Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkus+lisatöö….tagajärg?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lapsehoolduspuhkus+lisatöö….tagajärg?

Postitas:
Kägu

Tere! Olen sügiseni lapsehoolduspuhkusel. Saan kenasti emapalka. Nüüd siis tööandja kutsus suveks asendajaks, kus nad maksaks miinimumi (töö suht lihtne). Lisaraha alati teretulnud 🙂 Nüüd siis kuulsin sellist asja, et juhul kui ma sügisel tööle ei lähe või mind koondatakse koha puudusel. Siis tööturaha hakkaks saama selle kuuajase asendustasu (miinimumpalk) pealt , mitte emapalga.
Samas juhul kui tahan uuesti rasedaks jääda ja sünnitada enne lapse 2,5 aastaseks saamist, siis kas see asendustasu muudab minu hilisemat emapalka ka väiksemaks? (muidu kui ei tööta, siis vist ei muuda). Ühesõnaga kas minu soov suvel asendada, täistöökohta miinimupalgaga üldse tasub riski? Või on pärast rahalsit kaotust rohkem kui see üks kuu natuke lisaraha teenida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kohalik

RE: Lapsehoolduspuhkus+lisatöö….tagajärg?

Oleneb, mitu kuud suvel töötad. Kuni 3k on ok.

VH(emapalk) ei lähe kunagi arvesse kui koondatakse.
Töötuskindlustshüvitist EI MAKSTA VH alusel.

Töötuskindlustushüvitis arvestatakse TÖISTE väljamaksete alusel st viimased 12 tööandja tehtud väljamakset võetakse ja arvesse läheb 9 esimest (sinu puhul hetkel, kui suvel ei tööta, sinu dekreedieelsed 12 töist väljamakset st neist 9 esimest).

Kui suvel töötad ja saad tulu mitte üle 3 korra(3 kuu) siis ei mõjuta see töötuskindlustushüvitist, kui koondatakse kohe tööle naasmisel=lhp lõpetamisel sest viimased 3 jäävad välja.

NB!
teenida tohid 1 kuus lisa KUNI 278, 02 eurot/bruto, mitte 290. Miinimummäär e 278,02 ei vähenda VH, miinimumpalk juba vähendab.

Kui teenid üle 278, lase maksta 2 kuus st 1/2 ja 1/2

Kui II laps sünnib enne I lapse 2a6k saamist, saad EELMISEGA SAMA VH st ei, see 1k miinimumi ei muuda VH kuidagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks siia juurde, et vh suhtes ei muuda ka pikemalt miinimumpalgaga töötamine mitte midagi (töötuks võtmisel mõjutab). Vh on sul õigus saada esimese lapsega sama, kui laste vanusevahe on alla 2a6k. Ainult siis saad uuestiarvutatut, kui see peaks sulle soodsam olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
mari112

oeh, aitäh! Seega siis kui asendan näiteks 15juuli-13 august (1 kuu) ja palka saan 278.- siis ei kaota ma oma praegust emapalka, ja ka kui peaks peale emapalga lõppemist töötuks jääma (ja uuesti rase ka pole), siis töötuna arvesse võttes läheb arvesse ikka see raha, mis enne dekreeti jäädes oli? Mul oli muidu väike põhipalk+ müügitulu.

Ma just muretsen sügise pärast , kui vana kohta pole pakkuda tööandjal, siis ei oska ennustada kuidas see uue töökoha leidmine õnnestub ja kas siis peab töötuks vormistama ja mis summadelt see arvutus käib. Hirm tekkiski kuna tuttav rääkis et kui nüüd asendan selle kuukese, saaksin miinimumist seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oeh, aitäh! Seega siis kui asendan näiteks 15juuli-13 august (1 kuu) ja palka saan 278.- siis ei kaota ma oma praegust emapalka, ja ka kui peaks peale emapalga lõppemist töötuks jääma (ja uuesti rase ka pole), siis töötuna arvesse võttes läheb arvesse ikka see raha, mis enne dekreeti jäädes oli? Mul oli muidu väike põhipalk+ müügitulu.

Ma just muretsen sügise pärast , kui vana kohta pole pakkuda tööandjal, siis ei oska ennustada kuidas see uue töökoha leidmine õnnestub ja kas siis peab töötuks vormistama ja mis summadelt see arvutus käib. Hirm tekkiski kuna tuttav rääkis et kui nüüd asendan selle kuukese, saaksin miinimumist seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise lahkuda ega kokkuleppel EI TOHI!

Kui tööandjal pole anda sinu töölepingujärgset tööd, tuleb sind koondada.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkus+lisatöö….tagajärg?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.