Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuse lõpp ja uuesti dekreeti

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapsehoolduspuhkuse lõpp ja uuesti dekreeti

Postitas:
Kägu

Lapsehoolduspuhkus lõppeb 26.08.2012. Hetkel olen uuesti rase, sünnitus kuupäevaks öeldud 27.11.2012. (rasedus on veel väike, kuupäev võib muutuda). Küsimus tegelikult selles, et kui lapsehoolduspuhkus lõppeb ja jään otse haiguslehele ning 72 päeva enne sünnituskuupäeva dekreeti. Et kas siis dekreedi rahasid siiski saan? Tean, et rasedus väike ja selle aja jooksul võib kõike juhtuda, aga siiski sooviks võimalustest teada. Ettetänades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kohalik

RE: Lapsehoolduspuhkuse lõpp ja uuesti dekreeti

Rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) ei saa jääda 72 p enne sünnituse tähtaega. Kõige varem saab jääda 70p varem.

Lhp lõpp tähendab, et laps saab 3a?

Kui sa lõpetad lhp ja jääd haiguslehele \”üleviimine kergemale tööle\”, saad haigushüvitise miinimumpalga alusel, sest eelmisel(2011.a) sa ei töötanud.
Saad 70% miinimumpalgast. Ja kohustus minna dekreeti juba 70p enne tähtaega.
Dekreediraha saad samuti miinimumpalga alusel.

Kuna dekreet lõpeb 2013 siis on ülioluline saada 2012 pisutki töist tulu, näiteks võtta välja puhkus perioodi eest tööle asumisest kuni 31.12.2012 või töötada mõni päevgi enne haiguslehele jäämist või leida see kergem töö(kui siis palk langeb, maksab Haigekassa vahe kinni kuni miinimumpalgani).

Kui SAAD töist tulu, on VH miinimumpalk st 290 bruto.
Kui EI SAA, miinimummäär st 278,02 bruto

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandan, mäletasin valesti seda 72 päeva.
Jah, laps saab 26.08. 3aastaseks.
Point veel selles.. Vahepeal on töö juures olnud muutuseid, seda ametikohta, kus mina töötasin, enam ei ole. Tööandjaga olen küll vahepeal suhelnud ja tema on öelnud, et kui soovin tööle asuda, siis midagi ta mulle leiab. Aga kui nüüd lapsehoolduspuhkus lõpeb, kas siis on tal õigus minuga töösuhe lõpetada? Eeldame, et lapsehoolduspuhkus lõpeb, võtan välja saamata jäänud puhkuse, vbolla olen haiguslehel ja siis jään otse dekreeti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sinu töökohta enam pole, siis võib tööandja pakkuda muud kohta(kohustust tal selleks samas pole) ja kui oled nõus, sõlmid uue töölepingu. Kui nõus ei ole, tuleb sind koondada.

Samas, kui tööandja ei paku muud tööd siis koondab.

Kui tööandja ei soovi sind koondada, siis saad tõesti võtta puhkuse ja jääda haiguslehele.

Kui koondatakse, saad kasutamata puhkuse komp lõpparvega, samas saad kas 30p etteteatamist st tööd +palka ja 1k koondamistasu
või
etteteatamiseta 30p keskmise palga+ 1 k koondamistasu.

Kui koondatakse, algab VH lapse sünnist.

Kui VH läbi siis kindlasti kohe Töötukassasse töötuskindlustushüvitist taotlema! Ei tohi oodata lapse 3a saamist vms.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuse lõpp ja uuesti dekreeti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.