Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle…ei taha enam

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle…ei taha enam

Postitas:

Olen hetkel väikse lapsega kodus,talvel saab laps 2 aastaseks ja plaan siis lasteaeda panna ja tööle minna. Töökoha suhtes on aga täielik trots….enam ei taha sinna tagasi minna. Tahaks hullult tööle minna aga vot see seltskond enam ei sobi. Kas ja kuidas on võimalik sellelt töölt üldse ära tulla? Kas annan lihtsalt lahkumisavalduse sisse ja lõpetan töösuhte? Kuidagi nadi on sest tööandja ootab mind pikisilmi tagasi ja ikka uurib juba vaikselt et millal plaanin tulla aga ma vaikselt juba vaatan töökuulutusi et uus töökoht leida omale. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:57; 31.07 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul töölepingus ei ole kirjas konkurentsipiirangut, mis keelaks sul teises töökohas töötada, siis võid praegu vabalt otsida endale teise töö ja tööle asuda. Kuni lapse 3a saamiseni võid vanast kohast lhp-l olla vabalt ja ise teises kohas töötada. Kui vanasse kohta naasta ei soovi, siis hiljemalt kuu enne lapse 3a saamist esita lahkumisavaldus (selle peab esitama kuu aega ette ja nii saad viimase kuu ka lhp-l olla, ei peagi tööle asuma).

Samas võid uues töökohas proovida ja kui seal ei meeldi, siis on võimalus ka vanasse naasta (uude lahkumisavaldus ja vanas lõpetad lhp). Mõtle hoolega, kas hetkel on hea mõte vana töökoht üles öelda. Võibolla ka uues kohas ei meeldi? Kui laps läheb sõime, siis äkki hakkab ta seal palju haige olema ja uues kohas (kus sul mingeid teeneid ees pole jne), ei vaadata sellele hästi. Vanas kohas, kuhu sind väidetavalt tagasi oodatakse, ehk vaadatakse ka lapse haigustele parema pilguga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa kohe lahkumisavaldust sisse anda, sul aega 3 aastat lapsega kodus olla, kõigepealt selle ajaga proovi leida siis meeldivam koht ja kui leitud siis alles anna vana koht ära. Ja muidugi on võimalik töölt ära tulla, ega see siis mingi sundus pole elulõpuni sel kohal istuda:D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algataja olen. Aga kuidas on lood selle asjaga et kui uude töökohta lähen siis pean ütlema et olen ikkagi teises kohas tööl ja uues töökohas hakatakse makse arvestama kogu minu töötasupealt ja ei ole maksuvaba miinimumi. Või on nii, et kuna ma olen hetkel lhp siis ei arvestata minu praegust töökohta töökohana ja uues kohas tööle asudes ei ole see nagu teine töökoht vaid ongi mu ainus töökoht.
Ämm just seletas mulle siin et kui on 2 töökohta korraga siis ühes töökohas läheb kogu palk maksustamise alla ja pean kindlalt tööandjat teavitama et mul juba on töökoht kus arvestatakse maksuvaba miinimumi
Segane jutt sai nüüd aga ehk keegi saab aru mis silmas pean.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:57; 31.07 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

maksuvaba miinimumi arvestamine ei sõltu sellest, mitmenda töökohaga on tegu- oluline on ainult see, et seda võib kasutada 1x kuus, seega kui sinu nö 2.koht on hetkel ainus, siis võid vabalt lasta ka maksuvaba arvestada.

kui töötad korraga kahes või enamas kohas, siis jah, saab maksuvabastust kasutada vaid ühes kohas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mingit kohustust ka vanas töökohas teatada, et sa vahepeal teises kohas töötad (kui sul just konkurentsipiirangut lepingus ei ole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle…ei taha enam

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.