Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapsehoolduspuhkus ja koondamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: lapsehoolduspuhkus ja koondamine

Postitas:

olen üsna mures enda olukorra pärast ja seetõttu ka siia pöördun.
lugu siis selline, et olen lapsehoolduspuhkusel ja ettevõttes on \”pea kohal\” koondamine. üks üksus juba lõpetas töötamise. aja küsimus kui teised osakonnad ka lakkavad töötamast.

vanemahüvitis saab läbi veebruari keskel.viimane valjamakse seega märtsis. tööle ma naasta ei plaaninud. vähemasti mitte enne septembrit.mul ka lepinguga asendaja.

kuidas tegelikult peaks koondamise korral ettevõte minuga käituma? kuidas asendajaga?
saadab koondamisteate?? sellega lähen siis töötukassasse ja seal edasised dokumendid?
kui ettevõte pankrotistub siis peaks ettevõte minuga ka koheselt kontakteeruma või teebs eda nn kolmas osapool??

sellest, et üks üksus enam ei tööta sain ka ikka puht juhuslikult teada.mitte keegi ju infot ei anna ja hoiavad vaka all:(

tegelikult toimub täielik virr-varr ja info nappus on täiesti jama.
muretsen ehk ette aga samas tahaks ju teada enda õiguseid ja kohustusi.

väga tänulik info eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist ettevõtte likvideerimise või pankrotiga, siis koondatakse ka lapsehoolduspuhkusel olijad.

Kui ettevõte aga jätkab tegutsemist, siis lapsehoolduspuhkusel olijaid ei saa koondada. Kui sinu ametit enam ei ole ja tööandjal muud tööd pakkuda pole, siis saab sel juhul koondamine toimuda siis, kui LHP lõpetad/lõppeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui VH läbi, mine töötukassasse arvele. Ettevõtte likvideerimise ja pankroti puhul saad koondamishüvitist(isegi kui tööandja ei ole maksevõimeline, siis maksab riik, kuid oluliselt vähem) Peale selle hakkad saama igakuu hüvitist. Summa ja periood sõltub sinu tööstaazhist ja töötasust.
Kindlasti kontakteeru tööandjaga ise ja küsi, mis ees ootab. Osad firmad teevad seda \”vaikselt\”,nagu soovis seda teha minu endine ülemus, et paneb pillid kotti ja mind ei inforeemeigi. Ja nii ongi võimalik paljust ilma jääda, sest on mingi teatud x aeg, kus saad peale firma likvideerimist, esitada pretensioon jne. Kui magad maha, kuna ei tea midagi, siis ongi kõik. Ja veel, sinu dekreedis oldud aja eest on sul saada puhkuse päevi umbes 11 päeva lisaks tava puhkusele. Ka need kuuluvad tasustamisele koondamise puhul, kas siis tööandja või riigi poolt ja kõik ülejäänud puhkusepäevad, mis oled jätnud kasutamata.
Ma kohtusin korduvalt pankrotihalduriga, siis likvideerijaga, sest pankrott ei läinud läbi. Ise ajasin täiega seadusi taga, hoidsin ennast kursis ja VAID seeõttu sain hüvitisi. Ega likviderija ega pankrotihaldur mulle nendest ise ei rääkinud. Kõik pead ise esitama, kõik nõuded, sovid jne. Siis vaid keegi maksab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapsehoolduspuhkus ja koondamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.