Esileht Koolilaps lapsel 5s päev palavikku 39 kraadi

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: lapsel 5s päev palavikku 39 kraadi

Postitas:

Kas praegu liigub mingi palavikuviirus ringi? Kuidas te lapsel palavikku alla saate? Kasutame paratsetamoli küünalt, rohket joomist ja viinasokke, kuid kas on veel mingeid nippe? Mingeid raviteid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 19:04; 05.10 19:54; 05.10 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas palavikul võiks olla mingi põhjustaja – kõrvad või kurk näiteks põletikus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsid, et kas on viirus liikvel, aga mida arst ütleb???
kas vereanalüüs on tehtud, kopsud kuulatud ja pildid tehtud?
kui teie arst streigib, siis EMO-sse, ega siis last saa surnuks piinata.

mul oli sellise palavikuga kopsupõletik,
peale palaviku polnud nagu suurt viga midagi, ei köha ega miskit, arvasin, et läheb ehk ikka ise üle aga ei.
samuti 5 päeva kõrget palavikku kurnas ikka väga ära, siis roomasin arsti juurde.
diagnoositi kopsupõletik, antibiootikumid aitasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 19:18; 05.10 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]küsid, et kas on viirus liikvel, aga mida arst ütleb???
kas vereanalüüs on tehtud, kopsud kuulatud ja pildid tehtud?
kui teie arst streigib, siis EMO-sse, ega siis last saa surnuks piinata.

mul oli sellise palavikuga kopsupõletik,
peale palaviku polnud nagu suurt viga midagi, ei köha ega miskit, arvasin, et läheb ehk ikka ise üle aga ei.
samuti 5 päeva kõrget palavikku kurnas ikka väga ära, siis roomasin arsti juurde.
diagnoositi kopsupõletik, antibiootikumid aitasid.

[/tsitaat]

arst käis täna vaatamas, kopsud korras. iga palavikuga ju arstile ei jookse, ikka ootad, et järgmine hommik on lapsel parem. üks peretuttav viitas ka kopsupõletikule. eks me homme toome rohud ja võibolla sõidame siis ka mustamäele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 19:04; 05.10 19:54; 05.10 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan küll, et sõitke homme mustamäele. parem karta, kui… eksole.
eks ma ise arvasin samamoodi, et küll läheb üle, otseselt mul mingeid kaebusi polnud ja mingi \”lihtsalt palaviku\” pärast ei hakka ju ometi arsti tülitama.
ütlen ausalt, lõpuks kartsin ma mõne õhtuse 40-kraadise palavikuhoo ja hallukate kätte lihtsalt maha surra. (hommikupoolikud olid mul täitsa ok, palavik käis õhtuti.)

kui arst teil kodus käis, siis sai ta vaid kopse kuulata, ei muud.
minu kopsudes polnud kuulates midagi valesti, just pilt ja vereanalüüs olid need, mis põletikku näitasid.

tõepoolest, leidke homme siiski võimalus vereanalüüsiks ja kopsupildiks, endal süda rahulikum, kui need korras.
need tänapäeva kopsupõletikud on salakavalad, mõni on isegi hoopis ilma palavikuta põdenud. saa siis aru…

ja head paranemist lapsele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 19:18; 05.10 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan küll, et sõitke homme mustamäele. parem karta, kui… eksole.
eks ma ise arvasin samamoodi, et küll läheb üle, otseselt mul mingeid kaebusi polnud ja mingi \”lihtsalt palaviku\” pärast ei hakka ju ometi arsti tülitama.
ütlen ausalt, lõpuks kartsin ma mõne õhtuse 40-kraadise palavikuhoo ja hallukate kätte lihtsalt maha surra. (hommikupoolikud olid mul täitsa ok, palavik käis õhtuti.)

kui arst teil kodus käis, siis sai ta vaid kopse kuulata, ei muud.
minu kopsudes polnud kuulates midagi valesti, just pilt ja vereanalüüs olid need, mis põletikku näitasid.

