumist.

St mida sa need 2k teed? Seda ka selgitas?

Võiks ju koondada kohe st alates 29.03 ja maksta etteteatamata aeg välja. Rahaliselt teeb sama välja talle, tegelikult soodsamgi, sest selle etteteatamisaja sa oled töötaja ja sul koguneb puhkust (min 2,33 p kuu eest, kui põhipuhkus 28p), mis tuleb ka kompenseerida…

Ja sina saaks kohe Töötukassasse, kui koondatu.

Mitte alles 2k hiljem.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma tohin avalduses esimeseks tööpäevaks märkida ntks 01.04.2022 kuupäeva?

Sina otsustad, millal sa lhp lõpetad. Jah, loomulikult võib see olla 01.04, see kuupäev pole kuidagi erilisem kui teised. Sealt algab siis etteteatamisaeg st väidetavalt tahab ta sind veel tööl hoida?

Ja siis kindlasti 01.04 pead tööandjaga kontakti saama,

et

saada koondamisteatis

+ teada, mis toimub etteteatamisajaga. St kas koondabki sind 01.04, makstes etteteatamata aja eest+ka koondamishüvitise

või

annab sulle tööd ja palka alates 01.04 kuni etteteatamisaja lõpuni

või

säilitab palga ja maksab, sest tööd pole

ja alles eteteatamisaja lõppedes saad koondamishüvitise jm lõpparve.

 

Veider, et tööandja põhitõdesid koondamisest ei tea…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küllap tööandja teab, aga lihtsalt üritab vaimselt vähevõimekal inimesel nahka üle kõrvade tõmmata.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saatsin avalduse ja vastava sisuga kirja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain tööandjalt vastuse, et võimalik, et avab siiski poe sügisel. Ja kui ma soovin töölt lahkuda siis teha lahkumisavaldus. Kuna minu lapsehoolduspuhkus lõppeb sügisel, siis selle ajani saan töölt lahkuda omal soovil. Et lapsehoolduspuhkuse lõpetamise avaldus on alusetu ja mitteseaduslik.

Mida ma just lugesin ???? Kes see tööandja on selline, kes niisugust pläusti ajab? Kui nime ei taha kirjutada, siis anna vihjeid, et teised teaksid eemale hoida

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain tööandjalt sellise sisuga kirja.

 

kahjuks me ei saa teiepoolset avaldust aktsepteerida. Kui töötaja soovib vanemapuhkust katkestada:

(3) Töötaja teavitab tööandjat vanemapuhkusele jäämisest või vanemapuhkuse katkestamisest vähemalt 30 kalendripäeva ette, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

Link seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/126102018001. Konkreetselt on see kirjutatud seaduses pr. 62 lõige (3) all.

 

Seega, töölenaasmist saaksite nõuda alates 30.04.2022. Ehkki meil praegu tööd pakkuda ei ole, teeme endast parima, et avada väike kauplusepind avada nimetatud ajaks, et saaksite ka reaalselt tööle asuda.
Ehk siis te peaksite selleks valmis olema.

 

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi saab mulle nüüd öelda, et kas see on õige? Lapsehoolduspuhkus ja vanemapuhkus on samad?

 

Lapsehoolduspuhkuse lõpetamise avalduse saatsin eile.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui esitasid eile avalduse vanemapuhkuse lõpetamsieks, siis on sinu esimene tööpäev 28. aprill. Nagu tööandja kirjutab, siis ei ole tal plaani sind koondada vaid pead asuma 0,5 koormusega tööle töölepingus toodud ametikohal ja tingimustel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain tööandjalt sellise sisuga kirja.

kahjuks me ei saa teiepoolset avaldust aktsepteerida. Kui töötaja soovib vanemapuhkust katkestada:

(3) Töötaja teavitab tööandjat vanemapuhkusele jäämisest või vanemapuhkuse katkestamisest vähemalt 30 kalendripäeva ette, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

Link seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/126102018001. Konkreetselt on see kirjutatud seaduses pr. 62 lõige (3) all.

