Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapsehoolduspuhkuselt tööle, tööle ei võeta, koondamist ka ei pakuta.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: lapsehoolduspuhkuselt tööle, tööle ei võeta, koondamist ka ei pakuta.

Postitas:

Andsin juba eelmise aasta lõpus teada, et soovin tööle naasta. Minu osakond kus töötasin on struktuurimuutustega kaotatud ja uue nime saanud, muuutunud on ka ametinimetused. Minult küsiti lihtsalt kuupäeva kuna soovin tulla ja vaikus. Ooatasin kuu aega siis läksin ise uurima. Öeldi, et oota võtame ühendust. Lõpuks saadeti meil, et kuna minu ametikohta ei ole siis pakume võimalust kandideerida käimasolevatel konkurssidel. Käisin ühel vestlusel ja sealt jäi mulje, et pigem otsitakse kedagi väljast mitte maja seest ja mind sellel kohal ei nähta. Pakuti, et ootaksin suveni siis vabaneb üks lapsehoolduspuhkusele mineja koht. Esiteks ei sobi see mulle ju kuidagi ajaliselt kuna minu laps saab juba järgmine kuu 3aastaseks. Ma ei saa aru kudias mulle saadi üldse sellist asja pakkuda kui lapsehoolduspuhkus lõppeb kohe.
Keegi mulle koondamist ka ei paku, ainult öeldakse et me ikka soovisk väga et sa meil jätkad, kuid tööd ei pakuta.
Kas pean minema lihtsalt kohale ja rõhuma oma õigusele, et võin 14p peale teatamist tööle naasta ja tööandja peab mind tööle võtma, mitte mina ei pea kandideerima selleks et tööle tulla. Ja siis koondagu kui nad tööd ei paku? Ma ei saa aru kui palju ma neid avaldusi pean kirjutama, öeldi et me seda mis kirjutasid ei arvestaks sinu loal, et too uus kus on täpsen kuupäev kui tööd oeld saanud ja ametikoht kuhu asud. Selline mulje, et soovivad et lahkun lihtsalt ise, kuid seda ma ei soovi, tahaksin koondamisrahasid saada igal juhul ja siis rahulikult tööd otsida. Närvid on küll juba täitsa läbi sellest susserdamisest.
Niipalju siis hoolitakse väikelapse vanemast. Enne seda olin väga heade töötulemustega, sain pidevalt preemiat, tunnustust ja piisab laps sünnitada kui sa ei ole enam keegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:16; 07.02 18:01; 07.02 18:21; 07.02 18:49; 07.02 19:44; 07.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ei pea midagi ootama. Sina esitad kirjaliku avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks 14 päeva ette ja lähed tööle.

Kui tööd pakkuda pole, siis tuleb koondada.
Kui päevapealt ei koondata, kuid etteteatamisajal tööd pakkuda pole, siis võid koju minna üksnes tööandja kirjalikul loal.

Punkt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teada andsid?

Korrektse KIRJALIKU avaldusega vähemalt 14 p ette, kus kirjas, mis päevast tööle?

Siis lähed tööle. Nii lihtne see ongi.
Ei mingit kandideerimist vms.

Mingi suuline jutt, ootamine kontakti võtta jne ei loe.
Loeb sinu kirjalik avaldus:

Soovin lõpetada lapsehoolduspuhkuse, esimeseks tööpäevaks lugeda…/kuupäev/.
14 p varem.

Tööandja on kohustatud sulle garanteerima sinu töölepingus kirjasoleva. Kui seda pole võimalik teha, peab koondama.

Jah, ta võib pakkuda sulle teist tööd, kui seda on. Kui sulle sobib, võtad vastu. Kui ei sobi, keeldud. Siis tuleb ikka koondada.