tõepoolest, leidke homme siiski võimalus vereanalüüsiks ja kopsupildiks, endal süda rahulikum, kui need korras.
need tänapäeva kopsupõletikud on salakavalad, mõni on isegi hoopis ilma palavikuta põdenud. saa siis aru…

ja head paranemist lapsele![/tsitaat]

nii armas sust, aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 19:04; 05.10 19:54; 05.10 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatult hoolimatu perearst teil:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti imelik arst. Kui kõrge palavik kestab 3 pluss päeva, tuleb teha vereproovid, et selgitada välja bakt. põletiku võimalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 06:33; 07.10 05:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine aasta oli mu lapsel ka 39 palavik, teisel päeval helistasin perearstile ja ta selgitas mulle, et nt.9a laps saab 39 palavikuga hakkama 3 päeva, anda palju juua ja kui peale 3-ndat päeva on ikka kõrge palavik tuleb teha analüüsid. Ünneks lõppeski palavik 3 päevaga.
39 palavikku ei pea alla ka võtma minu perearsti sõnade kohaselt.

See on küll imelik perearst, kes 5 päeva möödudes ei tee midagi kuna vedelikukaotuski juba muutub ohtlikuks lapsele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti on täna juba su lapsel parem.
Helistasin just isegi eile arstile, kuna lapsel 4-s päev kõrge palavik ning arsti poolt tuli info, et praegu liikvel viirus, millega palavik võib kesta kuni 5 päeva. Täna õnneks pole veel tõusnud, ehk annab järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsele ei tohiks nii kõrge palavikuga mitte mingeid sokka jalga panna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eelmine aasta oli mu lapsel ka 39 palavik, teisel päeval helistasin perearstile ja ta selgitas mulle, et nt.9a laps saab 39 palavikuga hakkama 3 päeva, anda palju juua ja kui peale 3-ndat päeva on ikka kõrge palavik tuleb teha analüüsid. Ünneks lõppeski palavik 3 päevaga.
39 palavikku ei pea alla ka võtma minu perearsti sõnade kohaselt.

See on küll imelik perearst, kes 5 päeva möödudes ei tee midagi kuna vedelikukaotuski juba muutub ohtlikuks lapsele[/tsitaat]

Tegelikult on see piir ikkaki 38,5 ja piir läheb ka sealt, milline on lapse taluvus. Nt. kui tal on silmnähtavalt halb olla sellise palavikuga, siis võib seda alla võtta. Paracetamol ja Ibumetin on ka valuvaigistava toimega. Mõelge, mida teie palavikuga tunnete? Jah, palavik on organismi kaitsereaktsioon, aga kui teil esinevad lisaks palavikule peavalud, lihas-liigesvalud, siis ei pea kraadilise täpsusega seda piiri taga ajama. Krambivalmidusega lastel hakatakse palavikku alandama juba enne 38,0 kraadi.

Perearst ei saa telefonitsi lihtsalt öelda, et praegu ongi viiepäevase 39 palavikuga viirus liikvel. Viirusi on alati sadu liikvel ja niimoodi telepaatilisel teel lapsele diagnoosi panna ei ole korrektne. Nagu ka enne ütlesin, on kõrge palaviku piiriks 3 päeva. Kui haigus ei näita peale seda taandumise märke, tuleb teha analüüsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 06:33; 07.10 05:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaene laps keda on õnnistatud sellese perearstiga ja andke andeks, ka emaga. 5-s päev 39 ja ema lepib rahumeeli arsti ütlusega, et kõik on korras ja ainuke mure kuidas palavikku alla saaks. Nii pikk palavik võib mingile tõsisele põletikule viidata ju!

Ja mis krdi viinasokid? Et kui niigi lapsel juba 39, siis piiname veel ise ka juurde või?
Tänapäeval viinasokke EI TEHTA! Kõrge palaviku korral tuleb määrida lapse keha lahejendatud viina või veega. Kea paljaks, viina/veega üle ja oodata kuni ära kuivab. Kui lapsel on jalad külmad, siis jalgade otsa topitud viinasokid teevad asja veel hullemaks. Lapse jalad tuleb soojad hoida ja jahutada ülejäänud keha, siis on lootust, et palavik võib langeda.

Palun ütle, et sa käisid nüüd EMO-s ära!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps lapsel 5s päev palavikku 39 kraadi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.