Esileht Koolilaps lapsel kõht krooniliselt kinni seoses ühekülgse toitumisega – kust saan tegelikku abi?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: lapsel kõht krooniliselt kinni seoses ühekülgse toitumisega – kust saan tegelikku abi?

Postitas:

6.a poiss
Aspergeri sündroom, mille kõige põhilisem avaldumine ongi väga väga ühekülgses toiduvalikus
Kõhukinnisus probleem alates imikueast
viimsed 3 aastat iga päev Duphalaci maksimumannus

Ei söö midagi, mis kõhukinnisust talupojamõistuse kohaselt leevendaks e siis nõuanded sööda talle keedupeeti, linaseemneid, juurikaid jne jne ajavad mind juba aastaid nutma ja marru, sest seda LIHTSALT ei ole võimalik vägisi teha.

viimane väga halb tagasilöök on olnud see, et keeldub igasugusest muust joogist peale piima.
Enne seda oli lasteaiakaaslaste eeskujul vähemalt nõus vett jooma. Jõika joogijogurtit, petti, actimeli. Piim ju teeb kõhu kinni, vähemalt kui see on ainus vedelik, mida ta joob ja sedagi kokkuvõttes vähe, arvestdes seda, et kõik muu toit on nö kuiv: leib, pudru, kartul. Ka kodustehtud suppe ei söö enam juba pea terve aasta.
Emme \”Ving-plaat\” teemal, kui kasulikud on ikkagikõikmuudasjad ka, mõjub vastupidiselt.
Teen laspele iga päev oiqong massaazi, mille üks osa pidi just kõhukinnisust leevendama. rageu aga on vastupidine olukord. Ise pean süüdlaseks looduslikku rauapreparaati, mida andsin, etasi päris aneemiliseks ei läheks. Söögiisu küll on hüppeliselt kasvanud, aga samuti ka kõhukinnisus.