Seega, töölenaasmist saaksite nõuda alates 30.04.2022. Ehkki meil praegu tööd pakkuda ei ole, teeme endast parima, et avada väike kauplusepind avada nimetatud ajaks, et saaksite ka reaalselt tööle asuda.

Ehk siis te peaksite selleks valmis olema.

Su tööandja peksab täiega segast. Perehüvitiste seaduses, mille muudatuse ta sulle linkis, ei ole sellist sätet nagu paragrahv 62 lõige 3.

Palun pöördu Tööinspektsiooni, sulle üritatakse praegu kotti pähe tõmmata ja survestada lahkumisavaldust tegema, kuigi peaks koondama.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma esitasin avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu ma saan aru, et hakkab ikka poodi avama aprilli lõpus, eile ütles kindlasti mitte varem kui sügisel. Kas see, et ta nii ütleb loeb midagi? Minu saadetud avaldus ei loe midagi? Eile oli nõus koondama, täna jutt teine.

 

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ma vastan, ma hetkel ei oska midagi edasi tehagi. Eks ta nüüd arvabki, et ma midagi ei tee.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ma vastan, ma hetkel ei oska midagi edasi tehagi. Eks ta nüüd arvabki, et ma midagi ei tee.

No jeesus küll! Sulle on ju korduvalt siin öeldud, et kui esitad avalduse vanemapuhkuse lõpetamiseks, pead olema valmis tööle asuma.
Ei sina ega meie tea, mida su tööandja teha plaanib. Kui tal on sulle tööd pakkuda, pead tööle asuma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah aga tegelikult ei avata poodi, selles asi ongi. Ja tal ei ole mulle kohe tööd pakkuda.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel (vastavalt kehtivale Töölepingu seadusele) oled sa lapsehoolduspuhkusel. Ja täiesti seaduslikult esitasidki avalduse lhp lõpetamiseks. etteteatamise aeg EI OLE 30 p vaid on 14 päeva.

Allikas

Kehtiva Töölepingu seaduse leiab tööandja Riigi Teatajast, võin aidata

https://www.riigiteataja.ee/akt/111122021002

§ 62.   Lapsehoolduspuhkus

 (2) Lapsehoolduspuhkust on õigus kasutada ühes osas või osade kaupa igal ajal. Eeldatakse, et lapsehoolduspuhkusele jäämisest või lapsehoolduspuhkuse katkestamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

 

Tööandja on kavalalt viidanud sellele, et kohe (alates 01.04 )

MUUTUB SEADUS ja lhp muutub vanemapuhkuseks ning etteteatamisaeg on siis tõesti 30p.

Vt ALATES 01.04

https://www.riigiteataja.ee/akt/122122021034

§ 62.  Vanemapuhkus
[RT I, 26.10.2018, 1 – jõust. 01.04.2022]

  (3) Töötaja teavitab tööandjat vanemapuhkusele jäämisest või vanemapuhkuse katkestamisest vähemalt 30 kalendripäeva ette, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

Veel ja veel ja veel-puudutab neid avaldusi, mis pole esitatud enne 1.aprilli (loeb avalduse esitamise kuupäev, mitte see, mis sa nn 1.tööpäevaks märkisid)

AGA KUNI KEHTIB VANA SEADUS, SENI ka vana etteteatamisaeg st eile esitatud avalduse puhul on see 14 päeva.

 

Informeeri teda et ta tsiteerib veel mitte kehtima hakanud seaduse versiooni. Hetkel on etteteatamine 14p. St kui eile esitasid avalduse (avaldusel on kuupäev 29.03) siis ei saa ta nõuda muud, kui 14p ette teatamist st nn 1.tööpäev on 13.04

seega hiljemalt 13.04 tuleb sulle anda lepingujärgne töö või koondada.

Ja ükski seadus ei keela kokku leppida teisiti st tööandja ei pea nõudma ette teatamist  14p vaid te võite kokku leppida ka kohe lõpetada lhp.