Ise sa ei kirjuta, et soovid muud tööd jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed tööle lapse 3a saamisele järgneval päeval, pole mingit avaldust vaja. LHP ketsab kuni lapse 3a ja järgmine päev on 1. tööpäev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 17:55; 07.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

emaili teel kirjalikult jah, ja sellele tuli vastus ka. Kuid nüüd öeldi, et ärme seda arvestame, et too uus avaldus paberil kui oled töö firma sees ise leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:16; 07.02 18:01; 07.02 18:21; 07.02 18:49; 07.02 19:44; 07.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole siin mingit ise leidmist. Sinu asi on platsi ilmuda ettenähtud päeval, tööandja asi on sulle see töö leida, mida teed. Kui hakkad ise otsima, siis sellega nõustud, et oledki oma endisest kohast ilma ja hiljem saadaksegi sust mõne nõksuga kergemini lahti.
Ilmu kohale, nõua tööd ja kui ei anta, mine räägi oma juhtum tööinspektsiooni. Võid juba varem konsulteerida, ega sellest tööandjale teatama pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lubage naerda. mis sajandil või illusioonis te elate?

jah, paberi peal ja seadustes näpuga järge ajades on tõesti sellised õigused inimesel olemas. reaalne elu on aga enamasti hoopis teine. ainuüksi 2 nädala jooksul töö ümberkorraldamine on paljudes kohtades väga keeruline. jah, võib tõesti jalaga ukse lahti lüüa, aga uue töölepingu seaduse valguses saab sellisest töökorraldusse mitte-mõistvalt suhtuvast ja teistel maja-sisestel konkurssidel mittesobivast inimesest ka üsna kerge vaevaga muul viisil lahti.

pealegi kujuta nüüd olukorda, kus lähed tööle, kõik üritavad sinust eemale hoida, kuna keegi ei tea, kuidas käituma peaks ja sina ootad veel päeva lõpuski kirjalikku kinnitust, et võid koju minna? issand, kui alandav. meeleheide ka veel otsa ette kirjutatud…

mina siiski soovitan kohale minna ja ülemusega suhelda näost näkku ja küsida sirge seljaga infot otse allikast. nii saab parima info. ja mis on halba maja sees mujale kandideerimises? see on ju arendav! ja samas ka ohustav sulle, kui oled tõesti 3 aastat järjest julgenud ainult tuti-pluti teha ja isegi mitte tööalastesse koolitustesse ega suhetesse panustanud.

sa ei saa taga nutta nõukogude aega, kus ühel ametipostil vegeteeriti surmani. pealegi tuleb aru saada ka ülemustest, inimene, kes on 3 aastat titaga suhelnud, ei saa olla sama pädev tööalaselt kui tema asemele võetud asendaja hetkel. ja ikkagi ma ei saa aru, kuidas on võimalik 3 aastat istuda kodus tööalaselt arenemata ja koolitustel käimata? minuarust on eesti seadustesse kohe sisse kirjutatud noorte naiste konkurentsivõime langus ja mandumine. kuskil mujal maailmas ei ole tööandja kohustatud tööle võtma 3 aasta taguste teadmistega inimest. ja kuskil mujal maailmas ei ole naised nii mugavad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 18:12; 07.02 18:22; 07.02 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane kommentaar on nüüd küll väga küüniline, ilmselt mõne mehe või lasteta naise suust?
Kuna ilmselt ka koondamisel võib tööandja oma kasusid ainult arvestada, siis kas keegi teab mis paragrahvi alusel oleks mind õige koondada? Et enne kui millelegi alla kirjutan, teaksin. Olen üle 5a töötanud firmas. Kuskilt lugesin, et kui tööandaj ei teata 2 kuud ette koondamisest, siis peab veel lisaks 60p eest maksma koondamisraha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:16; 07.02 18:01; 07.02 18:21; 07.02 18:49; 07.02 19:44; 07.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole siin mingit ise leidmist. Sinu asi on platsi ilmuda ettenähtud päeval, tööandja asi on sulle see töö leida, mida teed. Kui hakkad ise otsima, siis sellega nõustud, et oledki oma endisest kohast ilma ja hiljem saadaksegi sust mõne nõksuga kergemini lahti.
Ilmu kohale, nõua tööd ja kui ei anta, mine räägi oma juhtum tööinspektsiooni. Võid juba varem konsulteerida, ega sellest tööandjale teatama pea.[/tsitaat]

…ja sa täiesti tõsiselt usud, et peale sellist protsessimist on hullult äge samal kohal edasi töötada? päris lahe arusaam sul elust ja töökorraldusest. tubli. sa oled ilmselt avaliku sektori töötaja, eks. sest erasektoris toimuvast pole sul sel juhul halli aimugi.