öelge vähemalt, et puberteedieas see läheb üle…
Nagu teeb meie toitumispsühholoog.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb lugeda. Minu loost pole ilmselt mingisugust kasu, aga minu tavalised lapsed olid ka toiduga väga valivad. Ma ei tea, kui vana laps sul on, aga mina hakkasin nimetama asju tiste nimedega. Lõikasin ühesuurued kartulid ja peedid, ütlesin, et need on mõlemad kartulid, üks lihtsalt punastab ja teine on ülbe. Et ülbe on väga üleolev ja teab, et ta kindlasti saab söödud, aga häbelik muudkui punastab. Noh, halastusest söödi see häbelik siis ära ja nii harjus maitsega.
Söögiisu saab ka nõelraviga tõsta. Äkki aitab ka kõhukinnisuse vastu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki suudad talle mõne ilusa pakendiga jogurti söödavaks rääkida. Endal kodus Aspergeri kalduvustega 8 a laps, kellel ka söömisega probleeme, aga tema õnneks sööb jogurtit ja \”juurikaid\”. Aeg-ajalt nõustub menüüsse mõne uue asja võtma, kui see talle maitsvaks rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiivit ei ole nõus sööma? See on vähemalt maitsev asi.
Kui mu laps väike oli ja kõhukinnisusega probleeme, siis aitas see alati. Nüüd mõjub kiivi talle totaalse lahtistina. Sööb 3 kiivit ära ja kõht täiesti lahti. Ei saa üldse enam süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiivi on jah üks tõhus abiline ses mures ning mustad ploomid samuti. Linaseemneid võib äkki proovida pudru sisse ära peita ning minumeelest peaks sama mõjuga olema ka linaseemnejahu, seda võib segada toidutegemisel nisujahuga või samuti pudru sisse panna.
Kuid mida ma tahtsin tegelikult kirjutada oli, et raud paneb paljudel kõhu kinni. Minu mees kes on palju tegelenud spordiga ja koormusrohkel perioodil söönud lisaks ka toidulisandeid kuna omab loomupärast kalduvust kehvveresusele ütleb, et ta ei võta kunagi rauda ilma magneesiumita. Raud teeb kõhu kinni aga magneesium teeb kõhu pehmeks. ning lisaks mõjub hästi südamele, närvisüsteemile ja jalakrampidele:). Proovi, ehk on abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole Asperger, aga väga-väga valiv olnud alates beebieast. Aastate jooksul oli ka umbes 5 toitu, mida ta sõi. Aga nüüd juba 12-aastane spordiposs ja kuna koormus üsna suur, siis sööb ka päris hästi. Samas, suhteliselt valitud menüü ikkagi. Aga toit juba täiesti mitmekesine :). See oli lohutuseks mõeldud, mina lihtsalt harjusin ära, aga meil polnud ka kõhukinnisusega probleeme ja asi polnud ka ekstreemsustes. Ta lihtsalt sõi ainult ühte suppi, ühte putru, paaril moel makarone ja kartuliputru 🙂 ja huvitaval kombel ka riisi. Juurvilju on alles nüüd hakanud sööma, aga puuvilju õnneks koguaeg. (leiba ja sinki hakkas sööma umbes aasta tagasi näiteks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas blenderiga piimajooke teha ei anna? et purustad nt kiivit või ananassi sisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline 2,5-aastane kodus, kes keeldub söömas juurikaid kuigi teised pereliikmed on eeskujuks. Laps sööb ainult liha ja joob piima. Mõistus otsas. Loomulikult on koguaeg kõhukinnisusega probleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsevanema karjäär algas esimese poja kroonilise kõhukinnisusega (dieedid, võimlemine, massaa¸id, kõhulahtistid, UHd, uuringud, analüüsid, veritsev pärak, haavandid jne jne). Kogu perioodi vältel olime arstide järelvalve all, mitte mingit abi ei leitud. Lapsevanemale on lisaks lapse rängale enesetundele kahjuks ka mittemõistvad vanavanemad (kes sokutavad ikka salaja küpsiseid/komme jms), kõrvalseisjad, kes arvavad, et kõhukinnisus on tühitähi ja õpetavad kuidas olema peab jne jne.
Lõpuks, kui laps oli ~3-aastane, leidis meile pääsetee Mustamäe LH arst Katrin Luts. Kord juhtus nii, et 2-aastasele tõsiselt valuliku ja hirmsa protseduuri ajal (olin küll juures, aga…) lihtsalt katkestasin selle, läksin raviarsti juurde (K. Luts) ja teatasin, et nüüd jooksis piir, ma võtan oma lapse ja lähen ära. Arst rahustas mu maha ja ütles, et olgu, teeme siis nii – proovige kodus olles sünteetilist vaseliinõli, korralikult ajakava järgides ja doose kontrollidesrikaate jms kerge-elu-asju), täpset dieeti pidades (ei mingeid üleliigseid süsivesikuid, poolfab. See oli täielik murrang, mu laps pääses jubedatest mikrolaxi panemistest, tema hirm seoses pepuga hakkas leebuma. See oli KOHUTAV aeg. Laps paranes, hakkas kakama, muutus rõõmsamaks, haavandid paranesid täiesti, nüüd on poiss 10-aastane ja probleem on kauges minevikus.
Küll aga oleme kokku puutunud ka (elame tegelikult jätkuvalt)kerge enureesiga. Arst ei diagnoosi enureesi, sest \”õnnetusi\” juhtub meil kord paari-kolme kuu jooksul, diagnoosiga lastel mitu korda nädala jooksul. Saame sellest ka jagu, tegeleme ja oleme teadlikud.
Soovitan leida laste gastroenteroloog ja suurele lapsele kõrvale ka psühholoog, kes aitab enesehinnanguga (isegi kui seda näha pole, on probleemid intiimsete toimingutega tõsiselt psüühikat augustavad)/väga head abi oleme meie saanud Tallinna Perekeskusest, Asula tänaval.
Te leiate sellest väljapääsu, aga alustage kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei ole selle sündroomi ja iseärasustega kursis, aga olen toitumise alase haridusega. Minu praktika näitab, et loetletud toite (linaseemned, keedetud juurikad, supid) ei söö ükski laps hea meelega.

Mina sain oma laste kõhud korda nii:
menüüs hommikul kliidega puder või hommikusöögihelbed (Kellogs K jm rohke kiudaine ja mitte nii magusad). Pudrule tükeldan peale puuvilja ja lusikaga moosi. Helveste sekka segame külmutatud marju.
Lisaks tükeldan ma kodus järjepidevalt toorest köögivilja ja puuvilju. teleka või arvuti kõrvale nosivad.
Minu lapsed söövad porgandipulki ja porgandipalle, paprikatükke ja värsket lõigutud kapsast. Samas ei söö nad samu asju riivitud kujul, peeti keelduvad puutumast, segasalatid jäävad ka taldrikule.
Lisaks koorin ja tükeldan õunu ja pirne, kiivid maitsevad niikuinii, greipi söövad ka lusikaga nagu ka kiivit. Vee asemel joovad morssi (1 sorts mahla tassi põhja ja külm vesi peale, kasutan nii poe kui oma tehtud mahlasid, vali lapse lemmik).