Tundub, et ta tõesti ei päde. Soovitan teda informeerida

a) et lähtub mitte kehtivast seaduse versioonist, praegu pole veel 01.04

b) kuna ta asja ilmselgelt üldse ei jaga, teata, et pöördud Tööinspektsiooni juristi poole

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin eile avalduse soovin lõpetada lapsehoolduspuhkuse ja esimeseks tööpäevaks lugeda 01.04.2022.

Teen uue avalduse?

Teda ei huvita need avaldused üldse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see, et ta nii ütleb loeb midagi? Minu saadetud avaldus ei loe midagi?

Ei, see mis tööandja ütleb, lubab vms, see ei ole sulle kohustuslik.

Jah, loomulikult loeb vaid sinu avaldatud soov lhp lõpetada st esitatud avaldus on igati seaduslik.

 

Mida ta võib, on teatada sulle, et järgib seadust (hetkel kehtivat) ja nõuab 14 p ette teatamist

ja

seega teatab sulle, et lhp lõpp ja 1.tööpäev on…(kuupäev).

Kui avalduse esitasid 29.03 siis 1.tööpäev on 13.04

 

Edu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah aga tegelikult ei avata poodi, selles asi ongi. Ja tal ei ole mulle kohe tööd pakkuda.

Aga sa ju tegelikult ei tea seda. Tööandja ei pea sind oma äriplaanidega kursis hoidma. Sina soovid tööle naasta ja tema annab sulle tööd. Milles probleem? Loevad faktid, mitte heietamine, et kas ikka avab või mitte. Mine tööle avalduses märgitud kuupäeval ja näed, kas on tööpäev või koondamine.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi, polegi seda tahtnud. Fakt on see, et hetkel poodi pole ja pole ka lähiajal tulemas, see, et ta seda ütleb avan aprillis, avan sügisel ise ka ei tea millal. Mina tegin avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks, kuna tal mulle tööd pakkuda ei ole siis mis teha?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks, kuna tal mulle tööd pakkuda ei ole siis mis teha?

Siis lähed 13. aprillil tööpäeva alguseks ettevõtte juriidilisele aadressile kohale.  Juriidilise aadressi ja tööpäeva alguse kellaaja leiad oma töölepingust.

Sina ei tea ega peagi teadma kas tööandjal on sulle tööd pakkuda või ei ole. See selgub esimesel tööpäeval.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi, polegi seda tahtnud. Fakt on see, et hetkel poodi pole ja pole ka lähiajal tulemas, see, et ta seda ütleb avan aprillis, avan sügisel ise ka ei tea millal. Mina tegin avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks, kuna tal mulle tööd pakkuda ei ole siis mis teha?

Hetkel pole aga kahe nädala pärast ehk on?

Ok, see teema läheb juba ajuvabaks, sulle on mitu korda kõik üksipulgi lahti seletatud ja tarka nõu antud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah ma olen seda tarka nõu ka kasutanud. See kas kahe nädala pärast pood on selles kahtlen või ka sügisel. Kui on siis tore.  Hetkel on asi pigem selles, et tööandja on kohustatud hüvitist maksma ja üritab sellest igatpidi välja vingerdada. Kuigi see summa poleks suur.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa esitasid tööandjale lhp lõpetamise avalduse. Ta sai selle kätte. Esitas vastuväite, et tema teada (seadust ei lugenud korrektselt) on etteteatamine 30päeva mitte 14päeva.

Sina esitasid või esitad kui veel ei teinud  seaduse väljavõtte, kus seisab, et hetkel on 14päeva (vt aadress ja seaduse paragrahv jne ülevaltpoolt) ja teatasid/teatad, et sel juhul lugeda sinu lhp lõpetamise avaldus ikka esitatuks x kuupäeval (oli see 29.03?) st sa soovid lõpetada lapsehoolduspuhkuse (lhp muutub vanemapuhkuseks alles alates 01.04)ja kuna tööandja nõuab siiski ette teatamist, siis asud tööle avalduse sesitamisest 14p möödumisel (1.tööpäev on) 13.04.

