Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuselt sünnituspuhkusele

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Lapsehoolduspuhkuselt sünnituspuhkusele

Postitas:

Tere, Seoses uue lapse sünniga on mul olukord, kus lähen lapsehoolduspuhkuselt sünnituspuhkusele vahepeal päevagi tööl käimata.Ehk siis olen esitanud aegsasti tööandjale avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks (30.juuni lõppeb) ja esimeseks tööpäevaks märkinud uue dekreedi alguse päeva (1.juuli). Täna helistasin neile veel üle, et tehku kanne TÖR-i etteulatuvalt, et 1.juuliks peab asi korras olema, muidu mul ei teki õigust hüvitisele. Kas tööandja peab eraldi haigekassasse ka teatama või saab haigekassa andmed tööregistist?
Ja millal on minul tööregistris v eesti.ee-s näha, et mul kehtiv tööleping ja tööandja poolt ravikindlustus? (ikka selleks, et saaksin silma peal hoida, et asjad oleks korrektselt vormistatud enne kui sünnituspuhkusele saan jääda).Tööandjale ka asi uus, kuna meil ple väga keegi läinud lph-lt dekreeti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.haigekassa.ee/tooandjale/ravikindlustus-oma-tootajale
Kõik tööd pakkuvad füüsilised ja juriidilised isikud peavad oma töötajate töötamise andmed (töösuhte alustamine, peatamine ja lõpetamine) registreerima maksu- ja tolliameti töötajate registris.

St sealt näeb Haigekassa.

Sina ise näed eesti.ee-st või helistad:

Ravikindlustuse kehtivust saab töötaja ise kontrollida riigiportaali eesti.ee teenuses „Ravikindlustuse ja perearsti info“ või haigekassa klienditelefonil 669 6630.

Tööandja ei pea ootama 30.-ni ja ei saagi, see ju pühapäev, võiks juba kas või täna kande ära teha või hiljemalt reedel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuselt sünnituspuhkusele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.