Puu ja juurviljade lisamisest menüüle piisas, et kõht korda saada. Magneesium võib ka aidata, aga selle andmiseks peab teadma, mida ta veel sööb. Pisikeste puhul aitab ka lonks õli (kalamaksa-oliiv vm), nii suurte puhul ei ole proovinud.
Kas rauapreparaate ära ei või jätta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsel oli aastaid kõhukinnisus.Samuti lastehaiglast soovitati anda vaseliinõli enne sööki.See aitas meil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma küll ei ole selle sündroomi ja iseärasustega kursis, aga olen toitumise alase haridusega. Minu praktika näitab, et loetletud toite (linaseemned, keedetud juurikad, supid) ei söö ükski laps hea meelega.

Mina sain oma laste kõhud korda nii:
menüüs hommikul kliidega puder või hommikusöögihelbed (Kellogs K jm rohke kiudaine ja mitte nii magusad). Pudrule tükeldan peale puuvilja ja lusikaga moosi. Helveste sekka segame külmutatud marju.
Lisaks tükeldan ma kodus järjepidevalt toorest köögivilja ja puuvilju. teleka või arvuti kõrvale nosivad.
Minu lapsed söövad porgandipulki ja porgandipalle, paprikatükke ja värsket lõigutud kapsast. Samas ei söö nad samu asju riivitud kujul, peeti keelduvad puutumast, segasalatid jäävad ka taldrikule.
Lisaks koorin ja tükeldan õunu ja pirne, kiivid maitsevad niikuinii, greipi söövad ka lusikaga nagu ka kiivit. Vee asemel joovad morssi (1 sorts mahla tassi põhja ja külm vesi peale, kasutan nii poe kui oma tehtud mahlasid, vali lapse lemmik).

Puu ja juurviljade lisamisest menüüle piisas, et kõht korda saada. Magneesium võib ka aidata, aga selle andmiseks peab teadma, mida ta veel sööb. Pisikeste puhul aitab ka lonks õli (kalamaksa-oliiv vm), nii suurte puhul ei ole proovinud.
Kas rauapreparaate ära ei või jätta?[/tsitaat]

Alati ei pea see mittemeeldimine paika.
Minu lapsed lausa jumaldavad keedetud porgandit ja brokolit. Samuti värskekapsahautist ja igasuguseid suppe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aspergeri sündroomi koha pealt võin sind lohutada, et raskeim iga oli meie lapse puhul just 6-8a, siis oli kõige enam vastuseisu, hüsteeritsemist ja kinnijooksmist. Praegu on poiss 11a ja väga mõistlik. Menüü osas on ta juba paar aastat nõus vähemalt proovima uusi maitseid. Värskete salatite söömise osas on ta isegi hämmastavalt edenenud (annab paljudele tavalastelegi silmad ette), alustas ühe riba maitsmisest, nüüd sööb vähemalt kaks supilusikatäit.
Ja siin ongi konks, mis kehtib kõigi toitumishäiretega laste puhul. Kui laps proovib mingit endale võõrats või mittemaitsvat toitu ca 10 korda, siis ta adopteerib ta selle maitse, kuju, värvi, ehk ta võtab selle omaks. See võib talle isegi meeldima hakata või vähemalt sööb ta seda, sest teab, et see on kasulik/vajalik Lihtne 🙂 Raske koht on selles, et kuidas last veenda.

