Esileht Koolilaps Lapsehooldustasu- mis see on?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Lapsehooldustasu- mis see on?

Postitas:

Lapsehooldustasu
Lapsehooldustasu on toetusliik, mis on järk-järgult kadumas. Alates 1. septembrist 2019 sündivate lastega seoses lapsehooldustasu enam ei määrata.’
Lapsehooldustasu suurus on 38,36 eurot kuus iga kuni 3-aastase lapse kohta.
Pane tähele, et lapsehooldustasu ja lapsetoetus on erinevad toetuse liigid.
Lapsetoetust olen saanud igakuiselt aga lapsehooldustasu pole kordagi. Kas antud toetuse jaoks oleks pdianud tegema eraldi avalduse? Ma ei saa aru nüüd millega tegu on…ja kellel sellele õigus on? Kõigil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda makstakse perioodil, kui vanemahüvitis on läbi, aga laps on alla 3 a vana. Vanemahüvitise saamise ajal ei maksta. Kui peres on peale 1,5–3 a vanuses lapse veel kuni 8-aastasi lapsi, saab iga sellise täiendava lapse eest veel 19,18 € lisaks. Aga ainult seni, kuni noorem laps saab 3 a, siis enam ei maksta ühegi lapse eest.

Mul on nt lapsed 5 a ja 2,5 a. Suurema lapse eest sain 38,36 €, kui ta oli 1,5 a — 2 a 8 k (siis hakkasin saama väiksema eest vanemahüvitist, lapsehooldustasu jäi ära). Edasi, kui väiksem sai 1,5 a ja VH lõppes, olen saanud 57,54 €, aga see lõpeb peagi, sest väiksem saab 3 a.

Eks ta mingis mõttes üks segane toetusliik ole. Aga selles mõttes lihtne, et maksmine ei sõltu sellest, kas ema töötab, kui suur tal sissetulek on vmt.

Makstakse seda koos lastetoetusega (sama ülekanne, ei tehta eraldi mitut makset).

PS. Miks koolilapse teema?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan eelmist vastajat:

lapsehooldustasu saab, kui VH ei saa, jah
VH lõpust kuni lapse 3a saamiseni 38,36/kuus
ja
3-8a laps (kui 8a saab I kl õppides siis kuni õppeaasta lõpuni st kuni august k a) 19,18/kuus kui peres on alla 3a lapsi
VÕI

on juhus kui saab ka siis kui peres ei ole alla 3a lapsi
kui PERES ON VÄHEMALT 3 LAST,
ka siis saab 3-8a 19,18/kuus, olgugi, et alla 3a pole ühtegi

Uue süsteemi kehtestudes(alates 1.sept 2019) lht enam ei määrata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Koolilaps Lapsehooldustasu- mis see on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.