Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuse asendaja ja juhi ebamäärased lubadused mind tööle jätta

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapsehoolduspuhkuse asendaja ja juhi ebamäärased lubadused mind tööle jätta

Postitas:
Kägu

Olen olnud lapsehoolduspuhkuse asendaja, tähtajaline tööleping on kuni puhkusel olija naasmiseni. Juht on aga mu tööga rahul ja on maininud mitu korda, et soovib, et ma jääks, ja tahab luua selleks võimaluse.

Nüüd on aeg nii kaugel, et lapsehoolduspuhkusel olija on iga kell tagasi tulemas. Suure tõenäosusega tuleb ta hiljemalt pärast suvepuhkust.

Mis teie minu olukorras teeks? Kas võiksin juhiga jutuks võtta ja küsida, kas tal on nüüd suurem selgus, kas ma jään või mitte?

Ja kas te oskate seda öelda, et kui juht soovib, et mina jätkan praegusel kohal ja uus tulija tuleb mõnele teisele sarnasele ametikohale, kas tema peab ka selleks nõusoleku andma või on see üksnes juhi otsus, kes mis tööd teeb?

Näiteks oletame, et olen asendajana haiglas kardioloogiaosakonna õde, puhkuselt naasvale töötajale pakutakse kohta ortopeediaõena ja mina jään kardioloogiasse edasi? Või peab puhkuselt naasja saama kardioloogiaase tagasi, kui talle see rohkem sobib, ja kui juht tahab mind jätta, võib mulle pakkuda teises osakonnas tööd?

Ma tean, et olengi asendaja ja loomulikult pole mul mingit õigust ega alust loota, et peaksin saama jääda. Puhkuselt tulijal on igati eesõigus, tean seda. Aga sel juhul oleks mul vaja hakata uut töökohta otsima. Seega peaksin ikkagi teadma, mis saama hakkab.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool ei tea sinu juhi plaanidest. Mine julgelt jutule. Meenuta talle, et X on nüüd kohe-kohe tagasi tulemas, mainisite, et olete minu tööga rahul ning soovite, et ma jääksin ning nüüd soovingi midagi konkreetsemat teada. Seda tean, et kehtiva lepinguga inimene naaseb oma endisele kohale, aga ehk sobib sulle mõni teine koht kui võimalus luuakse?
Igatahes edu!

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi tasub juhiga arutada ja küsida konkreetselt mis siis nüüd saab, kuna nii ja nii.

Juhid annavad  tihtipeale ebamääraseid lubadusi, et jaa jaa,  aga lõpuks on ikkagi nii, et puhkuselt  tulija on eesõigustatud ja sina jääd ebaselgetel põhjusel ilma tööpakkumiseta.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ongi aus minna tööandja jutule ja küsida, et kas tal on võimalik sind tööle jätta või peaksid sa hakkama praegu tööd otsima. Kõige kehvem olukord on, kui naasev töötaja puhkab kogu suve ja siis sinule sügisel, vastu talve, hundipass antakse. Pole saanud suvel puhata ega tööd otsida ja talvekulud kohe ukse ees.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka küsiks otse, et kas ma peaksin juba  uut kohta otsima hakkama või on siin mõni vaba koht tekkimas, kuhu kandideerida võiksin. Üldiselt headele töötajatele ikka midagi leitakse. Sama ajal muidugi ei tee paha pisut tööturul ringi piiluda ja mõned cv-d laiali saata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks. Kust sa tead, et Asendatav on tagasi tulemas? Kas ülemus on talle helistanud? Kui vastus on ei, palu tal seda teha.

Muidu lepi ülemusega vestluse aeg kokku ja räägi avatud kaartidega, et, kas pead hakkama uut tööd otsima või pakuvad nad sulle midagi. Kui pakuvad on võimalik leping ette ära teha. Asendatav peaks praeguseks suutma täpselt öelda, kas ja millal ta sügisel tööle tuleb. See on ilmselt seotud lasteaia kohaga ma pakuks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asendatav peaks praeguseks suutma täpselt öelda, kas ja millal ta sügisel tööle tuleb. See on ilmselt seotud lasteaia kohaga ma pakuks.

Ei pea suutma. Ettetatamisaeg on seaduses toodud ja ennevanasti oli see 14 päeva. Mitte 4 kuud. Ja ülemusel pole mingit alust helistada ja hakata asendaja jaoks infot välja pressima. Loomulikult tihti kolleegid ikka suhtlevad ja hoitakse ka ülemust varakult kursis, aga mingit kohustust küll pole.

Ja teemaalgatajale. Puhkuselt naasja peab tagasi saama oma koha, olgu siis kardioloogias või kusiganes. Sina lähed sinna, kuhu võimalik. Loomulikult võib teha ettepaneku muudeks variantideks, aga otsustab seda lapsevanem. Kui näiteks teine pakutav koht on mingite hüvedega (suurem palk, paremad tööajad, paindlikum vmt), siis võib inimene vabalt vahetusega nõus olla.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asendatav peaks praeguseks suutma täpselt öelda, kas ja millal ta sügisel tööle tuleb. See on ilmselt seotud lasteaia kohaga ma pakuks.

Ei pea suutma. Ettetatamisaeg on seaduses toodud ja ennevanasti oli see 14 päeva. Mitte 4 kuud. Ja ülemusel pole mingit alust helistada ja hakata asendaja jaoks infot välja pressima. Loomulikult tihti kolleegid ikka suhtlevad ja hoitakse ka ülemust varakult kursis, aga mingit kohustust küll pole.

praegu on etteteatamise aeg vähemalt 30 päeva, mitte enam 14.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võiksin juhiga jutuks võtta ja küsida, kas tal on nüüd suurem selgus, kas ma jään või mitte?

Jah, muidugi.

Ja kas te oskate seda öelda, et kui juht soovib, et mina jätkan praegusel kohal ja uus tulija tuleb mõnele teisele sarnasele ametikohale, kas tema peab ka selleks nõusoleku andma või on see üksnes juhi otsus, kes mis tööd teeb?

Minu teada sõltub see sellest, mis on töölepingus kirjas. St tagasitulija tuleb ikka oma ametikohale, aga kui ametikoht on lihtsalt “õde”, võib see vabalt olla teises osakonnas, kui töölepingus pole seda täpsustatud. Aga kui on vaja lepingus muudatusi teha, peab ta loomulikult nõus olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuse asendaja ja juhi ebamäärased lubadused mind tööle jätta