Meie poisi puhul aitab veenmine, et kõike peab vähemalt proovima. Ja et sa ei tea kunagi, kas sa oled juba küllalt suureks kasvanud, et see miski on sulle maitsma hakanud. Kes ei proovi, see ei saa teada. (kõik täiskasvanud ja sugulased, tuttavad tuuakse eeskujuks) . Muidugi tuleb kuskilt piir ette ja mingid asjad ei hakkagi maitsema. Vältima peaks muretsevad vingumist. Huumor ja positiivne lootusrikas meeleolu saatku söömisega seonduvat.
Piimast ja raua preparaadist ilma magneesiumita tuleks loobuda. Aspergerid on kindlasti väga erinevad, aga nii nagu siin juba keegi ütles, on need lapsed reeglina üllatavalt TARGAD ja kui sa suudad selgitada talle miks ja kuidas, mis tagajärjed ja kuna…ja oled aidanud tal üles leida tema \”vaimujõu nupu\” siis peaks ta suutma paljut mõista ja oma kiiksudest üle saama.
Üks nipp on veel hommikune vee joomine
Loe \”Laste mõttejõu arendamine\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] – proovige kodus olles sünteetilist vaseliinõli, korralikult ajakava järgides ja doose kontrollidesrikaate jms kerge-elu-asju), [/tsitaat]

sünteetiline vaseliinõli – see on ju nafta derivaat 🙁
Loe näiteks http://en.wikipedia.org/wiki/Petroleum_jelly

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu piiga ka väga kehva söögiga. Reegel, et iga nädal proovime midagi uut, kord töötab kord ei.
Kuni 4 aastaseni maadlesime ikka korralikult kõhukinnisusega.

Paar minu nippi:
Hämmastaval kombel maitseb talle kalamaksaõli. Seda siis kinnise kõhu korral sai igapäevaselt. Praegu harvem.

Linaseemne jahu panen nt kaerahelbepudru sisse. Ja just jahu, mitte seemneid. Neid ta näeks ja siis ei sööks.
Samas saab seda panna ka nt pannkookide sisse, saia/leiva (kui ise teed), kartulipudru vms sisse.

Peeti sain ta sööma nt peedikoogiga. Väike lisand shokolaadibrowniele. Õigemini, nüüd läheb peeti oma 600-700 g 24cm läbimõõduga koogi sisse (rohke peedi tõttu tuleb selline \”liistakas\” e mingi max 2cm kõrge). Ehk seal on peeti rohkem, kui kõike muud.
Samuti läheb porgand/peet/kartul riivituna kotletide sisse. Ükskõik kuhu annab midagi \”sisse peita\” siis peida:)

Minu piiga väga visuaalne. A la spagette sööb aga pennesid mitte. Pidavat olema imeliku välimusega. Ahjukartulied sööb kui need on lõigatus sektoriteks, kui on terved, siis ei söö. Kõikvõimalikud kastmed on EI.
Samas sööb punaseid ube, füüsalit ja mungoa idusid.

Piima koha pealt… Äkki saad seda kuidagi asendada – otsi poest kaerapiima. Sega nt lehmapiimaga. Alguses alusta väiksest kogusest, et maitsega harjuks.
Kui talle nt smuutid maitsevad, siis see on ka hea koht, kuhu erinevaid häid asju ära peita. Nt spinatit:) Mu piiga muidugi ise ütleb, et ta ei söö spinatit. Aga ega ta ise ei peagi teadma, mida ta kõike tegelikult sööb:D

Jõudu ja jaksu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul lausa 2 aspergeri. õnneks pole kõhukinnisusega kunagi probleeme olnud.
vanusega läheb paremaks. minu täiskasvanud aspi sööb juba aastaid koos perega, ainuke kiiks on, et peab olema naturaalne ja tervislik, vihkab hamburgereid jms
minu 10-aastane sööb nt kapsast kui see on nö lehtedena, toidus ei söö. porgandit kangidena. õuna sööb ka paremini kui see ära viilutada.
õnneks joob minu poiss joogijogurtit (tükid ei tohi sees olla), jogurtijooke, keefiri, ja maapiima.mingeid kliisid kuhugi peita ei anna, sest putrudest keeldub, samas on lemmikuks täisteraleib.kartult sööb vaid keedetuna ja hapukoorega, friikartul ka meeldib, aga seda teeme harva.
minu aspergerile meeldibad tohutult külmutatud maasikad, mustikad kas neid sinu laps ei söö?
samuti kallab liitrite kaupa sisse kodusest mahlast tehtud morssi (rõngu konsentraat ajab ka asja ära kui kodumahlad otsas).st poean jälgima , et liiga palju ei jooks. mingeid toidulisandeid pole andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps lapsel kõht krooniliselt kinni seoses ühekülgse toitumisega – kust saan tegelikku abi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.