pakun 9:10-le, et selline protsessija vallandatakse lähikuudel mistahes muul põhjusel, kui ta enam kikivarvukil käia ei jaksa ja kasvõi hetkeks oma valvsuse kaotab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 18:12; 07.02 18:22; 07.02 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See viimane kommentaar on nüüd küll väga küüniline, ilmselt mõne mehe või lasteta naise suust?
Kuna ilmselt ka koondamisel võib tööandja oma kasusid ainult arvestada, siis kas keegi teab mis paragrahvi alusel oleks mind õige koondada? Et enne kui millelegi alla kirjutan, teaksin. Olen üle 5a töötanud firmas. Kuskilt lugesin, et kui tööandaj ei teata 2 kuud ette koondamisest, siis peab veel lisaks 60p eest maksma koondamisraha. [/tsitaat]

ei, ma ei ole mees ega lastetu. küll aga pole mul ka roosasid illusioone. olen piisavalt näinud, mis toimub. ja ma olen täiesti siiralt alati hämmingus, kuidas eesti naised julgevad 3 aastat tuimalt kodus istuda arvates, et seadus neid kaitseb. nii kahju kui see ka pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 18:12; 07.02 18:22; 07.02 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sellele mõeldes, et soovin tööd jätkata olen rahulikult ka kõike kannatanud ja ei ole käinud jalaga ust lahti löömas kuigi oma avalduses soovisin juba tööl olla. Kuid kuna lapsehoolduspuhkus hakkab kohe lõppema, siis tahan ikka oma õigused välja nõuda. Loomulikult ma ei lähe sinna nõudma, et mind nui neljaks tööle võetakse. Ma soovin, et siis vormistatakse koondamine, omal soovil ma ei taha lahkuda. Kuid praegu mulle tundub seda just tööandja loodab.
Ma ei ole tuimalt 3a kodus istunud, olen kogu aeg tööandjaga ühenduses olnud ja juba 3 kuud tagasi teada andnud et soovin tööle naasta mitte 14p enne.
Ja pole vahet 3a või 1,5a. Tuttavat sooviti just sel ajal koondada. Siis kehtis veel vana seadus ja tal oli õigus oma tööle naasta kuigi sai korraliku terrori osaliseks. Hiljem tööle naasnuna ei soovinud teda enam keegi koondada ja olukord on sõbralik. Lihtsalt mingil põhjusel tööandjad ei hooli lapsega kodus olevatest emadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:16; 07.02 18:01; 07.02 18:21; 07.02 18:49; 07.02 19:44; 07.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su avalduses märgitud kuupäev on möödas, siis võib tööandja hetkel su lahti lasta tööluusi tõttu. Minu meelest on väga rumal, et sa niimoodi pooletera peal oled asju ajanud. Avaldust pole kirjalikult paberil esitanud ja mingi tagasivõtmine on toimunud (kuidas pärast tõestad, et tööandja soovil võtsid selle tagasi?).

Kui kuupäev poleks möödas, siis ma soovitaks avalduses märgitud kuupäeval tööle minna ja seal istuda kasvõi käed rüpes, kuni tööd antakse või koondatakse. Soovitan üritada tööandjaga siiski veel läbi rääkida. Aga kui see pole võimalik, siis kas uus avaldus paberil, milles tööle mineku kuupäev mustvalgel kirjas ja mine sel päeval kohale. Või siis lähed päev pärast lapse 3a sünnipäeva lihtsalt kohale, avaldust pole vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööinseptsioonis öeldi, et poel vahet paberil või emaili teel. No emaili teel on tööandja mulle kirjutanud, et lükkame kuupäeva edasi, see nagu on ju tõestatav ja lahti ma usun ikka ei lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:16; 07.02 18:01; 07.02 18:21; 07.02 18:49; 07.02 19:44; 07.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lubage naerda. mis sajandil või illusioonis te elate?