 

Kõik.

See, mida ja kas tööandja mõtleb või plaanib, kas ja kus ja millal ta midagi avab jne jne ei puutu asjasse. Kaq mitte see, et ta oma juttu muudab. Nagu juba öeldi, tema ärimõtted ja plaanid ei puutu sinusse kui töötajasse, kes soovib lhp lõpetada-kui lhp lõppemisel tal on sulle tööd, tema otsus, kui ei ole, tuleb sind koondada.

13.04 lähed kohale.

Kas siis ongi töö (jah, kui on pakkuda sinu töölepingus kirjas olev töö, tööülesanded, koormus jne siis peadki tööle asuma) või saad koondamisteate, see selgub siis.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tundub, et TA ikka ei soovi tööle naasta ja loodab, et tööandja ei suuda tööd pakkuda ning peab koondama. Nüüd, kui avaldus esitatud, on tekkinud hirm, et äkki siiski leidub tööd ja peab kahe nädala pärast ametisse asuma.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole ka probleemi tööle asuda, keegi üleval pool kirjutas, et on tekkinud hirm, et pean tööle äkki minema. Ma läheksin heameelega ja töö mulle meeldis. Aga muidugi eelistan ma seda, et mind pigem koondataks ja saaksin end töötuna arvele võtta, sest on plaanis proovida töötukassa kaudu koolitust.

Juhataja on läinud teise töökohta, tema oli selles töökohas väga pikalt vähemalt 15-20a.  Kui tema on selle otsuse juba teinud, et läheb teise kohta tööle, siis võib arvata küll, et lähiajal tööandja poodi avada ei soovi. Seda poodi temata ette ei kujutaks. Eks muidugi võimalus võtta uus. Teine töötaja olin mina 0,5 kohaga.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole ka probleemi tööle asuda, keegi üleval pool kirjutas, et on tekkinud hirm, et pean tööle äkki minema. Ma läheksin heameelega ja töö mulle meeldis. Aga muidugi eelistan ma seda, et mind pigem koondataks ja saaksin end töötuna arvele võtta, sest on plaanis proovida töötukassa kaudu koolitust.

Juhataja on läinud teise töökohta, tema oli selles töökohas väga pikalt vähemalt 15-20a. Kui tema on selle otsuse juba teinud, et läheb teise kohta tööle, siis võib arvata küll, et lähiajal tööandja poodi avada ei soovi. Seda poodi temata ette ei kujutaks. Eks muidugi võimalus võtta uus. Teine töötaja olin mina 0,5 kohaga.

Siis on sinu jaoks igal juhul win-win olukord. Sulle meeldiks nii töõle naasta kui töökassa abil uus amet omandada. Miks siis üldse pabistada- lähed 2 nädala pärast tööle ja emb- kumb otsus on sinu jaoks positiivne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes on öelnud, et ma pabistan. Praegu on olukord selline, et tööandja väidab, kõik mis ma hetkel teen ebaseaduslik.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes on öelnud, et ma pabistan. Praegu on olukord selline, et tööandja väidab, kõik mis ma hetkel teen ebaseaduslik.

Ta võib väita, et kuu on juustust. Sa ei pea uskuma ja nõustuma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui keeruline on siis nüüd tööandja kirja peale vastata:

Minu avalduse esitamise hetkel viidatud seadus veel ei kehti. Hetkel kehtiva seaduse kohaselt on etteteatamise tähtaeg 14 päeva. Seega lugeda minu esimeseks tööpäevaks 13.aprill 2022.

Tegelikkuses oleksid kohe pidanud avalduses kirjutama tööle asumise päevaks 13.aprill, sest teie vahel ei olnud mingit kokkulepet seadusest erineva etteteatamise aja kohta.

Võib ka esitada kohe homme uue avalduse, kus 14 päeva etteteatamine. Homme veel viimane päev seda teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkus ja koondamine