jah, paberi peal ja seadustes näpuga järge ajades on tõesti sellised õigused inimesel olemas. reaalne elu on aga enamasti hoopis teine. ainuüksi 2 nädala jooksul töö ümberkorraldamine on paljudes kohtades väga keeruline. jah, võib tõesti jalaga ukse lahti lüüa, aga uue töölepingu seaduse valguses saab sellisest töökorraldusse mitte-mõistvalt suhtuvast ja teistel maja-sisestel konkurssidel mittesobivast inimesest ka üsna kerge vaevaga muul viisil lahti.

pealegi kujuta nüüd olukorda, kus lähed tööle, kõik üritavad sinust eemale hoida, kuna keegi ei tea, kuidas käituma peaks ja sina ootad veel päeva lõpuski kirjalikku kinnitust, et võid koju minna? issand, kui alandav. meeleheide ka veel otsa ette kirjutatud…

mina siiski soovitan kohale minna ja ülemusega suhelda näost näkku ja küsida sirge seljaga infot otse allikast. nii saab parima info. ja mis on halba maja sees mujale kandideerimises? see on ju arendav! ja samas ka ohustav sulle, kui oled tõesti 3 aastat järjest julgenud ainult tuti-pluti teha ja isegi mitte tööalastesse koolitustesse ega suhetesse panustanud.

sa ei saa taga nutta nõukogude aega, kus ühel ametipostil vegeteeriti surmani. pealegi tuleb aru saada ka ülemustest, inimene, kes on 3 aastat titaga suhelnud, ei saa olla sama pädev tööalaselt kui tema asemele võetud asendaja hetkel. ja ikkagi ma ei saa aru, kuidas on võimalik 3 aastat istuda kodus tööalaselt arenemata ja koolitustel käimata? minuarust on eesti seadustesse kohe sisse kirjutatud noorte naiste konkurentsivõime langus ja mandumine. kuskil mujal maailmas ei ole tööandja kohustatud tööle võtma 3 aasta taguste teadmistega inimest. ja kuskil mujal maailmas ei ole naised nii mugavad… [/tsitaat]

Miks peab töö kahe nädala jooksul ümbe korraldama? See on ju firmas kolm aastat teada, millal töötaja laps kolemseks saab! Kust sa üldse võtad, et raketiteadusega tegu, mis verivärskeid teadmisi vajab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 17:55; 07.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eelmisel aastal sama asi läbi tehtud. Koondada ei tahetud, aga minu töökohta enam ei olnud, öeldi et kirjutage lahkumisavaldus või kandideerige muule kohale. Tegelikult ma sinna tööle tagasi minna ei tahtnudki, aga seda asja ma niimoodi ei jätnud. Laekusin kenasti õigel kuupäeval tööle, minu kabinet oli ka ära antud, seega istusin kliendi ruumis ja lugesin lehte, kuna tööd neil mulle pakkuda ei olnud. Käisin niimoodi 2 kuud, sain lepingujärgset palka ja siis lõpuks selle mida tahtsingi- koondamise. Tööandjale tuli see vaidlemine päris kulukas, oleks võinud kohe koondamise teha, millega ma väga nõus oleks olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 20:27; 07.02 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 kuud lehte lugemas:) uskumatu et tööandja siis enne koondamist ei pakkunud. Tulid igal hommikul ja lahkusid kell 17 ja olid täpselt 30 min lõunapausil ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:16; 07.02 18:01; 07.02 18:21; 07.02 18:49; 07.02 19:44; 07.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaaa, 2 kuud lugesin lehte ja kuna tööd anda ei olnud, siis võtsin oma läpaka kaasa ja tegin oma firma asju sel ajal :), õnneks mu otsesel ülemusel (kellel ei olnud minu kiusamisega seost) oli must kahju ja saatis peale lõunat mind ikka tavaliselt koju. Aga selles firmas oli varem lapsepuhkuselt tulijatest kergelt lahti saadud (keegi ei viitsinud kiusu ajada ja seadustest näpuga järge ajada) ja loodeti, et annan ise alla. Kuna firma struktuur oli muutunud ja mu vanu töökaaslasi enam alles ei olnud, siis oli mul kerge kiusu ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 20:27; 07.02 21:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lapsehoolduspuhkuselt tööle, tööle ei võeta, koondamist ka ei pakuta.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.